Widok

ile h po podaniu paracetamolu moge podac nurofen?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
syek goraczkuje. Lekarka kazała zbijac na przemiana temp nurofenem i paracetamolem. Podalam ten drugi ale po 2 h temp nadal wysoka. Po jakim czasie moge podac nurofen?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 7
Mysle ze jesli po 2 h goraczka jest wysoka to podaj drugi lek. Z tego co wiem zalezy ile maluch ma lat (miesiecy) to nurofen chyba mozna podawac co 6 godz a paracetamol co 4 godz. Ale najlepiej zapytaj sie lekarza a jesli goraczka nie ustepuje jedz na pogotowie

popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 3
Możesz podać nawet zaraz po sobie. Tylko pamiętaj o zachowywaniu odstępów między kolejnymi dawkami tego samego leku i nie przekraczaniu dawki dobowej. Więc jeśli podasz następny za szybko, to potem przez kilka godzin nie będziesz mogła podać nic.
No i pamiętaj, że np paracetamol zaczyna działać dopiero gdzieś po pół godzinie, może nawet później. Nurofen zadziała szybciej, ale też nie od razu.
popieram tę opinię 9 nie zgadzam się z tą opinią 2
Najlepiej zacząć od Nurofenu, który zbija gorączkę do trzech godzin, jeżeli temperatura nie spadnie, podajesz paracetamol w czopkach i znowu czekasz trzy godziny.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
tak jak piszą dziewczyny, możesz jeden po drugim z odstępami z ulotki. Jak jest bardzo źle to możesz co 2-3h.
Mój w zeszłym tyg przechodził 3dniówkę z wizytą na pogotowiu. Cały czas było między 39,7 a 40,2 ;/
Przy bardzo wysokiej możesz robić kąpiele, okłady na kark i żeby przynieść ulgę maluchowi, okład z kostek lodu owiniętych w np. tetrę na wątrobę (po prawej). Powodzenia!
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 9
co Wy dziewczyny piszecie!!!!
odstęp miedzy paracetamolem a nurofenem powinien być 4 h ! nie częściej! i tak na zmianę.
można też zimne okłady lub letnia kąpiel
popieram tę opinię 12 nie zgadzam się z tą opinią 9
ja też ostatnio podawałam na zmianę co 4 h
imageimage
image
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 0
mi pediatra też mówiła o 4h
image
popieram tę opinię 7 nie zgadzam się z tą opinią 2
odstęp 4 h
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 3
Odstep 4h
(podawanie jednego po drugim moze uszkodzac nerki i wywolac reakcje alergiczne na oba leki. )
Ponoc przyjmuje sie ze dorosli moga je laczyc, ale dzieci kategorycznie nie.
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 2
Przecież nikt tu nie napisał, że podaje się jeden po drugim bez odstępu czasowego! Czytamy ze zrozumieniem :)
Mi dwóch lekarzy powiedziało, że jak dziecku nie można zbić bardzo wysokiej temperatury i różne sposoby nie działają to można podać kolejny czopek po 2-3h. Najważniejsze to zbić temperaturę.
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 1
Wiem, spoko, ale ktos wyzej napisal ze - Możesz podać nawet zaraz po sobie. Dlatego, tak to ujelam ;)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
"Możesz podać nawet zaraz po sobie. Tylko pamiętaj o zachowywaniu odstępów między kolejnymi dawkami tego samego leku i nie przekraczaniu dawki dobowej" Chyba chodziło, że "zaraz po sobie" czyli po jednej dawca i odczekaniu kilku godzin można podać drugi rodzaj.
image

www.facebook.com/MauaFotografia
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 9

Napisał, napisał... padło tu zdanie: "możesz podać nawet zaraz po sobie".
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Po nurofenie paracetampl można dac już po godzinie.ważne żeby podawać np.nurofen co 6 godzin i paracetamol co 4 godz.przerwy muszą być zachowane regularne między tymi samymi lekami
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Bardzo konkretnie wyjaśnione.
Narazie robię okłady i 19 był nurofen więc poczekam do 1 i podam kolejną dawkę syropu.
Dziękuję takiej odpowiedzi szukałam pozdrawiam wszystkie mamy- tata
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Jest taki syrop przeciwgorączkowy Kidofen Duo. Moje dzieci dobrze go tolerują i co najważniejsze szybko i na długo zbija temperaturę.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
Nie dopisałam , że to połączenie paracetamolu i Ibuprofenu.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
I w top a (szukałam) pozdrawiam wszystkie mamy- tata
1 rok temu~Janusz
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A mi mówił ze mogę nawet po godzinie podać i nie mam czekać.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

co 4 godziny
polecam artykuł https://mamaginekolog.pl/goraczka/
i kalkulator ile mozna dac dziecku leku p/bolowego
https://mamaginekolog.pl/kalkulator-objetosci-syropu-przeciwgoraczkowego/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokładnie tak mówił mi mój lekarz. Można skrócić ten czas do niecałych 4 godzin, ale nigdy mniej niż 3,5 godziny różnicy między kolejnymi dawkami!
Wzorcowo- jedna dawka leku co 4 godziny.

Między czekam i obniża się gorączkę opłatami ( zamiennie) na czoło, kark, plecy, stopy itp. Można dodawać do wody i choć trochę śmierdzi, to ten sposób babci zawsze pomaga. Gdy temperatura nie spada, to wsadzić dziecko pod letni prysznic (4-5 stopni chłodniejsze niż ciało) I po kilkunastu- kilkudziesięciu sekundach wytrzeć. Przykrywać cieniutkim przescieradlem zamiast pościelą. Jest z tym morze roboty, dlatego przydziecięcej gorączce mamy zaliczają nieprzespaną noc
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie biuro podrózy najlepiej?? (5 odpowiedzi)

Chcemy leciec pod koniec kwietnia na wycieczke i nie wiem ktore biuro podrozy wybrac....

Lek, med ALEKSANDER PANOW - proszę o opinie. (13 odpowiedzi)

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa. Może któraś/ktoś z Was był u...

Dr Bogdan Koprowski . (30 odpowiedzi)

Czy któraś z was leczyła się u tego lekarza lub prowadziła ciąże jakie macie opinie ?

do góry