Widok

Zakup działki pod budowę domu - jaka dzielnica (Gdańsk lub Gdynia)?

Przymierzamy się z żoną do zakupu działki budowlanej. Myślimy o 600-800 m2, dom 150 m2 powierzchni użytkowej. Interesuje nas dzielnica o niskiej zabudowie gdzie do szkoły czy sklepu można się przejść bez wsiadania do samochodu.

Myśleliśmy o Osowej, ale działki są za ponad 500 zł za m2. Czy znacie jakąś dzielnicę Gdyni lub Gdańska, które spełni nasze oczekiwania a cena działek nie będą tak wygórowane? W jakiej dzielnicy stosunek ceny do lokalizacji/gotowej infrastruktury będzie najlepszy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po drugiej stronie obwodnicy mozesz pomazyc o takiej cenie za dzialke.
500/m nie wzielo sie znikad - jest to pochodna cen w Gdansku i Gdyni z duza znizka za 'niedogodnosci'.
Zawsze mozesz poszukac dalej od miasta - bedzie taniej.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
A Ja Wam napiszę coś innego.

500 zł za m2 to cena tzw. życzeniowa, tzw. Koncert Życzeń, mam tu na myśli budownictwo jednorodzinne.

Cena nie do uzyskania, nawet przez następne 15-20 lat. Owszem nie wykluczam tego, że może znaleźć się ktoś kto zapłaci te 500 zł jednak graniczy to niemal z cudem;-) - mam tu na myśli lewostronną część od obwodnicy.

Poza tym 500 zł za m2 to w granicach administracyjnych Warszawy można kupić działkę - pewnie nie będą to jakieś fajne dzielnice ale dało by się z pewnością kupić.

Jeżeli Ktoś z Państwa ma bardzo ładną działkę (bez wad prawnych i lokalizacyjnych) do sprzedaży (Gdańsk np. Osowa / Gdynia) to też jestem zainteresowany tematem - proszę podać tutaj kontakt.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2
500zł/m to normalna cena którą ludzie są w stanie zapłacić za uzbrojone działki w Gdyni Wiczlinie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zupełnie nie rozumiem. Za cholerę.
Totalny konflikt potrzeb i oczekiwań.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mam od początku na myśli działki za obwodnicą Gdańska lub Gdyni. Ktoś się orientuje gdzie (w jakiej dzielnicy) będzie najlepszy stosunek lokalizacji/infrastruktury do ceny?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
poza Gdańskiem ceny za metr działki wynoszą ok. 100zł za metr w góre do tego jeśli w pobiiżu mamy rozwiniętą infrastrukturę , zaplecze usług typu sklepy itp ceny idą w góre ciężko będzie znaleźć cenę poniżej tej kwoty w dzielnicy Trójmiasta chyba ,że masz na myśli okloiczne miejscowości to wtedy tak
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja Ci coś podpowiem:

Jak chcesz mieć dobrą lokalizację z dobrą komunikacją to spróbuj poszukać w m. Leźno, Pępowo.

Pępowo, przystanek PKM i częściej niż co 1h masz kolej do np. Gdańska do tego dochodzi komunikacja kołowa.

Działkę kupisz 80-100 zł za m2. I na tą chwilę jest to najlepsza lokalizacja. Korelacja Ceny / Lokalizacji.

Mi osobiście podoba się Pruszcz Gdański i okolice ale te po Zachodniej części - chyba najlepsze i najszybsze możliwości dojazdu do trójmiasta w samym Pruszczy masz SKM, ścieżkę rowerową do samego Gdańska, bardzo szybki wyjazd na Obwodnicę i planowaną POM.

sam Pruszcz super miasteczko, nie zadłużone, bardzo dobrze rozwijające się, posiada chyba ze trzy baseny na terenie miasta. Budownictwo tam idzie na potęgę.

Do samego centrum Gdańska masz 12 km? a SKM przejeżdżasz to w 12 min.? do Dworca Głównego.

Dla mnie ma ta lokalizacja też jakieś tam wady ale mną się nie przejmuj, Ja jestem specyficzny;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
500 zł za m2 to cena życzeniowa? A jak sprawdzić ceny transakcyjne?

Pruszcz, Pępowo, Lęźno- dzięki za sugestie, ale jeżdżę codziennie między Gdynią Śródmieście a Wrzeszczem i interesuje mnie działka bardziej przesunięta w stronę Gdyni, w stronę Sopotu: Osowa/Chwarzno/Wiczlino/Dąbrowa i okolice. Najlepiej za obwodnicą lub okolice obwodnicy.

Problem w tym, że nie znam zbyt dobrze rynku. Przeglądam tylko w ogłoszeniach "ceny życzeniowe". Kupiłbym działkę na Osowej, ale jest ich bardzo mało w sprzedaży i mają właśnie wysokie "życzeniowe" ceny. Chyba problemem Osowej jest to, że ogranicza dzielnicę z jednej strony obwodnica, z drugiej jezioro, z trzeciej uprzemysłowiony Nowy Świat i nie ma jak się rozrastać.

Szukam działki za obwodnicą typu Osowa, gdzie każde wyjście do szkoły czy do sklepu nie będzie musiało się wiązać z wsiadaniem do samochodu. Leźno i Pępowo nie spełnia tych kryteriów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja doskonale Cię rozumiem, że nie spełnia;-) Bo ja też mam swoje kryterium i byłem w tych miejscowościach dziesiątki razy i też mi coś się nie widzi;-) np. Leźno / Pępowo / Czaple a finansowo i komunikacyjnie nie jest tak źle pod warunkiem, że dysponuje się własnym transportem;-)

Teraz poważne pytania: Ile chcesz przeznaczyć na działkę max. do jakiej kwoty? i Jakiej wielkości? lub Jaka kwota za m2 jest dla Ciebie akceptowalna za m2 ładnej działki, dobrze skomunikowanej i w bliskiej odległości?

I jeszcze jedna rzecz: Myślę, że dla Osowej jak by cena była ustawiona 250 zł za m2 to naprawdę to jest max.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na Osowej 90% ogłoszeń z działkami to brzydki Nowy Świat.

Myślę o działce 700-800 m2, najlepiej 300-350 zł za m2. Nie mam górnych widełek za działkę czy za m2, ale uważam, że 1000 m2 za 500 zł czyli pół miliona to zawyżona cena, a takich ogłoszeń jest bardzo dużo.

Nie potrzebuję komunikacji miejskiej. Mamy z żoną 2 samochody. Chciałbym żeby do sklepu czy szkoły było blisko, piechotą bez wsiadania w samochód. Najlepiej w okolicy sama niska zabudowa czy domki i szeregowce a nie lasy, pola czy pastwiska.

Nie znam rynku trójmiejskiego, więc nie wiem czy szukać jakiegoś pośrednika, który ma duże doświadczenie i jest rozeznany w temacie. Analizowanie samych ogłoszeń jest męczące i mało daje. Dlatego założyłem ten temat, żeby ktoś bardziej rozeznany w temacie pomógł mi wskoczyć na właściwy tor poszukiwań ;-)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja Ci coś napiszę: Ja analizuję ogłoszenia od ponad roku, odwiedziłem mnóstwo miejsc - jest to cholernie męczące ale z doświadczenia wiem, że idzie zaoszczędzić ok. 20-30% od tego Co oferują pośrednicy. Dla mnie to dużo.

Ja też nie jestem z Trójmiasta, wpadam tu średnio raz w miesiącu i poświęcam na szukanie czegoś 1-2 dni. Męczące strasznie ale to co pośrednicy oferują i zachwalają to wielka kpina. Czasem musisz pójść na prezentację bo okazuje się, że ofertę ma tylko pośrednik!

Ja wiem jak jest na Osowej, na osiedlu to cena 500 PLN ale Oni nie wiedzą o tym, że za tą cenę nie sprzedadzą tego w życiu. To nie ta lokalizacja.

Jak będziesz miał coś fajnego upatrzone i sam ogarniesz temat dla siebie to daj mi znać Jak coś będzie blisko twojej lokalizacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może ogarniemy coś wspólnie? Np. 1000m2 do zabudowy bliźniaczej w mega lokalizacji? np. Gdynia (ta część bliżej Sopotu)?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bliźniak odpada. Chcę wybudować dom żeby właśnie odpocząć od ludzi. Obecni sąsiedzi są nie do wytrzymania. Chociaż podobno gdy otaczają działkę inne domy to jest jeszcze gorzej.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja Ci coś napiszę. Nie narzucam się, bo nie mam w tym interesu;-) Jeżeli Ktoś ma mieć interes to dwie osoby, w tym żeby wspólnie realizować przedsięwzięcie;-)

ale gdybym miał np. ogarnąć temat w super lokalizacji, gdzie normalnie nie jest mnie stać w pojedynkę na nią a jedynym mankamentem było by posiadanie wspólnego bliźniaka to Ja zaryzykowałbym;-)

Ryzyko złego sąsiedztwa zawsze istnieje, nawet gdy masz dom jednorodzinny;-)

Działamy na własną rękę;-) ale gdybyś coś znalazł interesującego to daj znać tutaj, może kiedyś złapiemy się na email.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podaj do siebie adres e-mail.

Mam nadzieję, że ktoś w tym temacie jeszcze dorzuci swoje 3 grosze. Może ktoś kto szukał długo działki budowlanej i ją kupił i ma dużą wiedzę?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
podaj e-mail do siebie ja prześlę na niego kontakt.

Wiedzy do zakupu działki nie musisz mieć dużej, jedynie czas potrzebny i odpowiednie sprawdzenie dokumentacji.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Marudzicie że ceny działek są kosmiczne. Wy kupujący sami napędzacie takie ceny. Płacicie za działkę 400 czy 600 tys. zł. '' w tzw. prestiżowej dzielnicy''. Z blokowiska przeprowadzacie w następne blokowisko.
A za tą kwotę można kupić działkę, wybudować dom i umeblować go....
Pozdrawiam i polecam pod rozwagę.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Sprawdz dzialki troche dalej tj. Chwaszczyno, Bojano może nawet i Koleczkowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
Tuz za Osowa (pogranicze Osowa Chwaszczyno) masz 250...300/m2
Taniej normalnej dzialki nie kupisz w okolicy (moze jakas zle polozona - np w dolinie gdzie ciagle woda splywa.... Koszt odwodnienia pochlonie potworna cene.)
Osowa 500/m2 - zdecydowanie jest to cena do sprzedazy i jak ktos pisze ze nie sprzeda to sie myli. Nie w tym to w przyszlym roku ktos sie znajdzie, a za rok moze bedzie juz 550/m a nie 500. Im mniej dzialek tym cena wyzsza.
Zasada prosta : blizej miasta,lepsza infrastruktura - cena wyzsza.
I cudow tu nie ma.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pogranicze Osowa / Chwaszczyno? - w odległości ok. 1 km będzie przepiękna obwodnica Metropolitalna wraz z węzłem (trzypoziomowym). Proszę sobie stanąć w odległości 1 km od Południowej Obwodnicy Gdańska i zasmakować ciągłego szumu samochodów. Miasto idzie spać a droga przelotowa żyje całą dobę, całe lata, całe życie.

Dodatkowo w Chwaszczynie jest nadajnik, który ma moc 100kV na kilku antenach - tylko kilka nadajników w Polsce ma taką moc. Myślisz, że nie szkodliwe? Warunek norm pewnie spełniony.

I teraz tak: Gdzie masz jakąś komunikację? Drogę utwardzoną? Kanalizację, Gaz? i jaki jest tam dojazd do miasta? Porażka - samochód cały czas brudny a dzieci ciągle dowożone samochodem, same się na tej wiosce nie ruszą z domu a swoją drogą, gdzie na tym pograniczu Chwaszczyna i Osowej jest sklep, taki zwykły spożywczy.

Cena transakcyjna Gdańsk Osowa to max. 300 zł za m2. Mieszkam w mieście gdzie m2 zaczyna się od 500 zł, jedni wołają 600 drudzy 800 a trzeci jeszcze więcej. Ceny stoją od wielu lat, kupujących brak (jakieś pojedyncze transakcje) a sprzedający nie opuszczają cen. Poza tym, żeby wywalać 500 zł za m2 na Osowej to musi być dzielnica, która ma naprawdę coś do zaoferowania, na ta chwilę tylko PKM.

Może się okazać, że gdy powstanie droga to z Banina może być szybciej w Sopocie, Gdyni niż z tej Osowej, a za 300 tys. PLN to tak masz domek w zabudowie szeregowej w stanie deweloperskim. Czy mi się podoba Banino? - NIE ale powstanie nowych szlaków komunikacyjnych diametralnie zmienia rynek nieruchomości.

Nie twierdzę, że ktoś nie kupi za te 500 zł za m2 na Osowej bo pewnie taki się znajdzie ale płacąc za 1000m2 500 tys. PLN to jest jakaś przesada - ta dzielnica nie jest tyle warta. No może deweloper, który na tych 1000m2 zbuduje 8 niezależnych mieszkań?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki za tyle przydatnych informacji. A wiesz może jaki jest najlepszy sposób na ZNALEZIENIE takiej działki na Osowej w cenie załóżmy 300-350 zł za m2? Tabliczek na działkach wbitych w ziemię "sprzedam" nie ma, na gratce i w nieruchomościach na trojmiasto.pl praktycznie same działki z Nowego Świata. Mam elektroniczną mapę z urzędu miasta z podziałem na działki budowlane, tylko skąd się dowiedzieć które są na sprzedaż i skąd wziąć kontakt do właściciela?

PS. Banino- byłem raz- i mi się nie podobało, ale kto wie. Borkowo- jak dla mnie za bardzo przesunięte w stronę Pruszcza. Szukam czegoś bliżej Gdyni, Sopotu. Może Wiczlino lub jakieś tamte okolice?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Gdynia Wiczlino - bardzo dobry kierunek, szybki dojazd do Centrum Gdyni jak i Sopotu jaki do Obwodnicy Trójmiejskiej.

Dlaczego Gdynia? bo Gdynia - większe prawdopodobieństwo polepszenia komfortu życia ludzi przez samo miasto niż na Osowie,

Osowa, gdzie mogły powstać w przyszłości fajne osiedla gdyby nie to, że w MPZP dopuszczono przemysł i rolnictwo. Jak dla mnie zmarnowana szansa a szkoda bo Osowa jest dobrze zlokalizowana.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 3
Chwaszczyno - należy do gminy Żukowo a o Żukowie możesz poczytać sobie w Internecie - to nie Gdynia, czy Gdańsk.

Poza tym przez Chwaszczyno będzie trasa szybkiego ruchu, strach tam kupić cokolwiek jak na wysokości Chwaszczyna będzie potężny węzeł.

więc tylko pozostaje Gdynia Wiczlino.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Śledzący rynek., ma Pan dużą wiedzę. Czy może Pan do siebie podać jakiś kontakt?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witaj Śledzący rynek. Jestem z Bydgoszczy i myslalem o zakupie dzialki w Chwaszczynie, ale dosc skutecznie mnie od tego odwioles :) Sprawiasz wrazenie osoby znajacej okolice i plany zagospodarowania terenu. Jaka miejscowosc Gdyni i Sopotu mogl bys mi polecic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Możesz sprawdzić w Gdańsku-Łostowicach, przy granicy Gdańska i Borkowa, ceny są w granicach 300-350zł/m2 (pewnie do negocjacji). Co do infrastruktury to jest szkoła, sklepy, 5-10 minut do obwodnicy (węzeł Kowale)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja polecam osiedle karczemki w Gdańsku. Na miejscu masz całą infrastrukturę szkoła basen sklepy centra handlowe. Dodatkowo blisko obwodnica i szybki dojazd w każdym kierunku. Ceny działek mieszczą się spokojnie w twoich widełkach.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki za info.

Czyli mamy w kolejności od najbardziej obiecujących:

1) Wiczlino
2) Karczemki
3) Borkowo

Czy jeszcze jakieś dzielnice w Trójmieście warto brać pod uwagę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
PS. Mówimy o samych Karczemkach czy również Kiełpinie, Kiełpinku i Kokoszkach? W ogóle nie znam tamtych stron. Czy tam nie śmierdzi od Szadółek?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Nie ma żadnych ofert na sprzedaż działek handlowych w Karczemkach, więc ta dzielnica chyba odpada?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Borkowo ma taką zaletę, że jest zlokalizowane blisko ścisłego Centrum Gdańska ale jak tam pojedziesz to nie wiem Czy ci się spodoba.

Część Borkowa położona w dolince, część na górce, Kto co lubi.

Szukaj w Gdynia Wiczlino i daj koniecznie znać jak znajdziesz jakąś fajną działeczkę np., po świeżym podziale.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
OK, będę szukać w Wiczlinie. Tylko jak szukać takiej działki oprócz ogłoszeń? Jest jakiś sposób? Mam elektroniczną mapę podziału działek, ale nie ma na niej właścicieli i kontaktów do nich.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Jak szukać działki?

Na tą chwilę podejdź do tematu na spokojnie. Jeżeli chcesz znaleźć ładną działkę to:

po pierwsze:
Załóż sobie jakieś ramy czasowe - 1-2 lata,

po drugie:
śledź ogłoszenia (regularnie),

po trzecie:
teraz jest sezon ogórkowy - zaczekaj spokojnie na wiosnę, będzie więcej ofert, będziesz mógł sobie podjechać, zobaczyć, na wiosnę idealnie jest sprawdzić czy taka działka nie jest na terenie podmokłym.

Na spokojnie podejdź do tematu. I pamiętaj o jednej rzeczy, jak już dla siebie coś upatrzysz to daj znać jak będzie gdzieś druga w pobliżu;-)

EDIT:
Wiczlino, to jest dobry kierunek. Naprawdę.
Osowa, ta nie przemysłowa jest też lokalizacyjnie super położona ale jak sam widzisz działki się tam skończyły a kupowanie gdzieś pomiędzy Betoniarnią a PGR-em;-) to jakaś pomyłka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
OK, dam znać jak coś znajdę. Jak chcesz to podaj do siebie jakiś kontakt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chętnie podał bym ale dbam o swoją prywatność. Pewnie tego możesz nie zrozumieć ale dla mnie prywatność jest bardzo ważna.

Jeżeli Ty podałbyś mi jakiś email to Ja na niego wysłałbym Ci mój i moglibyśmy połączyć siły w szukaniu i Tobie i mi wyszło by to na dobre.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A co za problem stworzyć nowy adres mailowy? Np. zakup_działki@wp.pl?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Mam jeden adres e-mail i nie bawię się w suba adresy e-mail. Po co mi coś z czego będę korzystał tylko w jednym celu?

Tak jak już pisałem, podam swój mail na email.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak jest problem z mailem to możemy pisać w tym wątku.

Podaję do siebie adres e-mail: garrett_gd@wp.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Możesz jeszcze sprawdzić Bojano i Koleczkowo - sprawdź najpierw przebieg S6 żeby nie kupić działki obok trasy szybkiego ruchu. Mi osobiście Bojano w części centralnej do gustu nie przypadło, kupiłem działkę na obrzeżach - totalne wywiejewo, z którego do jakiejkolwiek cywilizacji musisz dojechać, za to widok wspaniały i dobry dojazd na Dąbrowę. To raczej nie twoja para kaloszy, ale jeśli cię interesuje to mogę dać namiary na sąsiednie działki.

Jeśli upatrzysz już działkę i chcesz poznać właściciela, to najlepiej jest podjechać i popytać w okolicznych sklepach, u sąsiadów i sołtysa. Jeśli chcesz załatwić sprawę przez internet to geoportal i sprawdzenie numerów ksiąg wieczystych (są płatne serwisy umożliwiające sprawdzenie księgi po numerze działki). W księgach będziesz miał nazwisko właściciela, jeśli jest niebanalne to przy odrobinie szczęścia wujaszek google poda ci dane kontaktowe.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Koleczkowo i Bojano znam, szczególnie w wakacje często tamtędy przejeżdżam, ale dla mnie te miejsca nie spełniają wymagań, są już za bardzo na uboczu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Działka budowlana Gdańsk- Maćki blisko wyjazd na obwodnicę
Mamy w ofercie kilka działek na sprzedaż w kwotach 180pln za 1m2
Dogodny wyjazd na obwodnicę, blisko las, niska zabudowa.
w razie pytań jestem pod mailem:
lexus-lexsu@wp.pl
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Podbijam- jak ceny w terazniejszości?? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie dajcie sie nabrac na niskie ceny, czasem mozna wdepnac w niezle bagno (moj brat np zmaga sie z dzialka, na ktorej ziemia sie osuwa wiec sobie wyobrazcie jaki ma teraz problem)... Mi znajomy podsunal ongeo i na ich stronie w zakladce raporty robie analize zagospodarowania planu przestrzennego, sprawdzam jakosc terenu czy sie przypadkiem nie osuwa albo nie ma podtopien i dzieki temu wiem w co chce inwestowac.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podbijam- jak ceny na dzień dzisiejszy, Pruszcz Gdański wchodzi w grę;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ceny ostatnio mega w dół brać póki są!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

gdzie mega staniały działki?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

w pryszczu,bo tam nikt nie chce mieszkac
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Udało się kupić działkę w bardzo dobrej cenie http://akdbjopole.pl/najlepsza-dzialka-budowlana/ lokalizacja jest ogromnym plusem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja znalazłem idealną działkę pod zabudowę domu w Chwaszczynie na https://pomorskiegrunty.com/. Bardzo polecam tą dzielnicę. Blisko obwodnicy i okolicznych lasów.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

nnt: ogrzewanie pokoju elektrycznie (11 odpowiedzi)

jak kształtują się koszty, chodzi o ogrzanie mieszkania prądem, mieszkanie 18 m2

Urządzenie pokoiku dziecięcego (7 odpowiedzi)

Cześć wszystkim! Zastanawiam się ostatnio nad aranżacją pokoiku dla mojego dziecka i natrafiłem...

dobry i tani projekt domu (16 odpowiedzi)

gdzie najlepiej kupić lub zamówic projekt domu? macie jakieś doświadczenia i wskazówki?

do góry