Widok

Tort.

Dzien dobry, skąd najczesciej zamawiacie torty. Musze na maj na komunię zamowic kompletnie nie znam sie na smakach toru czy na smietanie czy z ta masą cukrową, kremem itp. Prosze o porade. Tort ma byc nie duzy na 15os. goscie to dzieci i dorośli. Wiec jaki wziąć i skad (namiar na.cukiernie) zeby kazdemu smakował.??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

po pierwsze nigdy nie dogodzisz każdemu bo każdy ma inny smak- wystarczy żeby ktoś np nie lubił czekolady a nawet najlepszy tort czekoladowy nie będzie mu smakował ;)

odradzam masę cukrową i marcepanową- wygląda to ładnie ale w 90% przypadków jest niejadalne. najsmaczniejsze są torty śmietanowe.
postaw na klasyczny z waniliowym biszkoptem i kremem śmietanowym+czekoladowym lub truskawkowym albo na czekoladowy z wiśniami. te połączenia są na tyle uniwersalne, że powinny większości smakować :)

jeżeli chodzi o to skąd zamawiać to bardzo polecam "projekt ciacho" - na facebooku, dziewczyna robi przepiękne i pyszne torty.
jeśli koniecznie chcesz cukiernię to W-Z "wuzetka" przy żabim kruku- co prawda tortów od nich nie jadłam ale drożdżówki i ciasta robią "jak u babci" :)
INSTAGRAM: unbake_my_heart_

Soundcloud: https://soundcloud.com/inga-koz-owska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kupuję tortów, robię sama(staram się za każdym razem inny smak - czyli 4-5 razy w roku). Gotowce jadam u znajomych ;)

Też odradzam te mega słodkie masy ozdobne. Paskudztwo. :) Dobry tort to taki, gdy po zjedzeniu 1 kawałka masz ochotę na dokładkę ;)

Też bym obstawiała śmietanowe(z prawdziwej kremówki, a nie proszku) lub śmietana z mascarpone. I raczej z owocami - do wyboru wiśnie, truskawki, ananas, brzoskwinie, gruszki.

Albo tort rafaello :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A może spróbuj sama zrobić tort? To wbrew pozorom nie jest takie trudne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale mi narobiliście smaka. Ja zamawiam torty z cukierni Stefanka na Przymorzu.. ale w tym roku chciałabym zrobić sama ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

do góry