Widok

badanie drożności jajowodów

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Czy któraś z Was zaszła w ciążę w pierwszym cyklu po wykonaniu badania drożności jajowodów HSG? Jeden lekarz mówi, że właśnie wtedy są zwiększone szanse, inny że wtedy zwiększa sie ryzyko ciąży pozamacicznej? Jakie są Wasze doświadczenia?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Proszę pomóżcie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
w tej sprawie polecam wizytę u dr Sliwińskiego w Invikcie.Najlepiej poradzić się specjalisty.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
up up
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słyszałam o takich przypadkach że jeżeli dziewczyna miała lekko niedrożne, to kontrast "przepchał" te małe zrosty czy co to tam przeszkadzało- ale czy to potwierdzone to nie wiem, ja miałam to badanie-jajowody drożne i nie zaszłam w ciąże po tym tylko po laparoskopii (mam PCOS).
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja miałam HSG w szpitalu w Wejherowie i mi lekarze odradzili starania w pierwszym cyklu po, ponieważ w organiźmie kobiety jest jeszcze dużo kontrastu, a to może źle wpłynąć na ciążę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też nie zasłam po hsg, tylko po laparoskopi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Evilku,Czy HSG wykazało u Ciebie drożne jajowody, czy nie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
HSG robilam w spółdzielniw sopocie nie wyszło żle ale niepewnie co do jednego jajowodu ,laparoskopia to rozwiała,ja bym teraz zrobiła laparoskopie zwiadowcza tam oglądaja i oceniaj jajowody bardziej precyzyjne badanie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
W spółdzielni? Ja mam skierowanie do szpitala na 1 dzień. Czy na pewno Wiktoria mówimy o tym samym badaniu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaszlam w ciaze w cyklu z HSG w 9dc, staralam sie 15 miesiecy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba tak mówy o tym samym ja robiłam w sopocie w spółdzielni lekarskiej,przyjmuje taka babaeczka ginekolog po 50 ale mi do leczenia nie podpasowala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
napewno mówimy o HSG podawali mi kontrast pod kontrolą rtg
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak apropo tego badania to właśnie wczoraj byliśmy na konsultacji w klinice dr Rogozy i mi powiedział, że hsg pod kontrolą rtg to bardzo dobre badanie na sprawdzenie drożności i właśnie to jest tylko 1 dzień w szpitalu, a nawet pół dnia, a laparoskopia to jest jakby z naszego punktu widzenia operacja; ja mam nadzieję, że niedługo też będę mogła mieć to hsg
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
przyjmuja do szpitala na 1 dzien, ja byłam rano od 8, i jak dodszłam do siebie to ok.13tej wyszłam do domku.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
a gdzie przyjmuje dr Rogoza? czy jest też w invikcie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie, dr Rogoza ma swoją klinikę leczenia bezpłodności w Gdańsku Oliwie
http://www.slubnemarzenie.com.pl
Kartki i zaproszenia okolicznościowe dla dzieci i dorosłych
min. na Chrzest, I Komunię, urodziny, rocznice.
Zaproszenia, zawiadomienia, zawieszki, winietki itd. na ślub
Ślubne dekoracje kościołów i sal weselnych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
witam, dostalam skierowanie na drożnośc jajowodów. mam pytanie czy któraś z was robiła je w szpitalu w PUCKU? prosze o jakiś krótki opis, jak długo sie czeka, jak nalezy sie przygotowac itp?
poczytałam troche w necie i powiem że mam stracha.
serdeczne dzieki za odpowiedzi
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jestem po badaniu drożności jajowodów w szpitalu w Wejherowie, wynik oki wszystko drożne ale nie pomogło mineły 3 miesiące i ciąży brak za tydzień pierwsze podejście do inseminacji. A to badanie nie wspominam dobrze choć opieka i wszystko w jak najlepszym porządku mnie bardzo bolało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam HSG w Pucku (jakieś 2 lata temu). miałam skierowanie od Chrostowskiej kazała mi przyjść w określonym dniu kiedy będzie na dyżurze, rano na czczo, zostałam zapisana do szpitala, przebrałam się i miałam czekać, zabieg dopiero ok 12 bo nie mieli jakiegoś kontrastu, potem ok 16 do domu i dostałam kilka dni zwolnienia.
Nie jest to jakieś przyjemne badanie, trochę boli ale jest to bardzo krótki ból - spokojnie da się przeżyć. Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale teraz juz jej chyba nie ma w Pucku co? a czy mozna samemu wracac , czy raczej z kimś? a mialas drożne czy ci przepychali i wtedy tak bolalo/ czytalam że sam zabieg ok 20 min, a gdzie musze sie zgloscić żeby mnie zapisali (na ginekologiczny?)i kiedy bo narazie biore tabletki na wyleczenie zapalenia a okres mam miec za dwa tygodnie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje pytanie i wątpliwości już nie ważne, bylam i żyję. Fakt badanie nieprzyjemne ale mnie tylko bolalo jak wpuszczali kontrast ale to trwalo kilkanascie sekund wiec nie jest zle. teraz próbujemy ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam HSG na klinicznej, udało się w drugim cyklu po zabiegu, pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam!
Az dziwi mnie to ,ja jechałam do szpitala 30km samochodem i po HSG odrazu byłam w stanie kierowac i wracalam -moze dlatego ze nie robiłam tego w Polsce tylko w Danii
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje badanie HCG trwało dosłownie 5 minut i od razu po nim 70 km wracałamdo domciu a było robione w Polsce, dokładnie w Rzeszowie :-)
teraz czekam na efekty :-) dodam że jestem dopiero 1 miesiąc po badaniu i jak narazie nici prócz oczywiście wrednej @
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja jestem w trakcie drugiego cyklu i mam nadzieje, e teraz wreszcie sie uda! jak Pani :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to badanie bolało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak, w cyklu, w którym było wykonane hsg, lekarz w szpitalu wojewódzkim w Gdańsku, który mnie przyjmował zalecił wręcz starania się, i miał rację:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
hej dziewczyny! wybieram się na hsg w środę. dzisiaj odebrałam wyniki badań jakie zalecil mi lekarz przed podejsciem do hsg. wszystko ok tylko NEU mam za niskie. czy w tym przypadku moge podejść do hsg. jakie badania wy miałyście?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
nikt tu już nie zagląda? :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
...i po wszystkim. nie warto było sie tak stresować. wiadomo, jak każde badanie gin. jest nieprzyjemne ale na pewno do wytrzymania :) jestem straszną panikarą i mówię wam z ręką na sercu że naprawdę nie ma się czego bać! dziewczyny jak to było u was z rozpoczęciem starań po hsg? my zaczeliśmy od razu bo uważam że szkoda cyklu. no i czekamy ma pozytywny wynik :D pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
zyczę powodzenia:)))
ja po hsg nie starałam się bo czekała mnia laparoskopia, a po laparo w drugim cyklu zafasolkowałam:))))
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam sie udało w tym samym cyklu po hsg

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
aniol184 ile dni po hsg zaczeliście starania i czy zaraz po pierwszym staraniu po hsg plamiłaś? cieszę sie ze wam sie udało :) :* dzieki takim ludziom jak wy mam nadzieje ze i nam sie uda :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dlaczego miałaś laparo tzn. czy miałaś oba jajowody nie drożne czy jeden? ja mam jeden nie drożny i mam nadzieję ze laparo mnie nie czeka
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja hsg miałam robione 15 marca był to mój 10 dc. nie pamiętam dokładnie, ale jakoś tak 2 dni chyba po juz zaczeliśmy staranka.

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na pocieszenie dla dziewczyn z podejrzeniem niedrożności. Ja po hsg (wykonanym przez bardzo tutaj na forum polecanego specjalistę) miałam stwierdzoną OBUSTRONNĄ CAŁKOWITĄ niedrożność jajowodów. Z marszu na następny cykl byłam już zapisana na laparo, ale gin nie dawał większych szans, że to coś da...wręcz sugerował, że najprawdopodobniej jest taki "mur", że laparo tylko to potwierdzi i będzie sugerował IVF. Ponoć w trakcie badania hsg nie udało mu się nic z tego kontrastu wcisnąć nawet w ujścia jajowodów.
Laparo w następnym cyklu nie miałam....bo nie doczekałam się już @....
Dzisiaj mamy 17 tydzień zdrowej ciąży:)))
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
miałam hsg prawie 2 lata temu. wyszło, że jajowody są wąskie, ale na pewno drożne. staraliśmy się o dziecko przez rok i dopiero po hsg (które wyszło, że było ok), w pierwszym cyklu się udało i teraz siedzę przed komputerem z rocznym przystojniaczkiem:)))
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
o jak milo czytac takie posty, ja jestem do droznosci i czekam teraz na inseminacje a potem na 2 krechy :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
INVICTA w Gdańsku 500 zł + 100 zł wizyta konsultacyjna
GAMETA w Gdyni 350 zł + 150 zł wizyta kons.
InviMED w Gdyni 990 zł
LUXMED, SOPMED, Spółdzielnia na Grunwaldzkiej w Sopocie - nie wykonują
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Odświeżę stary wątek.

Dziewczyny mam pytanko. Możecie polecić lekarza na NFZ który da skierowanie na HSG? Moja lekarka nie daje skierowań na badania. Zrobiła mi usg i stwierdziła,że mam owulacje i mamy dalej działać. Rok temu poroniłam i może mi się jajowód przytkał po tym. Tym bardziej,że owulacja jest tylko z prawego jajnika.

Będę wdzięczna za informację.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi dawno temu dali w invicta skierowanie i robiłam na NFZ na klinicznej. Poprosiłam i bez problemu wpisała pani dr.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też dostałam od prywatnego lekarza skierowanie i zostało przyjęte na nfz.
Dodam, że zaszłam w pierwszym (możliwym - bo ten z badania należy odpuścić) cyklu po hsg :)
Powodzenia!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za odpowiedzi :-) Byłam w Invicta a teraz termin u lekarza który zlecił badanie dopiero na styczeń. Jak na razie nie przyda się bo dziś dowiedziałam się o ciąży. Mam nadzieję,że już nie będę musiała latać po lekarzach. No tylko w sprawie ciąży :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej dziewczyny. Właśnie wróciłam z badania drożności i powiem tak. Nic A nic nie bolało. Powiem więcej badanie ginekologiczne jest gorsze niż to. Pamiętajcie wszystko leży w waszej głowie. Nie ma się czego bać. Teraz tylko starać się o maleństwo
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Skoro „wszystko leży w głowie” , to po co robiłaś badanie? Jedne boli, jedne nie boli ... mnie bolało bardzo ale było skuteczne. Napewno nie można się sugerować opiniami innych .. trzeba zrobić i tyle. Tak samo znajdą się osoby , które powiedzą ze poród to pikuś - no pewnie , może tak być .. a może być trauma do końca życia .. lepiej się nie sugerować czyimś subiektywnymi opiniami ...i nie nastawiać w żadną stronę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej. A gdzie robiłaś badanie. Ja też mam je zrobić, ale nie wiem gdzie mam się udać - Wejherowo czy Gdynia? Zależy mi na szybkim terminie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W Wejherowie, ale to było dawno. Zadzwoń do szpitali, dowiedz się :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej i jak starania? Udalo sie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas się udało:) Choć nie tak jak mówił lekarz (mówił, że duża szansa w ciągu 3 cyklów po badaniu drożności), lecz trochę później. Ale maleństwo już na świecie. A staraliśmy się 1,5 roku.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja wczoraj miałam
Badanie, będziemy próbować :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bolało ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja jade jutro na to badanie i okropnie sie boje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No bolało... Ale do przeżycia. Dasz radę:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jest nadzieja :) A mnie też to czeka...
Powiedz proszę, jak wygląda to wszystko od początku tzn przychodzi się że skierowaniem i należy przebrać się w piżamie i kierują na pokój? Czy przed tym robią jakieś dodatkowe badania? Po wszystkim też zalecają odczekać chwilę na pokoju z innymi pacjentami? Mi lekarz kazał pojawić się o 7 rano i mówił,że ok 13 wyjdę. Zastanawiam się co będzie się że mną tyle czasu tam działo;)
(Nfz)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam robione hsg w Kościerzynie i bardzo miło to wspominam bardzo miła i pomocny personel. Rano musiałam zgłosić się ze skierowaniem do izby przyjęć ginekologiczny tam trochę czekałam ponieważ z oczywistego względu rodzącej mają pierwszeństwo później z poronienia i a ja na końcu. Później zaprowadził mnie na oddział tam też musiałam czekać aż zwolni się lekarz sprawdzili mi ciśnienie, osluchali i przeprowadzili wywiad. Później zaprowadził mnie już na samo hsg które trwało może z 5 min. Wytłumaczył wszystko co się może dziać po tym badaniu i poinformowali że dostanę informację z badania i zdjęcia nagrane na płycie za ok 2 godziny i tyle
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję za tą opinie jest dla mnie bardzo
Ważna bo w lutym ide na to badanie właśnie do Kościerzyny. Tylko mam pytanie co miałaś ze sobą zabrane?czy jakies wyniki badan potrzebne były?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W Poznaniu (na polnej) żadnych wcześniejszych wyników niepotrzeba, bo i tak oni robią badanie i z wynikami zalecają iść do swojego lekarza prowadzącego.
Dla dziewczyn, które mają to jeszcze przed sobą to krótkie streszczenie (Poznan)
- z skierowaniem trafia się na oddziałowa poczekalnie
- kolejnono personel punktu pobrań wczytuję do założenia weflonu
- trafia się dalej na poczekalnie i później lekarz wczytuję kolejno na badanie ginekologiczne,
- znów wracamy na poczekalnie, personel zakłada królowie z lepiej przeciwbolowym
- i oczekuje się już na pójście do praciwni RTG,
Samo badanie trwa może 5 minut, ale w momencie wpuszczania kontrastu czuć ból (ja czułam i nie będę Was sciemnac) ból oczywiście był do zniesienia, było to takie jakby rozbudzanie i wyciskanie jednocześnie, ale oczywiście każdą z nas ma inny próg bólu. Po wszystkim wraca się na poczekalnie i oczekuje na wypis i zdjęcie z badania.

Radzę zabrać kapcie i piżamie - były dziewczyny, które np zemdlaly - wtedy nie oczekiwali na poczekalnie,a w łóżku na sali chorych.

Trzymam za Was kciuki! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Na skierowaniu od ginekologa miałam napisane jakie badania powinnam wykonać ale dzwoniłam do Kościerzyny do szpitala i powiedzieli mi, że żadnych badań nie trzeba. Ale oczywiście lepiej się upewnij bo robiłam hsg z rok temu. Nie trzeba było mieć ani kapci ani piżamy nikt mnie nigdzie nie kładł do sali. W sumie to trzeba się przygotować tak jak na wizytę do ginekologa. Powodzenia będzie dobrze
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

gdzie na wakacje samotna matka + dziecko (219 odpowiedzi)

Witam, zazwyczaj oferty dotyczą rodziny minimum 2+1, wtedy dziecko do 3 lat jest gratis. Jeśli...

cholestaza-szukam lekarza (7 odpowiedzi)

witam.poszukuję dobrego lekarza w trójmieście który zna się na cholestazie i poprowadziłby moją...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

do góry