Widok

cukrzyca ciążowa - ostatni posiłek przed snem

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Hej, może jest ktoś kto wie dlaczego tak ważna jest kolacja koło godz. 22 przy cukrzycy ciążowej?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Żeby ci w nocy w czasie snu cukier nie zjechał...przez cała ciążę miałam cukrzycę:((
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Dzięki, takie miałam info. Tylko, że rano cukier mam często powyżej setki i mimo to wg. lekarza powinam jeść o tej porze. Może któraś miała podobny problem? Mam dorowadzić do niższego poziom cukru tylko nie wiem jak. Dodam, że godzinę po ostatnim posiłku cukier mam średnio 115. Będę wdzięczna za odpowiedzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a jaki masz glukometr?


też miałam cukrzycę ciążową ;)

teraz kontrolnie mam porobione badania, żeby sprawdzić czy została, czy minęła :)

nie mam czasu na ciągłe mierzenie cukru ;P ale jak już mierzę, to 2 glukometrami :) Optium Xido(mój-używałam w ciąży) i Optium Omega(mojej Mamy - teraz mierzę z ciekawości dla porównania)

i Optium Xido ma wyniki wyższe o 10-20 jednostek ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jak najbardziej jedz wieczorem (oczywiście najlepiej węglowodany złożone :) ) - w ciąży występuje zjawisko zwane przyspieszonym głodowaniem, jeśli nie będziesz dostarczać organizmowi paliwa w postaci węglowodanów, przerzuci się na wykorzystywanie tłuszczy i pojawią się ciała ketonowe.
http://zuzanka-czaruje.blogspot.com
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
to zależy co jesz na ten ostatni posiłek przed snem....proponuję metodę prób i błedów:) (jedzenie badanie i sprawdzanie po czym nie jest tak źle;) ja się tak wkręciłam w dietę że zakończyłam ciążę z wagą jaką miałam w dniu kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży...dziecko zdrowe w normalnej wadze (3kg) a nie tak jak mnie starszyli 4-5 kg.....ale zero ziemniaków marchewki białego pieczywa winogron...(chociaż akurat po ciemnych bułkach też miałam cukier 150) pomocne są sklepy z jedzeniem dla diabetyków ciasteczka i takie tam......no i niestety musiałam polubić pepsi light.....no i nie daj się zwariować jak masz ochotę na cukierka to go zjedz tylko nie od razu po posiłku a pomiędzy....no i nie 5 tylko 1:) pozdrawiam i życzę wytrwałości:)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam ja tez mam cukier rano ok 100 czasem powyżej,po kolacji mam zależy 90-115 i nie jem już nic przed snem. I rano aż tyle co zrobić żeby ten cukier był w normie na czczo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

To źle, że nic nie jesz przed snem przy cukrzycy ciążowej. Zjedz coś lekkiego, najlepiej białkowego (jakiś serek naturalny). I pij dużo wody, najlepiej z cytryną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jadłam jogurt naturalny przed snem i też cukier rano wysoki. Co zrobić żeby był niższy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam rano cukier 72 po obciązeniu glukoza po dwoch godzinach mialam 154 czy mam sie powaznie zaczac martwic i stosowac jakas diete? lekarz kazał mi miezyc cukier i obserwowac.jestem w 36 tygodniu i zastanawiam sie czy w tym okresie ten wyzszy cukier małej nie zaszkodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jogo, powyżej 140 oznacza cukrzycę. Powinnaś przejść na dietę.
Nie masz za wiele ponad normę, ale jednak przekroczyłaś 140
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Czy ktoś korzystał z pomocy psychoterapeuty? (61 odpowiedzi)

Czy ktoś korzystał z takiej pomocy i może polecić? Ja próbowałam dwa razy, u dwóch różnych osób,...

Laserowa korekta wady wzroku (57 odpowiedzi)

czy któraś z was bądz waszych bliskich miała tez zabieg? bardzo proszę o waszą opinie i ew,...

nietrzymanie moczu po ciąży (27 odpowiedzi)

Słuchajcie czy któraś z Was miała po porodzie problem z nietrzymaniem moczu?

do góry