Widok

Umowa przedwstępna z deweloperem

Rumia Temat dostępny też na forum:
Zarezerwowałem u dewelopera mieszkanie, po czym zdecydowałem się je kupić niestety aby starać się o kredyt potrzebuję umowy przedwstępnej z deweloperem. Deweloper żąda 10% zadatku po czym informuje mnie że w przypadku odstąpienia od umowy np. jak mi bank odmówi kredytu to kara umowna wynosi 4.5% wartości transakcji. Chciałbym zapytać czy to normalna praktyka stosowana przez deweloperów? Czy powinienem z góry założyć że to oszuści i szukać u innego dewelopera?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podpisując umowę deweloperską u notariusza jest normalnym, że Jeżeli zerwiesz umowę musisz zapłacić nawet do 10 % wartości transakcji.

Umowa przedwstępna (czyli nie notarialna) w wartości 10 % to dla mnie kosmos. Normą jest że kosztuje do kilku tysięcy i jest dość często bezzwrotna.

Osobiście spotkałem się z kwotami umów przedwstępnymi:
- 4000 zł bezzwrotnej Eurostyl
- 1000 zł zwrotnej PB Górski.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ten który ma zapłacić czyli kupujący zawsze będzie pokrzywdzony jeśli coś pójdzie nie tak i ryzykuje najwięcej. MIeszkania tak dobrze sie sprzedają że to Deweloperzy stawiają warunki i nie zostawiają zbyt dużo miejsca na negocjacje.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proponuję dokładniej przyjrzeć się umowom proponowanym przez deweloperów. Ja przed podpisywaniem czegokolwiek kontaktowałem się z kancelarią prawną dybka.com.pl/umowa_deweloperska dzięki temu udało mi się wynegocjować trochę bardziej korzystne dla siebie warunki. Jeśli jakikolwiek zapis w umowie budzi Twoje wątpliwości, to koniecznie skonsultuj się z prawnikami, którzy na co dzień zajmują się nieruchomościami.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Spotkałem się z fatalną umową id dewelopera, oni czasem na prawdę jadą juz nawet nie po bandzie ale z pełnym rozmachem uzależniają kupującego, bez żadnych skrupułów. polecam iść np. do notariusza i podpytać co myśli. W mojej rodzinie ktoś był na placu Kaszubskim w Gdyni (w tym banku). Notariusz doradził, potwierdził moje zastrzeżenia i nawet nie wziął złotówki. On dobra wie, że klient, który chce kupić wróci do niego. Niczego jednak, gdy chodzi o się zdanie nie narzucał
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u Górskiego wołają 2,5% za odstąpienie od umowy przedwstępnej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

takie pytanie, czym się różni umowa przedwstępna u notariusza od takiej zwykłej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co do zasady przy umowie u notariusza można zrobić wpis roszczenia do KW i tym samym lepiej zabezpieczyć swoje prawa
https://homly.to/artykuly/umowa-przedwstepna-sprzedazy-mieszkania

Na stronie jest dokładnie opisane, jak powinno sie traktować umowę przedwstępną. Jak taka umowa wygląda.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Inwestycje i deweloperzy

Gdzie kupić mieszkanie?? (31 odpowiedzi)

Chciałabym kupić mieszkanie w Gdańsku.. Które dzielnice polecacie, a które odradzacie i...

oprogramowanie sklepu (5 odpowiedzi)

Witam, mamy na forum kogoś kto potrafi doradzić w takich sprawach jak wybór platformy ecommerce?...

dom czy mieszkanie??? (411 odpowiedzi)

zaczynam juz myslec o własnych czterech katach ale ceny mieszkań jak i budowy domu mnie...

do góry