Widok

co ubieracie na komunię? (nie-mamy:))

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
jak w tytule...chce uniknąc typowej garsonki typu sukienka do kolana i marynarka...ale pomysłów brak...mam tylko buty ;P co macie wy ?
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
hmmm...a co jest nie tak w zwyklej sukience?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
bo zwykła garsonka po prostu postarza...myślałam o czymś jak koszula ze spódnicą ? bo jak luźna koszula to nie trzeba marynary

image

image

nieknoiecznie ta kolorystyka, ale nada się na komunie?
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
ale ja pytam o sukienke - nie o garsonke.
Kto powiedzial,ze na komunie trzeba ubrac garsonke?? Bylam w zeszlym roku na 3 komuniach i w garsonkach widzialam tylko kobiety 50+ a nawet i wiekszosc takich miala ubrane sukienki...
Nie rozumiem wiec Twojego problemu.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
becia - mnie się nie podoba zwykła sukienka, takie sukienki zwykłe typu mała czarna, czy z długiem rekawem (nosze tylko czarne i szare ciuchy) to nosze na kawe z koleżanką, dlatego chcę coś innego ubrac, w czymś czym będę wyrózniać tą okazję - jak ktoś lubi proszę bardzo - ja jak napisałam, nie chce typowej sukienki i dlatego pytam się, jakie macie kreacje może jakiś pomysł będzie - przecież nikogo nie atakuje?
Po co te zbędne pytania, nie chcę sukienki i szukam inspiracji to takie dziwne?
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
no tylko radze nie czarny... komunia to raczej pastelowa okazja (jak slub).
te koszule ze spódnicami to nuda straszna. na codzień sie tak MUSZĘ do biura ubierać;)
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
wybrałabym kolorową (ale nie pstrokatą) letnią spodnicę w jakimś modnym kroju i do tego bluzkę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emenems - pisalas, ze nie chcesz GARSONKI, nie wspominalas nic o sukience.
Wiec ja swoim prostym rozumkiem, dalam Ci pomysl zwyklej sukienki.
Hmmm.. no noszac tylko czarne i szare rzeczy to nie poszalejesz:D
Moze garnitur zamiat garsonki?:D
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
hahahha no widzisz :D ja na codzień noo noszę co innego, a nawet zrobilo się tak, ze nie mam ani jednej spódnicy ! same sukienki ,bo zawsze mam problem z górą a przy skukience to odapda...:P

zastanawiam się o pogodę bo to początek maja, też myślałam o luźniejszej letniej kreacji własnie

jezeli chodzi o kolor...nie dam rady psychocznie ubrac czegoś pastelowego...po prostu albo sie zaraz pobrudze albo bede się czuła źle, na pewno bedę szukac czrny granat albo szary - czyli rozumiem ze ogólnie spódnica z bluzką nie będzie nietaktem?
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
garnitur - tak myślałam o tym, ale jak ubiore ciemny garnitur to będzie to - umówimy się, pomimo mojej miłosci do tego koloru - wygladało głupawo chyba...więc wydawało mi się ze szara bluzka z ciemną spódnicą nie będzie tak koleć w oczy a ja się bedę dobrze czuła.

Nie lubię połączenia mała czarna (lub inny kolor tego kreju sukienki) plus marynarka - dla mnie to tez taka garsonka ;P moze mam złe skojarzenia
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
tego nie lubię :
image
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie mala czarna + marynara jak dla mnie super.
I skoro innego koloru niz czarny/granat/szary nie przezyjesz, to mozesz sie wbic w mala czarna a na to narzucic pastelowa marynarke tylko do kosciola - tam sie raczej nie wybrudzisz - potem zdejmujesz i znowu jestes na czarno:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To zdjecie powyzej - to juz taki stroj 50+ wlasnie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no okropne to jest co nie ? i co sukienka jest? jest. marynara jest? jest :D okropne jest? jest :D hahahah

no ale te małe czarne, w 10 wersjach mam w domu i nosze to zawsze po pracy...praktycznie, chyba ze minus 30 jest to nie bardzo, bo to najłtwiej, kazde rajty pasują, każdy sweterek i jest git. Więc ubierać na komunię to co się na codzień nosi? a te pastele to taki zwyczaj? bo u mnie na slubie 4 koleżanki miały małą czarną i jakoś nie wygladało to dziwnie...

moze inaczej, czy ktoś ubiera coś innego niż sukienka+marynarka i nie-pastele? bo jak mam kupić marynarę pastelową na jeden raz to chyba marnowanie kasy...z drugiej strony, już nie chce męża eksploatować swoimi pomysłami na kreacje...i ubrać się w miarę normalnie - jednak przyzwyczajenia wygrywają.

no i przemyślałam tą koszulę ze spodnicą ze zdjęcia - fakt, nudne :)

coś takiego znalazłam, szalenie mi się podoba ale oczywiście nie mam pojęcia gdzie można kupić bo poza zdjęciem informacji nie ma...
image
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3
a brałas ślub zimą albo późną jesienią? bo latem na ślub w czarnej sukience to średnio wg mnie (chociaż na codzień też gustuję w ciemniejszych kolorach).
ja bym, jak juz pisałam wyżej, nie ubierała sie tak poażnie. komunia to radosna uroczystość. może być mega ciepło, zagotujesz się w tych czerniach;) poszukaj lepiej jakiejś letniej sukienki (może biało-czarnej? modne teraz). żakiet jest jednak praktyczny, bo jak bedzie lato, to zdejmiejsz, jak syberia, to założysz i nawet płaszcz na to;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emenems, a spodnie nie wchodzą w grę? Coś z lekko podwyższonym stanem i nogawką 7/8, np. typu chino?

Jak dla mnie jednolite połączenia kolorystyczne góra - dół mocno postarzają, więc jeśli spodnie/spódnica np. w szarościach, to marynara - dajmy na to - w granat. Jeżeli nie czujesz się dobrze w beżach i jasnościach, to w ogóle nie daj się namówić, bo będziesz się czuła jak pajac. ;) A połączenie biel - czerń jest zbyt szkolne imho, takie 'mundurkowe'.

A jakie masz buty?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
emenems ma loubouteny jak sądzę;)

w tym zestawie co pokazałaś będziesz wyglądała staro i poważnie, koszula ze spódnicą jest ok, teraz wszędzie są różne koszule, jedne mniej drugie bardziej dziwne, ale na pewno coś znajdziesz
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Garsonka ładna ale jak dla mnie zestaw sztywniacki ,ja ubieram sukienkę nie wiem jeszcze jaką poszukam ale też nie jakaś wieczorowa kieca ale taka co wykorzystam na inne okazję lub nawet ubiorę bez okazji ,do tego marynarka albo krótka skórzana kurtka .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Takie sukienki lubię ,podoba mi się ta z gorsetową górą z 6 guzikami 13 zdjęcie od góry http://designerbyagatha.blox.pl/2011/02/sukienki.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
planując kreację trzeba jeszcze zaplanowac pogodę

w zeszłym roku miałam iść na komunię w cienkiej sukience ale ostatecznie zrobiło sie tak zimno i nieprzyjemnie na zewnąrz że włozyłam co innego

w momencie gdy jest +5 wieje, pada, i jest raczej jesiennie to cienka sukienka prezentuje sie w kościele raczej dziwnie - ale to tylko moja opinia .. ;)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
To raczej niewykonalne, aby zaplanować sobie pogodę .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nie, buty mam nowe Koza :D już nie będę marek wypisaywać bo zaraz znowu wątek zejdzie nie na to co trzeba - wygladają tak i śa mega wygodnie dlatego na pewno te:
image

Co do mojego ślubu to ślub miałam 13 maja, jakoś w tych czarnych sukienkach dziewczyny się prezentowały elegancko a nie żałobnie.

Może rzeczywiście poszukam jakiegoś garnituru, może granat - lato czy nie lato zawsze nosze ciemne od jakiś 15 lat, więc jestem przyzwyczajona - rozważałam tez żeby właśnie jak będzie i zmniej, żeby marynarki nie ubierac taki ni to płaszczyk ni to żakiecik? wiecie o co chodzi, takie coś dłuższego (nie mam pojęcia jaką to ma nazwę)
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
wiola - rzeczywiście ładna - aczkolwiek ja nie mogę nosić tak odkrytych sukienek na plecach póki co - dlatego o koszuli myślałam
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
granat osobiście mi sie nie podoba,ale podobały mi sie pierwsze zdjęcia,tylko ciekawe jaka bedzie pogoda?czy nie bedzie za ciepło na długi rekaw?Jednak i tak z pokazanych najbardziej mi sie podobają
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no wlasnie dlatego ta pierwsza koszula jest taka lekka, (tez nie znam nazwy materiału) ze bardzo przewiewna jak będzie cieplej to akurat bedzie
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ale ta szara tez mi sie podoba,a jestes blądynka czy brunetka?
Bo jesli masz jasne włosy to darowałabym sobie biała i wzieła szara,dla brunetki tez szara by pasowała,jesli kolor włosów jest coś w okolicach ródości to jednak biała

To tylko moje zdanie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
megiii - jestem stup procentowa zima, jeżeli chodzi o typ urody :) tylko zimne kolory mi pasują, mam czarne długie włosy z grzywką nad brwi ;)
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi się te pierwsze propozycje kojarzą jednoznacznie z pracą, bo ja tak się do pracy ubieram .... Lubię takie komplety, ale wg mnie średnio by pasowało na komunię. Dla mnie to takie służbowe uniformki.

Ja bym po prostu poszukała jakiejś prostej sukienki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
doti - ja sukienki nosze zawsze, więc dla mnie to własnie ubiór codzienny...mnie to się wydaje że dodatki grają największą robię, jak kolczyki, torebka i buty, żeby strój nabrał odświętnego wyglądu a nie biurowego
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
doti tez zgadzam sie z Emenems,ja do pracy nosiłam "garniturki"i spódnica już jest czyms więcej do tego odpowiednie dodatki i jest ok

Emenems teraz myśle ze jedna i druga biała lub szara będzie ok,ale jedna k szara fajniejsza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a znasz jakieś firmy co taie koszule mają ? ze wiesz z tego takiego przwiewnego materiału (zabij mnie za nazwę:P) ?

a jakie włsy byś zrobiła? widząc ze to od razu fryzura na slub i wesele...które po poludniu mam, więc fryzjer będzie przed komunią
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
he pamietam ze widziałam kiedyś takie w sklepie markit-u w Toruniu
Markit to szwalnia która szyje dla bossa i sprzedaje w tym sklepie"resztki z produkcji które nie poszły do niemiec,niestety nie sprzedają przez internet bo nie moga.Do Torunia wybieram sie dopiero w kwietniu więc raczej nie pomoge.Sama szukam też czegoś takiego,jak znajdziesz coś w gdańsku to napisz,bo chodząc po galeriach czuje pustkę w głowie i nic mi nie pasuje,
Fryz nie mam pojęcia pierwsze o czym pomyślałam to poprostu rozpuszczone i wyprostowane jeśli jesteś wysoka to by pasowały,albo jakieś upięcia"na skoromnisie"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
rybalon też fajne,szczególnie te ostatnie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
megiii - no ja będę w kwietniu dwa dni, na panieński siostry, a u mnie na wsi to tylko Cubus albo B-Jeans, a w innnych butkach takich lepszych to okropne wory...taka tu moda...na wory...:P możemy się razem wybrać jak będę :D

myślałam o rozpuszczonych, ale kurcze czy to na wesele nie będzie mnie wkurzac, bo nigdy ni przewidzi się czy na 100% sala będzie dobrze klimatyzowana...ja mam 174cm :)

Rybalon -zaraz spokojnie przeaanalizuje wszystkie propozycje, co do leców to odpowiedź prosta, zawsze miałam problem z plecami (trądzik) wyleczyłam to ale teraz przy okazji starań o ciązę biorę dużo "sztucznych" hormonów i niestety, jestem przewrażliwiona i nie wystawię takich pleców
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie to się to podoba najbardziej ;)
http://allegro.pl/spodnium-damskie-kombinezon-czern-r-36-i3080643330.html

pomysł jest rzeczywiście dobry !!
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.iwoman.pl/trendy/galerie/hannah-marshall-kolekcja-wiosna-lato-2011-londyn-g266081.html

oczywiście ta wersja z czarnym podkoszulkiem :D hehehhe

image
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Emenems, a może coś w ten deseń? Tylko na bp trzeba uważać, niektóre kiecki są rewelacyjne, a niektóre straszą jakością materiału.

http://www.bonprix.pl/produkt/sukienka-946897/?category=939&type=image&return=ref

http://www.bonprix.pl/produkt/sukienka-973118/?category=939&type=image&return=ref

http://www.bonprix.pl/produkt/sukienka-koronkowa-907696/?category=846&type=image&return=ref

Też się noszę w większości na czarno. A o takim zgaszonym fiolecie myślałaś? Do "zimy" pasuje.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nobla temu, kto wymyśli wykonywanie czynności fizjologicznych w kombinezonie... ja miałam... na lato... wkurzało mnie rozbieranie się do stanika przy każdej wizycie w toalecie.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://www.we-dwoje.pl/stroj;na;komunie,artykul,6031.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Te dwie propozycje z bonprix to mega zenada. Zawsze mnie zastanawia kto nosi takie firany. Masakra.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moze taka, tylko czy nie za krotka >?
http://www.jestesmodna.pl/product/show/5443.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez w tym roku ide na komunie. Tylko ze wzgledu na wage nic na mnie nie lezy jak bym chciala. A to co mam w domu nie wchodzi :( Gdybym miala Twoja figure to bym nie wiedziala co wybrac :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mi sie ta podoba ,tylko niekoniecznie różowa ,ja szukam http://www.jestesmodna.pl/sukienki/sukienki_dzienne/gorsetowa_sukienka_z_podwojna_spodnica_km02_22.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
na takie okazje mi się najbardziej podobają ubrania w pretty one:) tylko niestety ceny wysokie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
miało być że szukam z gorsetową górą ale z lekko rozkloszowanym dołem ,ta jasno beżowa z guziczkami bardzo mi się podoba ale wiem że raczej takiej nie znajdę ale chyba dam sobie uszyć .http://vitalia.pl/forum40,90855,0_Jaka-sukienka-dla-gruszki-zdj.html
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
faktycznie fajne te sukieneczki w pretty one , patrzałam na stronie - tylko nie ma cen :-((( wiecie moze mniej więcej jak one cenowo wypadają ???? chyba przyjdzie mi się tam wybrać ...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
emenems, ja miałam w zeszłym roku na komunii u siostrzenicy spódnice i koszulę ale bez rękawków ładną cieniutką lejącą w środek w spódnicę i wg mnie było super no i marynare do tego
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a wlosy...jesli masz dlugie, to moze jakies upiecia z warkoczy, czy plecionki romantyczne, teraz na nie moda, samemu ciezko tak sie uczesac, ale fryzjer na pewno ladnie zrobi...i jak wlosy spiete, to wtedy fajne dluzsze kolczyki w kontrastowym zywym kolorze od reszty...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
http://avanti24.pl/moda/51,103632,13282181.html?i=11
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
oj dziewczyny dzięki :) rzczywiscie, jest w czym wybierac, za niecałe dwa tygodnie jadę do Gdańska i bede szukac ;)
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mnie to się to podoba i spodnie do tego ;)
http://avanti24.pl/moda/51,103632,13282181.html?i=2
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja to się nie lubię w garsonkach, garniturach-jak w mundurku, strasznie sztywno się czuję i zawsze staram się to obejść ubierając się tak w stylu nazwalabym prawie eleganckim;). Na komunię ubieram w tym roku granatową sukienkę, taką lekko za kolana, na szyję perełki do tego żakiet/bolerko ale sweterkowe takie i sandałki na wysokim obcasie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w sumie jak jakaś imprezka to w sukienkach jestem ale tym razem na komunię ubieram spódniczkę troszkę pikowana skórkową a do tego dokupiłam sobie marynareczkę bardzo jaśniutki prewie wpadajacy w ecru róż, przy kieszonkach ma lamówkę z czarnej skórki a z tyłu przez plecy przechodzi zameczek, z opisu pewnie dziwnie brzmi ale jest bardzo elegancka i nawet skromna ale swój urok przez te dodatki ma tylko nie mam pojęcia jaka bluzka do tego zestawu, idealnie pasowałaby skromna czarna ale jak zdejme marynarkę to nie chciałabym wyglądac jak w żałobie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziewyczny która będzie miała pierwsza zdjęcia zrobimy galerię kreacji komunijnych moze ?? :)
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
sukienkę wizytową zamówioną w pieknesuknie.pl - kolor dowolny mozna wybrać i szyte na miarę, sukienkę z bolerkiem założyłam na kilka imprez w tym komunię i chrzciny, polecam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
jeziusie, jaka bezczelna nachalna kryptoreklama
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wiele jest dobrych przykładów na komunie, ale z takich, które robią największe wrażenie, to np. https://www.merg.pl/product-pol-97358-brandy-plisowana-wygodna-sukienka-niebieska.html I myślę, że to zdecydowanie trafiony motyw. Nie twierdzę, że właśnie taki musi każdemu pasować, ale jeśli nie ta, to inne. Najważniejsze, żeby była elegancka i jednocześnie nie rzucała się w oczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Idealna na takie okazje - https://www.merg.pl/product-pol-112664-BRITA-Sukienka-midi-z-podwyzszonym-stanem-zielen-butelkowa.html
Tutaj w zasadzie nie ma czegoś, czego by brakowało. Kolorystyka idealna, sukienka estetyczna, robi wrażenie. Czy czegokolwiek wam tutaj brakuje? Uważam, że nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Fakt, problematyczne jest wybieranie stylizacji na komunie. Wiele osób ma z tym problem. Trzeba jednak dobrze zastanowić się na wyborem, aby wyglądać elegancko i wyjątkowo. Tuta https://kobiecystyl.pl/jak-sie-ubrac-na-komunie-jako-gosc-propozycje-stylizacji/ sobie zerknijcie. Jest tam sporo różnych podpowiedzi, które naprawdę mogę się przydać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Piękna, estetyczna sukienka, która każdej powinna pasować - https://www.merg.pl/product-pol-130361-Gabriela-Sukienka-MIDI-z-ladnym-dekoltem-czerwona.html Tzn. każdej, która ma odpowiednią figurę. Pod względem wizualnym niczego jej nie brakuje, a wrażenie powinna zrobić naprawdę duże. Jak to widzicie?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jak schudłyście po ciąży ? (57 odpowiedzi)

Jak schudłyście po ciąży ? Ja przytyłam 25 kg. Synek ma 4 miesiące nadal karmię piersią więc...

Gdzie mozna poogladać filmy online?? (36 odpowiedzi)

Znacie jakąś darmową stronke z fajnymi filmami online?

Dobra kawa i ciasto - jakie miejsca polecacie? (28 odpowiedzi)

Przy okazji niedzielnych spacerów szukamy fajnych miejsc, gdzie można wypić dobrą kawę i zjeść...

do góry