Widok

? ile zapłacić księdzu

Wesele bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Pomóżcie,

Muszę iśc i dac za ślub "co łaska" i nie wiem jak to w Trójmieście się kształtuje....

Za zapowiedzi osobno?

Wystrój kościoła też konieczny, jesli ślub skromny?

Z góry wielkie dzięki za pomoc!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja też dołączam się do pytania, mam ten sam problem, nie wiem, ile wypadałoby dać w Kościele, proszę o Wasze doświadczenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ZA ZAPOWIEDZI PŁACILIŚMY PO 50PLN, ZA ŚLUB 300PLN, A W ZWIOĄZKU Z TYM ZE SLUB BYŁ W OBCYM KOŚCIELE A PAIERY KONKORDATOWE I BIEŻĄCE WYPEŁNIAŁA MOJA PARAFIA TO TAM JESZCZE 200PLN

karola
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czy to przypadkiem nie przesada z tym "co łaska"? My za rezerwację terminu, ani za zapowiedzi nic nie płaciliśmy. A za ślub mamy zamiar zapłacić 200 zł. Dodam jednak, że ślub bieżemy w parafii nas obojga w zwykłym osiedlowym kościele. Czy to naprawdę za mało?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja myślałam że co łaska daje się 300 ale nie słyszałam o tym że coś się daje za zapowiedzi. Jeżeli za zapowiedzi po 50/os to myśle że co łaska wystarczy 200zł. Moim skromnym zdaniem 300zł za wszystkie opłaty kościelne to akurat. A zapowiedzi są konieczne czy można się bez nich obejść?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie w kosciele nie bylo co laska, po prostu padl tekst: "za spisanie protokolu nalezy sie 100 PLN"!!!!! szczyt wszystkiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Bez zapowiedzi się raczej nie da :)
z tego co wiem to 3 zapowiedzi w kolejne niedziele przed datą ślubu- z inicjatywą wyszedł ksiądz

ale w momencie gdy o tym rozmawialiśmy to nic nie wspominał o co łaska (ale później od innych usłyszeliśmy że się daje)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My bierzemy œlub w nie swojej parafii i płacimy 400 zł, a dla swoich parafian co łaska
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
z tego co wiem, to zwylke "co łaska" daje się po ślubie, więc można dać mało, albo wogóle i nie przejmować się tym, że spieprzą ceremonię na złość. Tak wogóle to z jakiej racji się płaci, to jest ich z****ny obowiązek. Nie dajcie się wrobić w jakąś kasę, zwłaszcza, za zapowiedzi. Przecież wszystko powinno być za darmo. Darmozjady i tyle!!!!!!!!!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie co łaska kosztowało 1200 zł i to bylo i tak z wieką łaską...............ogolnie historie z mojego miasta nadaja sie do gazety . To na co sobie pozwala proboszcz tej parafi jest bardzo zaskakujace i smutne jednoczesnie .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
300 chyba wystarczy? :-o
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Spokojnie wystarczy, my też tyle płaciliśmy (u Zmartwychwstańców we Wrzeszczu), nawet pytaliśmy księdza ile średnio ludzie dają i wyszło na to, że jest to akurat statystyczna opłata. Mnie też to bolało finansowo, zupełnie jak wszystkich, ale z drugiej strony skoro płacimy kolosalne ilości pieniędzy za wesele i salę weselną czemu tak bardzo buntujemy się przed płaceniem za użytkowanie miejsca, gdzie odbywa się w końcu "To Najważniejsze" :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my płaciliśmy 300 zł, a wcześniej za część nauk 200 zwiec wyszło razem i tak 500 zł, za zapowiedzi nic ( były tylko w parafii męża, bo tu ksiądź powiedział ze nie muszą być - byliśmy po cywilnym) co do wystroju, to zamawialiśmy bukiet na ołtarz i drugi kupiłam sama na obraz MB po uroczystości) - na ołtarz zamówiłam w ogrodnictwie kosztował 100 zł- powiedziałam zeby za tyle maksymalnie zrobili
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A nasze wydatki były następujące: 50zł nauki; 150zł sakrament; 50zł kościelny; i 150zł organistka. W naszym Kościele każdy otrzymuje swoją kasę....
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My zapłaciliśmy księdzu 300 zł choć on naprawdę nie chciał tych naszych pieniędzy powiedział że się nam przydadzą a jego jaest taki obowiązek aby udzielić nam ślubu!Trafiliśmy na fantastycznego księdza!ale chyba w każdym kościele jest inaczej!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Musze jeszcze dodać że braliśmy ślub w NIE NASZEJ parafii!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Wiolinka. A gdzie brałaś ślub. Faktycznie ksiądz wydaje się bardzo w porzadku. Może my zmienimy zdanie. :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
no i jeszcze organiście 150 zł,tak więc wyszło nie mało...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nam ksiadz d azu powiedzial ze ceremonia kosztuje 500zl.:( organistke mamy swoja ale i tak koscielnemu organisci8e musimy zaplacic 100zl.za to ze bedzie w razie czego o i oczywiscie dekoracja kosciola to osobne koszty6 strasznie tego duzo
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Kaśka-my braliśmy ślub w Gdańsku w MATEMBLEWIE! Teraz jest tam naprawdę pięknie
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Wesele

czy to dobry pomysł na prezent? (52 odpowiedzi)

Doradźcie mi proszę czy jednodniowy romantyczny wyjazd z noclegiem kolacją przy świecach i...

ile wódki, napoi na wesele...??? (68 odpowiedzi)

Hejka.... Forumki, które mają doświadczenie powiedzcie mi ile wódki, napi na 100 osób???

dobry...i nie drogi dentysta (50 odpowiedzi)

Hejka szukam dentysty dobrego ale żebym nie straciła majątku !!! mam sporo ubytków i pochłonie mi...

do góry