Widok

jak powiedzieć rodzicom?

Rodzina i dziecko bez ogłoszeń Temat dostępny też na forum:
Dziewczyny, może macie jakieś miłe sposoby, aby przy osobistym spotkaniu powiedzieć, że jestem w ciąży?
Dodam, że i jesdni i drudzy rodzice bardzo chcą zostać dziadkami, tylko nie wiem njak najlepiej przekazać im ta miłą wiadomość.
Chcemy powiedzieć im w święta. Moja kuzynka dała jako prezent choinkowe kartkę z maluszkiem a w środku usg. Myslicie, że to dobry pomysł?
Z góry dziękuję za pomoc :-)
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 3
pewnie, ze dobry pomysł, ja wręczyłam dziadkom małe buciki-skarpetki, takie dla noworodków ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja tez dałam w torebkach prezentowych z dziidziusiami takie buciki-skarpetki :)
POLIGRAFIA ŚLUBNA - Zaproszenia Menu Tablice Winietki Zawieszki http://doriart.ucoz.comimage
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajnie :)

ja mieszkam 600km od moich rodziców, więc mój Małż zadzwonił do mojej mamy i przywitał ją "Dzień dobry Babciu" :)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
hej,
buciki bardzo fajny pomysł :)
My powiedzielismy Rodzicom przy okazji urodzin Taty - dopisalismy po prostu do zyczen malego :)
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
ja w zeszłym roku w święta byłam już w 3 m-cu ale bardzo chcieliśmy powiedzieć wszystkim w święta i dlatego czekalśmy tak długo. strasznie cięzko było utrzymać to w tajemnicy, szczególnie że rodzice strasznie czekali na to aby zostać dziadkami.
w wigilię po wręczeniu wszystkich prezentów wstaliśmy z mężem i powiedzieliśmy, że mamy jeszcze jeden prezent dla każdego. wręczyliśmy koperty i równocześnie mieli je otworzyć. w każdej z nich była kartka z napisem
"gratulacje! za 6 miesięcy zostaniesz babcią" ... dziadkiem, ciocią, wujkiem itp. w zależności do kogo była adresowana koperta.
kartki i koperty robiłam samodzielnie. wszystkim się bardzo podobało i mają miłą pamiątkę do dzisiaj.
mój brat potem kręcił beczkę, bo zanim otworzył kopertę myślał że wszystkim jakieś bilety lotnicze zasponsorowaliśmy albo coś :-)

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
super z tymi kopertami, ja tez tak zrobie jak wkoncu zajde w ciaze:)
imageimage
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
a my zaprosilismy i jednych i drugich do siebie na kolacje. no i gdy doszlo do pierwszego toastu powiedzielismy ze babcie i dziadkowie maja wypic za zdrowie nowego wnuka/wnuczki :) byl to 5tc ale ja juz nie moglam sie doczekac zeby sie pochwalic bo troche staran o te malenstwo bylo. no i byly lzy radosci :) az sie wzruszylam i teraz becze -oj oj te hormony :))))
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
moi rodzice mieszkają 350 km stąd w dzień wizyty u gina jak juz miałam potwierdzona ciążę - 5 tc:)- wsiedliśmy w samochód i po 24 zapukaliśmy po prostu do nich ze zdjęciem usg w ręcę - ale mieli miny,,,
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Super pomysły - dziękuję. Z czegoś na pewno skorzystamy.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Czyli w 5 tygodniu już ładnie widać na USG ?
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Tak, kropeczkę, czyli pęcherzyk ciążowy i to wszystko hehe
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 1
Witaj


My wysłaliśmy pocztą do przyszłych dziadków i babć kartki z okazji dnia dziadka i babci z gratulacjami. Następnie uzbroiliśmy się w cierpliwość i czekaliśmy, którzy pierwsi zadzwonią do nas, aby upewnić się, że to prawda.

Pomysł z listownym powiadomieniem był super.
Pozdrawiam
image

www.dalia.corka.pl
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
uwazami iż świeta to dobry pomysł aby powiedzieć mozecie też zrobić to w geście prezentu, jeżeli mozesz napisz jaka byłaich reakcja jak się dowiedzieli i jaki pomysł wymyśliliście.

Moi rodzice dowiedzieli się iż zostaną dizadkami na urodziny mojego tatay przeogromnie byli szczęśliwi gdyż też czekali na to ,


Powodzonka i miłych chwil i wzruszeń
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
czytam Wasze wypowiedzi i łzymi lecą mówie Wam płacze przypominamsobie jak pona d7 lat temu mój tato jako pierwszy się popłakał i powiedział iz był to jego najpiękniejszy prezent, mial to szczęście iż ponownie cztery lata pózniej dowiedział się ponownie iż zpstanie dziadzią, śmiał się zbyśmy tylko z takimi prezentami w rutyne nie wpadli co cztery lata taki wspaniały prezent. Naprawde się wzruszyłam
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
piekne historie...
Łzy same płyną...
Obym już nie długo też mogła raz jeszcze przekazać moim rodzica taka wiadomość...

http://www.nikolaszymanska.pamietajmy.com.pl +2.06.2008
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
My powiedzielismy u moich rodzicow w Swieta przy Wigilii. Nic nadzwyczajnego... Po prostu powiedzielismy wzniescie toast bo za rok na Swieta przyjedziemy juz w trojke:) Byly gratulacje i radosc. U meza tego samego dnia ale nie przy stole bo tam siedzialo 30 osob a bylo za wczesnie zeby oglaszac wszem i wobec tylko bardziej na osobnosci. Bez zadnych prezencikow a i tak wszyscy bardzo sie cieszyli.

Gorzej bylo tym razem. Moim rodzicom powiedzielismy zeby juz mama zaczela obszywac pieluszki (uzywlam tetrowych np. do kladzenia sobie na ramie) bo te poprzednie juz sie zniszczyly a znow beda potrzebne... No i nie bylo problemu. Gratulacje i radosc. tysiac pytan jak sie czuje itp. Generalnie wesolo...Jednoczesnie poprosilismy zeby jeszcze troszke sie wstrzymali z mowieniem komukolwiek bo to byl chyba 6 tydzien ciazy. No i nie bylo problemu.
No a reakcja tesciowej to: "hmmm... akurat. oszukujecie. nie wierze wam" to pewnie dlatego ze moj maz czesto zartuje albo robi rozne niespodzianki, no ale bez przesady.to nie jest temat do zartow... Tesc, szwagierka i jej maz zareagowali milczeniem. Ogolnie baaaardzo milo nam bylo. No a potem tesciowa zaczela rozgadywac. W koncu doszly do nas gratulacje od kolegi z innego miasta. Wiec ja zla jak nie wiem poprostu bezposrednio spytalam go skad wie. No i okazalo sie ze to kto? tesciowa. Ciagle jestem na nia zla. maz ja ochrzanil tak jak sobie zasluzyla. Poprostu wykazala sie prawdziwym brakiem szacunku dla decyzji swoich dzieci...
Ja uwazam ze jesli to jest bardzo wczesna ciaza to nikt poza przyszlymi rodzicami nie powinien "rozpowiadac". To wkoncu ich decyzja... A ogolnie chcielismy sie jeszcze przynajmniej z 5 tygodni wstrzymac nawet z mowieniem rodzicom, ale wiedzielismy ze do Polski pojedziemy najszybciej w nastepne wakacje wiec nie chcielismy ich pozniej informowac przez telefon...
A tesciowej powiedzielismy tylko ze jesli cos z ciaza pojdzie zle to jej obowiazkiem bedzie poinformowac o tym wszystkie osoby, ktorym wczesniej o ciazy powiedziala...
Ja coprawda wczesnie sie pochwalilam na przyklad tu na forum, ale zrobilam to JA i moj MAZ o tym wiedzial, a nie ktos trzeci...
To chyba tyle
Oby u waszych tesciow bylo milo:)
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
my przygotowalismy sliczne pudełeczko a wnim buciki i po rozdaniu wszytkich prezentów powiedzielismy ze mamy jeszcze jeden , było magicznie u moich rodziców a u teściów -no cóż

popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
Hm... My myśleliśmy o ułożeniu krzyżówki, bo moi rodzice i teściowa lubią rozwiązywać krzyżówki. No, ale już nie mogliśmy się odczekać i po wizycie u lekarza (6t.c.) zdecydowaliśmy się pokazać im wydruk USG. To chyba jest najbardziej bezpośrednia forma, widzą czarno na białym pierwszą fotkę swojego wnuka :) Chociaż buciki czy grzechotka też mogą być fajnym symbolem.
My mieliśmy skomplikowaną sytuację, bo moi rodzice i siostra mieszkają w innym mieście, teściowa w Gdańsku, teść jeszcze gdzie indziej. Tak więc: do teściowej i do teścia pojechaliśmy z wydrukiem z USG i pokazaliśmy, teściowa od razu wiedziała o co chodzi, teść się długo domyślał ;-) A z moimi rodzicami było tak, że zrobiliśmy telekonferencję na komputerze mojej siostry, podesłaliśmy im fotki na skype, oczywiście kamerka była włączona i mogliśmy z nimi od razu porozmawiać. Najlepsze było to, że powiedzieliśmy im o maluszku w przeddzień imienin ojca i wszyscy myśleli że będzie jakaś niespodzianka właśnie z okazji imienin ;-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
tak sobie czytam i się uśmiecham, i super że macie takie ciepłe przywitania...moja przyjaciółka z pracy w niedzielę powiedziała, że jest w ciązy swoim rodzicom. a jej mama spytała sie czy wpadła. starszne :(
ok kilku lat mieszka z mężczyzną i stanowią wspaniała rodzinę momo że bez ślubu. to tesciowa bardzo się ucieszyła, a własna mam nie... i od dwóch dni dziewczyna mi płacze w rękaw :(
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
O teściów się nie martwię - oni od jakiegoś czasu dopytują się, kiedy zostaną dziadkami, więc sądzę, że radość ich będzie ogromna. Rodzice natomiast, twardo stąpający po ziemi, czasem nieco szorstcy, chyba też się ucieszą. Już nie mogę się doczekać, kiedy przekażemy tą radosną nowinę rodzicom i rodzinie.
Idziemy do gina przed świetami na pierwsze usg i się zastanawiam, czy jest możliwe, by mąż był obecny. Badzo bym chciała, aby i on zobaczył na żywo, co zdziałał ;-) W czasie badania nie chciałabym aby mnie oglądał tylko na usg.
Co radzicie? Dodam, że idziemy prywatnie, jeśli to ma znaczenie.
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Madia mąż będzie mógł być na USG ale będzie ono dopochwowe.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
A ja myślałam, że to będzie usg, takie na brzuszku. Nie miałam nigdy dopochwowego.
Acha, czyli zdjęcia z pierwszego w ciąży usg będzie dopochwowe, tak? A to zawsze będę miała dopochwowe usg, czy potem takie na brzuchu?
Przepraszam za moje zdziwienie, ale nie wiedziałam o tym :-)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Do około 12-14 t.c lekarz robi dopochwowe, bo po brzuszku by nie było widać maleństwa, potem jest już po brzuszku.
image

image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Ja miałam tylko raz dopochwowe z córką była to wczesna ciąża, z mężem byłam tylko raz na usg zawsze w pracy ale na każdej wizycie był ze mną syn miałam pare Usg córeczki robione chodizłam prywatnie i za każdym razem przy usg był syn zawsze odkrywał coś nowego a pani doktor spokojnie mu odpowidała na każde pytanie sma ma dzieci w tym wieku co ja synka i córeczke która urodziła w styczniu a ja w kwietniu
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Większość lekarzy nie robi problemu z obecnością męża, wołają go po prostu wtedy, kiedy już leżysz przygotowana do USG, albo nawet jak lekarz chwilę sam poogląda maleństwo (pod kątem pomiarów, swoich badań itp.). U nas było tak, że na pierwszej wizycie weszłam sama, dostałam wydruk z USG (wczesna ciąża, więc widać było "tylko" pęcherzyk ciążowy i serduszko). Za drugim razem lekarz nie planował USG, ale miałam niespecjalny humor i na poprawę humoru zrobił mi gratis USG i poprosiłam o wydruk dla męża. Na kolejnej wizycie spytałam, czy mąż może uczestniczyć i bez problemu lekarz zawołał męża w odpowiedniej chwili, poopowiadał i pokazał maluszka. Fajnie, ze mąż "załapał" się na USG dopochwowe, bo USG przez powłoki brzuszne jest mniej "efektowne", tzn. nie widzi się dzidzi w całości, tylko poszczególne części ciała.
image
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
nigdy nie mialam usg dopochwowego.od samego poczatku czyli od 5-6 tyg po brzuszku.dziecko widac bylo w calosci póki było małe,jak urosło to wiadomo ze juz tylko w częściach.
image
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Madia, lekarz zawoła męża na samo usg po prostu albo nagra badanie i mu puści

ja na wizyty co miesieczne chodziłam sama bo Małż w pracy, brałam dla niego zdjęcia
byliśmy razem na przezierności i połówkowym
image
image
popieram tę opinię 1 nie zgadzam się z tą opinią 0
my z kolei wrocilismy po podrozy poslubnej i zaprosilismy rodzicow do domu na pokaz zdjec i na obiad:) oni oczywiscie niczego sie nie domyslali ze my nie w tym zamiarze:)jak bylo po obiadku to wreczylismy im po torebeczce ze zdjeciem bobaska przebranego za kroliczka, a w torebeczkach po jednym buciku bialutkim. Bylo super, wyszlo tak jak chcielismy. Moja mam to myslala na poczatku ze to jakis prezent dla niej i byl ale troche w innej postaci;)hihihihihi
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
Krótka relacja z przekazania rodzicom i rodzinie o naszym Szczęściu wg chronologii.
Teściowie
Dzień przed wigilią (tak mąż zadecydował) po kolacji powiedzieliśmy, że mamy do pokazania fajne zdjęcia. Daliśmy pierwsze usg najpierw teściowej a ona jak zobaczyła to się zapytała: "co to jest?, co to jest?". A my na to, że to wnuczek albo wnuczka. No i się zaczęły uściski i gratulacje od teściów. Jak później się teściowa przyznała, że wiedziała, że to dzidzia, ale nie przypuszczała, że to już... Akurat ;-) Był też szampan, dla mnie oczywiście pikollo. Zostawiliśmy im ksero wydruku i jak przychodzili lub dzwonili ich znajomi w trakcie świąt to wszystkim na wejściu się chwaliła.
Rodzice i brat z bratową
W drugi dzień świąt, gdy składaliśmy sobie zyczenia (wigilia i 1 dzień swiąt był u teściów) rodzice, a zwłaszcza braciszek zyczyli nam powiększenia rodziny hihihi. I po kolacji świątecznej pokazaliśmy zdjęcia i mama najpierw nic nie powiedziała, tatuś najpierw mnie ucałował a potem usiadł na fotelu, chwycił się za głowę i przez 5 min siedzaił, bo nie mógł uwierzyć. Bratowa i brat też nas ucałowali i pogratulowali. I tu też był szampan.
Rodzina
Uciechy było co nie miara. Niektórzy mieli nawet łzy w oczach, ale wszyscy gorąco gratulowali. Kuzynka, która niedawno urodziła obiecała ciuszki ciążowe. Dziakowie powiedzieli: "No to już nam rośnie kolejne pokolenie", a druga babcia "ja juz tego nie dożyję" :-(
Ale jesteśmy bardzo, bardzo szczęścliwi, bo rodzinka wspaniale przyjęła wiadomość o naszej dzidzi.
Dziękuję Dziweczynki za wszystkie rady.

popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0
fajnie iż tak powiodła się nowina. powodzenia
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 1
Można podarować takie kubki:)
http://www.gadzeciak.pl/pl/p/Kubek-Tylko-najlepsze-mamy/11272
http://www.gadzeciak.pl/pl/p/Kubek-Tylko-najlepsi-ojcowie/11273
Jak dla mnie bomba- i niech kombinują o co chodzi:)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 4
My powiedzieliśmy przyszłym dziadkom na pierwszej rocznicy naszego ślubu :) I potem na czwartej hihi ;)
popieram tę opinię 0 nie zgadzam się z tą opinią 0

Inne tematy z forum Rodzina i dziecko

Poszukiwania pracy. (65 odpowiedzi)

zapraszam do rejestracji na http://bezrobotnetrojmiasto.pl/ nie wiem jak Wy ale ja od...

Gra dla 5 latka (12 odpowiedzi)

Hej, napiszcie proszę jaka polecacie grę planszowa dla rozgarniętego 5 latka. Potrzebuje na...

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych. (13 odpowiedzi)

Szukam dobrego adwokata od spraw spadkowych , który skutecznie działa .Z góry dziękuje za namiary .

do góry