Widok

co na guza poza lodem?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Moja córa nabiła sobie guza - śliwę na czole. Zaczyna sie właśnie robić fioletowy - czym go potraktować żeby złagodzić objawy? próbowałam przykładać lodem, ale nie daje sobie przykładać i jeszcze bardziej płacze :(
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama twierdzi , że trzeba posmarowac masłem :-) naprawdę pracowała w przedszkolu i mówi , że to metoda sprawdzona i działa ...osobiście nie miałam okazji wypróbować
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
znalazałm w necie
"Jeżeli dziecko się o coś uderzy lub przewróci,domowym sposobem na to,żeby nie wyrósł guz należy szybko posmarować masłem miejsce uderzenia lub przyłożyć coś metalowego i zimnego.Ja stosuję smarowanie masłem,siniaki wychodzą czasem ale jak szybko posmaruję masłem to guza nie ma.A teraz często zdarza się uderzenie czy stłuczenie u mojego synka,tym bardziej,że jest żywym i ruchliwym chłopcem."

może faktycznie działa :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
ogólnie chodzi o to, żeby przyłożyć coś chłodnego - to może być nawet łyżka, szklanka, okład żelowy itp.

albo rozmasować - ale teraz to już za późno, bo to trzeba zrobić od razu po uderzeniu :/
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w takich wypadkach wyciągam jakąś mrożonkę z zamrażalnika i przykladam
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
właśnie wiem że od razu, dlatego z tym lodem tak walczyłam, a teraz zasnęła to mogłabym posmarować, tylko kurcze prawdziwego masła nie mam - tylko ramę :) może też sie nada ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysl ę z, że może być chyba chodzi o tluszcz poprostu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki dziewczyny za podpowiedź - już posmarowałam. Co prawda troszkę sobie rozsmarowała po ałym czole, ale troche zostało.
Dzięki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
na siniaki pasta do zebow.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
albo do butów.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
miód, jak ręką odjął, sprawdzone na moim młodym
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja zawsze mam Altacet w domu na stłuczenia, nie raz nam juz pomógł, naprawde polecam
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja stosuje maslo od zawsze :) wyssalam to z mlekiem matki :)

a swoja droga ten altacet w zelu rewelacyjnie sprawdza sie na poparzenia, mojemu M z palucha szybko zeszlo a babel sie wchlona w jedna noc i nic nie zostalo, a mial mocne oparzenie (tylko wczesniej pol dnia chodzil z mrozonka)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
mi altacet polecila pani w aptece nawet u malych dzieci można stosowac. A czy wy też słyszalyście może coś takiego, że nie powinno sie nic przykładać, że siniak guz nie powinien się wchłaniac bo jak coś będzie sie działo nie będzie tego widać?? Ostatnio usłyszalam coś takiego i nie wiem czy wierzyć czy nie??zawsze leciałam z czymś zimnym odrazu, a tu takie słowa że zgłupiałam juz???
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja też słyszałam, że na siniaki nie powinno się nic zimnego przykładać. tak powiedziała mi moja pediatra.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
o maśle to pierwsze słysze o.O My na guzy dla dzieci mamy zawsze w pogotowiu taki zimny kompres w lodówce, po wypadku szybko się go wkłada w pokrowiec-pingwina (pingo z lullalove). Bardzo sympatyczna sprawa :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja polecam białko z jajka, jest mega i zaraz śladu brak!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Oprócz białka z jajka, maść Arnika, kosztuje grosze i też jest fajna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ile czasu bawicie się ze swoimi dziećmi? (4 odpowiedzi)

Witajcie:) mam na myśli dzieci w wieku 8 lat- czy i ile czasu dziennie się z nimi bawicie? Jakie...

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

Wyrwanie zęba 8 dolna- gdzie najlepiej? (7 odpowiedzi)

Witam. Gdzie w Gdańsku lub okolicach wyrwać 8 dolną. Niestety nie opłaca się jej leczyć. Jestem...

do góry