Widok

Wszy w przedszkolu i szkole?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Witam,
jestem dziennikarką portalu trojmiasto.pl i przygotowuję materiał na temat wszy w szkołach i przedszkolach. Wiem, że problem jest, ale dyrektorzy niekoniecznie chcą na ten temat rozmawiać. Chciałabym zbadać problem, dlatego jeśli zauważyliście, że istnieje, jeśli w placówkach edukacyjnych waszych dzieci zdarzają się takie przypadki - piszcie proszę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tak, zdarzają się.
Przedszkole niepubliczne z Gdańsk, opłaty wyższe niż w publicznych. Jednostka jest zadbana i rokrocznie remontowana. Córka razu jednego wróciła z wszami. Nie był to "problem" notoryczny. Na tablicy ogłoszeń na stale była przyczepiona kartka - Prosze sprawdzać włosy dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
szkoła podstawowa gdańsk jasień też są :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdansk wrzeszcz szkola podstawowa niestety również.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoła podstawowa nr 16 w Gdańsku też są ,co roku :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wszy to jeszcze nic...

Wszy w szkołach i przedszkolach to normalna rzecz. Pierwszy rzut występuje po wakacjach, drugi po feriach zimowych. Do tej pory walka z wakacyjnymi, nieproszonymi gośćmi trwała ok miesiąca, czyli przez cały wrzesień. Potem problem znikał, spadała sprzedaż preparatów na wszawicę. W tym roku walka wciąż trwa i końca nie widać.
Pogratulować pomysłodawacom likwidacji gabinetów pielęgniarskich i higienistek szkolnych. Oto efekty, a może to też wynik ubożenia społeczeństwa.
Drugi problem, który się pojawia w szkołach i przedszkolach to coraz bardziej popularny świerzb. Problem wstydliwy, leczą się całe rodziny, często kiepsko diagnozowany przez lekarzy, którzy miesiącami leczą go jako alergie skórne, infekcje grzybicze itp. Czy Pani redaktor wie, że zaczyna brakować w aptekach i hurtowniach podstawowych leków do jego zwalczania? Powodzenia w rzetelnym przygotowaniu artykułu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
W tym roku już dwa razy walczyliśmy z wszami.
Najgorsze jest to, ze dopiero zdecydowana reakcja z mojej strony (postraszenie kuratorium) dało efekt w postaci poinformowania wszystkich rodziców!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Szkoła nr 23 ul.Opacka 7 przedszkole nr 12 Leśny Domek ul.Czyżewskiego 12 ....

Jeżeli chodzi o wszy szkolne znam przepadek że mamusia ma w d*pie.........Udaje że nie ma problemu tym czasem od jej dziecka co chwila inne załapuja......
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
były w przedszkolu nr 2 w Sopocie. Za 1. i 2. razem wisiała o tym informacja w holu. Dzieciom sprawdzono głowy i niby na tą chwilę wszystkie czyste :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Gdyni od 2 miesięcy w przedszkolu nie mogą sobie poradzić z wszami, są ogłoszenia, zarządzenia i nawet pielęgniarka ma być w tym tygodniu.... w naszej grupie nie ma, ale mimo tego rodzice są proszeni żeby myć dzieciom głowy szamponem przeciwko wszawicy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W przedszkolu nr 4 w Sopocie też były na przełomie października i listopada. Odnotowano kilka przypadków i już jest ok. Córka na szczęście nie złapała. W holu przedszkola wisiała kartka z informacją.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Obecnie wszy zagnieździły się w przedszkolu nr 28 w Gdyni (trwa to już ponad 1,5 miesiąca a dyrekcja bagatelizuje sprawę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale tak naprawde nic sie nie da chyba zrobic????

kartki wiszą i tyle
trzeba liczyc na to, że mamusie, których dzieci przyniosły robactwo zadbają o to, aby dziecko miało wymytą głowę i dobite wszy, a nie chodziło sobie spokojnie dalej do przedszkola i zarażało inne dzieci. Często też jest tak, że matki nie dopuszczaja do siebie, że ich dziecko ma wszy i tak chodzi z tydzień, zarazi całe przedszkole, a mamusia dopiero po tygodniu, jak dziecko drapie się non stop reaguje - masakraaaa
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w zerowce sie nie zdarzyły wszy, jednak niektorzy rodzice zwracanie uwagi zzeby sprawdzac glowy traktuja bardzoo personalnie, jako atak na nich - a oni przeciez sa czysta rodzina... i na peewno tego nie przyniosa... a to przeciez nie o to chodzi...

problem na pewno wiekszy wsrod dziewczynek, ja mam "białego" synka wiec sprawa ulatwiona (krodkie wlosy i wszystko dokladnie widac)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli mogę dodać coś od siebie...nie tylko wszy ale w niektórych miejscach mają problemy z owsicą...
"Kiedys traktowałam ludzi dobrze, dzisiaj z wzajemnością..."
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w naszym przedszkolu w Gdyni (nr 19) był jednorazowy przypadek z wszami, mama dziecka szybko zgłosiła, nikt się nie zaraził, ale reakcja dyrekcji i przedszkolanek szybka i poważna

nascimento, rozumiem, że u Was problemy z owsikami? skąd wiedziałaś?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u nas w 9 sp tez byly wszy. w maluszkach. ja pryskam wlosy sora profilaktycznie ( niby to zapach odstrasza wszy, i wystarczy je psiknac raz na 2 tyg), moja corka by sie chyba zaryczala jakby musiala swoje dlugie kudelki sciac... ja nie ogarniam tego jak mozna dopuscic do czegos takiego ;( fuuuj
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Ale kto mowi o scinaniu? Przeciez wystarczy zatruc,wyczesac i znowu zatruc trwa to chyba ok tygodnia i kompleksowo wszyscy w domu,ale wlosow nie trzeba scinac nie te czasy.no chyba ze tak ktos woli ;). No ale na pewno to nic przyjemnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja się jeszcze nie zetknęłam bezpośrednio z problemem - może dlatego że autentycznie codziennie myję córce włosy więc zanim coś się poczuje swojsko, to zostanie spłukane - ale zastanowiło mnie ogłoszenie o leczeniu wszawicy.
U nas nie ma tablicy gdzie ktokolwiek może cokolwiek wieszać ale to wisi, jakby sygnalizując jedyny, za to stały i poważny problem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
to że ktos myje codziennie nie znaczy ze nie załapie wszawicy ;p nawet nie zauwazysz jak dziecko przytuli glowe do innego zawszonego dziecka i wsza sie rozmnozy, z tego co slyszalam wszy sa wczepione we wlosy wiec sama woda ich nie splucze je sie wyyczesuje

ja bym profilaktycznie chemia nie psikała, wystarczy tlumaczyc dzieciom by nie wymienialy sie czakami, opaskami, czy nei bawily sie we fryzjera w przedszkolu czy szkole

u nas w przeszkolu rok temu byl problem bo rodzice uwazali ze ich to nie spotka bo u nich czysto, i dziecko chodzilo kilka dni z wszami do przedszkola i zarazalo
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
w przedszkolu na Witominie też są,
moja córcia nie załapała ale jej przyjaciółka od lutego już dwa razy.

A przy okazji zapytam, czy dyrekcja przedszkola ma obowiązek (wiedząc że jest taki problem) zarządzić jakąś dezynfekcję czy coś? (chodzi mi o zabawki, dywany)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nauczyciele tak naprawde nie moga sprawdzac glow chyba ze maja oswiadczenie od rodzica, moga tylko prosic rodzicow o kontrole glow i jak dizecko sie drapie to zabranie z przedszkola. Cała interwencja leży po stronie rodzica, bo nauczyciel nic nie moze.

u nas piora zabawki w przedszkolu jak sa wszy - i pluszaki izoluja na kilka dni - ale to nei wiele daje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziecko to ja wiem i rozumiem,
ale zastanawiałam się nad zabawkami -nie wiem czy wogóle to ma uzasadnienie, koleżanka mnie nabuntowała że nasza dyrekcja udaje że się nic nie dzieje, a kartka wisi profilaktycznie:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w naszym przedszkolu, tak jak pisałam bylo wielkie poruszenie, panie mówiły o wyparzaniu wszystkich zabawek (czy to robiono na pewno, tego nikt nie wie), poza tym panie nie sprawdzały dzieciom głów, tylko pielęgniarka, która przyszła do przedszkola dwa dni później, wszyscy podpisywaliśmy zgodę na sprawdzenie głowy dziecka

w całym przedszkolu nikt więcej nie złapał, ale to przede wszytskim dlatego, ze rodzice zarazonego dziecka natychmiast poinformowali przedszkole
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do S. i innych nieswidomych: Wszy uwielbiaja czyste wlosy. Przesadna higiena g... da. Wszy przeskakuja z czlowieka na czlowieka i nawet jak bedziesz chodzic co 15 min pod prysznic i 3 minut posiedzisz na siedzeniu obok w autobusie to bedziesz miec wszy, czy chcesz czy nie.
Jak dzieci siedza, bawia sie razem w szkole to prawdopodobinstwo zarazenia jest bardzo wysokie.
Wszy moga zyc do 2 tygodni.
Nic nie da schowanie zabawek na okres krotszy niz 2 tygodnie, bo z gnid akurat moga sie wylagnac nowe.

Jak juz ktos zlapal to powienien wyprac wszystkie rzeczy, w ktorych moga siedziec wszy i gnidy czyli np. czapki, posciel, pokrowce w fotelikch samochodowych, kurtki, szaliki itp itd. Niczego nie wolno pominac.
Glowe powinna myc cala rodzina, a nie tylko dziecko.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas w przedszkolu też aktualnie wisi wywieszka z informacją o wszach i prośbą o kontrolowanie włosów dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja teraz pryskam dziecku włosy sora lotion. Tak na wszelki wypadek, strzeżonego pan bóg strzeże przecież.
Ale najgorsze było sterylizowanie całego domu. Wszystko wymyć, wyparzyć, pozamykać w torbach, żeby to paskudztwo zdechło w końcu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Nie trzeba sterylizować.
Wystarczy pozamykać w workach.
A sora lotion... ja moją pryskałam, a i tak złapała.
Na szczęście wzięli się ze to porządnie w przedszkolu i od dawna tego paskudztwa nie ma już.
U nas to się udało dopiero jak rodzice podpisali zgody na sprawdzanie włosów przez panie w p-lu. Wtedy i w domu wszyscy pilnowali.
Bo nie oszukujmy się... Gdyby każdy skupulatnie sprawdzał i informował w przedszkolu, że jego dziecko wszy miało, to raz dwa by się to wytępiło. A u nas kilka miesięcy mijało i ciagle coś ktoś.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Uwaga znów panuje wszawica.przedszkole publiczne wrzeszcz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Muszę przyznać że gumki CichoWsza są naprawdę mocne, nie zrywają się a trochę o to się baliśmy z żoną, że kupimy i po dwóch urzyciach beda się nadawaly do smieci a tymczasem jestesmy mile zaskoczenie trwaloscia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas niestety była powtórka z rozrywki, znów córcia przyniosła towarzystwo, dobrze że miaąłm jeszcze w domu parasidose, po kwadransie włosy wyczesane, umyte i głowa czysta. Oby już nie było takich niespodzianek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy można stosować też u mniejszych dzieci? Kiedyś stosowałam u córki 12 lat i nie pamiętam od jakiego to wieku jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mnie interesuje czy nie zaszkodzi w ciąży?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@mamcia, spokojnie możesz bezpiecznie stosować będąc w ciąży. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

@Ira możesz stosować nawet u mniejszych dzieci. To zupełnie bezpieczny preparat jest. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Są też w przedszkolu nr 50 w Gdyni. Szkoda, że wszawica została wykreslona z listy chorób zakaźnych wobec których dyrekcja ma obowiązek podjąć działania. Może nakazać przejrzenie głów dzieci przez pielęgniarkę i zawiesić ogłoszenie. Nic więcej się nie wyegzekwuje, bo nie ma na to przepisu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Córce na zimowisko kupowałam Cichowsza i chyba pomogło bo wrucila do domu bez żadnych wszy...a okazalo się ze jednej jej kolezance się cos takiego przyblakalo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tez polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

co w tym roku się daję na komunie (99 odpowiedzi)

inspiracji poszukuję. Dla dziewczynki

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (113 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

do góry