Widok

Zaświadczenie dla chrzestnej Gdańsk

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dzień dobry, czy orientujecie się, czy istnieje w Gdańsku parafia, która liberalniej podchodzi do zaświadczeń dla chrzestnych?
Ksiądz z parafii na Ujeścisku powiedział, że nie wyda mi zaświadczenia, gdyż nie mam ślubu z chłopakiem, a mieszkamy razem.
Będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek pomoc.
Dzięki
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Hmmm, przepisy to przepisy, zawsze możesz skłamac,że mieszkasz sama, ale po co ... nie trzeba dwoje chrzestnych, wystarczy jeden. To ma byc wzór dla dziecka i pomoc w wychowaniu chrześcijańskim dla rodziców...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zawsze możesz zostać świadkiem chrztu. Dziecko musi mieć jednego chrzestnego.
Skoro mieszkasz z chłopakiem....to chyba wszystko jasne.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 2

Dziękuję za komentarze, ale pytanie brzmiało, czy ktoś zna bardziej liberalny kościół, a nie co o tym inni sądzą :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Chyba nie do końca tak to działa z tym świadkiem chrztu. We wtorek byłam w parafii na Obluzu się o to zapytać i tu mi wytłumaczyli, że świadkiem chrztu może zostać osoba nie wierzącą. Skoro ta pani jest zapisana w swojej parafii to najpierw by musiała sie z niej wypisać i na pewno zrobić jeszcze dużo innych rzeczy. Chyba, że w każdej parafii świadek chrztu to co innego.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Świadkiem chrztu może zostać każda osoba, która z jakiś powodów nie może być chrzestnym.
I tak świadkiem chrztu może być np. osoba innej wiary, nie wierząca, po rozwodzie, bez bierzmowania itd.
Chrzestni są wpisywani w księgi, a świadkowie chrztu nie.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Znam bardziej liberalnych księży, ale musisz należeć do ich parafii i tak.. Tak z bańki raczej się nie da pójść i dostać zaśwuadczenia w pierwszym lepszym miejscu. Musisz być jakoś z nim związana. Może spróbuj w parafii rodziców? I najlepiej wytłumaczyć, że np mieszkacie razem ze względów finansowych, ale jesteście już np zaręczeni i macie datę ślubu na za dwa lata :D Wtedy na pewno ksiądz bardziej przychylnie spojrzy.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

Jakki bidon dla 3-latki, z którego nie kapie? (13 odpowiedzi)

Dziewczyny macie jakieś sprawdzone bidony, z których nie kapie. Obecnie mam Canpola ze słomką,...

Gdzie najlepiej kupić dziecku okulary? (8 odpowiedzi)

Wiem, ze było już trochę wątków na tt., ale za wiele nie wyczytałam...Muszę zrobić okulary dla...

do góry