Widok

Tradzik i przebarwienia po tradziku.

Witam .. od roku czasu zmagam sie z tradzikiem .. ale nie na twarzy lecz szyja , dekolt , plecy ..
bylam juz u dermatologa i poleca jedynie kuracje hormonalna ..
troche na ten temat sie naczytalam ze efekt po odstawieniu hormonow jest jeszcze gorszy niz przed .. no i tez efekt tycia ..
Moze wy macie jakies sprawdzone sposoby .. niedlugo wiosna .. wiadomo wiecej cala odkryte a tu wstyd az wyjsc :(
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To nieprawda, że po terapii hormonalnej jest gorzej. Każdy reaguje inaczej, uważam że warto spróbować. Na mnie hormony zawsze dobrze działały, brałam je z innego powodu ale przy każdej terapii miałam super cerę i potem bardzo długo utrzymywał się ten efekt. Dodam, że nigdy nie było gorzej niż wcześniej.

Innym sposobem na trądzik są kwasy medyczne. Koleżanka tak sobie wyleczyła trądzik a co ważniejsze zlikwidowała blizny potrądzikowe.
Znajdź dobrego kosmetologa i próbuj, nie ma jednej recepty dla wszystkich, powodzenia :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moze sprobuj u dobrego dermatologa: Szlązak, Sokołowska-Wojdyłło...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Isotrexin-pytalam dermatolog o kwasy i poradzila mi ten zel. Jestem naprawdę zadowolona. Recepte można wziąć od ogolnego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a bez recepty mozna kupic w aptekach zel i krem Skinoren. Dzialaja na przyczyny tradziku i dodatkowo rozjasniaja blizny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja z bardzo mocnym trądzikiem poradziłam sobie dzięki tabletką IQFACE.W tym wypadku wystarczyła trzymiesięczna kuracja żebym bez wstydu i masy pudru pokazała się na ulicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na te tabletki zdecydowałam się w momencie jak tylko pojawiły sie w Polsce w sprzedaży.Trzy miesiące i po kuracji.Ze swojego wyglądu już dawno nie byłam tak zadowolona Żadnych pryszczy i zaskórniaków życie bez tego cholerstwa jest po prostu piękne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tzreba maniakalnie dobrze oczyszczac cere codziennie.
Srodki myjace tylko ziolowe i ja np uzywam Chantarelle Ideal Pure czy jakos tak, 70 zl, ale mam go ponad pol roku.
Do tego maseczka z bialej glinki (mozna kupic w aptece i tu polecam L'biotica)

a tak jak pisaly pani powyzej, isotrexin, skinoren i duac (antybiotykowy)
i mega nawilzanie kremami bez swinstw, no skinoren i isotrexin bardzo przesuszaja skore co moze powodowac nasilenie, jak sie jej nie nawilzy i odzywi w miedzyczasie regulanie.

Blizny tylko kwasami w gabinecie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na przebarwienia mydełko Wardi Shan. Drogie, ale skuteczne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Rozmawialam z kosmetyczkami o przebariweniach jakis czas temu, bo mam sporo, i co kwasy zdejma to robia sie nowe, i tak wychodzi ze jakiekolwiek problemy z hormonami generuje nie tylko tradzik ale i przebarwienia, np problemy z tarczyca.
Zabiegi to beda wyrownywac, ale nie zatrzymaja procesu.
Do tego trezba naprawde non stop nosic krem ochronny z maxymalna ochrona.
Nie mozna sie opalac nawet odrobine.
A w pochmurny dzien i w domu takze promienie dzialaja na skore, dlatego robi sie jasno - krem
i nie wazne czy siedzisz w domu czy 5 min tylko pali sie fajke na balkonie :D

A kazdy kto ma tradzik ma zrypane hormony nieco. Dlatego zapomnijcie o opalaniu sie na rzeacz zglebienia przyjazni z biela skory i kremem ochronnym 50+ (100+) czyli najmocniejszym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tego nie próbowałam. Jak dotąd tylko witaminy Merz Spezial Dragees mi wystarczały.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej może jakiś laser, zabieg medycyny estetycznej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

laser to nie wiem ale na pewno peelingi kwasowe się robi. migdałowy na łagodny trądzik, a na silniejszy salicylowy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Właśnie zastanawiam się nad usunięciem laserowym blizn po trądziku, bo inne metody niewiele pomagają. Myślę nad tym zabiegiem: https://proclinic.pl/usuwanie-blizn-i-blizn-tradzikowych/ Mam nadzieję, że ten zabieg będzie skuteczny i bezpieczny. Masz jakieś doświadczenia z laserem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zawsze zdążysz na poważny zabieg, czasem przy małych przebarwieniach wystarczy dobry żel, np. Contractubex. Często pomaga
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z trądzikiem niestety czasami trzeba walczyć przez długi, długi czas. Najważniejsze jest to, żeby udać się do dobrego dermatologa. Może problem tkwi w nieodpowiedniej diecie? Z tego co wiem, to może mieć spory wpływ na problemy z cerą. Warto zaopatrzyć się w jakiś suplement, który pomoże w leczeniu. W walce z trądzikiem bardzo dobrze radzi sobie suplement NONACNE - http://www.nonacne.eu/ . Ma działanie antybakteryjne i przeciwzapalne. Poprawia kondycje skóry twarzy i jest w 100 % bezpieczny dla zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dodam tez ze czesto choroby skory immunologiczne sa diagnozowane jako tradzik, bo lekarze ida po najmneijszej lini opory i jak sa krostki- strupki, blizny to na bank tardzik.

Mi tak wode lali wiele lat
a preparaty antytradzikowe tylko pogarszaly sprawe, dopiero sztab dobrych kosmetyczek ogarnal sprawe i wykreslil tradzik wogoole z listy.

W trojmiescie bylam u wielu dermatologow i zaden -ZADEN nie kazal mi zmyc makijazu w miejscu wyprysku, poprzez super kryjaca tapete stawiali diagnoze na zasadzie wrozby z fusow :)

Zakladajac ze male strupki moga byc efektem absolutnie wszystkiego przez alergie, zwykly tradzik, egzemy i masa innych spraw, to naprawde podziwiam ich ignorancje i lapy chetne do brania kasy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć,

Tez probalam cos na tradzik i nic mi nie pomagalo. probowalam masci, domowych sposobow. Trafilam na http://www.forumdermatologiczne.pl/porada/tradzik-rozowaty/3865.html i tam znalazlam kilka dobrych porad.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a moze wyprobuj takich tabletek bez recepty sa dostepne, za nim zdecydujesz sie na kuracje hormonalna, bo moze ona poprawic Twoj wyglad a moze byc jeszcze gorzej, poczytaj sobie o http://www.dermi-suple.pl/ sa naturalne, wiec nie bede miec skutkow ubocznych, mi pomogly, moja siostra tez rozpoczela kuracje nimi i jest zadwolona
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Polecam dobrego dermatologa - w Gdańsku wygrywa bezapelacyjnie dr I. Michajłowski, w Gdyni jest Szlązak. Chodziłam do doktora Igora, świetny specjalista - zresztą kolejki do niego mówią same za siebie. Ja u niego najpierw zaleczyłam trądzik (tylko uprzedzam, zanim zaczniesz czytać w dr Google :) o terapii to wez sobie drinka zrób, bo zwariować mozna) a także stare blizny potradzikowe mi laserem wygładził. Jest rewelacja.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tutaj pomogą na pewno http://www.afrykadayspa.pl/leczenie-tradziku.html . Zarówno na trądzik jak i przebarwienia. Też miałam podobny problem, potem wyglądałam jak jajko strusia. Niestety zaniedbany trądzik może wyrządzić sporo złego naszej skórze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

przetestowałam w swoim zyciu wiele kosmetyków na przebarwienia, jednak najlepiej póki co sprawdzają mi się te z serii Whiten od Novaclear
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Po odstawieniu tabletek może być gorzej, jeżeli hormony wrócą do swojego poprzedniego nieodpowiedniego poziomu, wtedy może być nawrót. Trudno coś doradzić, może zapytaj o tabletki z izotretyniną? One wielu osobom pomogły pozbyć się tego problemu tylko bardzo obciążają organizm. A jeśli terapia miejscowa to może kwasy u kosmetyczki też można wykonać na te partie ciała?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej :) obawa przed leczeniem hormonalnym jest całkiem zrozumiała, ale niekiedy jest to jedyne wyjście. Mój brat miał spore problemy z trądzikiem, ale dermatolog z Derm-est tak mu ułożył cały proces leczenia, że na szczęście obyło się bez hormonów. Każdy z nas jest inny i inaczej zareaguje na konkretna formę leczenia, dlatego najlepiej szukać takich specjalistów, którzy podejdą do problemu indywidualnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W stolicy jest fajne miejsce gdzie stosowane są nowoczesne metody laseroterapii, do Kliniki Krajewski trafiłem przypadkiem ale tylko tam lekarz wykazał się dużym zrozumieniem i profesjonalizmem...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto jest jeszcze kupić sobie tabletki do cery Normatabs. Tabletki mają wielokierunkowe działanie, po 3 miesiącach przyjmowania widzę:
Znaczną poprawę stanu cery, poza tym mam wrażenie, ze jest bardziej odżywiona
Nie wyeliminowały całkowicie wyprysków oraz zaskórników, ale znacznie zmniejszyły ich ilość, dały w sumie lepszy efekt niż się spodziewałam na tym polu, bo nie jest to pierwszy tego typu środek, jaki stosuję
Zmniejszyło się wydzielanie sebum
Tabletki zalecone mi przed dermatolog, pani doktor powiedziała abym na początku spróbowała ten rodzaj tabletek, zanim wkroczymy z retinolami doustnie. Jak na radzie z retinoli rezygnuje, wystarczą mi te.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na przebarwienia i blizny po trądziku chyba najlepszy jest laser kosmetyczny czy sie myle?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Widzisz często tak jest, że leki od dermatologa działają jak je bierzesz. Jeśli chcesz naprawdę pozbyć się problemu to musisz zwrócić uwagę na pielęgnację skóry. Każdy kosmetyk którego używasz ma wpływ na to w jakim stanie jest Twoja skóra, czy pojawiają się na niej dalej niedoskonałości. Prawidłowa pielęgnacja cery trądzikowej to przede wszystkim oczyszczanie produktem regulującym poziom wydzielanego sebum oraz utrzymanie odpowiedniego pH skóry. Kosmetyki powinny zawierać właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej porozmawiaj ze specjalistą. Mam na myśli na przykład lekarza dermatologa. Zapytaj go też o leki recepturowe. Receptę na ręcznie robione leki można bez problemów zrealizować w aptekach DOZ.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Internetowa apteka - proszę o opinie. (60 odpowiedzi)

Dziewczyny czy robiłyście kiedyś zakupy w aptece internetowej Gemini ? Czy jesteście...

rehabilitacja (15 odpowiedzi)

szukam pilnie rehabilitacji na kręgosłup kolejki strasznie długie ,,może ktoś wie gdzie na nfz...

Jakie tabletki na libido działają (31 odpowiedzi)

Witam, Swoje pytanie kieruję do kobiet, które miały okazje brać tabletki na libido. Mam 38 lat i...

do góry