Widok

Wymiana łożysk Gdańsk

Witam,
Czy jest ktoś w stanie polecić mechanika w Gdańsku lub w okolicy, który wymieni mi łożyska piasty w rozsądniej cenie tzn poniżej 100 zł za łożysko?
Dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie auto?

Toyota Avensis t25

Prosta robota, identycznie jak vw:
Lozyska z paskiem magnetycznym przykrecane na pare srub.
https://youtu.be/y3IVPF7C630
Samemu bys wymienil bez wiekszego problemu. Wszystkie chcesz zmieniac?

Ale ja mam same łożyska do wymiany bez piasty. Tak to faktycznie prosta robota, a znasz może jakiś zakład gdzie mają prasę i by mi wymienili same łożyska za przysłowiową flaszkę jakbym im przyniósł piasty? Do wymiany mam dwa z przodu.

Wiem gdzie maja prase hydrauliczna ale tam trzeba by pojsc z piastami bo to nie warsztat samochodowy tylko mechaniczny. Musial bys sam sobie wyjac.
Mam tez podobna piaste pod reka, pojde zaraz sprawdzic czy warto w ogole bawic sie w wymiane samych lozysk. Nigdy tych piast nie rozbieralem zeby zmieniac same lozysla bo cena piast jest na tyle niska, ze nie warto bylo sie w to bawic. No ale pojde zobacze, ddam znac wieczorem.

Zobacz co znalazlem: Na zdjeciu widać, ze ma prase 16T.
https://www.olx.pl/oferta/warsztat-samoobslugowy-garaz-na-godziny-20zl-h-CID3-IDmHvLG.html#5cc6e6c1ae

Otoz, obajrzalem wlasnie piaste i uwazam, ze wymiana lozysk nie ma sensu bo jest praktycznie pewne, ze rozwali sie przy tym paski magnetyczne abs, ktore zachodza na lozysko ok 0.5mm (w moim przypadku). Cena piasty po rabatach to ok 200-250 zl a sam pasek magnetyczy 150zl.

Demontaż zwrotnicy.Zakładając,że wszystkie śruby da się łatwo odkręcić po oczyszczeniu i nałożeniu środka odrdzewiającego,nie używając palnika lub innego podgrzewacza metalu co w przypadku tych aut jest częste ich zapieczenie.Wyprasowanie starego łożyska z piasty w sposób właściwy aby tejże piasty nie uszkodzić.Czyszczenie jej aby nowe łożysko wprasowało się bez żadnego problemu nie wywierając zbyt wielkiego nacisku na piastę,zakładając że czyszczenie obejdzie się bez piaskowania co w tych modelach jest rzadkością.Montaż piasty przy użyciu odpowiednich narzędzi z dokręceniem prawidłowym poszczególnych elementów(kolejność,siła dokręcenia).Do tego jeszcze dojdzie na 99% potrzeba wykonania zbieżności kół przednich co w tym przypadku oznacza poluzowanie często zapieczonych drążków kierowniczych... Ta sama czynność z drugiej strony. I Ty chcesz aby to zostało wykonane za przysłowiową flaszkę?? Z całym szacunkiem,ale jeśli mogę coś doradzić to podjedź jutro o 6 rano pod którąś z Biedronek i tam na pewno spotkasz wykwalifikowanych zapalonych mechaników,którzy Ci to zrobią nawet za 2 piwa... No bo co to za trudność może być... W końcu to tylko koła samochodu,w którym często wozimy swoją rodzinę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dlatego mu sugeruje delikatnie, żeby kupił calość i sam wymienił to może się zmieści w tej cenie a nie bawił się w wymianę samych łożysk i ryzykował uszkodzenie piasty. Koszt podobny a dużo niepotrzebnej roboty. Zbieżność już pomijam bo to na większości stacji mu skorygują od ręki. O śruby raczej bym się nie martwił - kwestia odpowiednich narzędzi. Jak sie skupi to 2h i ma zrobione.

Inne tematy z forum Motoryzacja

branie/ palenie oleju (17 odpowiedzi)

Ile waszym zdaniem sprawny samochód może spalić oleju na 1000 lub 10000 km? Macie jakieś...

Dobry lakiernik- usuwanie rys po wandalu (17 odpowiedzi)

Szukam lakiernika magika który usunie rysę zrobiona prawdopodobnie kluczem przez cały prawy...

Olej przepracowany - skup (4 odpowiedzi)

Cześć, chciałem Wam polecić firmę oferującą odbiór oleju przepracowanego:...

do góry