Widok

banino drogi

Witam.Pytanie do Burmistrza.Dlaczego nadal pan nic nie robi z drogami?Chyba sa na to srodki?Zapraszam na przejazdzke swoim samochodem!Po zrobieniu kilku kilometrow odda pan auto do warsztatu!ale stac Pana na taki wydatek!aczkolwiek nie kazdy ma takie wynagrodzenie jak PAN!
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 6
Czy burmistrz jest moderatorem tego forum?
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Faktem jest że w baninie jakaś klika rządzi . Wszystko w miejscu stoi nic do przodu się nie rozwija , jedynie banino zmienia się przez prywatnych inwestorów deweloperów którym jest wydawana zgoda na budowę ale drogi czy infrastruktura to już zmartwienie mieszkańców totalna samowolka bez kontroli i pomyslunku . To dotyczy każdego problemu banina bo tu nie ma gospodarza ani osób które by chciały coś na lepsze zmienić
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 1
No właśnie. Zapraszam do działania. Rusz się w takim razie.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Rusz się ? To po cholerę ta klika rządząca. Niech oni tyłki wreszcie rusza do działania i coś dla mieszkańców zrobią . No litości
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, dlaczego zaprasza mnie pani na przejażdżkę moim samochodem? Chyba swoim powinno być. Chętnie skorzystam z propozycji, gdy będę wracał po imprezce do domu. Mamy sporo kaski zainwestowane w wyposażenie barku. Co do warsztatu to nie musimy robić kilku kilometrów, przecież Banino nie ma w najszerszym miejscu nawet kilometra.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Na forum Burmistrza pytasz? napisz e-maila do gminy lub pismo. Co za ludzie durni
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Takie jest pojęcie o naszej wsi sporej części ludzi, którzy tu się sprowadzili.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

A burmistrz, za przeproszeniem robi pieniędzmi, że twierdzisz że ma kasę?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Narzekaliscie że susze i brak wody A teraz nawet kałuże są ☺
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tego co wiem prace są właśnie prowadzone na ul Dębowej, Sportowej,Bajecznej nie wiem jak wygląda sprawa na Polnej i Żeglarskiej do tego rondo na Tuchomskiej jest w przebudowie.To obecnie w samym Baninie a raczej reszta gminy też nie została zdana na łaskę losu...
A tak poza tym naprawdę nie zazdroszczę temu kto zostanie teraz burmistrzem ze swoją gwiazdą w koronie naszym kochanym baninem. Pozdrawiam wszystkich
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Wszystko fajnie a np taka Pszenna leży odłogiem. Jedna trzecia płyt połamana ,miejsca których robiły sie jeziora bez żadnego pomysłu na rozwiązanie problemu.A jesień coraz bliżej i znów 3/4 roku błoto ,dziury, i jeziora zamiast dróg.....o zbiorniku retencyjnym który miał być budowany też cisza.....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

pamiętajmy o tym w czasie wyborów :)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekawe czy chociaż połowa mieszkańców Banina jest tu zameldowana? Tak więc idąc tym tropem robi się połowę a i głosować nie będzie komu...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja jestem zameldowany i nie rozumiem od 16 lat, że po stronie kościoła wykonano drogi z kostki brukowej i nawet wylano asfalt za pieniądze gminy a po lewej ludzie muszą kupować płyty jumbo a gmina łaskawie im te płyty położy. Czy ci z prawej płacą większe podatki. Jeśli tak to ok. Wiem, że część obecnie robionych drug po prawej stronie też była robiona za pieniądze mieszkańców. Czyli trochę sprawiedliwości jest. Poprzednio było gorzej.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zeszłym roku wylano 350m asfaltu do lasu na Borowieckiej. Tak dla przypomnienia :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przykład budowy dróg jest na Wesołej. Inicjatywa bogatych Baninian.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jak inni jecza o swoje ulice to kiedy i za co robić pszenna?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pszenna już ma płyt może już lekko sfatygowane ale są a co z tymi którzy od lat czekają na swoją kolej znowu na koniec kolejki bo pszenną zrobimy jeszcze raz?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie zauważyłem wybudowania drogi pszennej. Owszem jest na niej jakas prowizorka. Ale do elementów drogi wliczamy chodniki odwodnienie oswietlenie. Min szerokosc chodnika to 1,5m. Wiec w którym odcinku pszenną zrobiono?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

@spolecznik- jakbyś pisał X lat od drogę i ciągle słyszał odmowę bo "brak funduszy " też byś wyłożył kasę na drogę. Wesoła była jedną z pierwszych ulic z tej strony , które powstały po wydzieleniu pierwszych działek i od początku gmina robiła problemy by ją zrobić a na wszystko- łącznie z utwardzeniem tej uliczki i z plytami na Ksiezycowej - ludzie z tej ulicy się składali. Takie realia tej gminy od samego początku.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

To nie inicjatywa społeczna! Poprostu Znajomości u burmistrza
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Płyty na ul. Wesołej to inicjatywa społeczna . Mieszkam tam to wiem. Aczkolwiek też uważam że powinna być to inicjatywa gminy . Niestety jest jak jest i trzeba brać sprawę we własne ręce ....
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie nie czekajcie aż ktoś zrobi coś za was. Zróbcie to sami!
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na poziomki w jakiejś ślepej uliczce kładą teraz płyty a ja dwie ulice dalej jeżdżę od 20 lat po pobojowisku
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 9

ale co cię boli. że sobie sami użytkownicy drogę robią? Czy, że Cię nie stać żeby swoją zrobić. Powinno was cieszyć, że są ludzie nie liczący na gminę i sami coś robią. Ale nie lepiej 20 lat narzekać niż coś samemu zrobić. bo mi się należy. i tak narzekaj jeszcze 20 lat... Powodzenia
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 3

Nie sami a gmina wiec może ja narzekam ale ty gadasz głupoty . Po drugie zameldowana jest cała rodzina tu od 20 lat i mam prawo rządac . I hak ci w smak
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 14

Oczywiście ze masz, ale uzbroj się w takim razie w cierpliwość bo jeśli mieszkasz przy kameralnej uliczce to długo jeszcze poczekasz. A jeśli mieszkasz przy Złotej to ta ulica ma skomplikowana sytuacje prawna+ przedszkole, o którym jest głośno wszędzie. Z tego co się orientuje to gmina raczej skupia się na głównych ciągach komunikacyjnych we wsi, może kiedyś podejdzie do tematu kameralnych uliczek, ale nieprędko. Przykro mi to pisac:(
Mieszkańcy Wesołej tez jeździli po pobojowisku 20+ lat i w końcu powiedzielismy "dość ". Z tego co widzę to Sportowa również. Nie jest to rozwiązanie idealne, ale koszty naprawy auta + bezpieczeństwo przeważają w podjęciu decyzji o składce.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Pozimki w ślepiej uliczce mieszkańcy zrobili zrzutkę na płyty a gmina je układa.
Wszyscy mieli możliwość skorzystania z takiego wsparcia.
Trzeba było złożyć wniosek na pocz. roku.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 0

No właśnie.
Przy okazji - w przyszłym roku startuja projekty oswietlenia i można składa wnioski o instalacje lamp na ulicach do solectwa/gminy . Jeśli któraś ulica zainteresowana to podpytajcie sołectwo na fb albo w gminie i na pewno Wam wyjaśnia :)
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ciekaw jestem jak można by było postarać się o używane płyty leżące pod szkołą jakie jest ich przeznaczenie i do czego mają posłużyć bo jeszcze z dwie zimy i zamienia się w stertę gruzu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

one czekają jak zostaną wybrani nowi radni by wyłozyć nimi ich drogę do domu . Polityka gminy
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko w niektórych miejscach jest taki bu...el ze nie całe drogi sa odebrane przez gminę i cięzko ich zmusic do tego (bo nie każdej mieszka radny itd) patrz Kubusia Puchatka i wtedy nawet jak byś chciał robić zrzutkę to gmina ci ich nie ułoży....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zrzutce na płyty na Kubusia Puchatka to, o o ile mi dobrze wiadomo, radny sołecki nawet nie partycypował.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a nawet robił pod górę, inicjatywie. A o ile mi wiadomo to cała Kubusia jest gminna.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

teraz KP jest gminna ale jeszcze w zeszłym roku bodaj nie była i wcale nie jest tak że gmina chce przejmować drogi a kiedy dowiadywalismy sie o mozliwość przejecia naszej ulicy (bo kawałek jest nie przejęty )a wiekszość tak to usłyszelismy nieoficjalnie że po przejeciu KP zrobiła sie afera bo teraz wszyscy chcą żeby ich ulice przejmować i maja zakaz przejęć ,a tajemnica poliszynel jest że pewien radny mieszkający ma KP dołożył swoje grosze zeby ja przejeli bo inaczej zarówno zakup jak i układanie płyt trzeba robić z własnej kieszeni ,a jak droga gminna to jest mozliwość zrzutki mieszkańcow i gmina układa.Pomijając więc fakt że marnie wygląda że gmina chwali sie tym że układa płyty za które płaca mieszkańcy ,nie wszyscy moga z takiego rozwiązania korzystać bo gmina nie chce przejmowac dróg...
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

No niestety dokładnie to samo usłyszałem w gminie. Mieszkam na Złotej i wiem że gmina nie pomoże. A nawet utrudni bo teraz po wybudowaniu szeregów przy pszennej cała wodą płynie naszą uliczka....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Procedura przejęcie KP trwała już z dobre 10 lat, także jakoś wątpię we wpływ radnego.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

tak,,, yhmm. Pretekstem aby przejąć tę drogę byłą konieczność budowy kanalizacji sanitarnej. A więc pytam: Gdzie jest projekt na tę kanalizację? W którym punkcie wieloletniej prognozy finansowej gminy wpisano tę inwestycję? Czy na innych drogach prywatnych w Baninie kanalizacja jest niepotrzebna? Na jakiej podstawie wybudowano inne odcinki kanalizacji na drogach prywatnych np na Złotej? Dlaczego aby wybudować kanalizację należy przejmować drogi? No i kiedy w końcu wybudują tę bezcenną kanalizację na KP? Dlaczego deweloperzy jeżeli chcą podłączyć osiedle, to wewnętrzną kanalizację po drogach wewnętrznych budują sami, a gmina ma wybudować kanalizację wewnętrzną dla osiedla Kubusia Puchatka? tyle pytań, tyle pytań - zero odpowiedzi
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

te szergi to kpina ,sa na lekkiej górce a rynny maja wypuszczone na kostkę......nie mam pojęciaq jak można do czegoś takiego dopuścić i jak dostali odbiory bo płynie od nich zawsze rwąca rzeka w strone pszennej i Złotej.Jak to sie ma do zagospodarowania wody opadowej z dachu....kolejny martwy przepis ,a przecierz ktos musiał dac odbiory
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie ,u nas tez jest burd...el Kanalizacja jest zarówn na części drogi gminnej ,jak i na części drogi prywatnej.Gminie to nie przeszkadzało żeby zrobić tak kanalizę ,ale nie chca przejąć drogi ....niezły absurd.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Plyty na kp kupili mieszkancy . bez radnego . ciagle nam wmawiano ze kanalizacji bez drogi sie nie zrobi a jednak sie da .Na prywatnych drogach mozna ukladac płyty przy umowie użyczenia drogi . Ciekawe czy soltys ma droge z plyt do domu .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Na Kubusia Puchatka nie ma zorganizowanego osiedla i domy/szeregi były budowane zarowno prywatnie, jak i przez różnych deweloperow.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Rynny wyprowadzone na kotkę brukową? Ja pie.... a my w domkach jednorodzinnych musimy mieć studnie chłonne i inne wynalazki. Ale oczywiście najbardziej roszczenia grupa to mieszkańcy szeregów.. Zadzwonię jutro i spytam się jakim cudem osiedle dostało odbiór bez zagospodarowania wody opadowej. Napiszę co odpowiedzieli. Pozdrawiam
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Mieszkam w szeregu i mam studnię chłonną. A zdanie, że najbardziej roszczenowa grupa to własnie mieszkańcy szeregów to se można o kant .....rozbić - uogólnienie bez żadnych podstaw.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Bez żadnych podstaw? Jakoś nie było szeregów, to i problemów nie było.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

To prawda szeregi i domy w zabudowie blizniaczej najczęściej nie maja studni chlonnych . Na KP to norma . Juz na samym poczatku ulicy brak jest odwodnienia . Niektórzy markuja odwodnienie a w czasie deszczu przelewa sie i zalewa drogi .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dwa szeregi przy wjeździe na KP mają rynny wpuszczone do ziemi(studni chlonnej)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Deweloper, budujacy szeregi na KP robił studnie chłonne, z tego co mi wiadomo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bogatych? Bez jaj. Kilku bogatych jest reszta była sfrustrowana i dlatego wzięła sprawy w swoje ręce. Po za tym ja nikomu nie zazdroszczę ale jak ktoś jest biedny i małe podatki płaci to dlaczego zazdrości innym. Niech zmieni pracę dokształci się założy własną firmę i całe życie użera się z urzędami. Proszę bardzo.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ale pięknie widać że wybory idą. Chyba dzis to trzeci raz w tym roku jak trawę na pszennej koszą. Będzie pięknie. Tylko dlaczego znowu takie zaangażowanie dopiero przed wyborami widzimy?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

kiedy wkoncu wyrownaja droge na ul.Tuchomskiej, zawsze tlumaczyli sie, ze sa opady, teraz nie ma a droga w stanie tragicznym
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pewnie dlatego, że większość Twoich sąsiadów skarży się na nadmierną prędkość samochodów?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Pamiętam że obiecywali asfalt na tychomskiej w maju. Kłamcy . Chociaż by nic nie obiecywali zamiast tak kłamać . Oszuści wobec mieszkańców
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

to norma w tej gminie, takze nie ma co sie dziwic
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zbliżają się wybory, więc festiwal obietnic dopiero się zaczyna.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mieszkam tu całe cały czas.i powiem tylko tyle.gmina ma banino w głębokiej du...........!nie ważne kto będzie burmistrzem banino z racji na ilość podatku popieranego od mieszkańców jest i tak traktowane jak jakeś peryferia.a jesli chodzi o drogi to wina jest mieszkańców że sponsoruje cie płyty drogowe.bo gmina tak dlugo zwleka z drogą aż mieszkańcy złożą sie na płyty .to dlaczego nic nie robią z drogami.czekają na jeleni co za sponsorują drogę.a po wszystkim chwalą się w mediach jakie to niesamowite inwestycje prowadzą w gminie.pamiętajcie że nawet jeśli wyłożysz trzy tysiące na płyty to i tak nie są twoje te płyty.pozdrawiam mieszkaniec zapomnianej tucholskiej.ps.a taka piękną asfaltową mialem jeździć drogą ponoć.tylko ze zapomniał powiedzieć burmistrz do szkoły.witamy w baninie nowych mieszkańców.pamiętajcie jeśli mówią ze droga będzie to będzie ale jak sam ją zbudujesz
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Chaotycznie ale szczerze napisane , tym bardziej że już tu trochę mieszkasz ... Dziwię się że jeszcze media się gmina albo NIK nie zajął ....
Pozdrawiam wszystkich mieszkańców
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Prawda.gmina specjalnie zwleka
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Napadało trochę wiec te śmieci co sypiacie na drogę tak nie będą tak się kurzyć
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Może trzeba Media powiadomić jaki tu syf może wtedy coś się ruszy jak w ster pójdzie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Banino

Dentysta (9 odpowiedzi)

Czy ktoś się orientuje, czy w pobliżu przyjmuje jakiś dentysta? Córka miała założone lekarstwo w...

Kasa, kasa a w kościele ziąb! !! (8 odpowiedzi)

Nasz już nie taki nowy proboszcz na niektórych mszach podaje (na 12.00 nie), ile zebrał na...

Taras z desek kompozytowych - (66 odpowiedzi)

Czy ktoś ma taras z desek kompozytowych? Polecacie jakieś konkretne firmy? Jak deski się...

do góry