Widok

demonstracja 23-04-2016

organizowana przez miasto:
przejazd przez tunel
jedyny raz dozwolony dla rowerzystów

trzeba się zjawić licznie
i każdy powinien nieść napis
na fladze, na koszulce, na kasku, na rowerze

że chcemy takich samych praw jak kierowcy
czyli bezplatnego przejazdu tunelem
a nie przymusu czekania na autobus co pół godziny
proszenia o wpuszczenie, czy jest dla nas dość miejsca
i płacenia 3zl za 1300m tunelu, 2 x drożej niż taxi

to musi się dać zorganizować inaczej
nasz krzyk musi być widoczny i słyszalny
może jest jeszcze szansa
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 8
Bo państwo płaci za Twoje leczenie.
Jeśli ktoś tu napisze, ze płaci składki - sprawdźcie proszę ile one rocznie wynoszą i porównajcie z kosztami operacji czy leczenia chorób przewlekłych.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
Musiałbyś tych ludzi odpowiedzialnych za bezpieczeństwo się spytać o szczegóły.
Na prostej drodze wiele wypadków się zdarza, daleko nie trzeba sięgać, są zdolni...
A jak kierowca można zmieniać kierunek jazdy/pas i w ogóle tego nie sygnalizować?
Mieć za nic przepisy, a Policja przestrzega przepisowej jazdy?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Brawo! Dziewczyny, przyjedźcie tłumnie na demonstrację!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ależ autobus jest darmowy dla rowerów, wystarczy aby właściciel miał bilet.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
a z jakiej racji ty, albo inny urzędnik śmie dbać o MOJE zdrowie i bezpieczeństwo, wbrew mi?

jesteś jakaś klecha i chcesz mi też zaglądać do łóżka?! badać co robię u ginekologa? a łapy precz, zwyrolu!
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Tu nie chodzi o to żeby jechać tunelem rowerem, tylko żeby autobus przejeżdżający przez tunel był dla rowerów darmowy. Nie dość że jest drogi to jeszcze mało rowerów jest w stanie pomieścić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2
To przestańcie truć spalinami, blachosmrodziarze.
Rowery mają określone przywileje, ale mają też wiele zalet w stosunku do samochodów - dlatego są promowanym przez miasto środkiem lokomocji.

I bez płaczu mi tu, że nie pozwolono rowerzystom jeździć w tunelu bo to idiotyzm kompletny. Ani to zdrowe, ani bezpieczne.
Kwestia transportu zastępczego to już inna sprawa - która jak najbardziej podlega dyskusji.

A OC osobiste akurat rozsządnie jest mieć jeżdżąc na rowerze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2
czerwonypaszapasembrońitopórcobłyszczyzdala
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
"mógłby być BUSpas z jednego z dwóch pasów"
w wielu miejscach się zgadzam, ale akurat bus pas miałby sens tylko wtedy, jak są duże korki, żeby busy jeździły na czas

tam mają jeździć 2 busy - więc co ~15 minut jeden.... wydzielenie bus pasa na "taki ruch" mija się z celem...

ponad to... w którymś z artykułów jest napisane, że tunel będzie zablokowany jeśli miał by być korek - znaczy ktoś kto kieruje ruchem przed tunelem będzie zatrzymywał samochody, jeśli korek na wyjeździe sięga tunelu...

to znaczy, że przez tunel samochody będą tylko przejeżdżać, nie będą mogły w nim stać w korku... będą stały ZA i PRZED tunelem w korku

więc po pierwsze: busy będą jeździły pustym tunelem, więc specjalny pas jest nie potrzebny, a po drugie....

2 pytania:
1. po co 2 pasy?! po JAKĄ CHOLERĘ dwa pasy skoro mają nie dopuścić do powstania korków w środku tunelu
2. dlaczego argumentem różnych indywiduów jest to, że jest to dla rowerzystów 'niebezpieczne' ;)))) skoro samochody nie będą zalegały w tunelu?

śmiech na sali, szkopka i komedia...

zero logiki
przy budowaniu i przy wymyślaniu (na siłę) durnych zasad...

PO CO 2 pasy, skoro przez tunel będzie można tylko przejechać - a nie stać
w razie wypadku? jakiego wypadku?! na równej prostej drodze?!

jakie zagrożenie czeka na rowerzystów w tunelu?

myślałem do tej pory, że chodzi o spaliny....
ale ten zapis o wstrzymaniu ruchu gdy korek skutecznie kasuje ten argument

no więc jakie niebezpieczeństwa czyhają na rowerzystów w tunelu?!
głodni bezdomni?!?!
smoki?!?
wielkie szczury?!?

może zakładają, że to g*wno się zawali na biednych rowerzystów i się potopią pod gruzami...

no cóż... JEŚLI tak, to zakładam, że wg tych ludzi każdy samochód to PANCERNA amfibia ze skitranym wielkim wiertłem na przodzie żeby się w razie co wykopać spod gruzów... :)))
oraz, że specjalnie wyselekcjonowane i przygotowane busy (te dla rowerzystów) również są wodoszczelne
dodatkowo z tytanu i z zapasem tlenu i wody na jakieś.... 3-10 dni akcji ratunkowej gdyby się zawaliło...

czy na prawdę nikt nie kontroluje pracy tych ludzi? ;////
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wielu by chciało tak jak ty, nie musi być czerwony pas, mógłby być BUSpas z jednego z dwóch pasów, ale wiemy że nie przejdzie to. Tam korków nigdy nie będzie. Tak samo dali plamy z mostem wantowym, chodnika dla pieszych ani drogi rowerowej a Warszawa ma dwa takie mosty?
W Warszawie tego typu mosty są kompletne.
Ten Most Wantowy nazwany JP II dowodzi podejścia do mieszkańców Stogów i Przeróbki. A przecież z Westerplatte w sezonie ludzie pojechaliby w stronę Żuław lub Sobieszewa bardzo chętnie, czy do pracy też tam jeżdżą ludzie, na giełdę, na ryby...
Ludzie zza biurek wykonywali te ustalenia.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Powiedzmy że tak ciężko na prawym pasie wygospodarować metrowej szerokości czerwony pas dla rowerzystów...

Szkoda że 23-go nie będzie mnie w Gdańsku, we trzy rowery bym się zjawił...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1
Do tego podatku z paliwa się dokładam pełną gębą:P
Obowiązki na drodze mam takie same jak każdy inny uczestnik ruchu.
OC?
A ty je płacisz za chodzenie?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
"To dlaczego wszyscy brykami jeżdżą? "
bo ich nie stać na rower? nie wiem... bo są głupi jeśli by mieli dostać kase?

i jacy 'wszyscy'?
nie wszyscy, ja do pracy jeździłem długo rowerem - a teraz znam dużo osób które jeżdżą nawet nie mając za to kasy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To dlaczego wszyscy brykami jeżdżą? Bo przyjemniej wydawać niż zarabiać?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
dostajesz za jazdę w obie strony ;)
a stawka 1zł to minimum
więc minimum 20zł/1h - mało?
jest na forum temat ile ludzie zarabiają :D
powyżej 20zł wszyscy dostają łapki w dół xD
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli jednak 'mała' różnica, dostać 20 pln za dojazd a 100 za przejazd w obie strony, ale już darujmy ten oftop
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
sprawdź sobie ofertę np. blue media - kariera
tam jest napisane, że 1zł /km - ale to zależy od Twojej pensji ;)

nie wiem, czy jest dużo takich firm...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Jakieś źródło tego dopłacania 100 pln dziennie?
Bo zaraz pewnie wyjdzie, że nie *2,5 a 25 ale eurocentów i nie obie strony, tylko dojazd.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no to niezły mix ;)

a z tą biedą to nie wiem... jakiś rower po dziadku zawsze się znajdzie... a na samochód i opłaty niekoniecznie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tam, gdzie jest bieda nie ma pieniędzy na rower, bo najpierw trzeba zatankować samochód.
ps. miało być 5% lub co 20ty, wyszedł miks ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
do góry