Widok

dobre ogórki kiszone, poproszę o przepis

lubię ogórki Lutkiewicz kiszone

ja daję sól, czosnek, chrzan, koper i to wsio . Są takie zwyczajne
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też wolę samorobne :)
dodaję : koper, czosnek i chrzan...
zalewa - 1 łyżka soli na litr wody :)
wychodzą bardzo smaczne :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
a liść wiśni, perzeczki czarnej? moja mama zawsze dawała i wychodziły pyszne.
słyszałam, ze jeszcze niektórzy dają liść selera. albo dębu, żeby twarde były.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja do tego dodaje jeszcze liść wiśni, są wtedy twarde i chrupiące.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zrobiłam 4 słoiki, wyszły chrupiące, dosolone i czosnkowe, ale jeszcze mi tam czegoś brakuje
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja dodaję jeszcze trochę ziaren gorczycy
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój wujek mi powiedział, że dodaje trochę cukru i ziaren pieprzu
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
poproszę o kolejne pomysły i jak robicie by nie miękły i nie robiła si dziura w srodku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja też robię ze zwykłego przepisu,tzn robiłam bo od zeszłego sezonu już je sobie odpuściłam.Prawie każdy słoik do wyrzucenie-ogórki miękkie i puste w środku. Słyszałam,że to zależy od ilości nawozu ale nawet te niepryskane bywały puste.
Przerzuciłam się na ogórki z przyprawą curry.Rewelacja i zawsze mi wychodzą :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Cytrynka - właśnie wczoraj moja 86-letnia sąsiadka mówiła jak wybierać ogórki do kiszenia :] muszą być mniejsze, nie grube i najlepiej żeby nie były całe zielone tylko z białawą-żółtawą skórką :] takie jak tu :] http://www.wielkapysznosc.pl/kiszone-ogorki/

jeśli ktoś potrzebuje liście porzeczek/winogron/wiśni - to zapraszam ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moja babcia lat 87 kazała mi namaczać w misce z wodą przez kilka godzin ogórki przed kiszeniem. Sprawdziło się, są chrupiące po ukiszeniu. Chodzi o to, by naciągnęły wodę przed kiszeniem

wujek zaś, który robi wspaniałe ogórasy, twierdzi, że trzeba je przez 2 dni położyć, aby zwiędły, to po włożeniu do słoja i zalania wodą od razu ładnie zaciągną wodę słoną.

bądź tu mądry człeku
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
...wszystko zależy od ogórków jakich używacie - są różne odmiany i są różne sposoby uprawy ich...
image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
słyszałam ,ze do takich ogórków nie można dawać soli jodowanej bo wychodzą gorsze.. Tylko n.p. kamienną NIE jodowaną..

Może to oto chodzi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super są te wskazówki :)) co dom to inne rady :))
Ja robię swoje ogóreczki od kilku lat, wg przepisu mojego taty. I w zasadzie nie różnią się w przepisie od tych podanych powyżej (łyżka soli na litr wody, chrzan, czosnek, koper). Ale zawsze było też ważne by ogórki były dość małe i prosto z krzaka, jak najświeższe, bo te które leżą długo na straganie nie wyjdą twardziutkie :) Też słyszałam, że sól powinna być kamienna. Ja robiłam dotychczas ze zwykłą jodowaną i też wychodziły dobrze.
W tym roku nastawiam się na tzw. sałatki szwedzkie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czy ogórasy kiszone tzw na zimę:)w słoikach trzeba pasteryzować ?czy wystarczą dobre nakrętki z wciągniętym wieczkiem ?
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiszone specjaly maja bardzo dobre kiszone ogorki https://kiszonespecjaly.pl/pl/menu/ogorki-kiszone-179 i sok z kiszonych ogorkow
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

Gdzie w Gdańsku kupię móżdżek cielęcy? (11 odpowiedzi)

Orientuje się ktoś gdzie w Gdańsku mogę kupić móżdżek cielęcy?

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

urodziny w restauracji (3 odpowiedzi)

Witam. Planuję zrobić 30-te urodziny dla rodziny i paru znajomych w jakimś barze lub restauracji...

do góry