Widok

cz ktoś coś wie na temat wójta ?

Coś różne słuchy chodzą o paliwach
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nic nie wiem oficjalnie, tylko od znajomych.... Chodzi właśnie o paliwo. Ten wójt powinien iść w odstawke, byłam u niego na rozmowie 3 razy, B agatelizowal mnie, od razu pytał czy działam w jego komitecie... Czyli, czy jego popieram. Nie pomógł mi w niczym, nie ingierowal w to o czym jemu mówiłam... Zlał... Po prostu ma na nas mieszkańców wysłane....
popieram tę opinię 18 nie zgadzam się z tą opinią 4
Z wielu źródeł dużo się słyszy - paliwo, siedzenie itd. Oficjalnego komunikatu jednak brak.
popieram tę opinię 15 nie zgadzam się z tą opinią 1
Szybko go wyciągnęli z aresztu. Te paliwa to jego sprawka oraz interesy z autosebą z Kielna ,zrobili sobie prywatny folwark do zarabiania pieniędzy na gminnych działkach .
Ten człowiek to jeden wielki przekręt.
popieram tę opinię 41 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wójt to Pan i Władca - Pewniak ma racje AutoSeba to jego przykrywka na wszystko. Wójt obecnie zajmuje się wszystkim tylko nie gminą czyli deweloper (buduje bliźniaki na granicy Bojana i Kielna), agenta nieruchomości (kupuje i sprzedaje za bezcen od nieświadomych rolników ziemie), obrót paliwami, budowami dróg (firma Kruszywo odpala mu część za wygrany przetarg), obrót kruszywem (ma na słupa własną żwirownie) itd.
popieram tę opinię 31 nie zgadzam się z tą opinią 0

Pytanie jeszcze, dlaczego Gmina daje pozowlenie na budowe domu, jeśli nie chce potem ciągnąć wody - ciągle nie ma pieniędzy. Kto ma to sponsorować?
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0

Podobna sytuację miałam gdy niewdano kupiłam działkę w łebniu (ta sama gmina) i okazało się że ludzie mieszkający już tam dwa lata nie mieli wody gminnej i po wielkich wojach w końcu podłączyli. Dowiedziałam się także że na gminie maja "limity" na podłączenie wody gminnej i działki oddalone ok 2 km od mojej dalej czekają na podłączenie wody. Przed budowa domu należy sprawdzić te informacje na gminie. Życzę powodzenia.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

A czy dla tej działki wydane były Warunki Zabudowy lub Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego? Jeżeli to pierwsze to tam dostawca wody czyli to śmieszne GPK Szemud musi wydać potwierdzenie podłączenia do sieci wodociągowej przed wydaniem Warunków. Jeżeli Miejscowy Plan - to w zasadzie Gmina też wydając taki Plan powinna mieć na uwadzę, że będzie tam trzeba do każdego budynku poprowadzić wodę.

Pozwolenia na budowę są w gestii Powiatu a nie Gminy od kilku lat. Ja chciałem kupić działkę w Koleczkowie - woda była około 200 metrów od działki Gmina zaproponowała że dorzuci 15% - resztę, czyli 25 000(ta kwota to są jakieś jaja za 200 metrów rury) ja lub na spółę z chętnymi musiałbym pokryć sam... Wolałem dopłacić za działkę bezpośrednio przy drodze gminnej z wszystkimi mediami aby potem nie bawić się z tymi pachołami w Gminie.

Swoją drogą jakość działań Urzędu Gminy to jest parodia. Jak nie pojedziesz i nie pociśniesz im w twarz to albo Ci wymyślą jakieś bzdury albo załatwienie sprawy trwa o wiele dłużej niż ustawowo mają czas...
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

którą żwirownię ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

którą żwirownię ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No to jak już go przymknęli, choć na chwilę, to coś w tym jest pewnie. Ktoś wie w jakich okolicznościach ?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tylko ciekawe, że nigdzie o tym nie piszą. Żaden portal lokalny nawet wzmianki o tym nie opublikował.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2

No właśnie też sprawdzałam i żadnej informacji
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Niektórzy to mają talent do aktorstwa.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale że co do coupe trafił?:D
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Przyszła kryska na matyska. Jeżeli to potwierdzone info to bardzo dobrze się stało że w końcu mu się do 4 liter dobrali. Sam na niego kiedyś głosowałem przy 1 kadencji a mniej więcej po roku zacząłem żałować tej decyzji. Ten człowiek to pomyłka a nie wójt.
popieram tę opinię 22 nie zgadzam się z tą opinią 1

Działa w ten sposób ponieważ ma świadomość , że to jego ostatnia kadencja .
A jak nie teraz to kiedy
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ale, że o co chodzi?
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1

Na pewno gość nie jest czysty, smród ciągnie się za nim już od czasu afery w ośrodku egzaminacyjnym PORD, ale do póki nie postawią mu oskarżeń to jest w majestacie prawa osobą bez skazy. Od jakiegoś czasu krążą plotki że ma to i tamto i prowadzi interesy na boku, zapewne część jest nieprawdą ale w każdej plotce jest trochę prawdy więc niech chociaż część tych niusów się potwierdzi to wójt powinien mieć gości o szóstej rano w czarnych kominiarkach z napisem na plecach CBA.
popieram tę opinię 28 nie zgadzam się z tą opinią 0

Konkrety proszę, bo jak narazie rzucacie państwo pustymi hasłami. Co takiego naskrobal wójcik?
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 5

Syn się mnie pyta dlaczego Wójt po kaszubsku odpowiadał. Cóż, domysłów w ten sposób nie powstrzyma - znamiennym jest, że "to nieprawda" padło z ust prowadzącego audycję, a nie Pana Wójta. Czekamy na rozwój wypadków.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ale nie tęgą minę miał podczas pytania... Wszystko mówi samo za siebie:D
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Strasznie kręci i się mota w swoich wypowiedziach. Szkoda że tak wyszczekany nie jest i taki obrotny w kwestii ronda w Koleczkowie ! Za rok będzie zjazd z S6 i nie mogę sobie wyobrazić jaki będzie korek z każdej strony drogi. A może on je załatwia w ministerstwach i u wojewody również rozmawiając po Kaszubsku, tylko czy Oni go wówczas rozumieją ?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mieszkamy na Kaszubach i wywiad był w kaszubskiej rozgłośni. Gmina Szemud to Kaszubi.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 18

Mieszkamy na Pomorzu Gdańskim wywiad był w radio Kaszebe. Gmina Szemud to Polacy.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 11

Ty Panie z Pomorza Gdańskiego powiedz mi jaka jest stolica Kaszub? Pewnie nie wiesz to własnie Gdańsk i to ten na Pomorzu wiec nie cwaniakuj.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 12

Prowadzący zadaje pytania po polsku. Wójt mówi po kaszubsku ale czasem po polsku - taka mieszanka. Więc nie wiadomo jaki był cel takiej formy wypowiedzi
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 4

Rysiek jak zwykle szpanował. Lubi.
popieram tę opinię 17 nie zgadzam się z tą opinią 0

A co ? Ktoś nie zrozumiał po kaszubsku?
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 8

Dokładnie cały On
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mądry i po chińsku zrozumie a głupi bedzie sie śmiał. Mówił po kaszubsku bo mieszkamy na Kaszubach to jakby zdziwionym byc ze Ślązak mowi po Śląsku a Anglik po angielsku
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 19

Jest kultura wypowiedzi, jeżeli pada pytanie po polsku to odpowiada się po polsku, a nie po chińsku.
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 10

Myślał że może jak będzie po kaszubsku gadać to część ludzi nie skuma. Tylko że kaszubski to nie chiński i przy odrobinie skupienia wszystko można zrozumieć.
popieram tę opinię 13 nie zgadzam się z tą opinią 6

Jest kultura wypowiedzi i odpowiedział po kaszubsku nie po chińsku. Kaszubi sa u siebie, radio w nazwie ma nazwę Kaszuby. Mamy rownież wolność wyboru stacji i nikt nikogo nie zmusza do słuchania audycji w języku dla siebie niezrozumiałym.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 12

kaszubi to polacy, a w gminie Szemud nie wszyscy są kaszubskojęzyczni, a należy szanować wszystkich, którzy tu mieszkają i płacą podatki bo to oni utrzymują wójta i wszystkich urzędników. W Polsce językiem urzędowym jest polski, i w kwestiach tak poważnych jak podejrzenie popełnienia przestępstwa wójt winien jest mieszkańcom gminy poważne wyjaśnienia a nie pajacowanie.
popieram tę opinię 16 nie zgadzam się z tą opinią 4

Podatki to nie wszystko. A nagranie dotyczyło innej sprawy. A tak w nawiasie mieszkacie na Kaszubach to się nauczcie języka Kaszubskiego i po temacie.
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 15

Mieszkamy w Polsce, a w Polsce mówi się w miejscach publicznych po Polsku by być zrozumianym przez ogół.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 9

Nikt nie zabroni używać języka Kaszubskiego i każdy ma prawo go używać, nie stosujmy proszę argumentów w stylu "tu jest Polska" itd. J. Kaszubski jest jezykiem urzędowym w wielu gminach Pomorza. Jednak - z uwagi na fakt, że Wójt jest osobą publiczną oraz to że prowadzący zadał pytanie w języku polskim sprawia że Wójt powinien odpowiedzieć też w tym języku a nie strugać wariata i rozmawiać po kaszubsku licząc, że może część ludzi go nie zrozumie a napewno spodziewał się bomby w postaci pytania o tą całą aferę z CBA. Poprostu wyszło bardzo nie kulturalnie.

Wyobraźcie sobie jakieś radio w USA. Przychodzi jakiś nie wiem, burmistrz, prowadzący pyta go po angielsku a ten zaczyna odpowiadać mu po hiszpańsku... absurd
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 5

Kolejny "Bralczyk" sie znalazł
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2

Macie problemy. W polskim sejmie mówi się po angielsku . To w radiu Kaszebe można mówić po kaszubsku. Zresztą wójt zawsze wypowiada się po kaszubsku w tym radiu. I jakoś nikt nie marudził że nie zrozumiał i na imprezie się zjawił.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 8

Chyba nie zrozumiałaś/zrozumiałeś powyższej wypowiedzi skoro porównujesz to do Bralczyka... Co za poziom - ręce opadają.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3

Kaszubi to rdzenni mieszkańcy tych terenów, obecnie w granicach polski. Nawet milion nowych mieszkańców z różnych rejonów kraju tego faktu nie zmieni.
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 8

Przecież wójt za to pytanie zapłacił, żeby Wam wszystkim zamknąć usta.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Czy możesz rozwinąć swą wypowiedź? O co chodzi z tymi paliwami i z wójtem?
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1

Autoseba i wojt to wspolna szajka? Kupuja ziemie z gminy za bezcen?ta sprawa nadaje sie do telewizji !
popieram tę opinię 27 nie zgadzam się z tą opinią 2

Teraz boisko bedą przekopywać aby zrobić sobie dojazd do żwirowni- swojej żwirowni ......
popieram tę opinię 11 nie zgadzam się z tą opinią 2

Drodzy obrońcy Kaszub i Kaszubów,
Owszem jesteśmy na Kaszubach, językiem używanym jest tu także kaszubski (równolegle z polskim), w urzędach miejscowych można się nim posługiwać (i to nie wszędzie), ale nie oznacza to, że jest to język obowiązkowy i jedyny. Przestańmy używać argumentów, jak ktoś jest na Kaszubach niech się nauczy kaszubskiego, bo jest to kompletnie bez sensu i prowadzi do izolacjonizmu oraz budzi demony nacjonalizmu. Wszyscy uważający się za wielkich Kaszubów niech przypomną sobie słowa naprawdę wielkiego :
Nie ma Kaszub bez Poloni, A bez Kaszub Polści (Hieronim Derdowski) Kaszubi nigdy nie negowali przynależności do Polski, wręcz o to walczyli i teraz gdy mieszkają tu ludzie nie posługujący się kaszubskim to językiem w sprawach urzędowych, państwowych jest język polski i żadnemu Kaszubie nie przynosi ujmy posługiwanie się nim. Kaszuby nie są samotną wyspą, to część Polski, otwarta na wszystkich, którzy chcą tu mieszkać, żyć czy pracować.
popieram tę opinię 20 nie zgadzam się z tą opinią 9

codziennie slucham radia kaszuby i jak ktos juz napisal, wojt zawsze mowil po kaszubsku. Przypuszczam ze czesc tu piszacych nigdy nie sluchala tej rozglosni a zwyczajnie trolluje.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 6

Als mam prośbę, nie traktuj Kaszubów jak, ludzi drugiej kategorii. to nie jest region do kolonizacji. Wiecej szacunku, cywilizacja tu zawitała wcześniej jak w regionach z których przebyła cześć tu piszących. Kultury nie uczcie poki słoma wystaje wam z butów.
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 8

Dyskusja ma dotyczyć wójta, ale tylko kilka słów wyjaśnienia. To, że podkreśla się, że Kaszubi są obywatelami Polski, nie świadczy o tym, że traktuje się ich jako obywateli drugiej kategorii. Wręcz przeciwnie - zainteresuj się historią Kaszubów : Młodokaszubi, Gryf Pomorski, Kaszubska inteligencja zamordowana w Piasnicy i wielu innych anonimowych mieszkańców tej ziemi była i jest Polakami. Przestańmy traktować Kaszubów jak plemię, które trzeba zamknąć w rezerwacie, gdzie będą zabawiać turystów. Bycie Kaszubem, kultywowanie swojej tradycji nie przeszkadza w byciu Polakiem i posługiwaniem się językiem polskim
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2

poprzednia wypowiedz jest moja
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Jak to powiedział Hieronim Derdowski "Nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Kaszub Polski" i według mnie słowa te wyczerpują cały temat.
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 1

Kto nie rozumie niech nie słucha i nie komentuje.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8

Gdzie to boisko?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Coś sedno sprawy umknęło trochę, to co takiego przeskrobał że zainteresowały się nim organy ścigania ?
popieram tę opinię 10 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brawo , kolejny u wladzy ktoremu powinien prokurator siedziec na karku
popieram tę opinię 14 nie zgadzam się z tą opinią 1

Ok.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

oj tam oj tam, pojęczeli popłakali, wybiorą nowego wójta a o tym naszym zapomnicie po miesiącu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Bojano

Żabka w Bojanie (85 odpowiedzi)

Witam, czy ktos wie czy jest szansa na powstanie sklepu żabka na terenie Bojana? Bo obecnie chyba...

Odśnieżanie (4 odpowiedzi)

Gdzie mam zadzwonić, jeśli droga jest nieprzejezdna?

Kolekne lanie aswaltu w Kielnie (34 odpowiedzi)

3,2 mln zł też z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczymy na zdanie Kielno - Kowalewo.

do góry