Widok
imię dla chłopca - pomożecie? :)
Hej Kobietki. Oczekuję synka... Dla dziewczynki miałam już tyle imion wybranych, a dla chłopca - brak pomysłu.
Nie chcę nazwać dziecka żadnym z najpopularniejszych imion - czyli na pewno odpadną: Jaś, Antoś, Franek, Kuba, Filip, Wojtuś.
Akurat te imiona całkiem mi sie podobają, aaaaale nie chcę żeby po nazwisku wołali mojego syna (tym bardziej, że nazwisko słabe).
Podajcie proszę jakies propozycje, pomysły :) Będę bardzo wdzięczna!
Przeglądałam imienniki ale jakoś nic mi nie rzuciło się w oczy. Podoba mi się Iwo ale to mąż się nie zgadza, bo "Iwko, Iwko, skocz po piwko" :P
Nie chcę nazwać dziecka żadnym z najpopularniejszych imion - czyli na pewno odpadną: Jaś, Antoś, Franek, Kuba, Filip, Wojtuś.
Akurat te imiona całkiem mi sie podobają, aaaaale nie chcę żeby po nazwisku wołali mojego syna (tym bardziej, że nazwisko słabe).
Podajcie proszę jakies propozycje, pomysły :) Będę bardzo wdzięczna!
Przeglądałam imienniki ale jakoś nic mi nie rzuciło się w oczy. Podoba mi się Iwo ale to mąż się nie zgadza, bo "Iwko, Iwko, skocz po piwko" :P
A dla chłopaków, to akurat miałam łatwo ;)
Grzegorz - mocne, dźwięczne, ładne zdrobnienia Grześ, Grzesiu; znane mi Grzesie są czarujące chłopaki, trochę może dranie, ale czarujące, ujmujące i zdolne,
Robert - mocne, ponadczasowe, międzynarodowe, ciężko zdrabniać, ale to imię krótkie, więc właściwie nie potrzeba zdrobnień; znane mi Roberty to uparciuchy, ale wrażliwe,
Mateusz - miękkie, wręcz aksamitne imię, ładnie zdrabniane Mateuszek, Mati; znane Mateusze to zdolne bestie, nieco zarozumiałe, ale wrażliwe i czułe,
Piotr - klasyk, wraca ostatnio do łask, ale nie nachalnie, ładne zdrobnienia Piotruś, Piotrek; zdolni, uparci, kapryśni, ale bardzo uczynni, z dużą wyobraźnią i wdziękiem,
Gabriel - nieco nietypowo, pełne wdzięku i melancholii, ładne do zdrabniania Gabryś; Gabrieli nie znam, ale zawsze mi się podobało to imię :).
Powodzenia!
Nie szukajcie imienia nazbyt poważnie, bo ja np. pozmieniałam chłopakom, gdy ich zobaczyłam, bo to co wybrałam wcześniej, nie pasowało :)
Ps. Mia, powyżej przypomniała jeszcze jedno super imię:
Tomasz - ładne, zgrabne i Tomusie to fajne chłopaki :)
Grzegorz - mocne, dźwięczne, ładne zdrobnienia Grześ, Grzesiu; znane mi Grzesie są czarujące chłopaki, trochę może dranie, ale czarujące, ujmujące i zdolne,
Robert - mocne, ponadczasowe, międzynarodowe, ciężko zdrabniać, ale to imię krótkie, więc właściwie nie potrzeba zdrobnień; znane mi Roberty to uparciuchy, ale wrażliwe,
Mateusz - miękkie, wręcz aksamitne imię, ładnie zdrabniane Mateuszek, Mati; znane Mateusze to zdolne bestie, nieco zarozumiałe, ale wrażliwe i czułe,
Piotr - klasyk, wraca ostatnio do łask, ale nie nachalnie, ładne zdrobnienia Piotruś, Piotrek; zdolni, uparci, kapryśni, ale bardzo uczynni, z dużą wyobraźnią i wdziękiem,
Gabriel - nieco nietypowo, pełne wdzięku i melancholii, ładne do zdrabniania Gabryś; Gabrieli nie znam, ale zawsze mi się podobało to imię :).
Powodzenia!
Nie szukajcie imienia nazbyt poważnie, bo ja np. pozmieniałam chłopakom, gdy ich zobaczyłam, bo to co wybrałam wcześniej, nie pasowało :)
Ps. Mia, powyżej przypomniała jeszcze jedno super imię:
Tomasz - ładne, zgrabne i Tomusie to fajne chłopaki :)
Mój synek ma na imię Remigiusz, wybraliśmy to imię, ponieważ jest oryginalne, ani starodawne, ani nowoczesne, ma wiele zdrobnień, na synka mówimy Remcio, Remek, Remiś .Nie byliśmy do końca przekonani dokonując wyboru a teraz nie wyobrażamy sobie, żeby mógł nazywać się Staś, jak planowaliśmy na początku.