Widok

Zasiłek pielęgnacyjny na astmę oskrzelową??

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy coś wiecie czy można dostać zasiłek pielęgnacyjny na dziecko lub dodatek (nie wiem jak to się dokładnie nazywa)

Jakie trzeba mieć dokumenty? Czy któraś z Was z tego korzysta?
Czy coś takiego jest też na dzieci z AZS??
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.artykul.com.pl/zasilek-pielegnacyjny/

przede wszystkim dziecko musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności - to jest odpowiedź na Twoje pytanie, AZS nie powoduje niepełnosprawności.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moje dziecko ma orzeczono stopień niepełnosprawności właśnie przez AZS. Więc proszę się nie wypowiadać skoro Pani nie ma zielonego pojęcia.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moje dziecko od urodzenia ma azs. ma na to orzeczenie i pobieramy zasiłek pielęgnacyjny. Teraz ma 5 lat i cały czas komisja przyznaje Małej orzeczenie o niepełnosprawności. Ale stan jej skóry był tragiczny. Teraz doszła astma...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też walczę córka co dwa tygodnie choruje zapalenie krtani i tvhawicy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też posiadałam przez 9 lat na ostatniej komisja nam zabrali chociaż stan dziecka się w żadnym przypadku nie uległ poprawie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Z tego co mi wiadomo, zasiłek pielęgnacyjny przysługuje dziecku niepełnosprawnemu, a nie sądzę, żeby zus przyznał jakikolwiek stopień niepełnosprawności dziecku z astmą oskrzelową, a tym bardziej z azsem. Chociaż oczywiście mogę się mylić :) Mi osobiście trudno było zdobyć zwolnienie z pracy w związku z okresowym znacznym nasileniem azs/astmy, a co dopiero niepełnosprawność...w każdym razie życzę powodzenia i czekam na jakikolwiek przykład dzieci/dorosłych z orzeczeniem niepełnosprawności na podstawie astmy oskrzelowej.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 6
Jak najbardziej moze dziecko otrzymac orzeczenie o nieplnosprawnosci na astme oskrzelowa.
Lekarz pulmonog musi wypisac wniosek i dolaczyc badania i skladasz w Miejskim Zespole ds orzedkania o Niepelnosprawności ( w Gdańsku na Dyrekcyjnej).
W przypadku gdy dziecku zalecane sa czeste wyjazdy do sanatorium orzeczenie pownii uzgledniac rowniez prawo rodzica do swiadczenia pielgnacyjnego.

http://www.atopowe.pl/forum/tematy/4175/astma-oskrzelowa-orzeczenie-niepelnosprawnosci/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Dzięki za odpowiedzi. Ciężko coś zrozumieć i już sama się gubię w tym wszystkim...jedni piszą że nie ma szans inni że jak najbardziej...
A może są tu mamy które przechodziły przez tą cała procedurę i podpowiedzą od czego zacząć? Jakie dokmenty od jakiego lekarza?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na poczatku musiz pojsc z drukami do lekarza- w towim przypadku do specjaslity, on wypisuje jedna czesc ty jako rodzic druga
w gdansku pobierasz ze strony
http://www.gdansk.pl/samorzad,5,4723.html
wnioski
Wniosek o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia (wypelniasz ty
Zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia dziecka - wypelnia lekarz
i to skladasz na komisje i czekasz - w gdasnku sie czeka okolo 2 miesicy na komisje- dzieci czekaja krocej
przygotujtez dokumenty z poradni i badania jakie mialo dziecko
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiem że jest na pewno taka możliwość bo moja mama brała na mnie takie świadczenia, a teraz ja szukam pomocy bo mój synek ma astmę, i zastanawiam się od czego zacząć.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój syn miał orzeczenie o niepełnosprawosci na astme oskrzelową około 2 lata
czesto chorował, czesto przebywał w szpitalu, wyrósł i już później nie stawałam z nim przed komisją

pulmunolog musi wypełnic druczek, skserujesz całą dokumentację medyczną i musisz to wszystko złożyć na Dyrekcyjną i czekac na wezwanie na komisję
jesli dziecku przyznają zasiłeK to z dokumentami trzeba zgłosic sie do mopsu i oni wypłacają świadczenie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam ja tydzień temu stawałam z 4 letnim synkiem na komisje na orzeczenie i dostał na rok i choruje na astmę od 2 roku życia dostałam w stalowej woli a dokumenty mi wypisywał lekarz rodzinny
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie ma znaczenia na jaką astme choruje dziecko?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oj nie wiem czy będzie tak łątwo dostać ten zasiłek z racji tego,ze zasiłek tak jak już wspominali przysługuje dzieciom niepełnosprawnym. Astma poza tym jest choroba, która bardzo często występuje u maluchów:
http://astmatycy.org.pl/astma-u-dzieci/

Polecam wybrac sie do lekarza oraz jego dopytać jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy. Może on będzie coś wiedział.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja niunia ma astmę oskrzelowa z dusznosciami stawalam na komisję i nie dostalam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nam pulmonolog powiedział, żebyśmy zgłosili się na komisję. Ale z tego co czytam po stronach to astma jest dość częsta https://www.sosrodzice.pl/astma-oskrzelowa-u-dzieci-gdy-brakuje-oddechu/ ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moje dziecko dziś dostalo grupe na astmę oskrzelowa Wrodzona, od małego jeździmy po szpitalach jego ojciec i dziadek też ją maja niestety zaznaczono nam większość punktów ale oprócz najważniejszego 7dodam że z racji częstych chorob zwolnilam się z pracy dziecko ma 3latka, 2razy dziennie jest poddawane inhalacji dostaje inne leki miedzy na stałe dziwi mię że małe dziecko według orzecznictwa jest samodzielne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

czy y wiesz co to jest prawdziwa niesamodzielność? Twoje dziecko mimo choroby rusza się, bawi, je, oddycha, załatwia... a że jako małe dziecko wymaga opieki osoby dorosłej, to logiczne, ale to nie jest niepełnosprawność wymagająca całodobowej opieki z racji choroby
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 8

Coś ci się pomyliło teraz nie ma grup w orzeczeniach ! Dzieci do lat 16 mają jedno i to samo orzeczenie tylko punkty są różne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

oddycha - ale nigdy nie wiesz, kiedy zacznie się problem, biegnie i nagle pada - bo oddechu nie może złapać, ataki kaszlu prawie rozrywające płucka, śmiać się nawet nie może - bo duszność się pojawia, inhalacje kilka razy dziennie - bez których żyć się nie da, nie ma mowy by zapomnieć podać leku, noce bezsenne, czuwanie i zastanawianie się, czy już do szpitala jechać, czy jeszcze jest czas.... unikanie skupisk ludzi, nawet do sklepu na osiedlu nie można podejść z dzieckiem, bo kończy się to silnym atakiem i w rezultacie szpitalem - to nie jest standardowa opieka, jakiej dziecko wymaga... może z czasem minie, może się zmniejszy... może...
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

A wiesz co to dziecko przeżywa przy AZS ? Wiesz co to są wstrząsy anafilaktyczne ? Wiesz ile to dziecko na azs, astmę,niezyt nosa, alergie pokarmowe i wziewne musi przyjmować leków ? Jak psują się zeby, jak tyją, jakie są pobudzone, zmeczone. Wiesz, że takiemu dziecku robią się do krwi rany ? Ze zadrapuje się całe noce, dnie. Ma ograniczony pobyt w przedszkolu/ szkole bo przecież przy wysypie dziecka nie wyslesz. Czesto problemy w szkole a nwert juz w przedszkolu. Dla Ciebie niepelnosprawnosc to jazda na wózku jestes bardzo ograniczona/y szok to to, że oceniacie sytuacje nie znając dzieci. Zamiast pchac ludzi aby skladali i pomoc dzieciaka uzyskac pomoc od panstwa to jeszcze komentujecie w taki beznadziejny sposob
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córka (2latka) też ma astmę. Nie jest to ciężka astma ale też swoje przeszłam. Najgorsze były noce jak 1,5h męczył ja kaszel i człowiek bal się że się może udusić albo jak przez 5tyg podawalo się 2-3razy dziennie inhalacje. Teraz dochodzą nam różego rodzaju wysypki i swedzaca skóra. Mamy leki na stałe na noc do podawania żeby było jej łatwiej oddychać.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Odwolajcie sie...nawet do sadu....nie bójcie sie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam 2 go syna z astma to coś okropnego zero biegania zabaw wysiłku bo zaraz występuje atak duszności i kaszlu co więcej 1x miał tylko zaś pielęgnacyjny gdy stawałam dalej już mu nie przysługiwało się co jest grane ludzie rządzący te dzieci mogą stracić życie zaciśnie płuca i po dziecku uważam że od Górnie mają odmawiać zasiłki dlaczego ? Jasne 500+ tu muszą się zmienić przepisy z tym trzeba zacząć walczyć ! Dzieci chorują przewlekle i muszą mieć pomoc od państwa tu do pana Jarosława K . trzeba zrobić debatę i bunt rodziców tych że chorych dzieci ludzie stwórzmy jedność i zaprotestujmy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie można wszystkich chorych wrzucać do jednego worka bo astma astmie nie równa, tak samo jak ew uszkodzenia płuc czy oskrzeli itd
Przykładowo mam kolegę któremu wystarczą tabletki, dodatkowo ma inhalator wziewny a normalnie żyje, uprawia sporty itd, i mam też znajomego co siedzi cały czas pod tlenem w domu. Nie ma reguły, dlatego orzecznicy do tego podchodzą indywidualnie a przynajmniej powinni. W ciągu ostatnich 2-4 lat zmieniły się przepisy w orzecznictwie u dzieci i coraz trudniej o świadczenia na nie, zwłaszcza od momentu podniesienia kwoty zasiłku. Trzeba zawsze spróbować się odwołać, nawet do sądu, co nie oznacza że się uda wygrać, ale próbować zawsze warto
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Dokładnie też mam takie dziecko jak Pani pisze a wcale by się nie powiedziało że ona jest chora a do tego dochodzą inne choroby rehabilitacja i niedotlenienie a dziecko biega i stara się żyć normalnie. Niepełnosprawność to nie tylko wózek
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sun cały czas choruje i wyjazdy są i zabrali mu na komisji
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dzircko ma astme mialam zasilek pielegnacyjny przez 4 lata potem mi zabrali stwierdzili xe adtma nie jest juz niepelnodprawnoscia dziwne jak eeszlo500plus
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja koleżanka z pracy dostała tymczasową niepełnosprawnosc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja koleżanka ma syna, ktory od 3 ciego roku życia ma orzeczenie na podst. astmy i ma zasilek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje dzieci - 12 latek i 5 latek mają astmę oskrzelową, stanęli na komisji, która orzekła o ich niepełnosprawności z tego powodu. Pobieram zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 zł na dziecko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na astmę można otrzymać niepełnosprawność i alergie pani z gwiazdki się urwała
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Po co wypowiadać się na forum skoro Pani nawet nie wie, ze orzeczenie o stopniu niepełnosprawności przyznają POwiatowe Zespoły ds orzek. O niepełnosprawności a nie ZUS ... o losie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a czy można też takie dostać na astmę atopową? (jak ktoś nie wie co to to wysyłam linka https://www.stolicazdrowia.pl/206/astma-atopowa-przyczyny-objawy-leczenie-zapobieganie/ )
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na astmę oskrzelowa tylko się dostaje i zależy na jakiego lekaza traficie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety stawałam tydzień temu i nie dostałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może warto się odwołać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie warto to jedna banda przyjmują decyzję lekarzy na komisji
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jasne że się należy same tępe ... Wazne żeby lekarz udokumentował to badaniami moj syn ma
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Merkela daje w dojczland duzo zasilkow za darmo bo zbzikowala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeśli chodzi o miejskie zespoly to dzieci czesto nie dostaja orzeczenia na astmę.Ale po podtrzymania wyroku przez drugą instancji sprawa trafiła do sądu, gdzie wypowiedzialcsie biegły i dziecko orzeczenie dostało. I tak się bujaja o co dwa lata. Sąd zawsze daje. Znajoma która pracuje w takim zespole powiedziała że warto zawsze odwołać się do sądu gdy dziecko niecdosfaje orzeczenia. Komisja liczy ze rodzic nie będzie się odwolywal
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam ,moj syn mial przez 2lata orzeczenie na astmę,potem odrzucili,odwolalam sie ,2instancja tez odrzucila.Startowalismy teraz ponownie miejski zespół orzecznictwa odwalil,pomimo dokumentacji od pulmonologa.Zamierzam odwolac sie...a następnie do Sądu i nie popuszczac.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Czy 39 letniej osoba też może się starać o orzeczenie o niepełnosprawności na astmę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jesli ma pani pobyty w szputalu i bogata dokumentacje medyczna oraz tzw.choroby wspolistniejace np.cisnienie tid.mozna starac sie o grupe inwalidzka ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam czy można wiedzieć ile dziecko ma lat.Bo mój syn ma 12 od 2 roku miał orzeczenie a teraz mu zabrali i mie wiem co mam robić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam proszę o kontakt jacektg@poczta. fm mam pytanie akurat mam sprawę w sądzie Sylwia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dobry prawnik- prawo rodzinne. Kogo polecacie? (17 odpowiedzi)

sprawa jest dosyć skomplikowana, szukam dobrego prawnika który zajmuje się ustalaniem ojcostwa....

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

do góry