Widok

jak hodowac orchidee?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
Dostalam wczoraj od meza orchidee w doniczce. Wiem od kolezanki, ze bardzo trudno ja hodowac i jak przekwitnie, to jest do wyrzucenia. Czy to prawda? Co robic, zeby dobrze rosla? Maz dostal od razu od kwiaciarki nawoz specjalnie do orchidei i tam jest napisane, ze stosowac z kazdym podlewaniem, tylko jak czesto podlewac???
Moze ktoras z Was ma w domku i mi pomoze? :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
polecam fora dla miłośników orchidei tam wielu zapaleńców odpowie ci na każde pytanie.

pierwszego kwiata zmarnujesz ucząc sie na nim ale kolejne będa cię długo cieszyć.

na początek podlewanie - raz na tydzien wstawiasz doniczke (nie przesadzaj i zostaw w tej plastykowej) do pojemnika z woda i zostawiasz na poł godziny, kwiatek wciągnie sobie dołem tyle wody ile potrzebuje ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Dzieki:) Za chwilke poszukam jakis stronek o orchideach:)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja strzaszie kocham storczyki i mam ich 6 kwitnacych jest 4 reszta sobie lekko spi co do podlewania odrzywka to nalezy raz w miesiacu zalac kwiata i po 12 godz wylac cala zawartosc kwiat ma sie tylko napic nie czytam zadnych fachowych poradnikow hodowla zajmuje sie od 6 lat i jakos nigdy sie nie zawiodlam na swoich spostrzezeniach czasami z sasiadka konsultujemy tylko nowe odmiany:) ziemie do storczykow musisz zmieniac najlepiej co roku chyba ze wypada kwitnienie to zaraz po ustaniu do kwitnacych tez jest inna odrzywka tez leje sie ja raz na miesiac
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hmmm no wlasnie - ziemia... One de facto w ziemi nie siedza, tylko w jakims dziwnym podlozu...
Na forach wyczytalam, ze to steropian, kora sosnowa itp... No wlasnie co? Wkladac w normalna ziemie do kwiatow?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie nie nie :) mi chodzilo o taka typowa do storczykow:)zapomnialam dodac ze jesli chodzi o podlewanie to najlepiej to robic do spodka a nie lac po kozeniach bo wtedy robia sie brzydkie
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A gdzie mozna kupic ziemie do storczykow? W kazdej kwiaciarni dostane?

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
mirakula, ekspercie Ty nasz ;) a powiedz jeszcze jak to jest z obcinaniem po przekwitnięciu?

image

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
jedni mówią obcinac a drudzy nie...

w zasadzie niby trzeba obciąć nad 3 krążkiem, ale u nas w pracy stoją pięknie kwitnące storczyki które nie byly obcinane po przekwitnieciu-wiec chyba nie ma reguly

wazne jest zeby odpowiednio je podlewac, moj mezus jednego "utopił" ;)
wystarczy im odrobinka wody raz na tydzien

image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
w zasadzie to ja nie zawsze obcinam :) bo sa takie odmiany ze same usychaja a inne wypuszczaja na tych samych nowe kwiaty tak jest tez u mnie
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Raz w tygodniu zbieram wszystkie storczyki z całego domu, wyjmuję z osłonek i wstawiam do wanny. Polewam je delikatnym prysznicem w temperaturze "letniego deszczu" :) omijając tylko kwiaty. Potem rozrabiam nawóz Pokon do orchidei i do każdej doniczki wlewam szklankę płynu... Po godzinie wyjmuję rośliny z wanny i ustawiam na miejsca.

Orichidee nie zniosą przelania i wody stojacej w osłonce - od razu gniją. Lekkie podsuszenie - bez problemu.

Nie lubią palącego słońca.

Lubią miękką wodę.

Lubią przezroczyste doniczki i światło dochodzące do korzeni (ale nie jest to niezbędne).

Nie obcinam pędów kwiatowych, jeśli same nie usychają.

Kwitną mi jak szalone :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Moje stoja od kilku lat na palacym sloncu i im nic nie jest nie spryskuje sie ich lisci gdyz czesto robia sie rozne choroby podlewam je raz na tydzien czasami woda stoi ale nie gnija :) jak kieys czytalam takie super poradniki to hoja mi nichciala przez kilka lat kwitnac bo pisali ze nie stawiac na sloncu od kiedy stoi na sloncu non stop kwitnie
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No tak, należy czytać tylko poradniki Mirakuli :D
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
albo Agathy:)
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
No, chyba lepiej :) U mnie wszystkie orchidee kwitną ponownie...
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
u mnie tez :)i to juz od kilku lat a za tydzien chce sobie sprawic Vande to jest dopiero cudeńko :)
image

Uploaded with ImageShack.us
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nie przesadzajcie, to nie jest trudne. ja mam 6 w domu i jak przekwitaja to za 1-3m-cy kwitna na nowo, trzeba tylko regularnie podlewac, tzn stawiac je w wodzie, ja stawiam raz w tygodniu na godzinke a potem spowrotem do doniczki... to nie jest naprawde filozofia :)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Jakie zabawki edukacyjne polecacie? (28 odpowiedzi)

Chcę kupić jakieś zabaweczki Amelce ale nie mogę się zdecydować co jej kupić, za dużo tego...

Pełnoletnia córka -mój osobisty koszmar (129 odpowiedzi)

Moja córka m-c temu miała 18 urodziny . i tyle ja widziałam...... Do 18 tez rzadko bywała w...

Pit 2023 (3 odpowiedzi)

Czy ktoś rozliczył się i już otrzymał zwrot? Interesuje mnie II US w Gdyni i Wejherowo

do góry