Widok

Zapraszać czy nie

Wesele Temat dostępny też na forum:
Witam chciałabym bym się poradzić czy mam zaprosić mojego kuzyna z żoną na komunię fo meho dziecka,oni sześc lat temu nas do swego nie prosili ale później nam urodziło się drugie dziecko i z braku innej osoby poprosilusmy tego kuzyna o bycie chrzestnym, zgodził się ,no i teraz nie wiem czy mam go zaprosić na komunię do starszego. Doradźcie proszę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy, jeśli zaprosisz na komunię do młodszego - jest jego chrzestnym, a nie starszego. Zresztą zależy, jakie zwyczaje są u Was w rodzinie i na ile osób przewidujecie przyjęcie komunijne.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mogę prosić jeszcze chociaż jedną opinie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli planujesz mniejszą imprezę a nie wielką bibę to bym nie zapraszała. Jest chrzestnym młodszego to zaprosisz jak młodszy będzie miał komunię.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli to chrzestny z łapanki a nie bliska osoba, to zaproszenie nie jest w ogóle sensowne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zgadzam się z Miśką, komunia to wydarzenie religijne ( z założenia przynajmniej), z udziałem osób najbliższych dziecku plus rodziców chrzestnych, a nie rodzinny spęd weselnopodobny z gatunku " zaprosimy, bo wypada, bo oni zaprosili, bo się obrażą" itd. itp. Zawsze ktoś się obrazi, ale to jego problem, skoro nie rozumie charakteru takiej uroczystości. Zresztą bywa też odwrotnie, niektórzy nie rozpaczają z powodu braku takiego zaproszenia, bo zawsze to dodatkowe koszty, które ich ominą :P

Reasumując- ja bym nie zapraszała. Jest chrzestnym młodszego dziecka- zaprosisz go, gdy przyjdzie pora jego komunii. I tyle.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuje wszystkim za pomoc bo naprawdę nie wiedziałam co mam zrobić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele bez ogłoszeń

jaki prezent,upominek na rocznice slubu POMOCY! (67 odpowiedzi)

Pomóżcie mi, co możemy kupić moim rodzicom na rocznicę ślubu. Może jakis fajny upominek... nie...

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

Fotograf na ślub i wesele 15.09.2018 (64 odpowiedzi)

Witam, szukam fotografa na ślub i wesele w Gdańsku plus plener. Interesują mnie tylko oferty bez...

do góry