Widok

catering w przedszkolu

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Kochani ,
Proszę Was o opinię dotyczącą jakości cateringu w przedszkolach Waszych dzieci.
Moja wnusia 3,5 idzie od października do przedszkola i będzie tam od 7 do 17. Jedzenie(4 posiłki) ma być dowożone, więc jestem pełen obaw czy będzie ciepłe, smaczne itd. Koszt dziennego wyżywienia to 10zł. Jakie są Wasze doświadczenia?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
My za wyżywienie płacimy 11zł dziennie, a posiłki robione są na miejscu(jadłospis przygotowuje dietetyczka). Szukałam przedszkola gdzie nie ma cateringu, bo jakoś nie mam zaufania do takiej formy posiłków dla dzieci.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój synek miał niecałe 2 latka i chodził do żłobka prywatnego nie długi okres, z cateringiem.Pewnego razu jak go odbierałam poczułam spalenizne,tak jakby ktos cos gotowal na miejscu i spalił doszczętnie wiec spytałam co takiego sie stało, a pani pokazała mi spalone placki ziemniaczane na tacy, były czarne! powiedziała ze "co jakis czas takie jedzenie nam przywożą"
spytalam znajomej ktora tam pracowala i potwierdzila ze czasami zdarzały sie na wpół surowe kotlety mielone...wypisałam małego natychmiast.Z cateringiem trzeba uważać.Może warto pomyslec o przedszkolu gdzie sie gotuje na miejscu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja się cieszę, że u nas gotują na miejscu (stawka dzienna 5,5zł) :) bo o jedzeniu cateringowym w przedszkolach słyszałam wiele złego :/ niestety...
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
gdzie jest to przedszkole - może zapiszę tam moją wnusię?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

co można podać dzieciom za 5,5 przez cały dzień , przerażające to.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
W przedszkolu syna są tylko obiadki. Dzieci je uwielbiają i są w miarę zdrowe. Raz w tygodniu jest wywieszane menu tygodniowe, więc wiadomo co dziecko je. Syn czasem czegoś nie zje, ale ogólnie jest zadowolony. Może wybrać czy np. surówki zje z sosem lub bez.Tak naprawdę to wnuczka sama oceni czy takie jedzenie jej odpowiada, warto posłuchać dziecka i ewentualnie skonfrontować z dyrekcją. Pozdrawiam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Przez jakiś czas w naszym przedszkolu był remont kuchni no a w związku z tym musiał być catering.

Płaciliśmy wtedy za dzienne wyżywienie 9 zł, jedzenia było mało i było niesmaczne.

Po powrocie z przedszkola dziecko jadło normalnie w domu obiad.

Także ja również jestem przeciwko cateringowi i rzeczywiście lepiej poszukać przedszkola gdzie gotuje się na miejscu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas również jest catering. Czasami zdarza mi się przyjechać po małego w czasie obiadu - wszystko pięknie pachnie. Chodzi do przedszkola już 3 rok i jak na razie nie było problemów. Wiem, że catering, z którym współpracuje przedszkole gotuje tylko dla przedszkoli i szkół a nie jest to firma z przypadku. Wszystko zależy od dyrekcji na co się zgadza i co akceptuje.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
U nas w przedszkolu cateringiem zajmuje się firma sodexo, wiecie coś na jej temat? Forma cateringu zawsze mi się nie podobała ale przedszkole samo w sobie polecane przez znajomych więc zaryzykowaliśmy. Jednak to jedzenie nie daje mi spokoju ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oni chyba gotują dla szpitali,przynajmniej jakiś czas temu dla Zaspy ,nie wiem czy teraz tak jest ale jedzenie to za dobre nie było może dlatego,że szpitale mało pieniędzy przeznaczają na żywienie pacjenta,nie wiem jak sytuacja wygląda w przypadku przedszkoli jak stawka żywieniowa jest wyższa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a może pan powiedzieć do jakiego przedszkola będzie chodzić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nika, na pewno robią dla szpitali dziecięcych. Ale tfu, tfu w takim nie byłam więc nie wiem jak to wygląda. Na pewno na Klinicznej dają obrzydlistwo ;) ale czy to ta sama firma i czy gotują tak samo to nie mam pojęcia.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To w szpitalach jedzenie jest z cateringu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niestety taka forma żywienia najbardziej się teraz opłaca placówkom (wiadomo,że rodzicom przeciwnie). Dużo zależy od tego skąd jest przywożone jedzenie i w jakiej formie. Na wstępnej rozmowie w jednym z przedszkoli pani dyrektor całkiem otwarcie powiedziała,że jedzenie będzie przygotowywała jedna z pizzerii (oczywiście dostosowane dla dzieci :-) będzie od razu poporcjowane i podawane w plastikowych talerzykach (sztućce też plastiki), bo to potem wszystko razem tylko do śmieci wywalić i nie ma problemu. Syn poszedł do innego przedszkola,gdzie posiłki przygotowuje firma, która gotuje tylko dla szkół i przedszkoli; przywożone są w zbiorczych termosach (więc są ciepłe), podawane są na normalnych talerzach,jak dziecko chce dokładkę,to nie ma z tym problemu. Więc catering cateringiem,ale dużo zależy od podejścia dyrekcji przedszkola.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zalezy od firmy cateringowej. pracowałam w przedszkolu, gdzie jedzenie było przepyszne (wszystko zdrowe, dostosowane dla dzieci), było go bardzo dużo. niestety ta firma zbankrutowała czy cos i nowy dostawca jedzenia okazał się totalną porażką. warto przejrzeć jadłospis.

w innym przedszkolu, w którym pracowałam obiady były robione na miejscu. jeśli się wcześniej nie przeczytało jadlospisu, ciężko się było zorientować co akurat za zupę podają. wyglądało to i pachniało paskudnie. catering nie zawsze jest zlym rozwiązaniem.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
moje dzieci nie byly zadowolone z cateringu jaki mialy w szkole /przedszkolu mowily ze zimne niesmaczne i jak bylam w szkole w czasie obiadu to kazde dziecko oddawalo prawie nietkniete porcje
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Akurat na Klinicznej jest kuchnia :) Za to w Wojewódzkim jest catering i porcje np śniadaniowe są śmiesznie małe... (obiadu nie widziałam)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
u mojej córki jest catering
jedzenie pyszne, nie ma problemu z dokładką :)

przywożone w dużych termosach
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
A jaką firma?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
małe porcje śniadaniowe w wojewódzkim ,matko kanapki ze śniadania mi i dziewczynom z sali na kolacje jeszcze spokojnie zostawały a z kolacji na śniadanie ,obiadu nigdy nie zjadłam całego bo za dużo .
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja córa chodzi do prywatnego przedszkola. też mają tam catering, ale ja jej daję obiadki, które sama gotuję w domu :) i Panie w przedszkolu odgrzewają :) ( na szczęście normalnie w garnuszkach, bo mikrofali nie mają)
akurat teraz siedzę w domu z młodszym dzieckiem, obiady gotuję zatem i dla siebie więc dla mnie niej jest problemem dać obiadek do przedszkola :) więc wiem, że córa je smacznie i zdrowo :)
śniadanie je w domu bo daję ją do przedszkola na 9.30 :)
w sumie też zależało mi na tym, żeby trochę zaoszczędzić. już za przedszkole płacę dużo a jeszcze jakbym miała dopłacać za obiady to z torbami bym poszła ;) a że mam możliwość gotowania i dawania jej do przedszkola to tak robię :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
świetny pomysł -podpowiem córce. Tylko czy paniom w przedszkolu będzie się chciało i czy będzie kuchenka?
Dzięki za odzew:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
Są różne cateringi. Moja siostra (SZCZECIN) posyłała dziecko do przedszkola, gdzie był świetny (duże porcje i smaczne). Jak dziecko nie zjadło wszystkiego, to zostawiały w opakowaniach resztki. Moja siostra codziennie mogła zobaczyć ile dziecko dokładnie zjadło i jak to wyglądało. W Gdańsku mojej córce nie smakowało takie jedzenie (8 zł), ale teraz wreszcie jest w państwowym i problem z głowy!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ciekawe czy dziecko faktycznie zjada swoje obiadki. Pracuję z maluszkami od 1 roku życia do 4. Próbowaliśmy dawać dzieciom ich obiadki, ale chciały jeść to co widziały u innych i odwrotnie. Nie jest możliwe wytłumaczenie, że to twój, a to kolegi obiadek. U nas jest kameralnie i mała grupka dzieci wiec dokładnie przekazujemy rodzicom co i ile dzieci zjadły. Jedzienie przywozi catering w opakowaniach zbiorczych więc są dokładki i nigdy dzieci nie były w stanie zjeść wszystkiego. Porcje mięsa są wyliczone. Zdarzają sie dzieci, które zjadają mięsko i chciałyby jeszcze, więc tłumaczymy, że mięska nie ma ale jest np. ryż, surówka lub zupka. Jedzenie z obecnej firmy jest bardzo smaczne, delikatne, przystosowane dla maluchów i dzieci chętnie jedzą. Wcześniej zamawialiśmy z dużej, funkcjonującej od lat firmy i obiady a nawet śniadania były okropne. Wielkie grube bułki, zupy tłuste, smażone kotlety - określiłabym kuchnia staropolska. Nie wiem jak sanepid dopuszczał takie wyżywienie. Mieli też udokumentowane kontrole sanepidu. Szybko zrezygnowaliśmy z takiego wyżywienia.
Pracowałam trochę w państwowym przedszkolu gdzie była kuchnia. Jedzenie było smaczne, ale dokładki również bez mięsa. Natomiast panie kucharki, intendentka i jeszcze kilka pań z podobnych stanowisk wynosiły pełne siatki jedzenia.
Myślę, że problem może być wówczas gdy jedzenie jest w oddzielnych a nie zbiorczych opakowaniach. Wtedy nie ma dokładek i nie smakuje drugie danie z przemieszanymi zapachami, bo jest w jednym pudełku mięso, ryż czy ziemniaki i surówka.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wcześniej moja córka miała posiłki przygotowywane w przedszkolu, ale teraz mają catering ze Smakusia. Z tego co opowiada jest ok. Bo jeśli ona potrafi jeść gotowane warzywa i jej pasują to jestem w szoku ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Teraz moja córka idzie do przedszkola gdzie jest właśnie katering ze Smakusia. Słyszałam wiele pochlebnych opinii również od przedszkolanek :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Też w przedszkolu mojej córki ma być Smakuś. Z tego co pytałam znajomych to firma raczej godna polecenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Witam,stawka za wyżywienie jest dość wysoka. Ale z pewnością posiłki bedą smaczne i duże. Osobiście polecam.Dobra firma cateringowa z pewnością usatysfakcjonuje Pani wnusię. Jest na tyle duża konkurencja na rynku iż żywienie byle jakie nie ma szansy przetrwania w dobrym przedszkolu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeszcze za czasów gdy mieszkałam w Poznaniu moja córka uczęszczała do przedszkola w którym za catering odpowiedzialna była firma http://www.zielonakuchnia.org - potrawy zawsze były przywożone o równych godzinach, były CIEPŁE, dziecko było niezwykle zadowolone. Po przeniesieniu się do Gdańska, tu niestety nie było już tak różowo - posiłki były o różnych godzinach, nie zawsze były ciepłe i dziecko nie jadło ich tak chętnie jak wcześniej. Więc tak na prawdę wszystko zależy od firmy na jaką się trafi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

W przedszkolu mojego dziecka, jest Catering Smakusia, jedzenie dobre, dzieci zadowolone, ogólnie rzecz biorąc jedzenie bardzo zdrowe dla takich maluszków.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Mogę polecić tą firmę kateringową http://www.smakus.eu/, jest bardzo dobra i jak jakieś dziecko ma dietę czy coś to zrobią tez dla niego jedzenie. Po za tym jest smaczne i pożywne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jak dla mnie Careting smakuś jest dobry, chodzi tu o dobre jedzenie, smaczne, ciepłe i zdrowe, po za tym nie było zimne a ciepłe, jedzenie było dużo wiec moża było się najeść z czego zadowolona byłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 6

Ja mogę polecić catering Smakuś, bardzo dobry catering dla dzieci. Po za tym że robią zdrowo jedzonko dla naszych pociech, to są bardzo pożywne i dużo słyszałam od mojego dziecka że mu smakowało jedzenie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 7

Tamaro, Jowito, Marto- cóż za nachalna reklama! Od razu to widać. Dobre, smaczne jedzenie obroni się samo- jego nie trzeba reklamować.
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Warto sprawdzić najpierw opinie o danym cateringu :) U mojej córci w przedszkolu posiłkami zajmuje się firma Smakuś, nie płacimy jakoś dużo, za to moje dziecko je zbilansowane i przygotowane przez dietetyków i świetnych kucharzy jedzonko :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Też miałam obawy co do cateringu, ale dziecko musi przecież coś jeść będąc tyle godzin w przedszkolu, a nie mogą to być ciągle kanapki. Okazało się, że jest to świetne rozwiązanie, a jedzenie wbrew obaw jest pyszne i zdrowe :) także polecam catering Smakuś!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5

Ten Smakuś to się reklamuje w każdym poście o przedszkolnych posiłkach. Dobra firma cateringowa nie potrzebuje reklamy. Nachalnej reklamy.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0

Szczególnie, że aurora i Renia to ta sama osoba, te same IP.
Zwykła reklama, nie udana w dodatku, bo polega na oszustwie i wpisywaniu sztucznych postów.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No to jedną z najlepszych firm cateringowych nie wątlipiwe jest Smakuś. Moje dzieciaki chwalą bardzo ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 8

Smakuś ma jedzenie, które nie dość, że smakuje pysznie to jeszcze te ceny :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 9

a zadowolona mama i i pitka to tez jedna i ta sama osoba.
wstyd...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

My wspłópracujemy ze Smakusiem i jesteśmy bardzo zadowloeni. Catering ogołnie bardzo profejsonalny i jedzenie przepyszne.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 5


Smakuś ma bardzo dobre opinie. Może warto tam zajrzeć :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

nie ma to znaczenia, pracują w stołówce tacy sami ludzie jak w cateringu. To czy obiad jest dobry zależy od kucharek i kucharzy. Pyszne obiady są w Smakusiu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Delfinek korzysta akurat z innej firmy cateringowej niezmiennie od 2004r.Zero wpadek.Dobry catering nie jest zły.Sanepid kontroluje pod każdym możliwym względem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam dużo lepsze doświadczenia z cateringiem niż kuchnią na miejscu. Córka kiedyś się pochorowała jak zaserwowano jej niedosmażonego kotleta... Niestety, dzieci nie wiedzą i jak Pani przedszkolanka każe jeść to jedzą. Dla mnie to niedopuszczane. Teraz nie mam się o co martwić bo mojej kolejne dziecko chodzi już do pszedszkola, które korzysta z cateringu Smakuś. Mają bardzo dobre opinie, a jedzenie jest zawsze smaczne. Widziałam nawet, że przemycają sporo warzyw i zdrowych składników, a dzieciaki faktycznie to jedzą i aż im się uszy trzęsą
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jaka reklama...aż niedobrze się robi.
Ja w żłobku córeczki mam mało fajne doświadczenia z cateringiem.
Cieszę się, że mała idzie od września do państwowego przedszkola, które ma swoją kuchnię.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

W kwestii zdrowych posiłków dla dzieci nie ma tolerowania półśrodków. Wiadomo też, ze dzieci sa wrażliwsze i w ten sposób kształtujemy je na przyszłość. Także sama polecam ten catering, który jest co prawda od niedawna w przedszklu mojej córki, ale wszyscy rodzice są zadowoleni (catering smakuś)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Wszystko zalezy od cateringu .Moja córka ma w przedszkolu catering z Smakusia. Z tego co opowiada, jedzenie jest pyszne i zjada ze smakiem. Najbardziej oczywiście lubi deserki. A nam podoba się to, że catering smakusia ma zdrowe jedzonko, a także jedzonko dla dzieci z nietolerancją laktozy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 6

I znowu będzie szalony rzut reklam Smakusia??? Serio??? To już jest nudne.....
Tylko nie zapomnij ile lat wrzucasz te same śpiewki, bo okaże się, że twoje dziecko spędza zbyt wiele lat w przedszkolu hehe

PS udaj się też na badania osobowości, bo nie wiesz biedaczko nawet jak się nazywasz, co wpis to inaczej...
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy ktoś wie jaki catering mają w Dzwoneczku na Królewskim Wzgórzu?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepszy catering jaki dotychczas nasze dzieci miały okazję próbować był z M&S. Zrównoważone posiłki, układane przez dietetyka, jesteśmy bardzo zadowoleni.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Dobry catering dla dzieci oferuje M&S. Obiadki pyszne i zdrowe, a do tego układane przez dietetyka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

W przedszkolu do którego uczęszcza moje dziecko pożywienie dowozi catering M&S - posiłki super smaczne i zdrowe. A to, że dziecko jest zadowolone to najważniejsze tym bardziej, że moje jest niejadkiem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Jezu.... Najpierw wszystkie wątki gdzie się dało były atakowane przez nachalną reklame Smakusia a teraz jakiś M&S??? Nie wiecie, że takie pakowanie na siłę obrzydza ludziom firmę?

AAAAA może Smakuś zmienił nazwę? I ten M&S to Smakuś w nowym wydaniu??
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

NIE dla cateringu w przedszkolu.
Osobiscie jestem zwolennikiem przedszkola z własną kuchnia.
A nachalnych reklam nie znosze....
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety najpierw bombardowali wszędzie tym smakusiem, aż bokiem wychodziło, a teraz to. Chyba zmienili nazwę, bo tamta ludziom obrzydła przez te nachalne reklamy, ale sposób wciskania ludziom kitu pozostał. To i ta nazwa nie pociągnie długo.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Catering dla dzieci to teraz must have. Posiłki są tak ułożone, ze dzieci chetnie je jedza. Wiem bo do przedszkola mojej corki catering dostarcza firma my space catering i jest bardzo zadowolona i sobie chwali obiadki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

To jakiś cud, nagle wszędzie jest cudowny catering my space.
Bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

U nas w przedszkolu jest catering Kanzeon i jestem naprawdę bardzo zadowolona z posiłków jakie serwują mojej córce :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

U nas w przedszkolu jest catering Kanzeon i córka wraca szczęśliwa i najedzona. Często opowiada co dobrego było na obiad :) Nie ma się o co martwić, catering wie jak karmić dzieci.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Moim zdaniem obawy nie są zasadne. Dietetycy się tym zajmują.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W przypadku małego dziecka ważne jest żywienie. W żłobkach często można znaleźć przypadkowe jedzenie. Czytałam, że Zdrowy Catering Dla Dzieci Krzepka Rzepka przykłada dużą wagę do jedzenia. Oferują catering dla żłobków, który składa się z dużej ilości warzyw i sezonowych owoców. Ich dania w 60% składają się z wegetariańskich produktów, a raz w tygodniu jest rosół, a raz pomidorowa. Dania są dwudaniowe. Więcej informacji jest tutaj https://krzepka-rzepka.pl/dla-zlobkow/ . Tu są namiary na nich: e-mail: biuro@krzepka-rzepka.pl, tel. 509 165 712.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jeżeli chodzi o mnie, to korzystałem z wielu diet pudełkowych. Według mnie warto korzystać z ofert firm doświadczonych. Polecam Wam https://bodychief.pl/dieta-pudelkowa/czarnkow , jest to strona na której znajdziecie ofertę firmy posiadającej zbilansowane posiłki dostarczane do domu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Prywatne ubezpieczenie medyczne (17 odpowiedzi)

Ostatnio zastanawiamy się z mężem nad prywatnym ubezpieczeniem medycznym. Nie wiem jednak, jak...

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

ile miesiecznie wydajecie na zycie? (7 odpowiedzi)

ile na jedzenie, ile na rachunki, ile na kredytu/pozyczki, ile na dziecko itp

do góry