Widok

Termometr bezdotykowy - który wybrać?

Zdrowie Temat dostępny też na forum:
drogie forumowiczki :)
przymierzam się do zakupu termometru bezdotykowego, ale nie mam bladego pojęcia, który jest najlepszy...

Może podzielicie się swoimi spostrzeżeniami i polecicie jakiś dobry??

pozdrawiam :0
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mogę doradzić tylko tyle żeby nie kupować
moim zdaniem (mam taki http://www.babyclub.pl/product-pol-55938-Microlife-Termometr-elektroniczny-IFR-100.html?gclid=COiT2auPs8ECFSbmwgodmn8ApA)
nie pokazuje prawdziwej temperatury
czasami go używam ale najczęściej i tak używam zwykłego
najlepsze są tradycyjne
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my w sumie też używamy zwykłego, ale w związku z tym, że spodziewamy się dzidziusia to zastanawiamy się nad zakupem bezdotykowego...

dziękujemy za info, każde się przyda :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam termometr tej firmy co poprzedniczka ale inny model bo Microlife NC 100 http://www.aptekagemini.pl/termometr-microlife-nc-100-bezkontaktowy.html

Jak na razie sprawuje się dobrze, ma dobre opinie w necie no i ostatnio nawet widziałam jak pielęgniarka w szpitalu mierzyła nim temperaturę mojemu synkowi (byłam już po zakupie) więc utwierdziłam się w przekonaniu że nie jest chyba taki najgorszy :)

Wcześniej zastanawiałam się czy kupić Microlife NC 100 czy Microlife NC 150 (noszy model) ale w związku z tym że prawie nie ma w necie opinii o nim zdecydowałam kupić poprzedni model czyli NC 100

Wcześniej używałam rtęciowego ale jednak taki bezkontaktowy się na prawdę przydaje, aby dziecka nie rozbudzić gdy śpi.

Jeszcze jedną zaleta jest to ze jest produkowany w Szwajcarii (taka szwajcarska precyzja) a nie w Chinach
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja tez polecam microlife,jest świetny po przełączeniu można nim sprawdzać również temp.pow. w pomieszczeniu ,wody i t.p.Mam go już od 3 lat i na inny nie zamienię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

lepszy jest zwykły termometr
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli bezdotykowy to tylko i wyłącznie
Thermoflash Lx-26
image
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ja polecam coś zupełnie innego, a co pozwoli wam kontrolować temperaturę dziecka 24h. Otóż posiadam w domu stację pogodową ze zdalnym czujnikiem, który montuje się na zewnątrz budynku, a wewnątrz na stacji wyświetla się temperatura mierzona przez ten czujnik. Należy więc taśmą izolacyjną przymocować zdalny czujnik do główki dziecka (najlepiej do czoła) a stację pogodową można tą samą taśmą przykleić sobie do nadgarstka (jak zegarek). W ten sposób będziecie znały temperaturę dziecka 24/7. :) Nie dziękujcie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

w każdym dzieciowym sklepie jest taki termometr do kupienia, o ofertach internetowych to nawet nie mówię.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Generalnie sprawdzilem kilka i wszystkie byly slabe. Najlepiej kupic przez Internet, wyprobowac i najwyzej zwrocic w ciagu 14 dni. Generalnie taki termometr nadaje sie do mocno zgrubnego sprawdzenia, czy dziecko, czy ktos chory moze miec temperature (powiedzmy z dokladnoscia do pol stopnia) i czy trzeba mierzyc tradycyjnym, czy nie. Jesli chory dobrze wspolpracuje, to lepiej w ogole dac sobie spokoj z takim temrmometrem. Natomiast jesli mierzy niechetnie, lub w ogole nie chce, to taki bezdotykowy jest czesto dobra pomoca, czy trzeba robic zamieszanie z klasycznym, czy mozna sobie odpuscic. Z tych kilku co wyprobowalem zostawilem sobie firmy Hartmann, ale jak mowie szalu nie ma. Byl w miare tani i nienajgorzej pokazywal.

Dodatkowo musisz dokladnie przeczytac instrukcje, bo inaczej latwo mocno zafalszowac wynik - czolo niemoze byc spocone, gdzie mierzyc, termometr musi byc minimum kilkanascie minut w ten samej temperaturze co chory, zadnych przeciagow, temperatura powietrza w pokoju nie moze byc wieksza niz x i mniejsza niz y itp/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mamy MultiTemp i sobie chwalimy. Nie wypacza wynikuw, badanie jest szybkie i najważniejsze że bezdotykowe – mierzy rzeczywiście z odległości.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z MultiTemp też nie mam problemów jeśli chodzi o samo zrobienie badania, czy precyzję wyników. Dobry wybór, polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

My korzystamy od kilku miesięcy z Microlife NC 200 (kupiliśmy na www.seni24.pl z niezłym rabatem). Dużym plusem jest wiarygodność pomiarów, ale trzeba przy tym przestrzegać instrukcji. Naprawdę, jeśli mierzycie temperaturę za daleko, to nic z tego nie będzie. W 3 sekundy mamy gotową informację, a dziecko się przy tym nie męczy jak z normalnym elektrycznym. Cena nie taka wysoka, zwłaszcza że tego typu termometry kosztują też i 200 albo ponad 200 złotych. A, no i dźwięk też można wyłączyć, dlatego nawet przy niemowlakach się sprawdzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto też zapytać o poradę farmaceutę, może akurat będzie umiał ci pomóc przy wyborze termometru.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Albo skorzystać ze strony z rankingami http://dobrerankingi.pl/zdrowie-i-uroda/termometry-bezdotykowe-ranking/ Polecam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ładnie w Baby Temp działa ta podczerwień. Faktycznie termometr łapie z odległości, nie trzeba czujnikiem dotykać ciała.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja juz termometrow kupilam i wyrzuciłam chyba z 5. ale teraz jestem baaaardzo zadowolona z tego : https://www.topmedicare.nl/product/thermometer-visionfocus/
po raz pierwszy skorzystałam z niego u mojego brata i sie zakochalam... i teraz jest tez juz i u mnie :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam u siebie termometr bezdotykowy, a kupiłam w momencie, kiedy stary rtęciowy się po prostu pobił. Miałam straszną panikę wtedy, ale mąż sobie poradził i zutylizował we właściwy sposób. Od tamtej pory tylko bezdotykowy, a jak chcesz mieć prawidłowy wynik to polecam https://iamed.pl/product/-AGU-BABY-Termometr-bezdotykowy-AGU-NC8-Giraffe-s101119?CategoryId=234068&. Może nie jest jakiś super tani, ale na pewno dożywotnio sprawny, a po drugie na podczerwień mierzysz, bezdotykowo, więc potencjalnie się nie zarazisz od nikogo, dwa jakby większy komfort. Ten termometr jest o tyle fajny, że nawet sobie mierzę temperaturę wody, jedzenia, w sekundę masz wynik dosłownie. Nawet przedmioty można zmierzyć, co z ciekawości robiłam. Mam od ponad roku, trzyma się świetnie urządzenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Sprawdźcie sobie Visiofocus jest mega
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bezdyskusyjnie model iXellence Temp Tricolor od Genexo. Jedyny tak dokładny i jedyny z pozytywną opinią Instytutu Matki i Dziecka.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam ten sam termometr. Jest opcja pomiaru temperatury ciała dzieci i dorosłych, jest możliwość pomiaru temperatury otoczenia np. wody w wanience czy mleka w butelce. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Przepuklina przełyku czy ktoś ma? (119 odpowiedzi)

Witam Jak w temacie. Poszukuje osób, które mają tę dolegliwość? Chciałam się podzielić...

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

Jak wyprawiacie urodziny dla dzieci? (26 odpowiedzi)

Witajcie! Jak bardzo hucznie obchodzicie urodziny dzieci? Głownie chodzi mi o to czy urządzacie...

do góry