Widok

gastrolog dziecięcy

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Polećcie jakiegoś gastrologa dziecięcego ,oprócz dr Marka bo ten niestety nie potrafił nam pomóc .Jestem tak zdesperowana , że zastanawiam się czy nie jechać do jakiegoś profesora w Warszawie - zaparcia od 1,5 roku u 2 letniego dziecka :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dr Banach nfz w szpitalu kolejowym, albo dr Chełstowska prywatnie w Sopocie. Oboje gorąco polecam!
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

brodzicki z gdańska
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dr Radys swissmed
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Co u was oznaczają zaparcia autorko? Bo moja corka robi kupke co drugi dzień i powiem ci ze byl okres ze panikowalam. Najpierw poszlam do pediatry to powiedziala ze spokojnie dziecko nie wstrzymuje nie placze po prostu ma taka powolna przemiane materi. Polecila mi produkt bez recepty i tyle. Ja nadal uwazalam że cos jest nie tak i poszlam ba wizyte do gastrologa i powtorzyl mi to samo co pediatra wiec moze panikujesz tak jak ja niedawno? I bywalo ze kupka była co trzeci dzien. Bez placzu bez cyrku siadala robila i tyle
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

oj nie kochana,tak jak pisałam walczymy od kiedy córka skończyła 3 miesiące ,czyli ponad 1,5 roku.Miala różne badania USG zagegajace w całym jelicie masy jałowe ,wlew doodbytniczy kontrast nie wydalony .Pęknięcia odbytu .gluten i mukowiscydoza wszystko badane. Jest na xennie ale ile można .Ona jeszcze nie rozumie że ma kupkę zrobić .Teraz to ewidentnie wstrzymuje ze strachu .Sama jestem pracownikiem sł.zdrowia o kupkach zaparciach mogłabym gadac godzinami ale tu już nie mam pomysłu .Nie moja droga nie panikuje :(
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

A dlugo tak umie wstrzymac ile dni? U nas najdluzej to 3 dni. Tez ratowalam xenna dla dzieci i czasem jeszcze daje. Trzymam za was kciuki mam nadzieje ze bedzie dobrze jak bedziesz po wizycie u gastrologa to napisz co zalatwilas jak masz opory przed pisaniem tu mozemy meilowo.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziś 4 dzień,nie powinnam tak długo czekac,wiem.Gastrolog powiedział że max 3 dni i ew czopek
Myslalam ,ze da jednak rade.Niestety musiałam podać czopek.Najpierw bobki potem luźna aż wylewająca się.Dzieki za kciuki ,muszę się na ktoregos zdecydować,może ktoś z tych lekarzy wpadnie na inny pomysł .Dużo jest przypadków ,że dzieci poprostu z tego wyrastają .Może i moje dziecko czeka na ten moment :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ile dajesz xenny jak ja dawkujesz? Bo jak ja dawalam przez 2 dni 4 saszetki( czyli 2 na dobe) to czasem nawet przeczyszczalo. Musi byc dobrze nie ma innego wyjścia:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

2 saszetki na pół szklanki a i tak kupa co 2 dzień luźna wtedy ,i tak przez 2 tyg później zmniejszam na 1 saszetkę i juz jest problem .Muszę jeszcze spróbować dac może 1,5 saszetki a dopiero potem przejść na 1 saszetkę
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Może debridat by pomógł?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Autorko a probowalas lactulose mip? Ja córce nie dawalam ale dawala znajoma i chwalila sobie. Chodz i tak uwazam ze xenna jest najlepsza nie uzaleznia i zawsze dziala tak samo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pekniecia odbytu? przy takich objawach, ktore od półtora roku się ciągną, to powinni dziecko na oddziale polozyc do diagnostyki, na Twoim miejscu nie czekalabym na ambulatoryjna/konsultacyjna pomoc, bo to moze byc efektem czegoś powazngo, jakiejś wady wrodzonej, genetycznej, metabolicznej, endokrynologicznej...moim zdaniem bierz skierowanie i na badania idz z dzieckiem do szpitala.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

na lactulozie była na początku pediatra zaleciła nie było szału ,dr Marek powiedział że zamiast lactulozy to właśnie xenna lepsza (jakies argumenty podał dlaczego ale nie pamiętam).A o ten debridat to zapytam w aptece albo właśnie gastrologa .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

takie mikro pęknięcia nie nadające się do chirurga ,dr oglądał .A jeśli chodzi szpital to jak najdalej juz raz z nią tydzień byłam - z innego powodu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej mam ten sam problem z synem (2 latka). miesiąc temu trafiłam do dr Chełstowskiej(w poradni na zaspie na nfz i wcale nie sa długie kolejki) tylko u nas zaparcia sa tak kosmiczne ze jak nie dam czopka to nawet do 14 dni się nie wyprózni., tez mielismy ranki wokół odbytu. Na ten moment ptzyjmujemy 30 ,l lactulosy i robimy badania. od dr Chełstowskiej od razu dostalismy skierowania na hormony i nietolerancje pokarmowe. i wyszło ze mamy za duzo ft 4 i to sporo ponad norme. Zaliczylismy juz tez konsultacje z endokrynologiem i mamy kolejny szereg badań( włacznie z celiakia). Z moim małym jest o tyle problem że on mało pije i nie chce, wiec podtykamy co chwilę. ale mam nadzieję ze jak porobimy badania to dr chełstowska nam pomoze. polecam bo wydała siębardzo kompetentna i jak coś się dzieje to kaze przyjsc przed pacjentami i na pewno przyjmie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

debridat jest na recepte, nam nie pomógł
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

o super dzięki za info z ta dr ,moja celiaki nie ma ,tarczyca ok ,ale zawsze był problem z niedoborem vit d i zaburzona gosp. wap. fosf. oczywiście mówili mi, że nadmiar vit d powoduje zaparcia a nie jej niedobór.Wiec może podsune pomysl o skierowanie do poradni chorób. metabolicznych
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

moja też mało pije 2 szklanki dziennie + jogurt trochę zupy to gdzieś 3 szklanki a powinna pić szklankę co 2 h.Nie da rady w nią wmusic .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Brodzicki jest najlepszy. I jak trzeba od razu kładzie na oddzial. Naprawdę warto do niego iść.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

zdecydowanie dr Brodzicki, u naszych obydwu Dziewczynek bardzo pomógł. a dico peg junior próbowałaś?
image
SEMPER IN FLORE - DEKORACJE KWIATOWE SAL, KOŚCIOŁÓW, BUKIETY -http://semperinflore.eu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

dico peg to jest to samo co xenna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W xennie jest wiecej makrogolu. A jak dzis u was kupka byla ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie no co ty ,nawet nie mam nadzieji ,wiesz po czterech dniach wczoraj jak zrobiła to na dwa razy aż z pieluchy się wylewalo. Ona ma jeszcze tak, że chowa się do pokoju nie pozwala wejść i robi kupkę.W głowie jej siedzi ,źle się kojarzy pewnie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A cztery dni to taki max czy bywalo dluzej? U nas ta xenna zdzialala cuda poprostu bez problemu sie zlatawia. A jak np z suszonymi sliwkami je? Wiem ze tez pomaga sok z buraka ten jednio dniowy ale dzieci go nie zbyt lubia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

pije sok z suszonych śliwek ,czasem już ma dość to jej dam z malin ,nie chce jeść śliwek suszonych ,a nawet jak kiedyś jadła z gerbera to nie ruszalo jej,próbowałam też kaszke owsiana ze śliwkami Nestle też nic ,nigdy dłużej niż 4 dni jej nie przetrzymuje z kupka ,dr powiedział ,że 3 dni to max ,i tak zawsze ma najpierw takie bobki kamienie a potem luźna .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziś koleżanka mówiła o soku z kiszonej kapusty ale nie sądzę że to wypije :D Soku marchwiowego pić nie chciała kupie tego buraka jutro nie zaszkodzi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie kupuj z kiszonej kapusty bo na bank nie wypije. Moze sproboj ten sok z buraka ja tez daje jogurty naturalne np lubi activie do ziemniaków. Wiem ze pomaga tez babka plesznik mozna kupić w zielarskim
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

obstawiam, ze predzej wypije sok z kiszonej kapusty niz buraka...dzieci uwielbiaja kiszonki, kwestia tylko tego gdzie lezy przyczyna, żeby dziecku nie zaszkodzic. ja bym położyła dziecko na oddziale w celu dokładnej diagnostyki, gastrologicznej, endokrynologicznej, pisałas o zaburzeniach gospodarki fosfo-wapniowej- i co, nie leczycie tego? to jest nadczynnosc/niedoczynosc przytarczyc czy cos innego? przeciez takie schorzenia sie leczy i to po dogłębnej diagnostyce szpitalnej...idz prywatnie do brodzickiego, powiedz ze strasznie sie martwisz, bo do tej pory nikt dziecka nie zdiagnozował, wezmie was na odzdział, przebada dokładnie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Hej autorko i jak tam córka wypila ktorys z sokow? Pomogly chodź troszke?
U nas dzis jak po zlosci pojawil sie katar chyba jakas alergia ehhh zawsze cos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dziś zaopatrzyłam się w sok z kapusty i sok z buraka ,na pierwszy ogień poszedł sok z kapusty ale brało ja na wymioty (kupiłam taki z dodatkiem jabłka ),5 łyków wzięła .Mimo xenny kupki już 2 dzień nie ma .Ten fosfor wapń - tylko wapń był lekko podwyższony gastrolog uznał ,że nie ma powodu do niepokoju .Chociaż mi wciąż po głowie chodzi ta wit d.Mąż mój wraca do domu we wtorek to zrobimy jej poziom wit d + fosf wapń USG brzucha żeby już moc cos lekarzowi pokazać .~ Fajna spokój nam mamom nie jest pisany ,zawsze coś jak piszesz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moze jak drugi dzień nie ma kupki daj o jedna saszetke wiecej niz zawsze ja jak musze dac to dodaje do picia ze nawet nie wie ze cos tam ma. I pamietam ze dodatkowo pomogl na dicoflor krople dziennie 5 kropli i szczerze daje je caly czas. Mysle ze jutro juz na bank ci sie malutka zalatwi:)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

nie no dałam jej 2 saszetki dziś, jutro też dostanie ,trzech to się boję dac ...dicoflor dostaje od kiedy skończyła 3 tygodnie ,z przerwami oczywiście .Teraz zamiast dicofloru kupiłam trilac forte pomyślałam że może zmiana też coś pomoże .Daje jej 2 x dziennie po 5 kropli
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A do smaku xenny już się przyzwyczaiła i go lubi - boje się że przez tyle czasu to uzależnila się od niej :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Witam,moja córka również ma problem z wyproznianiem mianowicie robi kupkę co dwa dni ale z takim krzykiem i płaczem,prezy sie bardzo i w ogole nie da sobie dotlnac okolic intymnych. Czasami płacze z nią. Córka ma 1.3miesiace. Pediatra nie widzi problemu,nie chce zadnych badan zlecic,usg tylko ale wszystko dobrze. Ja już dawno obstawialam,że ma pęknie ta szczelinę odbytu ,byłyśmy w szpitalu w Wejherowie ale lekarz tez zauważył ranki,w sumie mówił żebym dużo smarowala tłustym kremem i tyle. A ja uważam,że to duży problem i nie wiem co mam z tym zrobić. Córka dużo pije,codziennie je jogurt naturalny,uwielbia ogórki kiszone,pije sok ze śliwek a śliwki daje do jogurtu,ogólnie je naprawdę dużo owoców i warzyw.Dzieki Wam wiem,że są badania ,ktore należy wykonać
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I dziękuję również za namiar do lekarza,na pewno w pon zadzwonię i się umówimy na wizytę.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moja Zuz na mikopekniecia.dostala maść na receptę pimafucort ,smarowalam nią okolice odbytu patyczkiem .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niby ona nie uzalenia tzn wyczytalam to w ulotce. U nas nigdy nie bylo placzu cyrku przy kupie po prostu bylo tak ze nie miala potrzeby zachowywala się normalnie szalala bawila się jadla. Lekarka mi powiedziala ze sa ta tzw leniwe jelita bo mowie nigdy nie było placzu czy bolu brzucha. Jak przestalam się tym az tak przejmowac tzn sama sie nakrecalam i spasowalam i musze powiedziec ze to duzo pomoglo. A odnosnie diety nam pomogly tez w lato maliny dziennie jadla taki mały koszyczek , groszek, fasolka i slonecznik wszystko wiadomo swieze. A tak jak nie bylo juz okresu na te owoce warzywa to pomagaly orzechy laskowe włoskie. Duzo bym mogla o tym pisac
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

My chodzimy do dr Szarszewskiego w kolejowym. Zmagalismy sie prawie pół roku z zaparciami, po 3 miesiacach brania debridatu problem minął. Mamy też inne podejrzenie i lekarz sam proponował że da skierowanie na badanie(co wiąże się ze szpitalem), kazał się zastanowić i poobserwować dziecko, bo on uważa że obecnie nie jest to potrzebne. Także myślę że to dobry, wyważony lekarz- nie straszy bezpodstawnie ale też nie zleca badań jeśli nie widzi naprawdę potrzeby. Minus to to, że na nfz przyjmuje raz w tyg i na pierwszą wizytę czekaliśmy 3 miesiące.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

pimafucort? to jest na bazie sterydu...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

Tylko 4dni? Zazdroszczę... U nas jak nie było kupy 4dni to zaczęliśmy z dicopegiem, rok minął, mamy we wtorek wizytę u gastro, USG brzucha 10dni nierobienia w jelitach sa gazy, jest kupa, ale pani robiącą badania powiedziała ze pierwszy raz widzi taka anomalie ze brzuch miękki. Pediatra tez się dziwi. Anomalii ciąg dalszy dziecko robi po 18dniach bez prężenia, uśmiechnięte, kupa wygląda jakby max 2dni nie robił, fakt siedzi prawie godzinę, ale gdyby ktos go zobaczył pomyslalby ze normalnie codziennie robi, usmiechniety, zadowolony, w ciągłym ruchu. I waga jak byliśmy poprzednio u dr czekaliśmy na kupę (nie pamiętam który dzień) bylo 16,4kg, ostatnio dzień po kupie 15,7kg, wyobrażacie sobie taka masę nosic samej kupy? A to 3,5latwk! A u niego poza odstajacym (ale miękkim) brzuchem nic nie widac. Czekam do wtorku, ciekawa co dr Chełstowska stwierdzi, zaleci. Aaa dodam ze u nas nawet parafina poszla w ruch i co wieczór na noc dostaje 10ml!! A w dzień forlax, a wczesniej bylismy na d*phalacku 3x7,5ml plus parafina, zatem przekrój leków różnych efektu brak.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I jak tam dzis autorko mała wypila sok z buraków? Załatwiła sie? My dla odmiany walczymy z katarem uwazam ze to alergiczny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

d*pa za przeproszeniem ,zero kupy.Tzn chciała zrobić zamknęła się w pokoju weszłam do niej a ona "kupa " ,wiec ja szybko na nocnik (głupia teściowa dreczyla mnie że mam tak robić :/ )I nie zrobiła cholera .Czekam jeszcze jutro .Sok z buraka wypiła kilka łyków ale już więcej niż tego z kapusty .Jutro jej dam resztę ,może wypije więcej .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja mogę polecić dr Macieja Zagierskiego
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

zapisalam się do dr Radysa do swiss med najkrótszy termin ,Brodzicki ma zawieszona rejestrację
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

I kiedy wizyta? Daj znac co mowil dr moze jakies dobre rady ci zdradzi. Tez tak mielismy ze chciała kupkę ja szybko sadzalam i nic nie wychodzilo potem dalam spokoj i robiła w majtki a z czasem zaczela mowic mamo kupa daj szybko nocnik
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

5 go maja,muszę zrobić USG brzucha tylko w Gdyni jakoś ciężko tak na szybko nawet prywatnie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Acha i kupka była dzis ,fest rzadka, niania mi mówiła .Także się cieszę ,że obyło się bez czopka za to znów na xennie.Acha dziś kupiłam tą babkę wsypalam te ziarenka do activi jogurtu - puki co tylko pół łyżeczki na początek .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i super ze byla! No przy tych ziarnach trzeba duzo pic i to powinno pomóc. Nie martw się ze dajesz czesto ta xenne ona nie uzaleznia a naprawde pomaga. Trzeba byc dobrej mysli może jutro zrobi bardziej związana kupkę. Glowa do gory:) jak znajdziesz chwile napisz jutro jak te ziarenka czy pomogly. Aha nie wystrasz się jak wypije sok z buraka i kupka będzie innego koloru niz powinna
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję za słowa wsparcia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Niestety organizm się przyzwyczaja do podawanych leków i podnosi się dawki.Lactulosum działa inaczej niż wszystkie xenny, itp bo nawadnia masy kałowe, nie powoduje bolesnych skurczów jelit, działa, ale trzeba podawać regularnie małe dawki przed każdym posiłkiem aż unormują się stolce, można spróbować metody kombinowanej z syropem z fig( słodki i smaczny mój synek pił bez oporów)tj. rano lactulosum a później syrop figowy. Być może ma dzieciątko bardzo długie jelita i wtedy proces defekacji trwa dłużej niż standardowo.Diagnostyka wskazana.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

te zaparcia więcej niż na 100% maja podloze psychiczne. przestan dreczyc dzieciaka to samo przejdzie. "oj nie kochana,tak jak pisałam walczymy " " walczycie" to wlasciwe sformułowanie które powoduje u dzieciaka problemy. a lekaz to mamusi jest pilnie potrzebny taki od glowy....jak mamusia się zacznie leczyc to zaparcia samoistnie mina.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 7

Profesor Barbara Kaminska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kupki wczoraj i dziś nie było ,xenne pije ,ziarenka zjada .Jutro USG .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

To daj znac co na tym usg u nas wczoraj tez kupki nie bylo ale dzis juz byla. Jak te ziarenka dawalam i jeszcze czasem daje do zupy lub do activi i tez pomagaly wiec wam tez pomoga. Glowa do gory! :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej i jak
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

byliśmy na USG,wczoraj był 4 dzień bez kupki ,oprócz trochę popuszczonej w środę.Wiec w jelitach zalegalo.Dr powiedział że nie odbiega jakoś od normy bo większość dzieci w Zuzi wieku tak ma .Ale napisał,że liczna ilość zalegających mas kalowych .Spora ilość w podbrzuszu węzłów chłonnych ( pytał czy jakaś infekcja byla- nie było).Wczoraj była kupka po czopku ,mega rzadka więc nie wiem czemu nie zrobiła sama.Moglam ja przetrzymać .Ale juz w niej gnilo tyle dni to nie chciałam i tak cuchnelo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

witamina d w normie gospodarka fosf-wapniowa tez w normie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Hej jak tam majowka? Jak corcia kupka byla? Jestem ciekawa co wam lekarz powie czy jakies badania czy cos
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Moja córcia ma inny problem. W ogóle nie czuje potrzeby, żeby zrobić kupę. Może nie robić tydzień i nic. Brzuch miekki, nic ją nie boli. Staram się robić wszystko, żeby chociaż robiła 2 razy w tygodniu. A jak zrobi, to kupa jest mała, jak robiona codziennie. A czy do dr Marka są długie terminy na nfz? gdzie on przyjmuje?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najpierw na twoim miejscu poszlabym do pediatry jak nie placze nie ma bolow brzucha moze leniwe jelita ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Aga u nas tak syn ma tyle ze nawet co 18dni robi, brzuch miękki, dziecko aktywne, wesole, gastrolog zlecila badania i wyszlo ze choruje na celiakię, we wtorek idę z wynikami by powiedziała co dalej, ale pewnie przejdziemy na dietę bezglutenowa.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Byliśmy u dr Radysa w swiss med .Dr ok.Tylko córki nie zbadal ,nie sprawdził brzuszka, pupy itd ,jak to robił dr Marek.Chociaz ja się nie znam .Dużo mówił.Uspokoil nas tym ,że xenne brać może .Że rok brania nie zaszkodzi .Lepsze to niż nie robienie kupki .Zuzia musi nauczyć się wypierać kupkę.Ze musimy cierpliwie czekać aż dojrzeje do robienia kupki do nocnika.Mamy podawać błonnik (może być babka plesznik ),sadzac na nocnik 15 min po posiłku ale bez ciśnienia żeby się nie zrazila.Max 3 dni bez kupki.Potem czopek.Takze xenny mamy się nie obawiać .Acha xenna była ostatni raz w sobotę .Kupka była we wtorek i dziś .Także jakoś bez xenny ( nie chce zapeszac narazie ).Babkę dajemy do jogurtu łyżeczkę raz dziennie bo tylko w jogurcie córka zje.Dajemy i pilnujemy tego żeby dużo pila ,podoba jej się picie przez słomkę to kupujemy soczki ze słomka albo z kieliszka pije bo w rączce się mieści - ważne żeby było atrakcyjnie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ma może pani nr tel żeby się umówić na wizyte
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

(+48) 58 524 15 00
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Nie każdy problem z zaparciami to faktycznie problem dla lekarza. U Olka problem z zaparciami pojawił się gdy zaczęla się nauka nocnikowania. Ja mialam malo cierpliwości, on płakał, ja się denerwowałam, tym oto sposobem zraziłam go do nocnika. Na szczescie trafiłam na ten artykuł http://vitispharma.pl/niesw... który uzmysłowił mi moje błędy. Teraz pozmieniałam conieco i odrazu widzę poprawę :) moze tez u was tak jest :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja od siebie mogę polecić czeski błonnik. U nas działał super, ale po pewnym czasie córka chyba się na niego uodporniła. Wczoraj zaczełam dawać jej xennę i faktycznie zadziałała. Pytanie do osób które dają dłuższy czas xenne. Czy faktycznie jest tak, że organizm sie nie uodparnia na niego?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

moja córka pije xenne od roku ,odrazu 2 saszetki dziennie jej dałam ,puki co działa tylko mimo xenny kupka co 2 ,3 dzień ale tak było zawsze .
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Xenna nie uzaleznia ani nie mozna sie do niej przyzwyczaic.

Autorko myslalam ze cos więcej lekarz powie ze da jakieś skierowania na badania. No ale coz on wie lepiej po prostu trzeba uzbroić sie w cierpliwość
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lekarz nie oglądał wyników badań .Podetknelam mu chociaż wynik USG ostatniego .Dokładanie trzeba cierpliwie czekać .Uspokoił nas .To najważniejsze.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

lekarz nie oglądał wyników badań.

Uspokoił nas .To najważniejsze.

proponuje zmienić lekarza.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

do anonim Proponuje przeczytać wątek od początku albo chociaż moja wypowiedź nt wizyty u gasto .pzdr
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Córka od kiedy zaczęliśmy konsekwentnie pilnować ilości wypijanych płynów ,robi w pieluszke co 2 dni ,bez płaczu ,zbitej kupki .Wypija litr płynów .W wiekszosci soczki ze słomka z kartonika bio z Ikei ale cieszę się, że chce je pić .Puki co xenna poszła w zapomnienie .Nie chce zapeszac ale wydaje mi się ,że jesteśmy na dobrej drodze :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

No i super a babke dajecie i jogurty naturalne?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

babkę dodajemy 1 x dziennie lyzeczke do activi albo innego jogurtu lub serka homo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

no to wszystko jasne. dajesz dwuletniemu dziecku litr płynow, gdzie większość to soczki.. do tego activie i serki homo... kobieto, nawet danonki sa od 3 r.z... nie chce nawet myślec co jada poza serkami i activiami...nie dziwne, że jelita nie pracują jak trzeba...daj dziecku WODE do picia i jogurty naturalne, a zamiast soczku jabłko czy inny owoc...
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 4

Proszę mnie nie oceniać , nie zna pani tematu a tym bardziej diety mojego dziecka .Nie chciało się pani przeczytać wątku od początku ,pani sprawa .
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 1

Mami to super ze jest poprawa trzymam za was kciuki ! Nie patrz na opinie innych jak ktos nie zna tego problemu to nie zrozumie
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0

Dziękuję
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

A ta babka ma jakis smak? Czy dziecko może ja wyczuć? I gdzie ja kupić?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

babka jest bez smaku,można ją zmielić ewentualnie w mlynku do kawy lub moździerzem ,bo są to ziarenka jak od kiwi np .Zmienia konsystencję jogurtu lub mleka - trochę gestnieje.Kupic można na Eco półkach np w Tesco .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

dr Jacek Brodzicki.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Corka zaczela wyprozniac sie nanocnik.Pokazala jak ładnie umie zrobic kupke na nocnik,nagradzam ja czasem szantazuje ale staram sie zeby wprozniala sie codziennie by nie doprowadzac do zatwardzen.Nie jestesmy na xennie od miesiaca od kiedy zaczela robic na nocnik.Tak jak powiedzial gastrolog musiala nauczyc sie efektywnie przeć zeby sie wyproznic .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

hej, czy wiecie może gdzie przyjmuje jeszcze gastrolog dziecięcy na NFZ ?? wiem już, że na Powstańców Warszawskich Copernicus, ale termin na grudzień :(
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Idealny krem do twarzy (68 odpowiedzi)

Pomijam fakt, że dla każdej skóry dobre jest coś innego :) , ale piszcie, który krem zachwycił...

Jak długo wchłania się szczepionka Rotarix? (11 odpowiedzi)

Zaszczepiłam synka przeciwko rotawirusom. Po ok 2 godz. po szczepieniu karmiłam go i sporo...

ile lat miało wasze dziecko gdy nauczylo sie jezdzic rowerem (28 odpowiedzi)

Obecnie syn ma 4 lata nie potrafi, nie chce jeździć, lubi biegowy i tak mu pozostało. Czy...

do góry