Widok

czernina

macie jakiś dobry przepis na czerninę?? Gdzie w Gdańsku można kupić krew z kaczki??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama robi rosół z kaczki z suszonymi owocami i dodaje krew, krew czasem można kupić w sklepach mięsnych - zamrożoną.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja krew kupuje na rynku w Rumi od gospodarza
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie w Gdańsku kupić krew?? Pamiętam jak moja babcia właśnie robiła z owocami (jabłka, wiśnie), ale rosół robiła czasem na gęsi albo indyku, bo mówiła, że z kaczki jest mało mięsa. Chodzi już za mną od pewnego czasu ta czernina, ale nie wiem jak dokładnie ją zrobić, no i skąd wziąć tę krew.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja mama kupuje kaczke i krew na rynku na Przymorzu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Abstrahując od tematu - Oj, też bym sobie zjadła...
W mojej rodzinie dodawało się np śliwki z octu, pochodzę w Kujaw i tam to dosyc popularne danie, do tego jeszcze np kluski krajane (makaron domowy) lub ziemniaczane. Mniam!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A to pisałam ja, zalogowana, nie wiem czemu anonim...:(
image

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krew ale z gęsi!!! Na rynku na Przymorzu często stoją panie, u których mozna kupić i gęś i krew
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a gdzie jest rynek na przymorzu? Na jakiej ulicy? W gdańsku mieszkam krótko i nie bardzo się orientuje, bo wynajmujemy mieszkanie na chełmie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Praktycznie na kazdym rynku sprzedaja kaczki i krew nawet na gieldzie w Pruszczu mozna kupic kaczke i krew
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli mieszkasz na Chełmie to jeszcze jest rynek na Elbląskiej w Gdańsku Gł, przy stadionie żuzlowym
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...zaraz zwymiotuję!!!... a feeeeee...., wychowałam się na wsi i jadłam ro świństwo..., całkiem dobre było kiedyś a teraz jak pomyślę o tym, to wymiotuję!!!...,

...śmieszna sytuacja..., kiedyś mój chłopak (wtedy jeszcze), przybył do mnie w odwiedziny a moja mamusia poczęstowała Go obiadkiem ( :) )..., czarnina..., przypomnijcie sobie Pana Tadeusza..., czarna polewka..., faktycznie "polewamy" do dnia dzisiejszego :) a mój Małż kocha ogromnie swoją druga mamę!

... w życiu czegoś takiego nie wezmę do ust...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
image

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Inne tematy z forum Kulinaria

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

do góry