Widok

Zając

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej mamy! Jakie macie pomysł na zająca dla swoich dzieci? Nasza 6 latka wymyśliła sobie deskorolke elektryczną... Czy u was też mają jakieś specjalne zachcianki?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 14

Najczęściej dostają słodycze i sprzęt do polewania wodą:)
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deskorolka elektryczna na zająca?? O rany, bogate te prezenty.

U nas zajączek to tak jak mikołaj 6go grudnia, czyli coś tam małego, czyli słodycze plus właśnie pistolet na wodę (taki za 10-15 zł) lub jakaś koszulka z krótkim rękawem. Koszt około 50 zł na dziecko.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas też zajączki są max do 50zl. Nie jestem fanką dużych ilości słodyczy, więc u nas bardziej stawiamy np. na ciekawe książeczki, czy gry planszowe.
Dla 6 letniej chrześnicy kupuje coś z rzeczy do zabaw manualnych
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W mojej rodzinie nie obchodzi się zająca.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja moze warto wprowadzić taką tradycję? U mnie w domu nie lepilo się pierogów ale odkąd mam własny dom i dzieci lepie pierogi i wychodzą pyszne ;-)
Jeśli masz małe dzieci, to wielka frajda dla nich i czysta radość, radość dzieciństwa.
U nas są to drobne prezenciki typu jajko niespodzianka/pistolet na wodę/małe puzzle/książeczka. Dzieci czasem szykują koszyk lub gniazdko dla zająca, a czasami jest on złośliwy i chowa prezencik gdzieś w ogródku/mieszkaniu.
Co do autorki...chyba chciała zaszpanować u nas taki prezent to na urodziny i to tak, ze skladają się na niego wszyscy lub dziecko samo zbiera i ewentualnie mu dorzucamy brakującą kwotę.
Zajączek jest maly i przynosi mały upominek. A u nas cała radość jest ze strojenia dla niego koszyczka lub jak dzieci szukają upominku po calym ogrodzie. To się liczy, tymi wydumanymi prezentami zabijamy istotę dziecięcej radości, potem takie dzieci oczekują nie wiadomo czego i są bardzo roszczeniowe!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

U nas taka elektryczna deska (ok 700 zł) to za dużo jak na urodziny, chyba że właśnie będzie zrzuta. Ewentualnie na komunię jak np zrzucą się oboje chrzestni czy dziadkowie z obu stron. Dzieci wiedzą, że są okazje na droższe prezenty (ok. 200 zł) i drobiazgi (ok. 50 zł).

PS - wiecie jaka była frajda jednego roku jak zajączek ukrył w domu 30 kinderniespodzianek :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ja się zapytałam i nagle klops same minusy. Jedni dostają jajko drudzy deskorolke. Chciałam się tylko zapytać i dowiedzieć a nie dostawać dobre rady. I tak czy siak życzę wam spokojnych świąt ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Zapytałaś i dostałaś odpowiedzi (pistoleciki,książki itd), Mamy napisały też na jakie okazje dziecko chce taki ekstra prezent i nie widzę nigdzie by ktoś Tobie dobre rady dawał. A minusy to nic takiego, pamiętaj że dwa dają plus ;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

oj dla nas deskorolka to też za drogi prezent... szukanie zająca to u nas największa atrakcja! A zając daje podpowiedzi rozrzucając małe jajeczka :-) prezent musi się zmieścić w tekturowym jajeczku - w tym roku starsza dostanie bilet do kina, a młodsza gryzaka :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

wymyślila sobie 6latka.... a może ty powinnaś wychować, a nie tylko spelniać wszystkie zachcianki? kazda okazja do zakupow dobra?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

A masz jakiś problem? Bo nie rozumiem ... jeżeli piszesz do mnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Padła tu między wierszami "lekka" sugestia, że wychowujesz małego rozpieszczonego bachorka, który wszystko dostaje na każde zawołanie. Nie wiem czemu akurat Ty się dziwisz tymi wszystkimi wpisami. Sama napisałaś o wymyślonym przez córkę tak drogim prezencie. Chciałaś sie pochwalić czy co??? Przecież jak chcesz i cię stać to kup! Po co pytasz innych??? Jeden kupi za 50 zł inny za 1000 zł, na co kogo stać. Ale po co się więc tu pytasz???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miska na twoim miejscu bym się nie wypowiadała . W bachory może masz ty ,chodź największym bachorem jakiego ktoś wychował to również ty. Królowa forum siedzi nudzi się nie pracuje i umie tylko dawać dobre rady. Idź do pracy między ludzi dziewczyno bo życie wirtualne to nie życie.

Jeżeli myślisz że jak większość osób wkręcę się z tobą w dyskusję to się myślisz, ja mam co robić w przeciwieństwie do ciebie. A ty dalej żyj w wirtualnym świecie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 5

Akurat z Tobą nie ma o czym dyskutować. Widać to po komentarzach i twoich minusach.
Zapytałaś czy nasze dzieci mają takie zachcianki jak twoje i dostałaś sporo odpowiedzi - nie, tylko twoje ma takie wygórowane oczekiwania. Inne dzieci trochę realniej są wychowywane. To wszystko.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3

u nas też sobie wymyślała a co dostawała to już inna sprawa:) w tym roku córka dostanie rower(500 miała odłożone wię 100 jej sami dokładamy). Także w sumie olbrzymi prezent jak na zająca ale jak się człowiek zagłębi w szczegóły to wcale nie było tak że ma zachcianki;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Aniu,
Różnica jest taka, że córka zna wartość pieniądza i ma pieniążki odłożone, wy tylko dokładacie.
My lubimy rozpieszczać nasze dzieciaki, bo sami wielu rzeczy nie mielismy, ale staram się podchodzić realnie. Póki co synek ma 3lata i nie rozumie, że coś jest drogie ale już teraz tłumaczymy, że nie wszystko mieć można a na droższa zabawkę trzeba zapracować.
Nie wyobrażam sobie aby spełniać każda zachcianki dziecka, bo tak to żadnych wartości ich nie nauczymy.
Każdy wychowuje dziecko sam i wie co jest najlepsze dla niego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Droga Mamo,
Nniestety myślę że moja 7 latka nie dokońca rozumie jak działają pieniądze.
Zachcianki może mieć i jeżeli mnie na to stać, to dlaczego nie? Zgodzę się z każdym Twoim słowem ale jeżeli stać mnie na spełnianie zachcianek to super, jeżeli nie to kupię coś tańszego. Wartość pieniędzy dzieci poznają nie tylko przy prezentach.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zapytam z czystej ciekawości...A co Twoja 6latka dostała na gwiazdkę i ostatnie urodziny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Małe dzieciaki uwielbiają szukać więc chowanie małych niespodzianek w domu i odnajdywanie to u nas największa radość:) Co do prezentów to zależy... my się raczej kierujemy użytecznością danego prezentu. Jakieś książki, gry planszowe, lego creator albo technics też super pomysł.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

Dr Monika Zielińska CDIT Sopot - proszę o opinie. (36 odpowiedzi)

Bardzo proszę o wszelkie opinie dotyczące współpracy z tą panią jak również o terapii z dzieckiem...

czy akt notarialny kupna mieszkania oddajemy do banku przy kredycie hipotecznym? (11 odpowiedzi)

szukam tego oryginalu (wypisu) po calej chalupie, bo nagle jest mi potrzebny! i nie pamietam czy...

do góry