Widok

fotelik samochodowy 9-13 czy 9-36 kg ?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
dziewczyny jeszcze mamy trochę czasu do zmiany fotelika samochodowego, ale już rozglądam się co jest dostępne na rynku,
nie wiem tylko na jaki przedział kilogramowy się zdecydować, czy brać pod uwagę foteliki w przedziale 9-13 kg, czy też 9-36 kg
szczerze mówiąc bardziej pasuje mi druga opcja, jeden wydatek i fotelik stacza na długo
a jakie są Wasze opinie i doświadczenia w tym temacie ? na foteliki w jakim przedziale kg się zdecydowałyście i dlaczego ?
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
salambo 9-18 zdecydowanie
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
chyba chodzi Ci o przedział 9-18?
dla syna najpierw mieliśmy fotelik 9-18 a dopiero później kupiliśmy 15-36. nie wyobrażam sobie żeby dzieciaczka z nosidełka włożyć od razu do fotelika 9-36. te do 18kg rozkładaja sie do spania a te do 36 ewentualnie sie odchylają. mój syn dużo spał w aucie także to było dla mnie bardzo ważne, by było mu wygodnie. z reszta te foteliki sa mniejsze i lepiej trzymaja malucha. wkładki w tych do 36 nie przemawiaja do mnie
takie jest moje zdanie
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
no fakt miało być 9-18 ;)
myślałam o takim http://mamaija.pl/index.php?CategoryID=62&TargetByProducent=0&DepartmentID=6&ProductID=3142
myślałam że ta pozycja spoczynkowa polega właśnie polega na tym, że dziecko jest w pozycji półleżącej
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy jeszcze ktoś mógłby się wypowiedzieć? Dziadkowie zamierzają Młodemu na chrzciny kupić fotelik i zaproponowali taki właśnie 9-36 (ale też nie jestem przekonana). A widziałam też wersję 9-25kg - może właśnie rozwiązanie pośrednie byłoby dobre?
I jeszcze jedno pytanie - jakiej firmy polecacie, żeby niekoniecznie z tych najdroższych, a jednak był bezpieczny?
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
niestety nie nalezy w tej kategorii patrzec na finanse
tez uwazam ze 9-18 zdecydowanie

wczesniej chcielismy tez taki do 36 bo to all-in-one ale wygrala opcja do 18kg

czemu? wez dziecko i sprobuj zamocowac je do fotelika 9-18 i 9-36
sama bedziesz wiedziala w ktorym dziecko wyglada na zdecydowanie lepiej chronione
po prostu

my jak zobaczylismy na zywo fotelik 9-36 (taki naprawde dobry) a obok stojacy 9-18 podjelismy od razu wiadoma decyzje
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Tez wydaje mi się, ze 9-18 zdecydowanie!

My przesadzilismy córke około 1o miesięcy do fotelika 0-18 (!!!!) czyli teoretycznie powinien byc jeszcze bardziej dostosowany dla takiego malego dzieciaczka niz 9-18 a i tak mialam wrażenie, że córka w nim "pływa" i ze jest za duży...

A co dopiero 9-36 czyli fotelik przeznaczony nawet dla dzieci w wieku 7 lat...
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
9-18. Jestesmy swiezo po zakupie fotelika, wlasnie w tym przedziale. Tez rozwazalismy 9-25. 9-36 nie wchodzil w gre (za duzy przestrzal wagowy). 9-25 odradzal nam sprzedawca. Zreszta, jak cos jest do wszystkiego to na ogol jest do niczego. Lepiej dziecko chronic po kolei, niz potem zalowac... A taki fotelik o mniejszej rozbieznosci wagowej jest lepiej dopasowany do figury i potrzeb malutkiego dziecka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam bebe confort iseos tt
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najprawdopodobniej kupimy Maxi Cosi Mobi - fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy :] on jest z dziwnego przedziału wagowego ;) bo 9 - 25 kg :P


Chcieliśmy wcześniej 9-18 Ramatti Formula Classic(z krzyżowymi pasami)... ale jednak po obejrzeniu programu w tv i późniejszym poczytaniu w sieci co i jak - postanowiliśmy kupić fotelik montowany tyłem


pisałam do firmy Ramatti czy przypadkiem nie planują wprowadzenia na rynek fotelika z krzyżowymi pasami i montowanego tyłem... niestety nie... i zapraszają do siebie, jak Gabryś skończy 3 lata ;) (czyli jazda przodem będzie bezpieczniejsza) - to jest uczciwa firma :]
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a do jakiego wieku dziecko jeździ w foteliku o przedziale 9-18 kg ?
kombinuję różne opcje :)
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mój młody jeździł do niecałych 5lat. bebe confort miał rozszerzane boki także z ciasnotą nie było problemu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No wlasnie do jakiego wieku dziezku jezdzi w 9-18 :) tez musimy zakupic dla prawie 2-letniej corci i tak kombinuje :)

Tez mysle o MAxi Cosi Mobi :)
ale generalnie chyba odpuszcze sobie przedzial 9-36... te foteliki raczej kiepdko rozkładaja sie do spania, a moja Mloda na dluzszych trasach kima :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
9-18 zdecydowanie. Moj synek bedzie mial w sierpniu 4 latka i wazy ok 14kg, jeszcze troche w nim pojezdzi ;) .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
zdecydowanie 9-18kg

mojej koleżanki synek jeździł w nim do 3,5 roku, ale on jest wysoki i wazył wtedy już 18 kg
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My kupiliśmy Jaśkowi 9-25kg z firmy coneco:) Jest super!! Regulowany-oparcie,wysokość,z certyfikatem-Jaś czuje się w nim świetnie i w końcu widzi świat z innej perspektywy. A nie tyłem do jazdy ;)
Zapraszam na stronę: http://polecanki.pl

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My mamy 9-36 Britax Evolva. Moim zdaniem jest super. Synek jeździ w nim od 9 m-ca życia i skończyły się problemy z marudzeniem w foteliku (w poprzednim wytrzymywał maks 30 minut).
Fotelik można rozłożyć, więc jeśli już zdarzy mu się przysnąć, to można go bez problemu położyć.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
szminko a do 9 miesiąca jeździł w pierwszym foteliku z przedziału 0-13 ?
Emilia 14.11.2009
Szymon 05.01.2011


DZIĘKI SZATAŃSKIEJ PYSZE JEDNYCH NIE SŁUCHAM, DRUGICH NIE SŁYSZĘ
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mysmy sie przymierzali do evolvy
ale obok stal dla porownani king plus
i jest meeega roznica miedzy do 18 a do 36kg

wzielismy ten mniejszy
image
2rabbits.eu - pościele, kocyki i przytulanki dla maluchów
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Salambo my kupuliśmy naszym dziewczynkom 2 identyczne foteliki kilka mies. temu i jesteśmy bardzo zadowoleni.
Mamy Baby Design - Espiro Optima 0-25 kg.
Masz też wersje PRO od 9 kg.

Foteliki są bezpieczne, mają wszystkie atesty itd itd. ;-)
Cena fotelika to ok 380-400 zł.

Takie dwa mają moje bąble
image

To jest PRO 9-25
image

Wersja od 0kg ma miękką wkładkę redukcyjną dla najmłodszych. Poza tym foteliki posiadają dodatkową osłonę IMPACT SHIELD, którą używa się powyżej 15 kg., kiedy to do zapinania dziecka używa się już samochodowego. Ochrania ona dodatkowo brzuszek maleństwa.

Foteliki te mają fajną kolorystykę. My mamy czerwone (poppy) ale ekstra są też fioletowe (purple)

http://www.bangla.pl/foteliki-samochodowe/9-25-kg/baby-design-baby-dreams-fotelik-samochodowy-espiro-optima-0-25-kg-p5711.htm
www.naszekobiece.fora.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A kiedy przesadza sie dziecko z fotelika do 13 kg do następnego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Teoretycznie wtedy, kiedy czubek głowy zaczyna wystawać poza górną krawędź fotelika lub wtedy, kiedy dziecko osiąga wagę 13 kg. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wkleję jeszcze tekst z fotelik.info.pl:

"3. Kiedy zmienić fotelik na większy?
Podstawowe kryteria zmiany fotelika na większy to:

1) waga dziecka przekracza dopuszczalny limit dla danego fotelika

2) dla fotelików 0-13 kg - głowa, a dla pozostałych fotelików - linia oczu wystają ponad górną krawędź oparcia fotelika

3) pasy uprzęży fotelika nie dają się poprawnie zapiąć,
(problem zbyt krótkich pasów pojawia się głównie w wąskich fotelikach 0-13 kg, najczęściej w okresie zimowym)"
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Super dziekuje :) BO ja mam 6 miesieczne dziecko ale troche klopsik 9 kg i balam sie ze nie damy rady przetrwac w naszym foteliku :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mag81, dacie radę. ;) Ja Młodego przesadzałam dopiero jak ważył ok 11 kg i miał ponad 13 miesięcy, więc wydaje mi się, że powinniście jeszcze "trochę" wytrzymać. Tym bardziej, że maluch musi sam mocno i stabilnie siedzieć, żeby mógł w miarę bezpiecznie podróżować w większym foteliku. :)

Faktycznie niezły klopsik z Twojego maluszka. ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Twoja logika dobrze Ci podpowiada, że lepiej 9-36 kg bo starczy na dłużej i zaoszczędzisz pieniądze, bo nie będziesz musiała dodatkowo przesiadać dziecko na kolejny fotelik...
Ale niestety jak okaże się że 9-36 kg jest źle dopasowany (prawdopodobnie tak będzie )to tak jakby dziecko w ogóle nie jeździło w foteliku. Więc polecam wszystkim rodzicom pójść do sklepu i przymierzać z dzieckiem każdy fotelik. I przy wyborze fotelika kierować się dobrem dziecka a nie dobrem własnego portfela. W końcu taki fotelik może uratować naszemu dziecku życie.
Oczywiście kategoria wagowa to tylko jedna kwestia przy wyborze fotelika dlatego polecam zgłębianie wiedzy. Może warto zacząć od tego http://foteliki-cybex.pl/pomoc/najwazniejsze/#
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1

jezeli nie chcesz wydawac fortuny na fotelik, a liczy sie dla ciebie bezpieczenstwo i wygoda dziecka to warto pomyslec o zakupieniu smartkidbelt. fajny wynalazek, przystępny cenowo i dobry jakościowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Powyżej 15kg można też z takiego adaptera Smart Kid Belt korzystać :) nawet jak nie na co dzien to do taksówek itd to super wygodna rzecz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

my wlasnie z niego korzystamy bo to wygodna opcja, tez do taksowek
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Chciałbym Wam wszystkim polecić sprawdzić strone, na której znajdziecie ofertę producenta najróżniejszych fotelików dla dzieci, w tym np. nosidełka samochodowe . Jeżeli jesteście zainteresowani ich ofertą, to wszystkie informacje o ich produktach znajdziecie na stronie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

Laserowa korekcja wzroku (45 odpowiedzi)

Czy któraś z Was poddała się temu zabiegowi? Możecie polecić jakąś klinikę, lekarza, koszt? Jak...

Kasza manna do butelki (27 odpowiedzi)

hej Dziewczyny jakie proporcje dajecie tak żeby dziecko piło kaszę manne z butli. Cukier...

do góry