Widok

czy jest tu ktoś po ciąży pozamacicznej ??

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Hej, czy jest tu kobieta po ciąży pozamacicznej, z wyciętym jajowodem i urodziła zdrowe dziecko/dzieci ??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mam kolezankę - 2 poronienie , 1 ciąza pozamaciczna , wycięty jajowód - ma po tym wszystkim 2-kę zdrowych dzieci :-) ciąże potem obie miała bezproblemowe ....także można :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uffff dzięki za słowa.
ktoś jeszcze ??
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
podbijam pytanie....
Też jestem po ciąży pozamacicznej, na razie minął tydzien po zabiegu. Wiele pytań mnie nurtuje...dlaczego tak się stało i czy są szansze na dziecko?Może ktoś napisze jak to było u was?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja w zeszłym roku przeszłam ciążę pozamaciczną. Jajowód został zachowany ale po hsg okazało sie że jest niedrożny a drugi poskrecany, około pół roku po zabiegu zaszłam w zdrową ciążę także głowa do góry, wiem, że nie jest łatwo ale nie można się poddawać. Pozdrawiam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też jestem już tydzień po zabiegu.


Kasia jak się czujesz??
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
W 2009 r. zaszłam w ciążę pozamaciczną (leczenie Metotreksatem) , badanie hsg wykazało, że jajowód jest niedrożny. W zeszłym roku 20 grudnia słyszałam pierwszy raz bicie serduszka mojego synka, który teraz słodko śpi w swoim łóżeczku. Tak więc nie ma co się załamywać, będzie dobrze. Pozdrawiam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
boję się, że teraz będę miała dwa razy ciężej zajść z kolejną ciążę z jednym jajowodem
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja siostra jest po ciąży pozamaciczne i tez nie ma jednego jajdowu...a pare dni temu powiedziała nam piekna nowinę !! Bedą mieli dzidziusia !!
Musicie byc spokojne i wierzyc ze sie uda. Najgorsza jest blokada psychiczna !!
image[/url]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no właśnie ta psychika ;/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też się martwiłam, stresowałam i nic nie "wychodziło". Ale los sam pokierował wszystkim. W listopadzie pracowałam na dwa etaty, zastępowałam chorą koleżankę. Nie miałam czasu myśleć, zamartwiać się, zapomniałam mierzyć temperaturę itd. A tu bomba, brak okresu, test pozytywny, dzidzia tam gdzie powinna-tym razem nie zabłądziła. Więc potwierdzam, nie można się zamartwiać, za dużo rozpamiętywać. Trzeba wrzucić na luz, choć naprawdę wiem, że jest ciężko.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
muszę sobie coś dodatkowego na łeb wrzucić!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też się załamałam i tez się baam, że będzie trudniej, że sytuacja może się powtórzyc, ale jak widać i masz tu dużo przykładów, że po ciąży pozamacicznej wcale nie jest trudnije i to z jednym jajowodem ;), także dajcie sobie troche czasu i do dzieła, powodzenia ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja pierwsza ciaza poronienie druga pozamaciczna wyciety jajowod laparoskopia a trzecia ciaza synek:)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jakie są obajwy takiej ciąży ?? (pozamacicznej)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie było krwawienie, ból brzucha z prawej strony, beta przyrastała za wolno no i najważniejsze, czyli brak zarodka w macicy na usg
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej a co robi się jak są jajowody niedrozne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No trzeba je udrożnić. A kto ci powiedział że są niedrożne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, ja też jestem po ciąży pozamacicznej. Mój jajowód zachowano ,jednak okazał się niedrożny. Drugi drożny ale poskręcany pozapalnie. Ciąża pozamaciczna w 2009roku, potem 3 lata starań i zdrowa ciąża w 2013r. Potem kolejne starania już prawie 6 lat z małymi przerwami i ciąży brak. Prawdopodobnie drugi jajowód do kitu :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To jak w 2013 urodziłaś zdrowe dziecko i odrazu się staraliscie i do tej pory nic? Chyba że źle zrozumiałam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dobrze zrozumiałaś od 2013 nic. Jeden jajowód niedrożny drugi po 3 zabiegach HSG i prawdopodobnie nie działają tzw.żęski. Zostaje tylko in vitro. Mam już jedno dziecko, więc doceniam to i cieszę się z tego co mam :)))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Ile kasy na 18-tkę ? (131 odpowiedzi)

Jak w temacie mąz jest chrzestnym .

waga 5-6 miesięcznego dziecka??? (12 odpowiedzi)

tak sie teraz zastanawiam, czy przypadkiem nie przekarmiam mojego dziecięcia. Adas ma 5,5 m-ca i...

psycholog dziecięcy kogo polecacie (20 odpowiedzi)

Witam. Mój synek jest bardzo nieśmiały, trudno mu nawiązać kontakt z dziećmi i bardzo przeżywa...

do góry