Widok

czy zwolnienie można dać na dzien wstecz?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
jak w temacie-np od wczoraj do konca tyg?
dzieki
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
do 3 dni wstecz może być wystawione
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
przeczytaj punkt trzeci http://pracosfera.com/Zwolnienie-lekarskie-ZUS-ZLA-część-II.php

Lekarz może wystawić zwolnienie lekarskie na okres wsteczny tylko w wyjątkowych przypadkach. Zaświadczenie lekarskie może być wystawione na okres nie dłuższy niż 3 dni poprzedzające dzień, w którym przeprowadzono badanie, jeżeli jego wyniki wykazują, że ubezpieczony w tym okresie niewątpliwie był niezdolny do pracy. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy zaświadczenie lekarskie wystawione jest przez lekarza psychiatrę na okres wcześniejszy niż określonych 3 dni, w razie stwierdzenia lub podejrzenia zaburzeń psychicznych ograniczających zdolność ubezpieczonego do oceny własnego postępowania
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zmienił się adres strony na https://www.pracosfera.com/zmiana-sposobu-dostarczania-zwolnien-lekarskich
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
zależy od lekarza :] dostawałam z reguły 1-2 dni przed końcem poprzedniego.

ale 1 dzień do tyłu też można z tego co wiem :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli do przodu moze? Bo mam wizytę 19 a L4 muszę mieć od 21.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do przodu tak, jeżeli jest to kontynuacja zwolnienia, lub jeżeli dni po przeprowadzonym badaniu są dniami wolnymi od pracy. Inaczej nie ma takiej możłiwości
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do przodu na pewno nie ,wstecz do 3 dni przypuśćmy, że wystawi do przodu jesteś na zwolnieniu a tu w dzień wystawienia trafiasz do szpitala ,szpital taż wystawia na te same dni zwolnienia wiec się dublują. Mój lekarz zawsze wystawia mi wstecz gdyż często się zdarza ze koniec zwolnienia przypada między dniami które przyjmuje a przyjmuje we wtorki i czwartki. ostatnio wypadło koniec zwolnienia we wtorek i nie dostałem powiedział że nie może wypisać do przodu ,więc chodziłem we czwartek a dostałem od środy.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
mi niedawno lekarka zrobiła problem z wystawieniem 1 dzień wstecz :-( musiałam się mocno upierać ...powołała się właśnie na ten przepis powyżej zacytowany - podobno takie przypadki musi pisemnie uzasadnić np. że nie było możliwośc zarejestrowania pacjenta dzien wcześniej .... juz teraz nie ryzykuję idę do lekarza w ten dzien od którego chcę zwolnienie mieć . Kazała mi tego pilnowac bo właśnie pozmieniały się przepisy .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Można, miała taką sytuację
Amelka rano wstała podziębiona, kaszląca
Zadzwoniłam do pracy powiedzieć, że dziś mnie nie będzie, z myślą, że jutro już dotrę ;)
Jednak z godziny na godzinę stan zdrowia się pogorszył, poszłam następnego dnia do lekarza i dostałam zwolnienie z wypisanie na dzień wstecz
https://www.facebook.com/groups/200268143516906/?fref=ts

Zapraszam grupa zamknięta, sprzedaż ubranek dziewczęcych
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pewnie dużo zalezy od samego lekarza mi się akurat wtedy trafiła taka służbistka przepisowa ...ale coś się pozmieniało bo w recepcji tez babki mi potwierdziły to info
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do 20 jestem na wychowawczym od 21 muszę miec L4 czy moze 19 tego wypisac?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
raczej nie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
a nawet na pewno nie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czyli muszę miec wizytę 21 ego? czy 20 tego moze wypisac od 21?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
musisz iśc na wizytę 21.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dokładnie 21!

a co dnia wstecz, to wszystko zależy od lekarza. Mi bez problemu lekarka wystawiła
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jeśli pójdziesz np. dzisiaj to dostaniesz L4 od jutra. Lekarze mogą wystawiać do 3 dni wstecz i mi nikt problemów z tym nie robił. Psychiatrzy mogą chyba na więcej dni wstecz wystawiać, ale w tej chwili nie pamiętam na ile.
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wystawi od jutra tylko od dziś
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dz. Ustaw z 1999 r. Nr 65 poz. 741



W rozporządzeniu czytamy: Zaświadczenie lekarskie może być wystawione na okres nie dłuższy niż 3 dni poprzedzające dzień, w którym przeprowadzono badanie, jeżeli jego wyniki wykazują , że ubezpieczony w tym okresie niewątpliwie był niezdolny do pracy
Odnosząc się do rozporządzenia lekarz może wystawić zwolnienie na okres do 3 dni poprzedzających badanie. Dnia wizyty nie powinien wliczać. czyli 3 dni wstecz .z pewnością do przodu nie może wypisać nawet przy ciągłości leczenia.Moj mi powiedzial żebym przyszedł 2 dni po wygaśnięciu poprzedniego ,chociaż bylem ostatni dzień zwolnienia to do przodu nie wypisał.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W zależności od powodu zwolnienia lekarskiego może być wystawione wstecz lub po zakończeniu leczenia. https://pracosfera.com/zwolnienie-z-data-wsteczna-lub-pozniejsza-niz-dzien-badania
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

RUMIA jak sie mieszka? (35 odpowiedzi)

witam! jest tutaj ktos z Rumi? z mezem bedziemy sie wyprowadzac prawdopodobnie do Rumi po nowym...

7latek nie chce czytać (33 odpowiedzi)

Mój syn mimo znajomości wszystkich liter nie chce czytać. Nie umie,nie chce złożyć wyrazu w...

Co na parapetówkę ... (57 odpowiedzi)

gdy ludzie mają już wyposażenie z poprzedniego mieszkania :( do 150zł bubububbb

do góry