Widok

Wyniki w normie, złe samopoczucie

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Z powodu mojego złego samopoczucia (senność, problemy z koncentracją, wypadanie włosów, spadek libido, apatia oraz nietolerancja zimna) postanowiłam zrobić badania tarczycy.

Wyniki są w normie:

TSH: 3,79
FT3: 2,45 pg/ml
FT4: 1,33 ng/dl
Anty TPO: 12,51

Nie wiem czy moje samopoczucie jest związane z tarczyca czy też powinnam szukać przyczyny gdzie indziej.
Wyniki są w normie, aczkolwiek czytałam na różnych forach, że czasami wyniki są dobre ale dziewczyny cierpią na choroby tarczycy.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź.

Pozdrawiam,
Ola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie masz dobrych wyników, samo Tsh jest za wysokie, powinnaś mieć w granicach 1, norma jest w Europie do 2 a nie do 4 jak w Polsce. Nie podałaś norm Ft3 i ft4, wiec nie umiem ci powiedzieć na jakim sa poziomie. PokecM poczytaj forum niedoczynnosc na forum gazety.pl. I wybierz endokrynolog, tylko tez poczytaj, nie do pierwszego lepszego, tu nie pomogę, po przejściu kilku lekarzy leczę się sama.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziekuje! Napewno wybiore się do lekarza bo nie mam już siły. Czuje, że coś jest ze mną nie tak.

Podaje jeszcze normy

Normy Ft3 (2,00-4,40)
Mój wynik to 2,45

Norma Ft4 (O,93-1,71)
Mój wynik to 1,33

Procentowo ft3 (51%), ft4( 18%)

Dziękuję raz jeszcze za waszą radę!
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ft4 za niskie, ewidentnie potrzeba tyroksyny. Ft3 i Ft4 powinny być na równym poziomie Ok 80%. Tak jak proponowałam poczytaj to forum gazety. Sa tez tam listy lekarzy i opinie. Ja nie pomogę, ponieważ już długo leczę się sama. Sprawdź, czy lekarz ma usg, jak nie to zrób przed wizyta. Przydałyby się jeszcze badania d3, b12, ferrytyny. Teraz lekarze leczą jodem, jest to dość kontrowersyjne, ja sama dodatkowo biorę jodid i jestem na diecie bez glutenu i nabiału. Naprawdę zanim wybierzesz się do endokrynologa poczytaj, wyrób sobie jakieś własne zdanie co do choroby i leczenia. Ja 12 lat leczę się na hashimoto, po 12 latach okazsło się, ze nie mam i nigdy nie miałam hashimoto. Z dawek 150 euthyroksu biorę teraz 50 i dążę do tego, żeby w ogóle nie brac. Ta hashimoto zdiagnozowała u mnie nAjlepsza lekarz endokrynolog w trojmiescie, gdzie wtedy za wizytę płaciłam 250 zł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

A lekarz widział wyniki czy sama interpretowałaś? Bo ta norma TSH podawana na wynikach badań jest dziwna. Powinnaś mieć około 2 wydaje mi się. Moja koleżanka nie przekroczyła wg tych norma wskazanych tam granicy, ale i tak dostała eutyrox, więc lepiej skonsultuj to z rodzinnym i być może dostaniesz skierowanie do endokrynologa. Choć ja miałam TSH powyżej 8 i nie miałam za bardzo objawów. Ale to pewnie kwestia indywidualna. Zawsze lepiej skonsultować, bo rzeczywiście opis pasuje do niedoczynności.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Warto jeszcze zrobić USG tarczycy. Czasami w wynikach krwi jeszcze nic nie widać, a na USG widoczne są już zmiany i wtedy można myśleć nad wprowadzeniem Euthyroxu.
Musisz skonsultować się endokrynologiem. To podstawa.
Ja sporo dowiedziałam się tez z tej strony http://www.endokrynologia.net/tarczyca/niedoczynno%C5%9B%C4%87-tarczycy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dopisuję się do tego, co piszą dziewczyny. TSH zdecydowanie za wysokie. Warto wybrać się do endokrynologa, lekarz rodzinny raczej nie podejmie się dobierania dawki leku. Na NFZ marne szanse dostać się szybko, ale prywatnie spokojnie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pr
Ocenty dla Ft3 zle wyliczyłaś, 50% to byłoby, gdyby Ft3 było powyżej 3.2
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Hej! Byłam dzisiaj u lekarza. Pokazałam wyniki i zrobił mi Usg tarczycy. Stwierdził, że wyniki dobre, że z tarczyca nie ma problemu bo nie ma guzkow no i wyniki w normie. Kiedy powiedziałam mu o.moich objawach, zapytał czy mam depresję albo może za.dużo pracuje i dlatego jestem przemeczona. Kiedy powiedziałam, że jest mi często zimno i wypadają mi włosy, stwierdził, że to nie jest wina tarczycy. Bo w życiu przy TSH 3,79 nie można się tak złe czuć i żadne tabletki ani leczenie nie sprawi, że się lepiej poczuje.
Sama.nie wiem. Za 2 miesiące mam powtórzyć TSH i zrobić anty Tg.

Dziękuje dziewczyny za pomoc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja przy TSH bliskim 4 bylam ospala i zmeczona, bez sil, bylo mi zimno i mialam bardzo suche wlosy. Mialam wtedy okolo 30 lat.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też się tak czuje. Ale lekarz mówi, że to niemożliwe...i jeszcze.te pytania o depresje. Sorry, ale jestem pozytywną osobą, nie wiem co on sobie ubzdural :( Mówi, że tarczyca jest zdrowa. Nie pozostaje mi nic innego niż powtórzyć badanie za 2 miechy. Do innego nie pójdę bo pewnie też usłyszę to samo :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

warto badać poziomy witamin d3 i b12.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pisałam ci, ze lekarze lekceważą choroby tarczycy, pisałam Ci, żebyś prześledziła w internecie artykuły i fora internetowe, normy, zrobiła dodatkowe badania b12, ferrytyne i d3, żebyś wyrobiła sobie władne zdanie i rzeczowe argumenty i dopiero poszła do dobrego endokrynologa, tez pisałam, ze o takiego ciężko. Mimo to Wałcz i nie daj sobie wmówić, ze Tsh prawie 4 to NORMA!! Nie jest to norma, normą była 20 lat temu j na teliej wiedzy bazuje większość lekarzy. Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za wysokie tsh, objawy też podobne do anemii na pierwszy rzut oka. Badałaś się pod tym kątem?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kobieta

Wybielanie zębów (27 odpowiedzi)

Czy znacie jakieś domowe sposoby na wybielanie zębów.A może jakaś pasta o cudownym działaniu?...

Ulubione perfumy (6 odpowiedzi)

Cześc. Jakie są Wasze ulubione zapachy na co dzień? Jesli chodzi o mnie to uwielbiam Dior pure...

nnt. Gdzie kupię fajny męski skórzany portfel? (23 odpowiedzi)

Dziewczyny pomocy. Potrzebuję na prezent i nie wiem gdzie mają duży wybór.

do góry