Widok

czyszczenie uszu

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Ma takie trochę inne pytanie. Czym czyscicie uszy? patyczkami? Robicie sobie płukanie uszy? Czytałam trochę w Internecie i można samemu gruszka wyczyścić uszy . Zastanawia mnie to bo ja osobiście dla siebie i dzieci używam palyczkow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kup w aptece duża plastikową strzykawkę. Napełnij ją ciepłą wodą. Nachyl się nad umywalką i walisz wodą to ucha. Zobaczysz co i ile z niego wyleci. Robię tak z polecenia naszego lekarza rodzinnego. A wiosną jak byłam z małym (4 lata) u laryngologa to też polecił takie właśnie czyszczenie i dla dzieci. Polecam.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

tylko mam pytanie. W jaki sposób włożyć ta strzykawki aby dziecku nic nie uszkodzić? Jak byłam z synem u laryngologa to nic takiego nam właśnie nie radził.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Płycej jak patyczek. Strumień wody trafi gdzie trzeba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Patyczkiem nie wolno! 90% brudu co prawda wyjmiesz, ale 10% upchniesz głębiej i już sama się go nie pozbędziesz. Są do tego takie gumowe "wiertła", które "wkręcasz" w ucho - brzmi groźnie, ale chodzi o to, żeby brud tą spiralą wyciągnąć na zewnątrz. To chyba najlepszy domowy sposób, resztę z wierzchu po prostu przepłucz prysznicem i palcem.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ucho czyści się samo wystarczy przy kopieli umyć woda delikatnie, wojskowina spełnia ważna funkcje, jej nadmiar z łatwością usunie woda podczas kąpieli. Nic innego się nie robi. A już patyczki to groza, nawet na opakowaniu napisane żeby nie wkładać do wnętrza ucha
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja najchętniej używam olejków w sprayu fonix, bo po nich przestałam mieć kłopoty po regularnych treningach na basenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Mi pediatra powiedział, że u dziecka nie ma co na początku w ogole czyścić uszu, a już na pewno nie patyczkiem, bo można uszkodzić delikatne części ciała. Dopiero jak podrośnie i będzie widać woskowinę, to wtedy zacząć używać kropli do uszu, jak np. lix.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

mój synek ma 9 miesięcy i już powoli zaczynamy czyścić uszka, na początku myślałam o tym, żeby patyczkiem czyścić ale dziecko jest zbyt małe żeby tak czyścić uszko, dlatego szukałam alternatywy i pediatra zalecił mi właśnie krople lix, poszłam kupiłam w aptece i zdecydowanie łatwiej czyścic ucho takim sposobem.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Co jest ze mną nie tak że nie mogę znaleźć pracy.... (26 odpowiedzi)

Poszukuje pracy juz rowny rok, mam 26 lat, w miedzyczasie dorabiam troche sprzataniem..pracowalam...

Szukam lekarza pediatry z powołaniem - pytania o szczepionki. (41 odpowiedzi)

Witam wszystkie mamy. Czy któraś z Was zna lekarza pediatrę z powołaniem, który w sposób...

owsiki (31 odpowiedzi)

hej dziewczyny, masakra jakaś-w piątek wieczorem znalazłam w kale córci robala :/ Okropne...

do góry