Widok

depresja a tabletki antykoncepcyjne

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, czy któraś z Was miała stany depresyjne (bo nie wiem czy mogę u mnie nazwać to depresją) po zażywaniu tabletek antykoncepcyjnych? Próbuję znaleźć przyczynę mojego zachowania, bo już sama ze sobą nie mogę wytrzymać.
Ciągle jestem poddenerwowana, wkurzają mnie błahostki, ciągle obrywa się mężowi, do synka też brak mi cierpliwości. Jestem ciągle śpiąca, nie mam na nic ochoty, praktycznie wszystko i wszyscy mnie denerwują. Teraz też przed chwilą wyżyłam się na mężu, aż biedny wyszedł z domu bo już chyba nie daję ze mną rady :((( Wiem, że ta kłótnia była mega wyolbrzymiona przeze mnie... teraz to wiem :(

Dodam, że nie mam jakiś takich większych powodów do tego by tak się zachowywać. Męża mam wspaniałego, tak samo jak i synka (choć to bardzo żywiołowe dziecko :) ) Nie wiem co się ze mną dzieje, kiedyś taka nie byłam, dlatego wiążę to z tabletkami.

Tabletki antykoncepcyjne biorę od ok roku i tak mniej więcej od tego czasu zaczęłam być coraz bardziej nerwowa, ale teraz to już wogóle porażka.

Boję się przyznać przed sobą samą, że jest ze mną coś nie tak, tak samo jak boję się i zarazem wstydzę pójść do psychologa, dlatego narazie myślałam o odstawieniu tabletek i wypiciu czegoś na uspokojenie. Jeżeli okaże się, że to nie to to będę musiała pójść bo inaczej to stracę męża przez to moje zachowanie :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moze tarczyce zbadaj, o ile jeszcze tego nie zrobilas...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Skoro zauważyłaś, że jesteś bardziej nerwowa od czasu jak bierzesz pigułki to idz do ginekologa i zmień na inne. Jakie bierzesz?
Mi po porodzie lekarz zapisał trójfazowe. Byłam po nich małym potworem ;) po 3 miesiącach poszłam do innego lekarza, który bardzo się zdziwił, że ktoś mi przepisał tak mocne tabletki. Dostałam inne, delikatne jednoskładnikowe i wszystko wróciło do normy.
Trochę długo czekasz na zmianę. Szkoda czasu :)
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety może to być wina tabletek ..
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tarczycy nie badałam, nie wiedziałam, że można łączyć to z depresją.

Maua_mama tabletki miałam zmieniane już kilka razy. Przed ciążą brałam yasmine po których miałam objawy łysienia plackowatego. Po porodzie brałam jakieś inne ale po nich znowu miałam ciągle mdłości, aż myślałam, ze jestem w ciąży. Później lekarz zmienił mi na kolejne ale one też mi nie pasowały. Teraz biorę rigevidon. Fizycznie po nich czuję się super ale właśnie problem jest z tą psychiką.
Trochę ociągam się ze zmianą tabsów bo ciągle jest po nich coś nie tak. Chciałabym je odstawić tylko nie wiem czy nie przesadzam z tym stwierdzeniem, że po tabletkach anty można mieć "depresję"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tabletki antykoncepcyjne moga namieszac ostro w rownowadze hormonalnej, a za to odpowiada tarczyca. Znam osobiscie kilka kobiet (wlacznie z moja mama), ktore byly prawdziwymi zolzami, awanturowaly sie o wszystko i bez powodu, mialy wybuchy szalu, a po wizycie u endokrynologa i zazyciu odpowiedniej dawki euthyroxu jak reka odjal-znowu te same usmiechniete i bezproblemowe osoby ;) Proponuje nie "gdybac", tylko udac sie do lekarza i zrobic odpowiednie badania. Ta sennosc, o ktorej piszesz, tez moze wskazywac na tarczyce.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
To może być wina tabletek, ale nie musi. Tabletki antykoncepcyjne mają sporo skutków ubocznych, m.in. wahanie nastrojów.
Zamiast do psychologa, idź może do swojego ginekologa i skonsultuj to z nim. Może potrzebujesz innej dawki hormonów, innego preparatu. A może faktycznie na razie odstawić i poczekać na efekty.
Huśtawka emocjonalna to często wina naszych hormonów.
Myśl Zuzki by sprawdzić tarczycę, też jest niezła.

A na razie oddychaj i licz do stu dziesięciu;)

Ps. Ha;) Maua_mama była szybsza :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Sorki, że takie banalne pytania zadaję ale żeby dostać się do endokrynologa to muszę dostać skierowanie od lekarza rodzinnego czy jak?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie wiem, pewnie tak, ja zawsze chodzilam prywatnie, bo na nfz kolejki na kilka m-cy :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak, czego można się spodziewać.
Najpierw pójdę do ginekologa, bo tam kolejki krótsze :) zobaczę co on mi powie i później pójdę do tego endokrynologa, też prywatnie bo tak długo ze sobą nie wytrzymam:(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hej ja mam to samo ciagle leki ,i depresja odstawiłam tabletki bo wyzywałam się na mężu i synku tak że doprowadziłam ich do płaczu boże kiedy to minie bo już nie daje ra
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Sprawdzone sposoby na odchudzanie:) (65 odpowiedzi)

Cześć Dziewczyny! Podzielcie się swoimi sposobami na skuteczne odchudzanie:) Ja muszę zrzucić aż...

Co na okno do pokoju dziecięcego? (24 odpowiedzi)

Chcemy już powoli urządzać pokoik dla córeczki i zastanawiam się czy na okno najlepsze będą...

Jaki fotelik samochodowy polecacie? (93 odpowiedzi)

Witam. Chodzi mi o taki fotelik dla rocznego dziecka. Chcialabym aby posluzyl nam jak najdlużej....

do góry