Widok

ciąża a alfadiol

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
hej
Jestem w piątym miesiącu ciąży i bardzo się cieszę. 12 lat temu miałam usuniętą tarczycę i mam niedoczynność przytarczyc. Biorę Euthyrox i dodatkowe muszę brać Alfadiol i Calperos. Oczywiście zastanawiam się czy przyjmowanie tych ostatnich nie będzie miało negatywnego wpływu na dziecko.
Czy może ktoś też był na takich lekach i wszystko skończyło się dobrze :)
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie w piątym miesiącu tylko w piątym tygodniu :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam, mam ten sam problem, niedoczynność przytarczyc po usuniętej w 2008 roku tarczycy; chodzi o alfadiol, czy zaszkodzi Dziecku ? Jestem w 23 tygodniu ciąży, czy wszystko skończyło się pozytywnie u Pani ? Bardzo proszę o odpowiedź, Magdalena.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzień Dobry :)
Niestety już nie jestem w ciąży- nie udało się :( teraz będę znowu się starać. Oczywiście podtrzymuje moje pytanie i to ja jestem ciekawa czy Alfadiol ma negatywny wpływ na dziecko. Widzę, że to już 23 tydzień więc chyba wszystko ok :) A jaką dawkę Pani przyjmuje? bo ja 1mq i 1,25 mq. Pani Doktor w sumie nie ma duzo takich pacjentek jak ja, ale wspiera mnie :) A co mówi Pani lekarz?
Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziękuję Pani za odpowiedź bo na żadnym forum nie mogę znaleźć informacji czy ktoś brał w ciąży Alfadiol i jaki był tego efekt.
Bardzo mi przykro z powodu straty dziecka, rozumiem,że było to w początkowej fazie ciąży ? Przepraszam,że pytam ale jestem w 26 tygodniu ciąży i cały czas martwię się o moją Córeczkę.
Ja przyjmuję obecnie 0,25 mikrogramów. U mnie wykryto niedoczynność przytarczyc w ciąży ale nie wiem czy nie miałam jej wcześniej bo wcześniej niby wapń miałam w normie ale parathormonu i fosforu raczej nie badałam. Wyszło to na jaw kiedy w ciąży spadł mi bardzo wapń a fosfor poszedł do góry, parathormon też bardzo niski. Moja endokrynolog przepisała mi wapń 2x 1000 mg i Vigantoletten, niestety po 2 m-cach okazało się,ze wapń się nie wchłania, dostałam też drętwienia twarzy, nóg, rąk, drżenia mięśni, wylądowałam na kilka dni w szpitalu bo podejrzewano objawy tężyczki. No i właśnie wtedy dostałam od mojego endokrynologa Alfadiol, kategoria leków w ciąży - C, nie powinno się go stosować.
Zamartwiam się czy moja Córeczka rozwija się prawidłowo i czy nic złego się Jej nie dzieje, nie stało i nie stanie. Zwłaszcza,że ostatnio robiliśmy usg i okazało się,że jest o tydzień za mała, wcześniej wyszły za krótkie kończyny, nóżki i rączki. Czytałam,ze dzieci mam,które mają niedoczynność tarczycy i niedoczynność przytarczyc niestety mogą urodzić się z jakimiś obciążeniami, wadami, karłowatością. Wszystkie artykuły,które znalazłam na temat niedoczynności przytarczyc znalazłam na stronach medycznych anglojęzycznych bo w Polsce ten temat nie jest szczególnie rozbudowany. Leczenie Alfadiolem tym bardziej.
Moja endokrynolog,która leczy mnie od ponad 10 lat twierdzi,że wszystko się może wydarzyć ale nie można myśleć o najgorszym - hmm, przecież to awykonalne. Co ma być to i tak będzie. Przepisała mi Alfadiol w dawce 0,25 ale od razu uprzedziła,że Dzidzia najwięcej wapnia czerpie w trzecim trymestrze więc dawka pewnie zostanie zwiększona, zobaczymy o ile. Jeśli wapnia jest za mało, spada też magnez, może dojść do tężyczki,która jest groźna dla matki ale dla dziecka również, mogą pojawić się wcześniejsze skurcze i dziecko urodzi się za wcześnie. Dlatego stosuje się Alfadiol - wybiera się lepsze zło.
Zobaczymy jak będzie w moim przypadku,i jak tu się nie stresować w ciąży :)
Proszę trzymać za mnie i za moją Córeczkę kciuki, żeby była zdrowa, a ja trzymam kciuki za to,żeby Pani zaszła ponownie w ciążę i szczęśliwie ją donosiła.
Pozdrawiam,
Magdalena.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Też jak Pani nic nie moglam znaleźć w necie odnośnie wpływu alfadiolu na dziecko, dlatego napisalam na forum. Oczywiście, że będę trzymać kciuki za Pani dzidzie i może moja w przyszłości. Podaje swojego e-maila do ewentualnego kontaktu alicjja73@o2.pl. Pozdrawiam
Na pewno wszystko będzie ok.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam
Ja jestem 3 lata po operacji tarczycy i oczywiście także z niedoczynnością przytarczyc. Planujemy z mężem rodzeństwo dla naszego 6 latka. Byłabym bardzo wdzięczna za kontakt od Pani - jak tam Córeczka, jak Pani się czuje i co słychać? Czy wszystko ułożyło się po Pani myśli? Mnie prowadzi dobry endokrynolog, ale i tak nie ma zbyt dużego doświadczenia w takich przypadkach jak nasz. Będę wdzięczna za odzew.
Pozdrawiam ciepło i życzę wiele dobrego!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dziewczyny ja ponad połowę życia leczę sie na niedoczynność tarczycy i przytarczyc. W dzieciństwie chorowałam rownież na tężyczkę (w tej chwili mam 29 lat). We wrześniu ubiegłego roku urodziłam śliczna i przede wszystkim zdrowa córeczkę - w ciąży przyjmowałam zarówno euthyrox jak i alfadiol w dawcę 2x0,25 mg. I szczerze jestem zdziwiona tymi strasznymi rzeczami do których moze doprowadzić alfadiol. Mi na ten temat żaden lekarz ani słowa nie wspomniał... Ze swojego doświadczenia wiem, ze nie warto szukać informacji w internecie bo tylko sie człowiek straszy i nakręca. Powodzenia i na pewno wszystko będzie dobrze!
:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Mama Magda!
Witam, Magda ten Twój post to najlepsze co przeczytałam i usłyszałam od czasu operacji :) dziękuję za tak optymistyczne słowa:) Jeśli możesz to napisz proszę coś więcej - jak przebiegała ciąża, jak się czułaś. czy oprócz euthyroxu i alfadiolu przyjmowałas coś jeszcze? ja przyjmuje alfadiol 1.5 mikrograma oraz calperos (wapń) 2x 1000 mg dziennie, jestem po usunięciu tarczycy i moja niedoczynność przytarczyc wynika z powikłania pooperacyjnego, będę wdzięczna za każdą informację, w razie czego podaję adres mailowy do kontaktu mamaszymona@op.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do Moniki ;)
W ciąży brałam jeszcze calcium vitrum, bcomplex, magne b6 ale leki te przyjmowałam rownież przed ciąża. Od ok 21 przyjmowałam luteinę raz dziennie podjęzykowa (twardniejąca brzuch)i pod koniec ciąży zaczęłam żelazo brać ale nie wydaje mi się żeby te dwie rzeczy miały związek z tarczycą. Ciąże zniosłam super, zero mdłości, puchnieć, dużo spacerowałam, starałam się nie polegiwać tylko na kanapie. Przytyłam 15kg wiec tez chyba ok. I powiem szczerze, że dawkę euthyroxu zaraz na drugiej wizycie (z 75 na 100) zmieniła mi moja ginekolog. Wynik był w normie ale przy dolnej granicy z tego co pamietam, i byc może posypią się na mnie gromy ale do endokrynologa przez całą ciążę nie doszłam. Wyniki były ok, wyglądali na to, ze moja ginekolog zna sie na rzeczy wiec nie widziałam potrzeby. Chociaż gdyby mi ktoś powiedział to o czym tu sie dowiedziałam to pewnie bym się wybrała... Gdybys miala do mnie jeszcze jakieś pytania i chciałabyś je zadać poza forum to mój e-mail mch1986@interia.pl
Pozdrawiam :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy ktoś tu jeszcze zagląda?? :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jestem w drugiej ciazy. W grudniu 2012 usunieto mi tarczycę i przytarczyce. W ciaze zaszlam w styczniu 2013. Cala ciaza alfadiol 2.0 mg i calperos 2000. Córka urodzila się zdrowa przez cc (wskazanie-tezyczka) Mam nadzieję ze i teraz tak bedzie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam, przed ciążą oraz w ciąży (19t.)cały czas zażywam alfadiol 0,25 i spanikowałam na początku... W ulotce zawarta informacja wywołała mój niepokój, a z racji tego, że przebywam we Finlandii, nawet nie mogłam skontaktować się z moim lekarzem w Pl. Oczywiście z powodu braku tarczycy zostałam objęta opeką endokrynologa na miejscu, pani doktor wytłumaczyła mi na czym polega problem z alfadiol. Dawniej, lek ten był niedozwolony w ciąży, gdyż istnieje ryzyko zbyt dużego stężenia wapnia we krwi, co z kolei powoduje komplikacje i niebezpieczeństwo dla płodu. Obecnie dopuszcza się to lekarstwo. Uspokoiła mnie, że we Finlandii mają dokładnie ten sam lek, ale pod inną nazwą, a po prostu muszę raz na 6 tygodni kontrolować poziom wapnia we krwi. Oprócz alfadiolu, zażywam 3x na dobę Calperos 1000 oraz euthyrox 150. Póki co wszystko z ciążą jest ok, ja czuję się świetnie, mój wapń jest na dość niskim poziomie, co zawsze na kontrolach u endokrynologa w Pl było powodem do niepokoju i dyskusji, tak w ciąży podobno ten poziom jest całkiem ok. Dam znać jak wszystko się skończyło i czy z dzieckiem będzie ok dla przyszłych zaniepokojonych mam, które będą szukać informacji o leku alfadiol w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzisiaj przypadkiem weszłam na to forum. Mam fajnego synka ( już 4 latka ). Zdrowy fajny chłopak. Oczywiście ja cały czas na alfadiolu. Takie życie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

To super, gratulacje. Niech chowa sie zdrowo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jaka jest najlepsza odpowiedź na pytanie: Kiedy będziesz mieć dzieci? (7 odpowiedzi)

Jestem kobietą w wieku wychowawczym. Nie mam nic przeciwko dzieciom. Mam swoje powody, żeby ich...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

Przedszkola Państwowe - WRZESZCZ (28 odpowiedzi)

Skoro istnieje wątek przedszkoli na zaspie i przymorzu to ja zapytam się o Wrzeszcz. Czy są tu...

do góry