Widok
internet stacjonarny w Baninie
Witam,
jako, że w niedalekiej przyszłości zamieszkam w Baninie zależy mi na możliwości podłączenia się do internetu stacjonarnego bez limitu pobierania danych i gwarantowaną prędkością. Niestety odkryłam, że na chwilę obecną nie ma takiej możliwości.
Jako, że pracuję w firmie Orange dopytałam o możliwość inwestycji w Baninie.
Jednak, żeby takowa inwestycja mogła powstać potrzebuję wykazać, że jest zainteresowanie usługą.
Podkreślam słowo ZAINTERESOWANIE, a nie deklaracja.
Szukam osób zainteresowanych korzystaniem z usług internetu stacjonarnego w Baninie. Na początek z osiedla Rodzinnego i Familijnego.
Kabel jaki będzie mógł zostać doprowadzony do naszych domów daje możliwość korzystania zarówno z internetu, jak i telewizji i telefonu. Przewidywalny przesył danych do 20Mb/s.
Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Najwyższa pora wyciągnać Banino z internetowego dołka :)
tel do mnie 503 175 132
@ izabela.szczepanska@orange.com
Pozdrowienia dla przyszłych sąsiadów :)
jako, że w niedalekiej przyszłości zamieszkam w Baninie zależy mi na możliwości podłączenia się do internetu stacjonarnego bez limitu pobierania danych i gwarantowaną prędkością. Niestety odkryłam, że na chwilę obecną nie ma takiej możliwości.
Jako, że pracuję w firmie Orange dopytałam o możliwość inwestycji w Baninie.
Jednak, żeby takowa inwestycja mogła powstać potrzebuję wykazać, że jest zainteresowanie usługą.
Podkreślam słowo ZAINTERESOWANIE, a nie deklaracja.
Szukam osób zainteresowanych korzystaniem z usług internetu stacjonarnego w Baninie. Na początek z osiedla Rodzinnego i Familijnego.
Kabel jaki będzie mógł zostać doprowadzony do naszych domów daje możliwość korzystania zarówno z internetu, jak i telewizji i telefonu. Przewidywalny przesył danych do 20Mb/s.
Jeśli ktoś z Państwa jest zainteresowany proszę o kontakt mailowy lub telefoniczny.
Najwyższa pora wyciągnać Banino z internetowego dołka :)
tel do mnie 503 175 132
@ izabela.szczepanska@orange.com
Pozdrowienia dla przyszłych sąsiadów :)
nie chcę narzekać jak to na banińskim forum jest w zwyczaju ale dopytam coś: w orange dalej jest tak, że żeby mieć internet trzeba płacić abonament za telefon? Zawsze tak było, jeszcze 2 lata temu jak się dowiadywałem na temat internetu do firmy, że zawsze trzeba płacić te 30 czy 35zł za linię + dopiero cena internetu co często podwajało miesięczne koszty.
Niekoniecznie. Jeśli jednak chodzi o szczegóły oferty polecam kontakt z infolinią, salonem lub www.
Nie zajmuję się ofertą, niemniej zanim oddamy inwestycję minie conajmniej 9 mcy a oferta się zmienia. Wszystko zależy od tego na co i na ile pozwala telekomom regulator :) taki twór, dzięki ktoremu np. jakiś czas temu musieliśmy podtrzymywać łącze.
Nie zajmuję się ofertą, niemniej zanim oddamy inwestycję minie conajmniej 9 mcy a oferta się zmienia. Wszystko zależy od tego na co i na ile pozwala telekomom regulator :) taki twór, dzięki ktoremu np. jakiś czas temu musieliśmy podtrzymywać łącze.
Mówimy o nowej inwestycji i tylko wyrażeniu zainteresowania.
Nie chcę wchodzić w dyskusję o cenach i ofercie innych operatorów. Dobrze widzicie po podpisie i @, że pracuję w Orange, więc czego bym nie napisała zostanie poczytane jako chwalenie swojego.
Mnie zależy na podłączeniu się do sieci kablowej, znam, używam od lat i nie wyobrażam sobie inaczej. A biorąc pod uwagę, że jestem internetowym manikiem brak kabla na moim osiedlu w Baninie był jedynym znakiem zapytania, czy chcę tu mieszkać ;)
Nie chcę wchodzić w dyskusję o cenach i ofercie innych operatorów. Dobrze widzicie po podpisie i @, że pracuję w Orange, więc czego bym nie napisała zostanie poczytane jako chwalenie swojego.
Mnie zależy na podłączeniu się do sieci kablowej, znam, używam od lat i nie wyobrażam sobie inaczej. A biorąc pod uwagę, że jestem internetowym manikiem brak kabla na moim osiedlu w Baninie był jedynym znakiem zapytania, czy chcę tu mieszkać ;)
Problem internetu stacjonarnego w Baninie nie jest spowodowany
brakiem okablowania. Centrala telefoniczna jest "wysycona" jak nie oficjalnie stwierdził jeden z serwisantów. Czyli wydolność centrali
dawno temu została osiągnięta a nawet przekroczona. W godzinach
szczytu skandalicznie niskie transfery danych. Nie ma znaczenia czy
operator nazywa się Orange, Netia albo inny Dialog.
Bez modernizacji centrali nic się nie zmieni. Przeprowadziłem wiele rozmów z operatorem większościowym. Wniosek jest jeden.
Wymiana lub modernizacja centrali nie leży w interesie strategii firmy.
Basta
brakiem okablowania. Centrala telefoniczna jest "wysycona" jak nie oficjalnie stwierdził jeden z serwisantów. Czyli wydolność centrali
dawno temu została osiągnięta a nawet przekroczona. W godzinach
szczytu skandalicznie niskie transfery danych. Nie ma znaczenia czy
operator nazywa się Orange, Netia albo inny Dialog.
Bez modernizacji centrali nic się nie zmieni. Przeprowadziłem wiele rozmów z operatorem większościowym. Wniosek jest jeden.
Wymiana lub modernizacja centrali nie leży w interesie strategii firmy.
Basta
Nie, iska nie ma potrzeby zaistnienia na forum :) spełnia się gdzie indziej, mając odwagę podpisać się imieniem i nazwiskiem :)
Jedni wolą siedzieć i narzekać, inni coś zrobić dla innych i siebie :) bez działań nie zmodernizujemy ani centrali, ani nie okablujemy Banina.
Na chwilę obecną mamy już 32 zgłoszenia w ciągu 12h, dla mnie bomba, a lejacym jad nienawiści pozostaje współczuć.
Jedni wolą siedzieć i narzekać, inni coś zrobić dla innych i siebie :) bez działań nie zmodernizujemy ani centrali, ani nie okablujemy Banina.
Na chwilę obecną mamy już 32 zgłoszenia w ciągu 12h, dla mnie bomba, a lejacym jad nienawiści pozostaje współczuć.
Pani Izo,
Mam linię TP od ponad 5-ciu lat w Baninie.
W ciągu tych 5 lat pojawiło się w Baninie lepsze wyjście na świat (wbrew temu co pisze ktoś powyżej nie ma od kilku lat problemów z prędkościami wieczorami).
Pojawiły się też porty VDSL w centrali, jednak z uwagi na odległości, długość i jakość kabli większość klientów Orange ma transfery w okolicach 10mbit i ADSL2+ a VDSL się nawet nie synchronizuje.
Kilka lat temu Orange zbierał chętnych na skracanie pętli tak abyśmy wszyscy mogli mieć VDSL 40-80mbit+ Jednak z jakiegoś powodu odstąpiono od realizacji.
Chętnie bym zamówił lepsze łącze od Orange 80mbit VDSL lub FTTH 300mbit (supernova). Podejrzewam, że takich jak ja znalazłoby się więcej. Ale póki co czekam podobnie jak inni na koniec umowy i korzystam z innych (tańszych i lepszych) opcji.
Mam linię TP od ponad 5-ciu lat w Baninie.
W ciągu tych 5 lat pojawiło się w Baninie lepsze wyjście na świat (wbrew temu co pisze ktoś powyżej nie ma od kilku lat problemów z prędkościami wieczorami).
Pojawiły się też porty VDSL w centrali, jednak z uwagi na odległości, długość i jakość kabli większość klientów Orange ma transfery w okolicach 10mbit i ADSL2+ a VDSL się nawet nie synchronizuje.
Kilka lat temu Orange zbierał chętnych na skracanie pętli tak abyśmy wszyscy mogli mieć VDSL 40-80mbit+ Jednak z jakiegoś powodu odstąpiono od realizacji.
Chętnie bym zamówił lepsze łącze od Orange 80mbit VDSL lub FTTH 300mbit (supernova). Podejrzewam, że takich jak ja znalazłoby się więcej. Ale póki co czekam podobnie jak inni na koniec umowy i korzystam z innych (tańszych i lepszych) opcji.
jeśli Orange chce pozyskać klientów to niech zainwestują i zrobią sieć a potem dobrą oferta pozyskają klientów. teraz jest taki wybór dostawców, że należy wyjść przed konkurencję aby pozyskać klienta. Orange jest jeszcze na etapie ery monopolisty ( TPSA) tylko nazwa się zmieniła
poniżej internet radiowy- też kiedyś obawiałem się internetu po radiu le teraz internet radiowy działa bardzo dobrze to nie to co 10 lat temu
poniżej internet radiowy- też kiedyś obawiałem się internetu po radiu le teraz internet radiowy działa bardzo dobrze to nie to co 10 lat temu