Widok

Zlecę wykonanie schodów, garderoby i mebli na wymiar

Barniewice Tuchom Temat dostępny też na forum:
Zlecę wykonanie w dwupoziomowym mieszkaniu w Baninie:
1. schody drewniane lub metalowe (powiększenie otworu na schody ze wzmocnieniem belki na poziomie poddasza, schody drewniane lub metalowe ze stopniami drewnianymi w kolorze istniejących futryn drzwiowych, różnica poziomów 306cm),
2. zabudowa pieca gazowego (szafa z drzwiami przesuwnymi, oddzielająca piec od wieszaków na kurtki, w tym ławeczka do ubierania butów i miejsce na kuwetę dla kota - wszystko wg mojego pomysłu do ustalenia przy ewentualnych pomiarach przed wyceną),
3. szafka na buty na wymiar z jednoczesnym zabudowaniem licznika wody,
4. garderoba według mojego pomysłu (rurki na wieszaki plus półki na ubrania i regał na buty, zakres do ustalenia podczas ewentualnego pomiaru przed wyceną).
Termin realizacji - najlepiej wrzesień, ewentualnie do ustalenia przy korzystnej wycenie.
Zakres prac jest dość spory, dlatego zdaję sobie sprawę, że w grę wchodzi jedynie spotkanie i oględziny, a następnie wstępny pomiar i wycena. Jestem dostępny w mieszkaniu codziennie od rana do około 20:00 od 28.08 do 02.09, ewentualnie po 06.09 w godzinach wieczornych lub weekendy.
Piotr - 505087680
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żaden dobry fachowiec nie siedzi na forum bo nie ma na to czasu. Na forum to jedynie znajdziesz partaczy.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzięki za podpowiedź, ale może ktoś z forumowiczów podeśle jakiś dobry namiar, także warto spróbować.
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobry namiar to terminy ma na sierpień... 2021.

Niestety tak to działa, że jak większa robota, to szanse na termin są prawie zerowe.

O ile schody to raczej coś dość trudnego i wymagającego doświadczenia, o tyle pozostałe prace robiłbym sam.
Zaczynając od garderoby, bo brzmi najprościej.
Proste elementy na wymiar można dostać w LM czy Casto. Z oklejonymi brzegami itp. Teraz już nie wiercą puszek pod zawiasy, ale takie wiertło nie jest drogie i zaraz się zwróci.

Jak na razie robiłem w domu:
- Zabudowę do korytarza (słupek wysoki + blat z szafką i dwoma rzędami szuflad)
- Zabudowę pod TV (3 szafki na dole + 3 małe na górze)
- Szafki na kółkach do pokoju dzieci (2 mniejsze + 1 duża szafka)
- Garderobę (półki + wieszaki)
A teraz w planie zabudowa korytarzyka i sypialni (z systemami suwanymi - nie robiłem wcześniej, ale chyba da się to jakoś ogarnąć).

Generalnie fajne jest to, że sobie w pełni koszty policzysz przed przystąpieniem do pracy. I to co do złotówki. Wtedy łatwo będzie podjąć decyzję, czy lepiej zostawić sobie w kieszeni kasę, czy szukać speca i jemu zapłacić. Tylko warto wcześniej popatrzeć, jak to jest zrobione u znajomych, rodziny czy gdziekolwiek, żeby nie wymyślać prochu na nowo i nie wpaść w problemy przy pozornych oszczędnościach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Przede wszystkim kocioł gazowy nie piec, w piecu to gliniane dzbanki drewnem lipowym się wypala, w domu masz zainstalowany kocioł. Przed zabudową "pieca wg. własnego pomysłu" polecam zapoznanie się z przepisami prawa budowlanego dotyczącymi gazowych urządzeń grzewczych, instalacji gazowych, minimalnej kubatury kotłowni, jej wentylacji i potraktować je poważnie, tak jak potraktuje je np. ubezpieczyciel (oby nie prokurator i sąsiedzi-pogorzelcy). Ważne są także informacje zawarte w DTRce urządzenia określające minimalną wolną przestrzeń dookoła kotła aby serwis miał możliwość cokolwiek w nim podłubać.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rzeczywiście terminologia ma tutaj ogromne znaczenie, szacun! Jak to Pan napisał - kocioł - mam już zabudowany zgodnie ze sztuką budowlaną (zarówno wentylacja jak i dostęp serwisowy), ale znudziła mi się obecna zabudowa i mam na nią inny pomysł. Tak, proszę uwierzyć, że można zmieniać istniejące rozwiązania, bo ma się takie widzimisię. Zamiast wykazywać się wiedzą na takim forum, lepiej by było błysnąć znajomością fachowca i pomóc sąsiadowi (a i wykonawcy) w tym trudnym czasie epidemii (bądź ja Pan woli pandemii, żeby uniknąć kolejnego pouczania). Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeżeli chodzi o szafy do zabudowy to mam do polecenia stolarza. Robił u mnie kuchnie i jestem bardzo zadowolona. Więcej informacji pod nr.telefonu 692-635-125
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba nie tylko kuchnie było na wymiar?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Szambo - wywóz (43 odpowiedzi)

Hej ile płacicie za wywóz szamba 10m? U Richerta kolejna podwyżka (140pln) i zastanawiam się nad...

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Worki foliowe (3 odpowiedzi)

Posiadam dużo drzewek w ogrodzie i na jesień często muszę zaplanować cały jeden dzień na...

do góry