Widok

czy to hemoroidy?

Jestem w połowie ciąży, czy ból przy wypróżnianiu i siedzeniu to są hemoroidy? Do wizyty u lekarza jeszcze trochę a coraz ciężej mi to wytrzymać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej. Być może, ale dochodzi do tego jeszcze krwawienie.
Jedź więcej warzyw i pij więcej wody.
Kup błonnik.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Poszukaj na allegro czopkow z rokitnika ze wschodu (rosja, ukraina). Sa bardzo dobre i tanie. Do tego max dbac o higiene, zamiast papieru toaletowego podmywac sie i przeplukac okolice odbytu woda ulteniona (zewnetrznie oczywiscie bez wkladania do srodka). Potem czopek na noc, a jesli sie da to tez na dzien. Jesli nie pomoze, to najlepszy proktolog jakiego znam, to dr Dymecki z przychodni Dobosza we Wrzeszczu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zamiast wodą utlenioną, to przemyć rumiankiem polanym na delikatny płatek kosmetyczny (przeciwzapalny, przeciwbakteryjny, łagodzący) . Ale warunek - nie można być na niego (rumianek) uczulonym; przy uczuleniu na rumianek nie wolno go stosować.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hemoroidy, czyli guzki krwawnicze w końcowym odcinku jelita grubego, odbycie, przy ciąży się zdarzają (wraz z powiększaniem się macicy, mogą być bardziej uciążliwe, bo wzrasta ucisk na naczynia krwionośne - może występować ból, świąd, a nawet krwawienie) . Warto powiedzieć o tym lekarzowi pierwszego kontaktu - może wykona badanie (palcem oceni stan odbytu - to nie boli, zabieg wykonywany w rękawiczkach z użyciem żelu). Prawdopodobnie zaleci czopki (np. najzwyklejsze glicerynowe dostępne w aptece bez recepty - co do ziołowych, to musi sam ocenić, bo przy ciąży nie wszystkie leki można przyjmować, a czopek jest rodzajem leku). Może zechcieć zrobić też inne badania. W ciąży jelita wolniej pracują, więc wskazane jest więcej błonnika jak warzywa, owoce, picie wody, ruch (spacery, pływanie). Mniej siedzieć, bo wtedy jest największy ucisk na te rejony.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Miałam podobnie w ciąży i okazało się, że to hemoroidy. Tak jak tu piszą, warto jeść więcej pokarmów z błonnikiem. Mi pomagały słonecznik oraz błonnik naturalny. Doraźnie może zastosuj jakąś maść. Mi pomógł Posterisan.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

U mnie maść łagodziła, ale pomogły w lżejszych wypróżnieniach dieta i czopki. Też miałam Posterisan. Nawet nie wiedziałam, że jest w postaci maści. Warto na pewno użyć jednego i drugiego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Z tą wodą utlenioną to bym uważał. Al.e faktycznie błonnik, higiena, dużo pić http://longevitas.pl/hiperbaria-i-normobaria/ , nasiadówki robić. Hemoroidy straszne biczysy. : (
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dzień dobry,
u kobiet w ciąży często można odnotować pojawianie się hemoroidów. Może to być spowodowane np. przez ucisk macicy na jelita. Zachęcam do przeczytania artykułu "Hemoroidy w ciąży" na naszej stronie: https://hemoroidy.info.pl/hemoroidy-w-ciazy/ - znajdzie tam Pani informacje o przyczynach, objawach a także o leczeniu hemoroidów w ciąży i nie tylko.
Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.
_________________
Ekspert hemoroidy.info.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzieki za pomoc , juz mi powoli przechodzi tak jak w artykule :D bardzo pomogła masc Posterisan , fajnie ze jest bez recepty bo do lekarza to sie wstydziłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo głupio zrobiłaś, że nie skonsultowałaś tego z lekarzem. Od tego jest.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Też uważam, że mimo że Posterisan jest bardzo dobry i w maści i w czopkach to warto iść do lekarza. Niestety hemoroidy mogą nawracać. Warto sprawdzić u lekarza, bo może uda się wyeliminować ich przyczynę.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie ma czego się wstydzić - lekarz, to też człowiek, też choruje; tak czy tak zrozumie. Poza tym zdrowie ważniejsze niż wstyd. Jak coś dolega, to warto to skonsultować z lekarzem - to nic strasznego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

hepatolog (15 odpowiedzi)

szukam dobrego hepatologa /trojmiasto.

ból stawów kolanowych (91 odpowiedzi)

Mam pytanie czy ktoś może borykał się po ciąży z problemem bólu stawów kolanowych? Jaka może być...

gdzie rezonans magnetyczny? (73 odpowiedzi)

Dziewczyny czy możecie mi powiezdieć gdzie w Gdansku można zrobić szybko rezonans magnetyczny...

do góry