Widok

dermatolog badania

Drodzy forumowicze I forumowiczki

Poszukuje lekarza dermatologa przyjmującego w ramach NFZ który przepisuje badania hormonalne.
Od kilku lat mimo, iż mam ich ponad 30 zmagam się z tradzikiem. Ile razy byłam u dermatologa dostałam receptę I pa.

Idąc prywatnie dostałam listę badań których koszt ok 700 zł, co nie jest małą kwotą

Czy może ktos zna lekarza deramtologa, który w ramach funduszu też dostrzega konieczność wykonania badań, czy badania są konieczne tylko na prywatnych wizytach, bo na tych w ramach funduszu ich nie potrzeba?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety nie znajdziesz dermatologa, który skieruje na badania hormonalne. Ja sama szukałam takiego od dobrych 10 lat, byłam u kilkunastu i mimo,że maści/kremy nic nie dawały i informowałam o tym następnego lekarza to i tak przepisywał mi to samo. Problem zaczął się jak miałam 28 lat i ewidentnie było to na podłożu hormonalnym, byłam też u ginekologów, którzy również nie dają skierowań na badania mowie tu o lekarzach na NFZ, bo prywatnie oczywiście nie ma problemu. Nie wiem z jakim typem wypryskami się borykasz, ja miałam duże, bolące i jednocześnie swędzące gule na twarzy i plecach. był moment że się wstydziłam wyjść z domu. Niestety będziesz musiała zrobić badania prywatnie, może zacznij od tych podstawowych żeby nie zbankrutować (testosteron całkowity, testosteron wolny, dehydroepiandrosteron (DHEA), hormony tarczycy, prolaktynę, hormon folikulotropowy (FSH), hormon luteotropowy (LH)) o badania na tarczyce i podstawowe z krwi poproś lekarz ogólną, zwróć uwagę na prolaktynę ona często jest przyczyną wyprysków na tle hormonalnym. Badania zrób w UCK są wiele tańsze niż gdzie indziej, mi wyszło 80zł taniej. Ja na obniżenie prolaktyny biorę dostinex (mi akurat wystarczyła chyba najmniejsza możliwa dawka) i od tej pory syfy pojawiają się sporadycznie i nawet mogę z domu wyjść bez tapety na twarzy. Z wynikami lepiej iść do ginekologa bo dermatolodzy na NFZ są po prostu kiepscy, nie wiem, nie chcą czy nie umieją leczyć jak w grę wchodzą hormony. oczywiście na własną rękę nic sama nie bierz nawet ziołowych, bo jak to hormony to można sobie całkiem je rozregulować, zrób badania i idź do lekarza niech przepisze leki i ustali dawkę. Pozdrawiam i życzę powodzenia w trafieniu na kompetentnego nie zlewającego lekarza.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dobrze jest też zrobić sobie badania próby wątrobowe, ale to można już u ogólnego lekarza poprosić.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chyba szybciej dostaniesz jakieś badania od ginekologa niż dermatologa.
Moja mama miała cyrki z cerą. Była u wielu lekarzy, leczyli ją na dziwne rzeczy, nic nie pomagało. Takie na chybił trafił. Dopiero prywatnie wszystko pozałatwiała, dostała diagnozę, leczenie i pomogło.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Zdrowie

Przedłużenie członka (7 odpowiedzi)

Dzień dobry. Darek z Łodzi z tej strony. Mam 40 lat i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość...

Najtańsza Apteka (71 odpowiedzi)

Dziewczyny podobno na Żabiance jest najtańsza Apteka, czy wiecie może o którą chodzi?

Cum on opinie (42 odpowiedzi)

Szukam opinii o specyfiku Cum on. Najbardizej zależy mi tutaj na informacjach o działaniu oraz o...

do góry