Widok

czy w kurtce narciarskiej jest ciepło mroźną zimą?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
czy ktoś z was ma doświadczenie w noszeniu kurtki narciarskiej, moja córka strasznie chce taką kurtkę, lecz nie na narty ale do miasta. Ja mam dużo wątpliwości, gdyż nie mam doświadczenia, kurtka wydaje mi się cienka jak na zimę bez ocieplenia. Ma 3000 membrany, wiatro i wodoszczelna, oddychająca i takie tam. Na stok narciarski na pewno będzie super, ale czy na mrozy na noszenie w mieści się nada? Może ktoś pomoże ? ma doświadczenie z taką kurtką? Czy lepiej kupić normalną ocieplaną?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
miałam taka kurtkę jeszcze niedawno dla siebie , fakt wiatru zimnego nie czuć w niej jak się ruszasz dużo to jest ciepło ale jak stoisz na przystanku w duży mróz to mi było zimno ...ale ja straszny zmarzlak jestem , musze mieć ocieplaną jednak , najlepeiej na polarze i z kapturem. Kurtka dobra chyba faktycznie do uprawiania zimowych sportów , których ja nie uprawiam :-)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
a ja narciarską noszę w zimie bardzo często i nigdy nie narzekałam, że jest mi w niej zimno, a wręcz przeciwnie, bardzo ją lubię
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też mam narciarską. zimą używam na spacery :) jest cieplutka.
narciarska może mieć takie zalety:
- wewnątrz ma zapięcie w pasie (ciepło w nery i krzyż, a największy wiatr nie hula po plecach. w razie upadku i poślizgu z górki śnieg się nie dostanie)
- wewnątrz rękawów są takie dodatkowe cienkie rękawki z dziurką - nakłada się na dłoń, dopiero wtedy dłoń do rękawiczki i też wiatr i śnieg nie mają szans.
jak byłam w ciąży to zimą chodziłam właśnie w narciarskiej (ale męża, bo w moją się już nie mieściłam)
narciarska kurtka to super sprawa jeśli ma te dodatkowe rzeczy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dziękuje za opinie - kupiłam córce taką kurtkę mam nadzieję że się sprawdzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Juz widze ze kupilas :) Dobry wybor ,ja rowniez chodze tylko w takich ,straszny zmarzluch ze mnie i naprawde sa wiatroszczelne,teraz malej kupilam 5000mm ,jest lekka ,cienka a zarazem ciepla ,zobaczymy jak sie sprawdzi jak bedzie zimniej :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja mam taka kurtke. Dalem za nia z 700 zł. Maly mrozik i juz zimno. Szajs jak nie wiem. Te membrany to wielka sciema a ludzie lykaja jak mlode pelikany
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
A od kiedy membrana sama w sobie grzeje? Przecież służy do tego, żeby wyprowadzać twoją wilgoć na zewnątrz i zapobiegać przenikaniu tej z otoczenia do środka?
Od grzania jest ocieplenie kurtki, ewentualnie inne warstwy odzieży.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 1
Membrany itp to sa elementy funkcyjne. Same w sobie nie grzeja. Ale izolują.
Moje 2 letnie dziecko przechodzilo zeszla zime dość dluga i mrozna w kurtce narciarskiej. zakladalam bluze polarowa i wystarczala. a nie jest z tych aktywnych. Tyle ze ona była docieplana. Była nieco grubsza i ciezsza od takiej jesiennej.
Jak się ubierze cos pod spod to jest ok, ale nie ma co liczyc na funkcje ogrzewania jeśli nie ma odpowiedniego wypelnienia, a najlepszym jest pierze :]
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
kurtki narciarskie jak sama nazwa wskazuje służą do noszenia podczas chociażby minimalnego ruchu,
cieżko wymagać od niej żeby grzała jak chce się ją nosić np. do pracy a po drodze mamy przejść kawałek a potem stoimy np. na przystanku.

wg mnie dla dzieci są super bo dzieci najczęściej na dworzu biegają/ jeżdzą na sankach - są aktywne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zależy jaki typ kurtki, jeśli będzie zbyt cienka, można odczuć zimno. Ja generalnie posiadałem kiedyś kurtkę typowo na narty, którą nosiłem w trakcie zimy. Zależy od grubości materiału, wykonania i innych czynników.
Kurtki sportowe, w których będzie Ci wygodnie oraz ciepło. Tylko Pitbull.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dokładnie, ja akurat na zimę mam puchową i szczerze mówiąc żadna temperatura mi nie straszna, bo zawsze jest ciepło. Jak widzę czasami w jakich cienkich kurtkach ludzie chodzą to aż się dziwię, w takiej to na prawdę się człowiek komfortowo czuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mam narciarską z Dare2b już drugi rok, membrana ared vo2 20 000. Noszona na stop i po mieście - ciepło było w niej zawsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To chyba zależy od kurtki. Ja kiedyś w bardzo duży mróz założyłam kurtkę na stok i niesamowicie zmarzłam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Jest wiele rodzajów kurtek narciarskich, są kurtki cieplejsze oraz lżejsze. Generalnie jednak taka kurtka służy do uprawiania sportu, jak również do ubierania się w cebulkę. Tak więc nigdy praktycznie nie będzie jakaś mocno ciepła. Czasami w takiej chodzę w zimie, ale raczej w dni kiedy nie ma dużego mrozu. I kiedy mam ochotę na ubranie się na sportowo a nie elegancko.

W zimniejsze dni preferuję futro:
https://www.luxuryproducts.pl/futra-z-norek.html

Takie luksusowe futro z norek to zakup na długie lata. Warto jest je sobie przejrzeć na tej stronie :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Za takie futro wolałabym kupić samochód, pojechać w ciągu roku na kilka wypasionych urlopów, zrobić generalny remont chaty i... wiele innych rzeczy... Kto normalny kupuje futro za 35 tysiaków??? I tak by mi się znudziło góra po 2 cz y 3 sezonach. Normalny podkreślam, nie Lewandowscy...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

budowa domu czy mieszkanie?? przekonajcie mnie!! (131 odpowiedzi)

witam, wiem ze niektóre forumki budują własne domy za miastem, inne mieszkają w centrum miasta....

Fajne i ciekawe przystawki - przekąski :) (71 odpowiedzi)

Mój mąż ma za tydzień urodziny, ze wzgledu że mam małe dziecko potrzebuje szybkich i ciekaweych...

Gdzie kupie tanio fotelik samochodowy? (39 odpowiedzi)

Jak w temacie. Potrzebny mi fotelik dla córci 9-18kg, najlepiej żeby kosztował max 350zł i był...

do góry