Widok

hej! macie jakiś dobry przepis na bigos????

Kobieta Temat dostępny też na forum:
bigosik ze świerzej kapusty na słodko a nie z kiszonej. mam straszna chęc na taki a moj przepis to jest z kiszonej kapusty wiec jak macie taki jak w tytule to prosze napiszcie:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnego przepisu to nie mam, robię na oko:)

Do garnka, w którym ma być gotowany bigos wrzucam pokrojoną kapustę, tak aby zajmowała prawie 3/4 garnka, dolewam wody 2-3szklanki, przykrywam i gotuję na średnim ogniu.
W międzyczasie do drugiego garnka wrzucam pokrojoną kiełbachę, boczek, łopatkę wieprzową (lub inne mięsko),dolewam trochę wody by mięso mogło się dusić. Następnie dodaję zgniecione 3-4 ząbki czosnku, pokrojoną dużą cebulę,pokrojoną marchew( daję jej sporo wtedy jest słodziej),seler,pietruszkę listek laurowy, ziele angielskie, majeranek,słodką sproszkowaną paprykę, pieprz, na sam koniec (gdy mięso będzie już miękkie) dodaję soli, można dać kostkę rosołową. Zawartość "mięsnego" garnka wrzucam do tego z kapustą. Gotuję na małym ogniu ok. godzinę, potem dodaje przecier pomidorowy i jeszcze ok. pół godz. na małym ogniu, sprawdzam smak i ewentualnie doprawiam. Na koniec wrzucam pokrojony koperek i natkę pietruszkę.
Najlepiej smakuje podgrzewany w następnych dniach.

Mi i moim ludzikom smakuje:)

imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Zawsze robię według przepisu http://broszka.com.pl/jak-przygotowac-dobry-bigos/ jest idealny.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Gdzie najczęściej szukacie przepisów na obiad? Posiadacie ulubione portale?

wypożyczalnia samochodów Radom
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Kulinaria

domowe wędliny (90 odpowiedzi)

robicie? proszę o przepisy... na początek ja podaję taki co znalazłam kiedyś w necie i jest...

Ciasta na komunię - gdzie? (9 odpowiedzi)

Polećcie proszę cukiernię (lub prywatną osobę) która upiecze mi w Gdańsku smaczne ciasta, sernik...

Przedstawiciel Thermomix (70 odpowiedzi)

Szukam przedstawiciela thermomix z Gdańska. Ktoś zna??

do góry