Re: Zbliżają się Komunie Św. - pytanie do Pań
@emenems - Islam jest dla mnie sektą. Powstał 600 lat po narodzinach Chrystusa, jako hybryda chrześcijaństwa i pogańskich wierzeń.
Moja wiara - zgłębiam ją, próbuję zrozumieć przekaz...
rozwiń
@emenems - Islam jest dla mnie sektą. Powstał 600 lat po narodzinach Chrystusa, jako hybryda chrześcijaństwa i pogańskich wierzeń.
Moja wiara - zgłębiam ją, próbuję zrozumieć przekaz Ewangeliczny i dostosować go obecnego czasu - w ten sposób moja wiara jest wiarą świadomą. Zadawanie pytań, rozwiewanie wątpliwości i studiowanie Prawd Wiary jest właściwą drogą - również kontekście historycznym.
Wyobrażenie Ostatniej Wieczerzy, pełne zobrazowanie sobie tej najważniejszej dla wierzących chwili, dotknięcie tego czasu jest dla mnie bardzo istotne. Tak jak przejście Via Dolorosą, niosąc plecak wypełniony kamieniami, w trudzie i znoju iść i się modlić, wiedząc, że kroczy się właściwą drogą.
To nie szukanie dowodu na istnienie Boga, to faktyczne jego znalezienie - w każdym kamieniu po którym człowiek wtedy stąpa.
Uczestniczenie w mszy świętej w ogrodach Getsani, gdy słońce zachodzi, to również dotknięcie tamtego czasu.
Posłuchaj/obejrzyj wywiad z Jimem Caviezelem, co zawiśnięcie na krzyżu zmieniło w życiu tego aktora.
Zawisłaś byś na krzyżu z własnej woli? Miałabyś na tyle odwagi? Bo ja tak.
Aby to zrozumieć i móc przeżyć wiarę w sposób pełen, doświadczyć jej, trzeba wrażliwości duszy - której Tobie zupełnie brak.
p.s. obejrzyj Pasję, w skupieniu.
zobacz wątek