Widok

czy dziecko w 7 m-cu powinno jeść w nocy?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
czytałam wątek justi o budzeniu się w nocy -mój mały budzi się z 3- 4 razy ale jeden raz podaje mu mleko bo myślę, że jest głodny a następne herbatkę nie wiem czy to dobrze karmić w nocy już tak sporego bobasa tylko co zrobć jak chce bo ma apetyt-doradxcie coś i jak to u was wygląda
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Mój synek budzi się jeszcze 2 razy na karmienie w nocy (ma 9 miesięcy) i myślę, że nie ma w tym nic złego, o ile oczywiście nie przeszkadza to mamie i dziecko się najada. Wprawdzie co innego karmienie butelką, a co innego - piersią, bo mleko nocne jest bardziej wartościowe (między innymi w kwasy omega 3).
Może być też tak, że maluch ma po prostu potrzebę przytulenia, pogłaskania, a niekoniecznie - jedzenia. Ale to jako mama pewnie wiesz najlepiej. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje jadły do ponad roku ;/
Ślub cywilny
image

Slub Kościelny

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
mój tez sie budzi zjesc ale niejadek z niego w ciagu dnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zazwyczaj dziecko w tym wieku je częściej w nocy, kiedy za dnia nie otrzymało odpowiedniej dawki kalorii. Może musisz dołożyć mu jakiś posiłek w ciągu dnia albo na wieczór zrobić coś bardziej sycącego.
Jednak nie sądzę, że w ogóle nie będzie się budził, raczej rzadziej. Ja moje dzieci odzwyczajałam od nocnego karmeinia w ten sposób, że podawałam wodę zamiast piersi. Nie smakowała, więc nie opłacało się na nią budzić (herbatka jest słodka). Potem podawałam smoczek, biorąc na ręce tak jak do karmienia i wreszcie podawałam smoczek bez wyciągania z łóżeczka. Przed rokiem przesypiali noce.
www.trzeciwymiar.blox.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Moja córka jadła w nocu chyba do 10 miesiąca, nie było mowy, że zaśnie w nocy zanim wypije butle mleka :/ mimo, że w dzien jedzenie mogło dla Niej nie istnieć....

W końcu sie zabrałam za to bo stwierdziłam, ze picie mleka w nocy z butli to nic dobrego... i postanowiłam, że którejś nocy nie dostanie i trudno - w dzień pilnowałam, żeby jadła wszystkie posiłki plus kolacja koniecznie! Także nie powinna budzic sie z głodu... Faktycznie 2-3 noce popłakała, ale potem już zasypiała bez jedzenia

Także myśle, że było to bardziej kwestia przyzwyczajenia niz głodu bo do dziś jak przebudzi sie w nocy dostaje łyka wody i spi dalej :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moja ma ponad rok i budzi sie 5 razy w nocy

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzis pediatra mi powiedziala,ze zdecydowanie w 7 miesiacu dziecko ma jesc w nocy,i ze pierwsze slyszy teorię,ze niby nie powinno.
wszystko tez zalezy czy jest akurat w okresie ząbkowania,bo wiadomo,ze wtedy moze nie chciec jesc w nocy i wystarczy podac herbatkę.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moje dziecko w 8 miesiącu już nie jadło w nocy, najwyżej piło soczek. zresztą w dalszym ciągu ma butelkę w pokoju w nocy jakby mu się chciało pić Ponad półroczne dziecko już bardziej się budzi nie z głodu tylko z potrzeby pocmokania:) też lekarz mi tak mówił:)
image
fotografia ślubna, chrzciny, ciąża,rodzinnie- http://www.betrisa.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja nie je w nocy od 3 miesiecy, zasypia o 19:30 i budzi sie ok 6. mleko dostaje o osmiej rano. wczesniej dawalam jeszcze o 23, ale szybko oduczylam, bo za duzo mleczka dziennie dostawala. co dzidzius to inaczej :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0


Alis - ty to masz dobrze
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jasne ze tak
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nasza Maja czasami całą noc przesypia. Są też i takie noce, kiedy budzi się co 2-3 godziny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja mam ponad 20 lat i też czasem jem w nocy, więc czemu takie maleństwo nie miałoby jeść? skoro jest głodne to niech je :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja probowałam odstawic mleko nocne i mały budził sie o 4 gora 5 rano i koniec spania, nie jeczał marudził ale sie budził i nie było sposobu zeby dalej zasnął pozniej zasypiał znowu po sniadanku koło 8 rano, postanowiłam wrocic do dawania mu mleka nasd ranem i teraz zasypia o 20-21 i jak zaczyna sie krecic nad ranem 4-6 rano daje mu przez sen mleko. odklladam i spi grzecznie do 7 rano :)
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Alis-zazdroszczęęęęęęęęęęęęęę :D
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
justi, Sarka ma juz 8 ząbków ?? o retyy :) Ale ten czas leci...
a co do spania i jedzenia w nocy mojej, to wyobrazcie sobie, ze moj małż nie chce na razie drugiego dzidziona, bo chce sie wyspac w nocy... hihi...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
wszystko zalezy czym karmisz (piersią czy mlekiem modyfikowanym)..
na piersi dziecko będzie Ci się budziło.. jak podajesz mleko mod. proponuję zagęścić je kaszką "na noc" np. bobovita, maluch powinien przespać Ci całą noc.. no chyba, że mu zabki idą :)
...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dzięki za odp.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
alis-no tak juz osiem i widac dwa kolejne.dlatego tak zle tez sypia w nocy .
z tymi zebami to u nas rodzinne:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

pomóżcie-pomysł na własny biznes (101 odpowiedzi)

podpowiedzcie,co mogłoby wypalić w małym mieście,myślę,by wreszcie wziąć sprawy w swoje...

Co w pracy po urlopie macierzyńskim? (17 odpowiedzi)

Witam, może któraś z Was mi powie co wg przepisów może pracodawca. 2 lipca kończy mi się urlop...

Gdzie na wakacje? (18 odpowiedzi)

Gdzie na wakacje z dzieckiem 3 letnim? Ktoś coś poleca?

do góry