Widok

jak oduczyć dwulatka od smoczka?

Rodzina i dziecko Temat dostępny też na forum:
proszę o rady doświadczonych rodziców jak oduczali swoje dzieci od smoczka.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Gdy zdecydowaliśmy, ze zabieramy, rano po śnie smoczek był odkładany w niewidocznym dla dziecka miejscu, dostawał tylko na drzemkę i na noc. Trwało to ok 2 tyg. Potem smoczek miał dziurę, synek to widzial i mówił " bee, dziu" i kazaliśmy mu go wyrzucić do śmietnika co sam zrobił. Od tego czasu nie dostał już smoczka. Wspominał o nim może ze 2 noce, tłumaczyliśmy że smok był bee, miał dziurę i nawet nie było jakiś strasznych histerii z płaczem.
Jedno pewne, jak już się zabierze to nie można ustąpić i dać "bo płacze", trzeba być już konsekwentnym!
popieram tę opinię 3 nie zgadzam się z tą opinią 0

My dwukrotnie robiliśmy "patent", który sprzedałam mi moja kuzynka.
Mianowicie smoczek codziennie był troszkę podcinany. Po paru dniach dziecko nie miało jak złapać smoczka zębami, to zasypiał trzymając go w ręce (smoczek wtedy był dawany już tylko na noc). Po 2-3 nocach zapominał, że smoczek istniał hehe. I tak bez łez i stresu oraz nerwów smoczek bezboleśnie był pożegnany i przez starszego i przez młodszego. Patent ten testowała też przyjaciólka na swoim dziecku i też mówiła, że sprawnie i bez łez się obeszło pożegnanie smocia. Może i u was zadziała.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 2

Zrobiłam to samo. Nacięłam smoczek i kiedy się "zepsuł", okazał się zbędny. Chwila płaczu była, ale udało się definitywnie skończyć ze smoczkiem :)
popieram tę opinię 2 nie zgadzam się z tą opinią 0


Najlepiej przejść najpierw na dawanie smoczka tylko do spania, tłumacząc dziecku, że nie jest już dzidzią (można wymyślić jakąś aktywność albo coś w zamian dla dziecka "jesteś już duży więc możesz..."). Jak się do tego przyzwyczai to w zależności od dziecka i jego pojmowania świata, ale u mojej kuzynki np sprawdziło się wytłumaczenie dziecku, że są bardzo małe dzieci na świecie, które nie mają smoczków, a ich potrzebują... Sama oddała :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1

moja 2ka jak przegryzła smoczek, sama się odstawiła. nie było efektu ssania i wystarczyło.
Polecam najpierw zrobić dziurę w smoczku, żeby przelatywało powietrze.
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0

dzięki za podpowiedzi :)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko bez ogłoszeń

Położna środowiskowa Gdynia - którą wybrać? (13 odpowiedzi)

hej dziewczyny! Czy możecie mi polecieć jakąś sprawdzoną, zaufaną, i rzetelną położną...

Amniopunkcja - do osób które już to przeszły (285 odpowiedzi)

Z uwagi na poprzednią ciążę z silnym podejrzeniem wady genetycznej, którą poroniłam w 13...

dr Włodzimierz Sieg-opinie prowadzenie ciąży (20 odpowiedzi)

Jak w temacie proszę o opinie o tym lekarzu, zmieniam ginekologa w połowie ciąży i jestem...

do góry