Widok

ogrzewanie podłogowe - podział na strefy

Poproszę o komentarz Użytkowników.
Interesują mnie korzyści kontroli kosztów zużycia gazu dzięki takiemu rozwiązaniu ALE przede wszystkim komfort dostosowania temperatury w poszczególnych strefach (z liczenia kabli wychodzi mi 9 stref) do potrzeb domowników.
Temperatura powyżej 21'C jest dla mnie mordercza ale zimą, w łazienkach 22'-23' C to miodzio. W sypialni 18'-19' C to maks...

Jak oceniacie to rozwiązanie?
Jakie macie uwagi?
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Przy ogrzewaniu podłogowym najprawdopodobniej będziesz ustawiać jeszcze niższe temperatury. Inne jest subiektywne odczucie ciepła przy ciepłej podłodze a inne przy kaloryferach. Zatem sama idea jak najbardziej ok.
Jedynie mam uwagę w kwestii łazienek:
Jeśli godziny korzystania z nich są "zrutynizowane" nie ma większego sensu grzać ich mocniej całą dobę.
Ja bym dał zwykły grzejnik łazienkowy (plus, że można na nim ręcznik wysuszyć) zapewniające stałą temperaturę rzędu 20-21° a do tego dołożył ogrzewanie podłogowe, ale elektryczne, załączane na 2-3 h w godzinach "kąpielowych", dające ciepłą podłogę.
Częsta zmiana temperatury podłogi przy ogrzewaniu wodnym nie ma sensu i jest wręcz niewykonalna. Za duża jest bezwładność cieplna wylewki.
A ogrzewanie elektryczne podgrzewa praktycznie tylko płytki podłogowe.
Ot.. taki pomysł do rozważenia :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, tak...! Dobij mnie "pomysłami do rozważenia" :)
Teraz rozumiem dlaczego wykańczanie domu określa się zwrotem "wykańczam się"...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mi to mówisz? ;>
Sam się zastanawiam, czy życia mi wystarczy. A jedynie remontuję małe mieszkanko :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Mam u siebie ogrzewanie podłogowe wodne i szczerze polecam takie rozwiązanie . Koszty zużycia gazu niższe niż przy grzejnikach naściennych . Uczucie ciepłej podłogi dla stóp to wyjątkowy komfort. W łazience grzejnik drabinkowy pozwala suszyć ręczniki ( niestety wolniej bo temperatura wody jest niższa ) i jednocześnie działa jako odpowietrzenie układu - wmontowany zaworek . Wiadomą zaletą jest równomierne grzanie całej powierzchni podłogi co pozwala na korzystne rozchodzenie się ciepła. Dodatkowa zaleta to nieskrępowana możliwość zagospodarowania powierzchni przy meblowaniu - przy grzejnikach naściennych mamy ograniczenia .Koszty jak wspomniałem niższe , ponieważ do podłogówki grzejemy wodę do poziomu 30-40 C , przy grzejnikach potrzeba grzać mocniej do 60 C. W każdym pomieszczeniu sterownik co pozwala dopasować temperaturę do potrzeb. Polecam !
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ambrozja dla oka i wyobraźni.
"nieskrępowana możliwość zagospodarowania powierzchni przy meblowaniu" - to jest TO :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Meble na kółkach i półki na rzepy.
Skryte marzenie każdej kobiety ;]
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dla mnie było to równie istotne jak rachunki za gaz ; w wersji z grzejnikami miałem "zajęte" ściany przy których nie można by było nic ustawić ( okna sięgają podłogi i nie ma parapetów z wyjątkiem kuchni i łazienki ) , a tak każda ściana jest wolna :)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Otórz (przy okazji ;)), z radością donoszę, że jestem Kobietą.
Poddałam się również testowi, który wykazał, że i mój mózg jest "kobiecy" :)
"Nieba bym Ci przychylił"...
Kobiet marzą a Mężczyźni "przychylają im nieba" i to jest piękne.
Niesamowite, ile jest najróżniejszych rozwiązań i możliwości. Czad!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Bardzo dobry tok myślenia !, każdy system ogrzewania podłogowego powinien mieć system regulacji strefowej, niestety tak nie jest.
Ogrzewanie podłogowe to najlepszy system grzewczy dający niskie koszty eksploatacji i wysoki komfort pod warunkiem że nad nim panujemy , a to już nie jest takie proste jak by się wydawało. Na rynku proponowane są różne rozwiązania niestety większość słabo spisuje się przy ogrzewaniu podłogowym. Gwarancją wysokiego komfortu i oszczędności są sterowniki o algorytmie regulacji FuzzyLogic wszystkie inne proste rozwiązania ON/OFF i tym podobne to będzie lipa, dyskomfort użytkowania i żadnej gwarancji niskich rachunków . Posiadamy ogromne doświadczenie w tym względzie służymy pomocą 518808502
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Wystarczy zamontować w każdym osobnym pomieszczeniu programowalny sterownik i temat kontroli mamy "z głowy" - działają one na zasadzie termostatu - ustawiamy wymaganą temperaturę dla pomieszczenia i rozdzielnica przy piecu kieruje odpowiednio przepływem wody . U mnie to działa bez zarzutu i zawsze mam osobną możliwość wyłączenia grzania z pieca ( gdy chcę np, długo wietrzyć pomieszczenie )
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ogrzewanie podłogowe może i jest skuteczne, ale moim zdaniem i tak nie jest to najbardziej wydajny system. Istnieją o wiele lepsze, które zagwarantują nam nie tylko odpowiednie ogrzewanie, ale również możliwość jednoczesnego korzystania z klimatyzacji oraz wentylacji. Mowa tutaj o systemie Feelco, który staje się w naszym kraju coraz to bardziej popularny. Powodem tego jest przede wszystkim fakt, że Feelco jest bardzo skuteczny i pozwala na łatwe dostosowanie temperatury wewnątrz domu do idealnego poziomu. Pozwala to na uzyskanie bardzo wysokiego komfortu mieszkania, a kolejnym plusem będzie również to, że cały system sterowany jest automatycznie.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja myślę, że warto przeczytać sobie ten artykuł: http://w-instalacji.ecohost.pl/co-musisz-wiedziec-o-ogrzewaniu-podlogowym/ i wszystko będzie jasne :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

W sumie nic ciekawego nie przeczytałam w tym artykule. Znalazłem w sieci bardziej rozbudowany tekst https://filar-instalacje.pl/czy-warto-zainwestowac-w-ogrzewanie-podlogowe/ . Tu masz poruszone wszystkie najważniejsze kwestie. Na pewno pomoże Ci podjąć właściwą decyzję. Ja mam u siebie wodne ogrzewanie podłogowe z panelami. I fakt, że ogólna temperatura jest niższa, ale odczycie jest lepsze, bo ciepło w stopy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Kiedy budowałam dom postanowiłam również wyznaczyć w nim odpowiednie strefy, tak więc jest strefa do wypoczynku strefa do jedzenia obiadu strefa do jedzenia śniadania (w kuchni mam wyspę i właśnie tam najczęściej jemy z rana wspólnie śniadaniem bo jest to najwygodniejsze). Mam również pralnie Nad którą się zastanawiałam ale obecnie widzę, ze było to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. Jesli szukacie wygodnych prefabrykatów do zabudowy, polecam stronę https://sklep.flexgips.com/zabudowy Jest możliwosć zamówienia takiej zabudowy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Najlepiej zatrudnić do tego naprawdę dobrego speca, który dobrze wszystko zaprojektuje. Możesz sobie spojrzeć tutaj - https://remont.biz.pl/ogrzewanie/projekt-ogrzewania-podlogowego/ i ogółem poczytać o projekcie takiego ogrzewania, no i funkcjonowaniu. Moim zdaniem warto :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Dom i mieszkanie

dekorator wnętrz (16 odpowiedzi)

czy ktoś mógłby polecić mi architekta wnętrz działającego na terenie trójmiasta? Chodzi nam o...

nnt. mieszkanie na parterze (71 odpowiedzi)

Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na parterze właśnie i proszę Was kobitki byście napisały...

Brama garażowa (24 odpowiedzi)

Witam,poszukuję firmy z okolic Redy, Wejherowa, Rumi która zajmuje się montażem i sprzedażą bram...

do góry