Widok

angielski komunikatywny

Witam, wielu pracodawców w ogłoszeniach wymaga angielskiego na poziomie komunikatywnym. Co właściwie dla pracodawców oznacza komunikatywny angielski?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
-Co właściwie dla pracodawców oznacza komunikatywny angielski?
-z doswiadzczenia wiem ,ze jezyk komunikatywny oznacza swobode w rozmowie np z niemcem czy to angolem w ich ojczystych jezykach nawet ze znajomoscia terminow technicznych ,wiec nie ma co zabardzo sciemniac ze znajomoscia bo zaraz wyjda braki w znajomosci jezyka...
...zalezy jak firma ,praca w kraju ,praca zagranica... itp
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Komunikatywny to taki poziom znajomości języka, który umożliwi Ci komunikację -> dogadanie się z obcokrajowcem. Nie jest tu wymagana znajomość technicznych terminów. Chodzi o podstawowe słownictwo i zwroty. W praktyce wystarczy znajomość tylko, około 3 tysięcy popularnych słów, by móc rozmawiać w danym języku.

Jeśli potrafisz coś wydukac z siebie i zrozumiesz jakieś podsatwowe pytanie w danym języku, wal śmiało na te stanowisko. Zwykle jest tak, że 95% ludzi mających znać język w danej firmie, nie zna go wcale, więc się nie przejmuj.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
jak przeglądam ogłoszenia, często np. na stanowiskach typu sekretarka wymagają dobrej znajomosci angielskiego. Czy oni nie przesadzaja? Po co wymagać od sekretarki dobrej znajnosci anielskiego. Przeciez odebranie telefonu i powiedzeniu po angielsku ze nie ma szefa, jest na spotkaniu, czy cos przekazac? to raczej, podstawowo-komunikatywna znajmosc a nie dobra. Zastanawiam sie czy nie piszą na wyrost w tych ogloszeniach z tymi jezykami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rusz mózgownicą. Jak się spyta, czy coś przekazać, to trzeba jeszcze zrozumieć wypowiedź dzwoniącego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Rem, no oczywiście, że trzeba zrozumieć rozmówcę, nie wiedziałeś, że tak trzeba :D ? A oprócz rozumienia, trzeba się jeszcze dogadać.... i o tym pisze. Kompletnie mnie nie zrozumiałeś.
Pojecie "dobra znajmosc angielskiego", to dla mnie osobiście, juz wyższy level, to znajomosc słownictwa branżowego, swobodna komunikacja, poprawnosc gramatyczna i zastanawiam sie po co to pracownikowi biurowemu
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Angielski komunikatywny, to taki który pozwala na komunikowanie się. Proste.

Znanie kilku słów i zwrotów nie pozwala na swobodne komunikowanie się. Więc wychodziłoby na to, że angielski komunikatywny to taki na poziomie już zaawansowanym.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Pracodawcy wymagają od sekretarki dobrej lub biegłej znajomości języka obcego, aby wykonywała ona tłumaczenia dokumentów za pensję sekretarki. I tyle w tym temacie.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0
Byłoby łatwiej gdyby tym się posługiwali - http://pl.wikipedia.org/wiki/Poziom_bieg%C5%82o%C5%9Bci_j%C4%99zykowej
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Śmieszne , przecież jak ktoś zna angielski przynajmniej komunikatywnie - ten już dawno jest za granicą tego żałosnego kraju. W którym nawet wybory samorządowe to problem z liczeniem głosów.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
No musisz dogadać się. Nie bóg wie jak, ale dogadać. Jak macie problem z dostaniem pracy to zapiszcie się do jakiejś szkoły językowej. Ja zapisałam się do Akademii Językowej (aj.edu.pl), pochodziłam 3 miesiące i udało mi się dostać pracę bo podskoczyłam z angielskim swoim.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja też w naszym trójmieście polecam Akademię Językową. 3 lata chodziłęm, studiuję teraz filologię angielską ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Komunikatywny, czyli taki, gdzie odbierasz telefon, albo stajesz nagle twarzą w twarz z cudzoziemcem i zamiast zapuszczać buraka, z gracją pytasz jak możesz pomóc - po czym pomagasz :) Myślę, że to podkreślanie komunikatywności bierze się stąd, że wielu z nas wydaje się, że "znają" język, po czym w rzeczywistości zjada ich stres i opory przed mówieniem. Widziałam to w pracy wiele wiele razy - wszyscy rzekomo znają i mówią, a jak do biura wpada cudzoziemiec, to zaczyna się konsternacja.
Jeśli chcesz poćwiczyć język i nabyć takiej swobody - albo rozwinąć słownictwo i terminy biznesowe - to szczerze polecam szkołę The Local w Wejherowie - prowadzą kursy w szkole, albo online, są też zajęcia indywidualne. Na stronie są nawet ceny kursów: https://the-local.pl/kursy-jezyka-angielskiego-wejherowo/.
Zajęcia prowadzą native speakerzy i robią to po prostu super - luźna atmosfera, dużo rozmów na każdy temat, dużo humoru i żartów też :) Można wpaść też w któryś weekend na jakiś event i ich najpierw poznać - w szkole organizują różne ciekawe rzeczy dla każdego, kto chce przyjść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Posługiwanie się językiem angielskim daje spore możliwości, nie tylko w pracy, ale równiez i w życiu codziennym. Przez wiele lat uczyłem się języka angielskiego, dzięki czemu mój poziom jest posługiwaniem się jest bardzo wysoki. Osobom zainteresowanym tematem polecam sprawdzić artykuł na temat kursu CPE - http://portalpolska.pl/artykul-czym-charakteryzuje-sie-kurs-cpe .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Angielski na poziomie komunikatywnym" oznacza, że pracownik potrafi swobodnie porozumiewać się w codziennych sytuacjach, zarówno w mowie, jak i piśmie. Chodzi o umiejętność rozumienia i przekazywania informacji w sposób jasny i efektywny. Zazwyczaj to jest poziom mocne B1 ale dla niektórych to będzie już C1. Wiadomo, chodzi o firmę i rodzaj języka (np. angielski biznesowy lub angielski do czytania dokumentacji). Więcej informacji na ten temat znajdziesz na moim blogu: biznesangielski.pl.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Praca

Zmiana zawodu - od czego zacząć? (74 odpowiedzi)

Szukam na siebie pomysłu. Któraś z was też stała przed opcją przebranżowienia się, jak wam się...

Praca dodatkowa (20 odpowiedzi)

Witam, Czy w Trójmieście jest szansa na znalezienie pracy dodatkowej, takiej abym mógł pracować...

Własny biznes - jak się reklamować? (180 odpowiedzi)

Jak reklamować swój biznes w sieci? Bez obecności firmy w Internecie ciężko będzie zdobyć...

do góry