Widok

jak dlugo uzywacie otwartych lekow dla dzieci, np. syropów?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
ja sie zaczelam zastanawiac, jezeli mam np. wapno, ktore podawalam z rok temu i jeszcze jest w butelce - czy mozna podac jeszcze teraz ... albo przeciwbolowy ktorego przeciez nie uzywa sie co dzien tylko sporadycznie, czy moze stac w szafce 2 lata? ktos sie nad tym zastanawial? generalnie mąż mi zwrocil uwage na syropy, a ja ze nie lubie marnotrawstwa nie kupuje ciagle nowych na kaszelek, flegaminy czy podobnych. co myslicie na ten temat?
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 6
Każdy lek ma datę wazności przecież a syropy maja zazwyczaj krótszą niż tabletki .
Mój np przeciwgoraczkowy ma 3 miesiące wazności po otwarciu . Nie sadzę żeby jakis syrop był wazny 2 lata po otwarciu . A juz na bank nie zaryzykowałbym podania takiego syropu dziecku
popieram tę opinię 8 nie zgadzam się z tą opinią 2
jeżeli chodzi o syropy przeciwgorączkowe to po infekcji po 3 m-cach wyrzucam. identycznie z syropkami na kaszel. ale jeżeli chodzi o tabletki to aż do daty ważności. tak jak wyżej pisała Magda jest napisane że po otwarciu wazność 3 m-ce ale nie na wszystkich lekach.
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

1- 2 miesiace max
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
najczęściej leki mają w ulotce informacje o przechowywaniu po otwarciu.
Ja staram się mieć nawyk podpisywania butelek kiedy zostały otwarte
popieram tę opinię 5 nie zgadzam się z tą opinią 2
otwarte syropy jeśli nie zuzyję w ciągu roku to wywalam - jeśli gdzies pisze ze po otwrciu ważne 3-mce to wywalam jak stoi dłużej , napewno 2 lata to trochę długo ...wywaliłabym
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 1

jak to wylewasz!!!!!!!!!!!! nie wiesz że nie wolno wylewać leków do kanalizacji, ścieków i nie wolno ich wyrzucać do kosza! oddaje się je do aptek a apteki przekazują je do utylizacji
popieram tę opinię 4 nie zgadzam się z tą opinią 5

Walnij się w głowę kto oddaje do aptek ja też wylewam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 2

Raczej ty się walnij ;DD
http://www.nanowosmieci.pl/czego-wyrzucac-kosza/
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Ja też oddaje leki przeterminowane do apteki. Jak będziesz w aptece to walnij się w głowę i rozejrzyj!!!!!!! tam stoi taki duży pojemnik na którym jest napisane pojemnik na leki przeterminowane
Leków nie wolno wylewać do kanalizacji , ani wyrzucać do kosza .
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Witam

Na niektórych lekach jest informacja jak długo można przechowywać po otwarciu. Na większości jednak takiej informacji nie ma. Ja (po konsultacji ze znajomym farmaceutą) używam otwartych syropów do pół roku, przechowuję w lodówce.
Po upływie tego czasu lepiej wyrzucić - przede wszystkim mogą zaszkodzić bardziej niż pomóc, szczególnie dziecku. Zbyt długo otwarty po prostu się psuje, zachodzą różne reakcje chemiczne, związki które mają pomóc się rozkładają, syropy tracą swoje właściwości.
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
na lekach jest napisane ile może być otwarty dany lek..
i tak np nurofen pół roku, wit c też ma jakiś termin, diphergan 2,5 miesiąca...trzeba czytać dokładnie ulotki leków i po otwarciu zapisywać sobie datę..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
wlasnie, na wiekszosci wogole nie ma napisane nic. jedyna dla mnie jasna sprawa to nasivin soft - rok po otwarciu albo nosefrida - 4 miesiace po otwarciu bądź devikap pol roku. mialam sie ostatnio dopytac pediatry ale zapomnialam:) to generalnie po co robią takie duze butle np z wapnem albo przeciwbolowym, albo syropem na kaszel, ktorych sie nie zuzywa nawet w polowie?? tabletki jasna sprawa ze zabezpieczone w blistrze. moim zdaniem powinni pisac na ulotce jezeli tu chodzi o leki dla niemowląt i malych dzieci ile po otwarciu uzywac a nie tylko: termin przydatnosci iles tam lat
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
na syropach zapewne jest ale na opakowaniu tym kartoniku

podejdz do apteki podpytaj
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Na czesci lekow jest napisane, zawsze na kartoniku, wiec nigdy ich nie wyrzucam. Nurofen pol roku, krople do oczu 1 miesiac, a inne leki (jesli nic nie pisze) pol roku. Zapisuje na kartoniku date otwarcia. Jesli zapomne to jednak lek wyrzuce, nie zaryzykuje podania dziecku. Chodzi o krople czy syropy. Bo leki typu saszetki jednorazowe, czy tabletki zamkniete uzywam wg zwyklej daty waznosci.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
zawsze używam wg daty ważnosci lub daty otwarcia
jesli nie ma zaznaczonego ze po upływie daty od otwarcia nalezy wyrzucic to niby dlaczego wyrzucac przed upływem daty waznosci..
przechowuje zawsze w kartoniku coby lepiej chronic od swiatła z oryginalna ulotka..
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
gdyby tak było ze po roku od otwarcia nalezy wyrzucic - byłoby napisane w ulotce -firmy farmaceutyczne nie pominełyby takiej informacji z uwagi na własny interes i groźbe ew. procesów

wiekszosc syropow jest konserwowanych min. dawka alkoholu - czy nalewki tez wyrzucacie po roku od otwarcia?

a na marginesie moja kolezanka lekarka kiedys na wyjeździe dała mi jakies tam krople czy maść nawet juz po terminie otwarcia stwierdzajac ze były przechowywane w lodowce i sa bezpieczne i mam zastosowac

rzeczywiscie bardzo mi pomogły i nie było żadnych skutkow ubocznych

ale takich działań nie polecam juz nikomu bo trzeba sie znac na lekach..
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie do wiary, wlasna glupota! zaczelam przegladac apteczke i espumisan wazny TYLKO 30 dni od otwarcia buteleczki .... trudno, moje niemowlaki przezyly na szczescie dluzsze stosowanie leku przy wzdęciach. ku przestrodze, czytajmy ulotki!
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Też w takim razie zastanawiam się po co robią takie wielkie butle??? Łykać te syropki profilaktycznie czy jak??? NIE ZNOSZĘ MARNOTRAWSTWA!!! Czy to jedzenia czy innych rzeczy.
popieram tę opinię 6 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja kupuje nurofen i paracetamol dla dzieci pakowany każda porcja syropu jest pakowana osobno w torebce.Dzięki temu się nie marnuję i nie ma stresu czy jest jeszcze ważny
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie taki mozna kupic?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dokladnie o tym samym ostatnio myslalm.Przejrzalam ulotki i tylko gdzieniegdzie jest informacja jaki jest termin waznosci po otwarciu.Takie robione np z apteki syropki czy kropelki do nosa okazuje sie,ze max 30dni.
Fajne promocje na wynajęcie kortu i lekcje tenisa :)

http://nauka-tenisa.eu/


popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja gdzieś czytałam, że syropy przeciwbólowe od otwarcia 6 mc mogą stać. kupuję Calpol w małej butelce 60 ml.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 3

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

dobry stomatolog - kogo polecacie? (128 odpowiedzi)

jak wyżej, zależy mi na dobrym stomatologu (dobrym pod względem jakości usług i ceny), najlepiej...

Zaintertesowania, hobby, pasje... jak to znaleźć? (113 odpowiedzi)

Witam. Nie mam żadnych zainteresowań, hobby czy pasji, chciałabym to zmienić, żeby czymś się...

in vitro (4 odpowiedzi)

Dzień dobry. Przeszłam 2 implantacje in vitro, niestety bezskutecznie. Mam pytanie, kto...

do góry