Widok

Usuniecie torbieli jajnika

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Pytam kobiet, które miały lub muszą mieć usuniętą torbiel lub torbiele jajnika w szpitalu przez zabieg operacyjny.

Który szpital wybrać? Gdynia, Gdańsk, a może Wejherowo? Czym się kierować? W którym wy to mialyscie? Jak coś, to dajcie namiary, dokładne dane gdzie to..

I najważniejsze pytania :

- Jaką metodą usunięto wam to? Laparaskopia czy laparotomia ?
- Ile cm miała torbiel/ torbiele?
- Jakie znieczulenie?
- Ile dni spedzilyscie w szpitalu?
- Czy istnieje możliwość odwiedzin? Na sali czy w specjalnym pomieszczeniu?

* Przyblizę moją sytuację :
Mam 8cm torbiel o dziwnej strukturze i z płynem. Czasem czuję mocny rwący ból, nawet pół dnia, czasem po prostu czuję jej obecność bez bólu, zależy od cyklu. Mam dwójkę małych dzieci - 3 i 1 rok i tą młodszą nadal karmię piersią i nie chciałabym oraz nie umiem odstawić.. Jestem po jednym cięciu cesarskim, znam więc ból dochodzenia do siebie z rozerwanym brzuchem.. A chyba na laparoskopie nie mam co liczyć... Muszę więc bardzo szybko dojść do siebie, mam ciągle jakieś zadania, obowiązki względem dzieci.. I tylko męża do pomocy, nikogo innego, a długo na wolnym nie będzie mógł siedzieć.. Muszę szybko dużo chodzić, coś dźwigać.. Jestem bardzo załamana i nie wiem jak to pogodzić, jak zostawić karmione dziecko, ale chyba muszę to zrobić.. I przeżyć.. Masakra... ;(
A kiedyś jjeszcze chciałam mieć dziecko, nie wiem czy teraz drugie cięcie mi pozwoli na poród naturalny, w sumie macicy by mi teraz nie cieli, tylko brzuch, więc nie wiem jak to się ma do tego..

Dzięki z góry.
Znam procedury, byłam już na kwalifikacjach, termin pod koniec września w Redlowie, bo tu najbliżej, ale zastanawiam się nad innym szpitalem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
1. Szpital Swissmed I operacja usuniecia torbieli-państwowo
2. Szpital Akademia II operacja usuniecia torbieli

Usuwane metodą-laparotomia
Torbiele miały 5,5 cm
znieczulenie w kręgosłup
W Akademii- 7 dni, w Swissmedzie- 4 dni
Istnieje mozliwośc odwiedzin i tu i tam na sali oczywiscie.
Dodam że tez miałam małe dziecko, juz po 2 tyg. podnosiłam w nocy, a po miesiacu w dzień tez.
Redłowa nie polecam-juz mieli mnie operować,ale w ostatniej chwili odwolali operację.
Polecam Swissmed-dobre warunki i szybkie dochodzenie do siebie, mam porównanie 3 szpitali, mozna zapisać się Państwowo.
Namiary do Swissmed - musisz najpierw iśc na kwalifikacje do dr Birkholtz- najpierw zadzwon do przychodni i zarejestruj się, on daje termin operacji panstwowo i prywatnie, ja czekałam na państwowo 1,5 miesiaca, a prywatnie terminy sa w ciagu tygodnia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mogłabyś mi dać numer teefonu do tej przychodni Swissmed? czy może iść do tego Birkholtz'a prywatnie i jego zapytać o termin?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też mam torbiele 8x5cm, w Redłowie od 5 mcy czekam aż mi wyznaczą termin, byłam na Klinicznej i w ciągu miesiąca będę miała operację, bo jak się okazało "sprawa nie cierpiąca zwłoki". Nie mam dzieci, ale chciałabym i jestem strasznie wystraszona tego co mi zrobią, co okaże się po wycięciu tych torbieli. U jakiego lekarza się leczysz? Arletka, jak możesz podaj mi jakiś adres @ do siebie, chciałabym móc się z Tobą skontaktować i ewentualnie przejść przez to razem. Też nie mam na miejscu nikogo oprócz męża.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czekaj, a byłaś w Redlowie już na konsultacji? We wtorki i czwartki sa na 12:00, jest badanie, rozmowa z lekarzem i ustalenie konkretnego terminu.. Mi mówili że też sprawa poważna, bo duży i o dziwnej strukturze, nie wiedzą co to i trzeba usunąć. Raczej na pewno laparotomia, czyli cięcie..
Z kolei ja dzwoniłam na kliniczna, na zaspe i terminy konsultacji dopiero mają pod koniec wrzesnia, a gdzie do operacji jeszcze.. Do tego na 17ego umówilam się jeszcze na konsultacje do Wejherowa, zobaczę co tam powiedzą mi dokładnie i wtedy zadecyduje czy 22ego idę na cięcie do Redlowa czy później do Wejherowa.. Tak chyba zrobię, zobaczymy..
Bardzo się boję bo wiem dokładnie co oznacza cięcie takie i te zabiegi przed i podczas i dochodzenie do siebie długie i bolesne,.. A mam dwójkę malutkich dzieci, jedną karmię, nie może beze mnie żyć :( biedna...
Ale muszę to wyciąć, bo czasem bardzo boli :(
A Ty odczuwasz ból?
Mówili że cięcie czy laparaskopia?
Raczej zostawia Ci przynajmniej jeden jajnik, nie martw się, skoro nie masz jeszcze dzieci, to tak robią, uważają.. Mnie tak martwię ją, bo mają podejście, że skoro mam dzieci, to mogę być pocięta i nie muszę mieć niczego w środku, po co mi :/
A ile masz lat? Rozumiem, że z Gdyni jesteś.
Mój mail to arletahoppe@interia.pl albo znajdź mnie na facebooku pod tym imieniem i nazwiskiem ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napisałam Ci wiadomość na facebooku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niczego nie mam na fb
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprawdź w folderze inne - tam trafiają wiadomości od osób, których nie masz w znajomych :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie obawiaj się, nie wycinają wszystkiego jak leci, nawet jeśli masz już dzieci. Ja miałam taką operację 20 lat temu. Szłam usunąć jedną torbiel, a podczas operacji ( normalne cięcie) okazało się, że drugi jajnik jest cały otorbielony i do tego na macicy mięśniaczek. Tak więc, jak to lekarz nazwał, miałam 3 w 1 ;) Mimo że też już miałam dzieci, oszczędzili co się dało, nie dało się tylko zachować w całości tego otorbielonego. Moja koleżanka zaszła w ciążę z jednym jajnikiem. to nie jest problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No może nie wycinaja wszystkiego jak leci, ale spotkałam się ze stwierdzeniem, że mam już dzieci i machnieciem ręką np.. Ale też wiem, że jeżeli kobieta młoda i beznadzitna, to starają się wychować chociaż jeden jajnik, gdyby już faktycznie było ze wszystkim tam źle.. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Ja- nie martw się,usunięcie torbieli nie oznacza wycinania całego jajnika i spokojnie można mieć dzieci po usunięciu,będziesz więc mogła mieć ich całą gromadkę:))) I nie jest to naprawdę tak straszne jak się może wydawać,a jeślii miałabys laparoskopię to bardzo szybciutko sie do siebie dochodzi. Naprawdę. Bądz dobrej myśli! Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję dziewczyny za informację, operację będę miała tradycyjną, gdyż nie wiedzą co tam we mnie siedzi i torbiele są już zbyt duże na laparoskopię. Najgorsze, że są na obu jajnikach i dlatego się boję, że trzeba będzie je wyciąć, ale może będzie tak jak mówicie. najgorsze jest to, że żaden lekarz nigdy nie powie nic do końca, burknie taki coś pod nosem, a ja potem mam się zastanawiać, co autor miał na myśli. Dopiero moja doktor rodzinna wytłumaczyła mi, że nie każdy nowotwór jest od razu rakiem, bo ja już widziałam się w trumnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja corka miala20 cm.torbiel niestety musieli wyciac Caly jajnik a ma 28 lat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odświeżam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Miałam operację w 2014r. w szpitalu na Klinicznej w Gdańsku. Była to laparoskopia, torbiel wielkości 3x3cm, znieczulenie ogólne, dożylnie mi coś podali a potem już nie wiem co się działo ;) W szpitalu leżałam od środy do soboty, była możliwośc odwiedzin. Ogólnie to polecam bo personel był bardzo miły i pomocny. :) PCK w Redłowie nie polecam bo byłam tam dwa razy, nastraszyli mnie tylko i od września 2013 roku czekam na telefon od nich w sprawie operacji.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sprawdź w Clinica Medica w Gdyni (szpital w Suchym Dworze), zabiegi wykonują na NFZ, ale wizyty u ginekologa są płatne, ok. 100 zł za jedną wizytę + badania przed zabiegiem. Ja miałam wycinaną torbiel w maju, metodą tradycyjną, czyli byłam cięta. Dziś już nawet nie pamiętam, że coś takiego miało miejsce, tylko blizna o tym przypomina. Operacja nie jest przyjemna, wiadomo sączek, cewnik, rana...Szpital polecam, opieka i warunki super. Radzę załatwić sobie pomoc, ja przez pierwszy tydzień po zabiegu tylko się suwałam po domu, bo chodzić trzeba, ale za wiele nie narobisz, zwłaszcza z dwójką małych dzieci. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzięki kobiety za wasz odzew :)
A Mode któraś jeszcze miała podobny zabieg??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
W 2011 roku miałam usuwaną torbiel tzw. skórzastą w szpitalu wojewódzkim w Gdańsku. Była to laparoskopia, ale dochodzenie do siebie po zabiegu bardzo podobne jak po cięciu (jestem też po cesarce), tzn. przez 3-4 dni ciężko się wstaje, kaszle, kicha. Oprócz tego przy laparoskopii są bóle mięśni brzucha, bo wpompowuje się powietrze do brzucha. Przy tradycyjnym zabiegu operacyjnym tego nie odczujesz.

Co do opieki w wojewódzkim, to nie miałam zastrzeżeń. Bardzo pomocne położne. Lekarze fachowcy. Niestety, sama kwalifikacja do zabiegu to trochę biegania, bo trzeba samemu zrobić sporo badań, m.in. iść na konsultację anestezjologiczną (w szpitalu kolejowym).

Na oddziale nie ma odwiedzin, jest specjalne pomieszczenie gdzie można się spotkać z bliskimi. Osobiście nie skorzystałam, bo w szpitalu byłam zaledwie 3 dni - przyjęli mnie rano w czwartek, cały dzień na czczo, kilka badań, wieczorem lewatywa i wkłucie, z rana w piątek znowu lewatywa i oczekiwanie na zabieg (byłam druga w kolejce). O 14-tej już po, do wieczora bolało i niestety wymiotowałam. Tu bardzo pomogła położna. Wieczorem już sama szłam do toalety. A w sobotę przed południem mnie wypisali do domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja mam laparoskopie za miesiac i 1,5 miesiaca czekam w kartuzach miala ktoras z was? a lecze sie od maja..niestety z marnym skutkiem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej, ja jestem z Kartuz. Też mnie czeka wycięcie torbieli. Miałaś już tą operację? W Kartuzach? Jak było?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szpital Klniczny Gdańsk..... miałam usuniętą torbiel: 5cmx 8cm metodą laparoskopi. Powiedzieli, źe zobaczą czy się uda a jak nie to będą cieli. Ale udało się laparospopowo. Znieczulenie ogólne. Na sali pooperacyjnej byłam 1 dzień. później 3dni na zwykłej.... Czekałam 2 tygodnie na termin, ze względu na wielkość torbieli oraz wysoki c-125. Wszystko było dobrze, zostały dwie małe blizny.. A teraz jestem w ciąży :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
AN. ja na klinicznej miałam wycinane 2 torbiele endometrialne pod koniec września i teraz też jestem w ciąży :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem 4 tygodnie po usunięciu torbieli jajnika. Wybrałam Redłowo, oddział ginekologii onkologicznej. Zabieg był przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym, laparoskopowo, jajnik został ze mną:-). Lekarze mówili że zrobią wszystko by go zostawić, gdyż jeszcze nie mam dzieci, a bardzo bym chciała. Z pobytu jestem zadowolona więc polecam Redłowo. Sale 2-3 osobowe z łazienkami. Oddział nowy. Na dyżurze zawsze 3 położne, obsługa miła. Przeszłam kilka operacji w swoim życiu w różnych szpitalach i ten pobyt mogę uznać za najprzyjemniejszy ( jeżeli można uznać, że hospitalizacja do takich należy). Do domu wypuszczono mnie na 4 dobę, czyli na 2 dzień po operacji. Leki przeciwbólowe do oporu. Nie dopuszczają do pojawienia się bólu. Po 3 tygodniach dostaje się wynik histo-pato. Jak jest w porządku to kontrola u twojego lekarza ginekologa prowadzącego, jak jest źle to rusza poradnia onkologiczna - ja tego na szczęście uniknęłam. Na termin czekałam 1,5 miesiąca. To chyba z grubsza tyle :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
laparoskopia w Szpital Wojewódzki.
Wielkość 4na5mm
znieczulenie ogolne.
Wszystko poszło wg planu bez zadnych komplikacji .
Śladów na brzuchu tez zbytnio nie ma .
przyjecie do szpitala wtorek rano ,zabieg sroda wyjscie czwartek rano juz.
Zwolnienie na miesiac .
Po 3 dniach normalnie juz funkcjonowalam jezdziłam autem ,tylko nie dzwigałam wg zalecen.
po tygodniu zapomniałam o tym tylko wiadomo wyniki jeszcze były ale na szczęscie było ok.
Nie ma co się bać .........
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej.a miałaś na skierowaniu oddzial ginekologiczno-onkologiczny? Ja trafiłam na oddział ginelologiczno-polozniczy bo na skierowaniu miałam podział ginekologiczny? Termin usunecia torbiela za 1,5 mca w szpitalu morskim w Gdyni. Napisz cos więcej czy cewnik miałaś zakladany, jak znieczulenie. Strasznie się boje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cześć. Chcialam Ciebie podpytać czy jesteś zadowolona z pobytu i operacji w Gdyni?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witam jestem 2 dni po usunięciu jajnika z torbiela.znieczulenie ogólne diabełek miał ok 20 cm. Pobyt od niedzieli w środę do domu laparoskopowo. Kliniczna opieka super.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na jaki okres dostała Pani L4?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem piąty dzień po laparoskopii torbieli w szpitalu na klinicznej. Strach ma wielkie oczy, ale nie było tak źle. W poniedziałek, rano zostałam przyjęta, odbyły sie wszystkie badania i konsultacje. Po kolacji już nic nie można jeść, pić do 22. Ku mojemu zdziwieniu nie było lewatywy ani innej formy czyszczenia jelita. Następnego dnia prysznic, przebierasz się w szpitalna piżame i dostajesz głupiego Jasia. Budzisz się na sali pooperacyjne, na której zazwyczaj spędzasz dobę. Zdarzają się wymioty po narkozie. Pod narkoza zakładany jest też cennik. Następnego dnia rano przychodzi rechabilitant i pokazuje jak się ruszać, wstawać, siadać. Potem jeszcze na dobę trafiłam na salę ogólną i do domu. Szpital sam w sobie słaby, ale o personelu złego, slowa nie powiem. Pielęgniarki i położne są bardzo pomocne. Lekarze też co chwilę sprawdzają, czy wszystko ok. Po operacji pierwsze 4 doby byłam niesamowicie senna i słaba, bol jest znosny. Najtrudniej jest wstać z łóżka,ale z każdym dniem jest lepiej. L4 od 14 do30 dni,
w zależności od konkretnego przypadku. Pozostaje jeszcze zdjęcie szwów i kontrola u lekarza. Czekam jeszcze na wyniki hist-pat, mam nadzieję, że będzie ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Cześć Aga,

Jaki lekarz skierował Cię do szpitala?!
Jaki był termin oczekiwania na zabieg?

Mam nadzieję, że już masz się super.

Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam. Dziewczyny, które miały zabieg usunięcia torbieli na Klinicznej. Długo czekałyście na zabieg? Ja czekam już od 22 listopada, a zabieg mam mieć 20 września. Pani doktor z Klinicznej mówiła, że czasami termin się przesuwa i może być szybciej. Jak było u Was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

podbijam. Czy któraś z pań wie ile się czeka na zabieg na Klinicznej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja miałam zabieg na Zaspie. Wycięli mi od razu wyrostek. Torbiel na jajniku jedna 4 cm - pękła i druga mniejsza (cała) też usunięta. Mam "ucięty" jajnik. Zwolnienie 14 dni. Opieka ok, 3 doby w szpitalu. Znieczulenie ogólne, laparotomia.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja byłam dziś i mam termin na 19 grudnia .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiola na Klinicznej? Ja byłam w listopadzie i na wrzesień termin.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Będzie laparotomia, 11 lat temu miałam potworniaki i operację mogą być zrosty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Długo nie wchodziłam na forum... Kierowała mnie dr Klasa-Mazurkiewicz, na zabieg czekałam ok 2,5 miesiąca. Ale podobno czeka się ok pół roku. Udało mi się szybciej, bo zmiana wyglądała podejrzanie i szybko rosła.
Po dwóch tygodniach od operacji wróciłam do pracy, a po miesiącu praktycznie o niej zapomniałam.
Niestety w styczniu pojawiła się nowa torbiel, która zniknęła. Ale teraz od lutego męczę się z następną... Stosuję antykoncepcję, która ma mi pomóc, ale każda kontrola u ginekologa przynosi mi wiadomość o nowej torbieli :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja się dowiedziałam o torbieli przez przypadek na USG w 8 tyg ciąży. W 19 tyg ciąży usunięcie torbieli bardzo szybko rosła i lekarze się bali, że torbiel pęknie i zapalenie otrzewnej i po dziecku. Na szczęście wszystko się udało córka urodziła się w terminie. Po 11 latach kolejna torbiel nie złośliwa czekam na telefon ze szpitala może zabieg będzie szybciej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kasiu taki duży i miałaś laparoskopowo ? Moj ma tyle samo i czeka mnie normalna operacja
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kilka lat temu (jakieś 4 - 5 lat) miałam operację usuniecia torbieli jajnika. Mój torbiel był przeogromny (ok. 16 cm średnicy), byłam młoda i nie byłam jeszcze u ginekologa, a oprócz częstszego chodzenia do toalety (co zwaliłam na picie dużej ilości wody), nieregularnych miesiączek (ale nie jakoś mega nieregularnych) nie miałam żadnych objawów. Naprawdę, to był dla mnie szok, a o torbieli dowiedziałam się na jakimś rutynowym badaniu u internisty, gdy przyszłam z grypą i on zbadał mój brzuch i coś wyczuł.

Byłam na początku na konsultacji ze skierowaniem pilnym, bo była to jednak duża torbiel w Szpitalu na Klinicznej i właściwie zaproponowali mi termin na za 3 miesiące, ale lekarz był taki oschły, niemiły i naprawdę nieludzki, że zrezygnowałam i stwierdziłam, że spróbuję gdzieś indziej.
Ostatecznie operację miałam przeprowadzoną w Szpitalu Morskim w Gdyni na oddziale ginekologiczno-onkologicznym i nie zamieniłabym tego szpitala na żaden inny. Operację przeprowadził mi dr Stukan i jeżeli kiedykolwiek czekałaby mnie jakaś operacja tego typu to będę próbowała, aby przeprowadzał ją właśnie ten lekarz. Mam już takie mega zaufanie.

Po pierwsze: przyjęto mnie właściwie po 1 - 1,5 miesiącu. Wyglądało to tak, że właściwie kazano mi czekać na telefon. Z jednej strony słabo, bo nie wiedziałam kiedy ta operacja, ale gdy nagle zadzwonili po jakimś 1 msc - 1,5 msc byłam szczęsliwa, że tak szybko.

Po drugie: byłam przekonana właściwie na 100%, że usuną mi ten jeden jajnik (moja znajoma z mniejszym torbielem oraz kuzynka również z mniejszym miały kiedyś usunięty 1 jajnik). Pan dr Stukan wykonał operację tak, że cały jajnik został, za co jestem i będę chyba do końca życia wdzięczna. Pomijając fakt posiadania dzieci to jajniki jednak wydzielają ważne hormony. Po utracie jednego bałabym się, że może kiedyś stracę drugi i wtedy suplementacja do końca życia.

Po trzecie: sale są nowoczesne, łóżka na pilot, co ułatwia wstawanie po operacji. Personel - pielęgniarki były miłe i pomocne. Nie oszczędza się na lekach przeciwbólowych, ale ja raczej nie chciałam ich nadużywać. W każdym razie jeżeli boli to można poprosić o coś na ból.

Nie bójcie się cewnika oraz lewatywy. Są wykonywane przed laparotomią, nie wiem jak to z laparoskopią. Też się mega bałam tego, a ostatecznie był to mój najmniejszy problem tak naprawdę i najmniejszy ból/dyskomfort, czy jakkolwiek to nazwiecie :)
Może z racji tego, że byłam bardzo młoda starali się, aby nic mi nie usunąć. Z drugiej strony moja kuzynka i znajoma też kiedy miały swoje operacje były młode, obie miały je przeprowadzane w innych szpitalach i im jajnik usunięto. Także nie wiem, czy to zależy od lekarza, usadowienia torbiela, czy od szpitala? Ciężko powiedzieć, ale mi tutaj jajnika przy tak ogromnej zmianie nie usunęli.

Jeśli chodzi o rekowalescencję to możecie nazwać mnie szaloną, ale po 2-3 tygodniach poszłam na rolki :D no nieważne, szybko wróciłam, bo bałam się, że coś sobie zrobię. Od tamtego czasu jestem pod stałą kontrolą ginekologa (wizyty co pół roku). Od 2,5 roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Na początku też nie widziałam poprawy - mam policystyczne jajniki. Po 1,5 roku wszystkie pęcherzyki z jajników zniknęły, także co prawda nie jest to wyleczenie tylko takie "wyciszenie" jajników, odpoczywają sobie :) Dopóki nie zdecyduje się na dzieci, tak ma wyglądać moje "leczenie". Samodzielnie wdrożyłam odpowiednią dietę i zdrowy tryb życia, bo tak naprawdę tylko to może jeszcze w jakiś sposób uregulować moje hormony naturalnie. Wszystko się okaże w momencie odstawienia tabletek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej, dr Stukan to bardzo dobry lekarz mnie też operował miałam wtedy 21 lat poszłam na pierwszą wizytę właśnie do niego i się okazało że mam torbie na jednym i drugim jajniku. Od rozpoznania do operacji to był czas ok 2 tyg . Też mi oszczędził podczas operacji jajniki i teraz jestem szczęśliwą mamą zdrowej córeczki;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, ten lekarz naprawdę się mega stara aby jajniki zostały. Przy moim ogromnym torbielu myślałam, że jest to niemożliwe. Wszędzie słyszałam, że ktoś gdzieś miał usuwane jajniki. W każdym razie mega się cieszę i z całego serca polecam dr Stukana :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj, Masz dane kontaktowe do dr Stukana. Mojej narzeczonej wykryto torbiel na jajniku i dostała skierowanie do szpitala. Mieszkamy w Gdyni i szukamy właśnie szpitala w Gdyni. Dziękuję za pomoc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pracuje na ginekologii onkologicznej w Gdyni, a także prywatnie przyjmuje, namiary znajdziesz na znany lekarz. To czy On będzie operować do dużo zależy od ordynatora, mają swój grafik, chyba ze chodzi się do Dr prywatnie, to jakoś da się ustalić tak aby to on operował,
Tak to już jest, jeśli chodzisz prywatnie to masz szansę (bez gwarancji) na to że dany lekarz Cię zoperuje, jeśli nie chodzisz, trafiasz do byle kogo, kto potrafi spie*rzyć zabieg :(
Nie polecam Redłowa zwykłej ginekologii, tam jest rzeźnia, to samo w Wejherowie nie jest najlepiej
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rozmiar torbieli to jedno, drugie to rodzaj torbieli, a trzecie to czy torbiel nie zniszczyła jajnika i jego funkcji. Jeśli to łagodna torbiel (niezależnie od wielkości), która nie uszkodziła jajnik, to taki jajnik zostaje zoperowany, czy podejmie pracę, to już inna sprawa, ale jeśli jajnik został zniszczony, to nie ma co go zostawiać, bo nie będzie pracować prawidłowo, może nawet powodować zaburzenia hormonalne, więc się go usuwa, a tym bardziej usuwa się torbiele które mają tendencje do zezłośliwienia oraz wszelkie zmiany złośliwe. Więc to nie do końca tak, że dany lekarz coś ocalił a inny nie, tu się podejmuje decyzje w trakcie operacji, na podstawie tego co się zastanie i przeprowadzane jest badanie śródoperacyjne. Każda pacjentka podpisująca zgodę na zabieg jest informowana że w trakcie operacji jej zakres może się zmienić.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

zgadzam sie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odświeżam, jaki szpital polecacie ? czy w Pucku wykonuje się taki zabieg?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja miałam w zeszłym tygodniu laparoskopie w Copernicusie (ul. Nowe Ogrody).
Położne bardzo pomocne i empatyczne.
Dr K. Jankowski lekarz godny polecenia, wszystko dokładnie tłumaczy, na każde pytanie odpowiada, przy tym jest miły, kulturalny i delikatny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy ktoś miał taki zabieg w Kartuzach? Bo w gdańskich szpitalach np. W uck terminy są na styczeń, a w kartuzach za niecały miesiąc. Zastanawiam się z czego wynika to różnica i czy warto zrobić to w kartuzach szybciej i mieć z głowy czy czekać do stycznia. Mam torbiel ok 5 cm
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

jedź na konsultacje do dr Maksymiliana Kurkowskiego, prywatnie w Gdańku a zabieg w Elblągu na NFZ, reszta lekarzy jest nie godna na Pomorzu.
W Redłowie na gin-Onkol jest miesiąc, i partolą robotę, dlatego takie szybkie terminy
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Podbijam temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wodzianka czy jesteś już po? Też mam termin w Kartuzach... Jeśli tak napisz proszę opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Dobry ginekolog! (172 odpowiedzi)

Zna ktoś jakiegoś dobrego ginekologa-położnika w Gdańsku?Może być gabinet prywatny. ;)

leki robione (10 odpowiedzi)

Dermatolog dał mi receptę na maść robiona ale nigdzie nie mogę kupić, które apteki w Gdyni...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

do góry