Widok

od którego tygodnia ciąży brałyście kwas foliowy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Wszędzie mówią i piszą, jak ważny jest kwas foliowy w rozwoju maleństwa i aby brać go już profilaktycznie przed ciążą. Kiedy zaczęłyście go brać? Bo nie ukrywam, że ja biorę go od 7 tygodnia ciąży, kiedy tylko dowiedziałam się o dziecku i tak się zastanawiam, czy martwić się że za późno zaczęłam, czy nie. Może to głupie, ale nachodzą mnie takie jakieś wątpliwości. Do wizyty u lekarza mam jeszcze trochę czasu, a niepewność nie znika. Czy któraś z Was zaczynała brać kwas foliowy później, tak jak ja i wszystko było potem ok?
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Spoko, od 7 to i tak szybko :). Nie masz się czym martwić.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
i tak już nic nie poradzisz - ważne, że bierzesz :>
mówi się jednak, że w zdrowej diecie, pełnowartościowej jest wystarczająca ilość kwasu foliowego dla dziecka
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Od 7 tygodnia ciąży brałam i to nie jest za poźno. Nawet powiedziałabym, że bardzo wcześnie strona Nie masz się czym martwić.
kliknij po więcej treści na ten temat
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4

Powinno się przyjmować kwas foliowy minimum miesiąc przed ciążą, a najlepiej 3 miesiące przed. W 7 tygodniu można poza kwasem foliowym, w zależności od wyników badań zacząć suplementować niedobory witamin. Nie wiem po co wprowadzać kogoś w błąd argumentem "nie jest za późno, bo ja brałam"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie myśl o tym... nic nie zmienisz, a maleństwu twój stres jest zupełnie zbędny
nasze mamy nie brały kwasu foliowego - wg mnie z przeważającą większością nas ;P jest wszystko ok

najważniejsze, że już teraz zaczynasz dbać o nie, od razu jak tylko zorientowałaś się, że jest pod twoim sercem
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Dokładnie spokojnie :)
Maja mama też nie brala kwasu foliowego bo nie dało się go dostać za komuny.
Ja biore tak coś od 6 tyg. podobnie jak Ty.
PS. gratulacje :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Zaczelam brac kwas foliowy jak planowalismy ciaze. Bralam witaminy i folik.
Czyli bedac w ciazy mialam juz kilkumiesieczny "zapas".
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 2
Ja kwas zaczęłam brać na 3 miesiące przed zajściem w ciąże
image
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 1
a ja zaczelam brac w 6 tygodniu i wszystko ok wiec bez zmartwien
image
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wszystkie kobiety powinny tak postępować. Kwas foliowy to podstawa. Najlepiej przyjmować go już 3 miesiące przed poczęciem. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko wystąpienia wad cewy nerwowej, a także polepszymy produkcję krwi i swoje samopoczucie.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 4
ja bralam w pierwszej ciazy od 8 tyg. i wszystko bylo w porzadku w ciazy i nadal jest ;-)
image
image
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
uff, dzięki, uspokoiłyście mnie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja bralam od 4 tc ale to tylko dlatego, ze tak szybko sie dowiedzialam
Amelia Zofia 1225g, 43cm:) jestem mama!

image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam jakoś od 7 czy 8 tc. :)
a później jeszcze witaminy dla kobiet w ciąży :)

a moja ciocia w ogóle nie przyjmowała bo niby jej lekarz nic nie wspomniał i dzieciaczek też jest zdrowy
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
nie ma to duzego znaczenia. wiadomo, ze im szybciej tym lepiej :) moj gin przepisywal mi od poczatku konskie dawki kwasu fol na recepte (silniejsze dzialanie) i dziecko zdrowe jak rybka :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja brałam od 25 roku życia :) czyli 2 lata przed heh :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
a to sie bierze do konca ciaży? czy jak?
kiedy przestać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja brałam do końca ciąży ... i chyba jeszcze na początku po porodzie (ale już dokładnie nie poamiętam)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
na pewno bierze się przez pierwszy trymestr
a później nie zaszkodzi

są kraje, gdzie kwas foliowy dodaje się do mąki (tak jak u nas jod do soli) - więc ciężarne (i inni) jedząc chleb "powszedni" też sumplementują kwas foliowy całą ciążę

wiele witamin/sumplementów dla ciężarnych, nawet na późniejsze trymestry, zawiera kwas foliowy
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
moja mama zawsze brała kwas foliowy w każdej ciąży, a piersze dziecko urodzila 39 lat temu :)
ja brałam przed ciążą ale sporadycznie jak pamiętałam, a teraz od 4 tygodnia ciąży
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
pierwsze miało być :) sorki za błąd
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Opinia została zablokowana przez moderatora
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Od 8 :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
w pierwszej ciąży zaczęłam brać od 6 tc w tej miesiąc przed zajściem:)
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja od roku się staram od roku biorę,zalecenia lekarza żeby przed ciążą zacząć brać.
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Emenems bierzesz cały rok bez przerwy??moja znajoma która również się stara o dzidzie to Pani ginekolog powiedziała że po 6 miesiącach musi zrobić przerwę niby nie można brać non stop
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
Mam przerwy mam, oczywiście i robię stale badania krwi kontrolne na zbadanie poziomu.także pełna kontrola:)te co się długo starają wiedzą jak to jest
Madness is the gift, that has been given to me!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
bralam od momentu ostawienia pigulek, przez pierwsza poroniona ciaze i dalej. Przestalam brac jakis czas po porodzie. Witaminy bralam przed ciaza i od drugiej polowy ciazy(lekarka uwazala, ze nie trzeba, pozniej zmienila zdanie, przy cukrzycy ciazowej nie moglam jesc tyle owocow ile chcialam, bo mi cukier skakal) i przez 13m-cy karmienia-za rada lekarki.

Ogolnie kwas foliowy powinno sie brac przy tabsach anty. Tak gdzies kiedys czytalam.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Brałam od 5 tyg.ciąży przez I trymestr później gin. kazał mi brać zestaw wit. dla kobiet w ciąży już bez kwasu foliowego bo był w zestawie wit., w I trym. można tylko kwas foliowy bez żadnych innych dodatkowych wit.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja zaczęłam brać przed obiema ciążami, ale teraz często zapominam i tak w kratkę wychodzi.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brałam kawas foliowy na 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę :)

Przeczytałam, że " Kiedy zacząć?

Najlepiej wtedy, kiedy w ogóle istnienie możliwość zajścia w ciążę (nawet jeśli jej nie planujesz) lub na 3 miesiące przed planowanym zapłodnieniem. Wady cewy nerwowej bowiem powstają na bardzo wczesnym etapie ciąży już w 4 tygodniu. W tym czasie jeszcze znakomita większość kobiet nie wie, że jest w ciąży! W tym przypadku profilaktyka ma ogromne znaczenie. "
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
pierwsza ciąża - od 6 tyg
druga ciąża - 3 miesiace przed :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja przy pierwszej ciazy tez jakos pozniej, wiec moja ginekolog kazala mi brac po 2 tabletki na raz. teraz bralam kilka mieisecy przed zajsciem w ciaze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Ja również zaczynałam 3 miesiące przed zajściem w ciąże, bo wszystko skrupulatnie planowaliśmy ;).
Dziewczyny uważajcie, żeby w witaminach nie było witaminy A- bo jej zwiększone spożycie w ciąży, szczególnie w I trymestrze, może powodować wady rozwojowe płodu.
Ginekolodzy generalnie nie zalecają witamin, albo zalecają w III trymestrze.
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 5
ja brałam kwas foliowy do samego końca czyli w sumie do rozwiązania, tak polecił mi leakrz, poza tym folik jest wskazany w czasie ciąży więc dalczego miałabym go nie brać cały czas.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
od 1 tygodnia ciąży do ok 20 tygodnia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
Brałam na miesiąc przed ciążą (bo zaszłam od razu) i brałam przez 3 miesiące ciąży.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
ja cała ciąże brałam folik oczywisćie były zróżnicowane pod względem skąłdku, inny na I i inny folik na pozostałe trymestry.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
ja zaczęłam brać kwas foliowy na długo przed tym zanim w ciąże zaszłam i chyba tak powinno być, bo ukłąd nerwowy kształtuj się w pierszych tygodniach p poczęciu więc nie wiem czy wtedy każda kobieta jest świadoma że w tej ciąży jest.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2
to prawda kwas foliowy trzeba łykać na co najmniej 3 miesiące przed rozpoczęciem starań o maluszka.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

Ja zaczęłam brać folik podczas antykoncepcji, bo lekarz powiedział, ze pigułki zaburzają wchłanianie folianów i w razie jakbym zaczęła starania o dziecko mogło by być go za mało w organizmie
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 2

bardzo dobrze, że tak świadomie podchodzisz do kwestii macierzyństwa, bo przecież taki folik to prawidłowo należałoby brać na 3 miesiące przed planowanym zajściem w ciążę
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

folik to trzeba brać jeszcze jak się jest na etapie starani o malucha, bo narządy kształtują się zaraz po poczęciu.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

Poczytajcie o syntetycznym kwasie foliowym... najlepsze dla rozwoju dziecka są foliany. Syntetyczny kwas może ten rozwój zaburzać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja to brałam folik na kilka miesięcy przed zajściem w ciążę, chciałąm na dużo wczęsniej przed porodem zabezpieczyć dziecko przed wadami cewy nerwowej, bo przecież układ nerwowy kształtuje się w pierwszych tygodniach od poczęcia a wtedy większość z Nas nawet nie wiem, że jest w ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja też już na 3 miesiące przed zajściem w ciąże brałam folik, chciałąm zapewnić mojemu dziecku odpowiednią ilość kwasu foliowego w organizmie, żeby prawidłowo się rozwijało.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zaczęłam już przed ciążą, bo planowaliśmy i się staraliśmy, ale jakoś po miesiącu zmieniłam na mama dha, bo oprócz kwasu foliowego ma też w składzie dha i witaminę D, a to równie ważne w ciąży. Wyniki miałam bardzo dobre, czułam się świetnie do końca ciąży. Teraz jak karmię to nadal biorę te same witaminy, żeby w mleku niczego nie zabrakło ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

miałam te same witaminy. no i zaczęłam też brać jakoś przed ciążą, ale nie pamiętam dokładnie ile... jedno jest pewne, przyjmowanie ich przed ciążą na pewno nie zaszkodzi, bo organizm wydali nadmiar minerałów, a przyjmie tyle, ile mu potrzebba.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przyjaciółka, doświadczona mama jeszcze w trakcie starań poleciła mi mama dha premium +, zeby dostaraczyc organizmowi codziennie solidną dawkę ważnych witamin i skladników aktywnych - przygotowałam zdrowy grunt, a że faktycznie swieynie sie czułam, to przyjmowalam ten środek przez całąl ciążę i nawet w trakcie karmienia, bo nie szkodzi maleństwu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

ja profilaktycznie przed ciążą zaczęłam brać suplement diety, szukałam tego który ma największą ilość kwasu foliowego w sobie, witaminy D i dużą ilosć naturalnego oleju DHA, który jest bardzo ważny dla rozwoju maleństwa już od pierwszych chwil. Po konsultacji z ginekologiem zaczełam barć mama dha premium +, nie miałam problemu z zajściem w ciążę jak i teraz nie mam problemów z żadnymi wynikami.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja zaczęłam już brać przed ciążą. Jak tylko zaczęliśmy starania kupiłam naturell folian, jest lepiej przyswajalny niż taki zwykły kwas foliowy. No i cena tez jest dobra, bo raptem 15 zł za 60 tabletek.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Właśnie mi znajoma mówiła niedawno o problemach z przyswajaniem kwasu foliowego, nawet sobie nie zdawałam sprawy z tego, że to może byc taki duży problem. Od razu tez kupiłam sobie folian, zamiast mojego zwykłego kwasu foliowego.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

a to jest ta zmetylowana forma?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ważne by suplementację wykonać wcześniej, ale czasu cofnąć się nie da, więc, najlepiej nadgonić i brać regularnie jak już się nie udało wcześniej. Warto też zakupić afrodytę do sprawdzania płodnego czasu, to tester owulacyjny ze śliny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To fakt, najlepiej suplementację zacząć jeszcze przed ciążą. Ale nie samym kwasem foliowym, bo to za mało. PTG zaleca też witaminę D, kwasy DHA, magnez i jod. Te 5 składników macie np. w mama DHA premium. Mój lekarz mi je zalecił jak na kontroli wspomniałam, że chcemy zacząć się starać o dziecko. Mam je brać teraz do końca ciąży.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

zamiast faszerować się zestawami suplementów, najlepiej zrobić sobie badania, czego tak naprawdę brakuje w organizmie. A najlepiej przyswajalny kwas foliowy znajduje się w zielonych warzywach, nie tabletkach.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

u mnie ciąża była planowana i zaczęłam łykać kwas foliowy na 3 mc przed rozpoczęciem starań o dziecko. Oczywiście robiłam wcześniej wszelkie badania i wyniki miałam w normie ale mój ginekolog zalecił mi suplementacje wcześniejszą, żebym nie miała problemów pożniej oraz żeby moje starania nie były zbyt długie.. zdecydowałam się na branie tabletek mama dha premium+ bo oprócz kwasu foliowrgo miał też inne składniki takie jak wit d3 czy kwasy dha, jod i magnez, które rekomenduje PTG. Udało mi się zajść w ciąże w 2 cyklu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

No tak ,pewnie dzieki tym witaminom zaszlas w ciaże.Slaba reklama
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Przeprowadzka- jaka firma? (36 odpowiedzi)

Jak w temacie, macie sprawdzona i niezbyt droga firme do przeprowadzek?Moze jakis forumkowy maz...

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Siłownia-Od czego zacząć,jak ćwiczyć żeby schudnąć (36 odpowiedzi)

Zapisałam się na siłownie,mam 5 kg do zżucenia po ciąży,jestem po dwóch porodach,najbardziej...

do góry