Widok

Unieważnienie małżeństwa przez kościół

Witam,

zastanawiam się czy się za to nie zabrać. Jestem 2 lata po rozwodzie cywilnym. Chyba czas zakończyć sprawę i ze strony kościelnej.
Ktoś przechodził? może mi podpowiedzieć jakie dokumenty są potrzebne? czy zawsze muszą być świadkowie?
podzielcie się ze mną proszę opiniami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Ze strony kościelnej nie da się wziąć rozwodu. Jedynie czasem unieważnia się, jeśli stwierdzi się, że z jakiś ważnych przyczyn małżeństwo zostało zawarte "nieważnie". Czyli tak jakby nigdy nie istniało, bo mąż zataił np chorobę psychiczną i był niepoczytalny. Więc może daj sobie spokój, bo to śmieszne. Skoro jesteś katoliczką to powinnaś to wiedzieć. Inaczej te przysięgi są nic nie warte.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 17
on: dziękuję Ci za tą wyczerpującą wypowiedź, dzięki której dowiedziałam się jakie są procedury unieważniania małżeństwa :-D

Nie ma to jak dodać coś sensownego od siebie :-)
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 12
Nie wiesz co mówisz, małżeństwo to nie męczeństwo, to nie wyrok śmierci, też jestem wierząca ale jestem pewna że nikt nie ma prawa powoli zabijać tą drugą osobę. Widocznie mało wiesz i malo przeżyłeś.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Spróbuj, co Ci szkodzi?! Nie masz nic do stracenia, jeśli już to tylko zyskasz. Najpierw powinnaś się wybrać do biura parafialnego w swojej parafii albo podpytaj księdza na kolędzie jakie powinnaś poczynić kroki. Jeśli byłaś bardzo młoda i w ciąży gdy zawierałaś taki związek to możesz przedstawić to jako jeden z powodów, aczkolwiek musisz mieć argument skoro o tym myślisz by unieważnić. Ja trochę czytałam na ten temat w internecie , więc ogólnych rzeczy można się dowiedzieć (bo też rozważam, aby poczynić ten krok)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie unieważnia się małżeństwa. Można co najwyżej stwierdzić nieważność.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Najlepiej znalezc prawnika od prawa kanonicznego, jest taka babka bernadeta Wysocka działa przy kurii, dlatego ze polega to na zupełnie czymś innym niz cywilny.
Mozna samemu zlozyc papiery ale lepiej jak to prawnik przejrzy bo musi byc podany jeden z 5 powodów jakie moga stanowić podstawę do stwierdzenia nieważności.
Mezowi sie nie udało pomimo odwołań itp.nie ma podstaw do stwierdzenia nieważności niestety. Decyzja była świadoma - to ze nietrafna i z powodu dziecka to jest niewazne - sami małżonkowie władnej woli wzieli ślub i tyle.
Powodzenia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
Gosia,też się zastanawiam właśnie jak się zabrać za unieważnienie ślubu kościelnego.Podaj proszę maila to do Ciebie napiszę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dziewczyny, ja polecam koźlińska kancelaria adwokat kościelny (teraz chyba ma siedzibę w głównym, dwa lata temu we wrzeszczu przyjamowała) mega się bałam tej całej procedury, ale poszło szybko. Moge dać namiary na priv. moj nr 881303020
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 4

Nie jest upoważniona przez kurie - lista adwokatów jest na stronie archidiecezji - tylko te osoby mają uprawnienia do występowania przed Trybunałem - wiem bo sama jestem w trakcie procedury.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Długo trwała u Ciebie cała procedura unieważnienia małżeństwa?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak masz kasę to załatwisz możesz podstawić fałszywych świadków.Sąd biskupi ma w d*pie prawdę liczy się tylko kasa.Chrystus nie daje rozwodu .a sądy biskupie odcięgają ludzi od wiary i kościoła.To jeden wielki fałsz.nauczają co innego a robią inaczej Kasa kasa kasaWciąż im mało.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Proszę nie głosić jakichś herezji. Jeśli chcesz się wypowiadac na jakiś temat, dobrze go zgłębić i dopiero wtedy się odzywać.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

eks zakonnica?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

Myślę, że dobrym pomysłem jest też przegadać temat z jakimś znajomym księdzem, jeśli ktoś oczywiście zna kogoś takiego. Stwierdzenie nieważności ślubu to trudna sprawa.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co jeżeli ktoś zrzeknie się kościoła? Przecież da się to zrobić...czy wtedy małżeństwo kościelne nie powinno się automatycznie unieważniać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Małżeństwo się automatycznie nie unieważni. Tak samo jak nie unieważni się chrzest nawet gdy "wypiszemy" się z kościoła. Sakrament jest ważny, "naznacza" duszę niezależnie od tego co później będzie się działo..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja jestem po.
5.5 roku trwały dwie i stancje.
Pozytywnie dla mnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Czy chciałabyś polecić osobę, która Cię w tym wspierała pod względem prawnym?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

możesz się odezwać na E-mail marlena.d13@wp.pl
Tez staram się o stwierdzenie nieważności. Napisz proszę
Pozdrawiam
Lena
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To chyba nie jest taki łatwe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ile może trwać załatwienie formalności w takiej sprawie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszystko w tej chwili ciagnie sie max do 2 lat, sama jestem w trakcie i widze, ze dosc sprawnie to idzie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie trwało 5,5 roku. Zakończenie w II instancji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gratuluje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U mnie 4,juz po wszystkim
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nie ma reguły, że do 2 lat...To tylko teoria. Każda sprawa jest inna
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja dopiero zaczynam, ale polecam tą publikację. Korzystałam z niej na etapie pisania skargi powodowej i skorzystam w trakcie całego procesu, bo nie korzystam z pomocy adwokata kościelnego https://ebookpoint.pl/ksiazki/stwierdzenie-niewaznosci-malzenstwa-praktyczny-poradnik-dla-wiernych-dr-michal-poczmanski-agata-nogaj,s_00ui.htm
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Zapraszam również do lektury mojej książki
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Witam w piątek dostałam skargę o unieważnienie małżeństwa kościelnego złożoną przez byłego męża.
Jestem załamana kompletnie nie wiem co z tym zrobić, jak odpisać. Nie zgadzam się z zażutami
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj.
Też otrzymałam przed tygodniem skarga zawiera absolutne kłamstwa i pomówienia zastanawiam się jak tak można po trupach do celu.
Szukam porady co mam zrobić w tej sytuacji jak odepszeć te oszczerstwa może ktoś wie jak się odpowiada do sądu kościelnego czy można załączyć swoje wyjaśnienia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupić słownik,pomaga
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miej go w d*pie napewno nie jest Ciebie wart
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jak dobrze posmarujesz to szybko.Kurski dostał z marszu choc zył z żoną 20 lat i miał dzieci Pewno Rydzyk się za min wstawił
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie wiem czy coś takiego można zrobić. Nie wiem na czym to polega.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

ale po co? Zresztą kościól daje rozwód chyba tylko w kilku restrykcyjnych przypadkach. Albo jak jesteś pisowskim dygnitarzem.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kościół nie daje rozwodów.
Co najwyżej może stwierdzić nieważność małżeństwa.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja czekałam 10 lat na unieważnienie, były mąż wziął ponownie ślub w kościele, ja nie bo mam klauzule.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Klauzulę spokojnie możesz "znieść". Uderz do jakiegoś adwokata, wszystko załatwi. Mój prawnik tak mówił. Jedno pismo, ewentualnie przesłuchanie świadka i klauzuli można się pozbyć. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam również na moją internetową stronę: rozwody-koscielne.eu
dr Arletta Bolesta
adwokat kościelny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ale te klauzulę w większości przypadkach można zdjąć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Kobieta

Kto poprowadzi rozwód z orzeczeniem o winie w Gdańsku? (6 odpowiedzi)

Kto poprowadzi rozwód z orzeczeniem o winie w Gdańsku?

Feromony damskie (34 odpowiedzi)

Dziewczyny czy psikałyscie się kiedyś zapachami dla kobiet z feromonami? Działają czy nie? Gdzieś...

Dobry szampon na łupież (38 odpowiedzi)

Dziewczyny doradźcie coś, bo już mi ręce opadają!

do góry