Widok
WAŻNE PYTANIE!!!
Mam pytanie do wszystkich par, które są już po ślubie. Czy podpisywaliści umowy z: orkiestrą, fotografem, kamerzystą i jak te umowy wyglądają. Czy jest tam coś odnośnie kary umownej za niewywiązanie się z umowy, np. taki czarny scenariusz mam na myśli, że ktoś się nie stawi w dniu ślubu, albo spieprzy film, itd., ....
Jak ktoś może mi podać wzór takiej umowy to będę wdzięczna :)
Jak ktoś może mi podać wzór takiej umowy to będę wdzięczna :)
umowy niestety trzeba podpisywac ze wszystkimi, ponieważ różne rzeczy mogą się przydarzyć, prawda jest taka , ze jezeli ty nie wywiązesz sie z umowy, tzn np. zrezygnujesz z danej usługi, musisz poniesc koszty i to znajduje sie zazwyczaj we wczesniej przygotowanej juz umowie (przygotowanej oczywiscie przez np. kamerzyste, itp.) natomiast jezeli ta druga strona nie wywiaze sie, no cóz nie oszukujmy sie marne są szanse abys otrzymala coś w zamian, a nawet jezeli to prawdopodobnie otrzymasz zwrot zaliczki i nic wiecej. a zreszta co po kasie jezeli na przyklad ktos "spieprzy" film ze slubu......, lub zespol odwola granie dwa dni pzred weselem. Pozostaje zatem nadzieja ze wszystko bedzie ok
pozdrawiam izab
pozdrawiam izab
My spisaliśmy umowę z orkiestrą i daliśmy zaliczkę. Umowa polegała na tym że jak odwołamy wesele bez jakiegoś przykrego powodu to płacimy połowę całej stawki, a jak oni nie będą mogli przyjść na własny koszt załatwiają nam orkiestrę z takimi samymi instrumentami i w takim samym składzie. Na sali nie pisaliśmy umowy bo właścicielem był wujek mojego męża tylko daliśmy 500 zł zaliczki. Fotograf wziął zaliczkę 100zł ale umowy nie pisaliśmy bo to też znajomy. Kamerzysta nie wziął zaliczki ani nie pisaliśmy umowy a kasetę nagrał tak beznadziejnie że przez 3 dni po jej obejrzeniu płakałam z rozpaczy pocieszam się że kasetę każdy raz obejrzy i odda dalej także moze zapomną jakie to fiasko.